Skocz do zawartości
IGNORED

Plazma Panasonica TH -42 PY8P


darek2

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie dokonałem wyboru, padł na Panasonica TH -42 PY8P, kupiłem go ponieważ w mojej mieścinie jest promocja w Partner AGD i można kupić sprzęt rozkładając nawet na 30 rat w cenie sprzętu (3300) zł - brak jakichkolwiek dodatkowych opłat nawet nie ma ubezpieczenia, z Full HD była tylko ta plazma, wziąłem 42 cale, bo jednak Full Hd może przydać się w przyszłośći, powiedzcie czy to dobry wybór.Jeśli znajdą się użytkownicy tego modelu, może podzielą się swoimi ustawieniami obrazu, chciałbym potestować i porównać do swoich. Jak na złość plazma nachodzi mi ok 10 cm na ekran projektora, nie wiem co wybrać, bez stojaka weszlaby bez problemu, bęðę skazany na uchwyt na ścianie, tylko na ścianę mam wykonaną z regipsu i nie wiem czy będzie bezpieczne ,nawet przy zastosowaniu kołków rozporowych powieszenia sprzętu o wadze 39 kg na taką ścianę, może ktoś też ma takie rozwiązanie i podzieli się swoimi spostrzeżeniami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobry wybor!!!

kup wieszak na allegro za 100zl,zwykly,normalny,przymocujesz go za pomoca 10 kolkow i bedzie super.

dobrze bylo by go troche(plazme)podocierac,na niskich poziomach kontrastu i jasnosci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzięki za pomoc, mam jeszcze jedno pytanie dotyczące plazmy, czy jest mozliowśc takiego ustawienia odbiornika, aby po właczeniu z pozycji standby autoamtycznie wsakiwalo wejście HDMI, u mnie wciąż skakuje kanal TV, musze na pilocie wcisnąć przycisk AV i wtedy mam dopiero HDMI.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można, to wada Panasoniców. Trzeba się do tego przyzwyczaić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jest inne rozwiązanie - pilot uniwersalny np. Logitech`a. Można w nim zaprogramować sekwencję którą wykona po naciśnięciu jednego przycisku, np. włączy plazmę, włączy HDMI, odpali odtwarzacz i zgasi światło (oczywiście jeśli zainstalujesz sobie ściemniacze na podczerwień). Przy okazji pilot ten zastąpi Ci wszystkie inne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

DawidM, 7 Lis 2008, 14:15

 

>Nie można, to wada Panasoniców. Trzeba się do tego przyzwyczaić.

to nie jest wada, to normalne ponieważ, wyjście HDMI jest wyjściem na źródło zewnętrzne a takie nigdy nie jest priorytetem dla urządzenia. Wystarczy o to zapytać kogokolwiek, kto się ZNA, zamiast gadać bzdury, że to wada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj panowie mylicie się, można to ustawić, znalazlem rozwiązanie,

 

tzw wejscie do HOTEL" mod . Chodzi o to zeby nasza plasma wiedziala co ma zalaczyc zawsze na poczatku. Wlanczymy TV i mamy zawsze to wejscie co ustawielismy

sluzy do tego tzw Hotel mod

 

---- jak tam wejsc trzymamy w pazmie "-/V" i 3 x naciskamy tv/av pilotem i juz

 

wyglda tak

 

Hotel Mode OFF

Initial INPUT COMPONENT

Initial POS OFF

Initial VOL LEVEL 0

Max VOL LEVEL 63

Button Lock OFF

Remote Lock OFF

 

UWAGA teraz ustawiamy

 

Hotel Mode ON

i np,

Initial INPUT HDMI1

 

reszta nie ruszac prosze !!

 

gotowe

 

przy nastepnym wlaczenie TV bedzie zawsze nasze ustawione to wejscie czyli HDMI1

 

Nie wiem jeszcze tylko jak wejdę w menu serwisowe gdzie odczytać ile plazma ma przechodzone godzin,pojawia się w leweym rogu zakładka białymi literami po angielsku,nie wiem gdzie wejść, żeby to znaleźć

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam

żeby sprawdzić ile ma plazma ma przepracowanych godzin W przypadku firmy Panasonic menu uruchamia się tak:

Na front panelu naciśnij F, następnie Vol- i jednocześnie 3x0 na pilocie i powinno wyjść tabelka z rozpiskiem danych odnośnie czasu pracy itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.