Skocz do zawartości
IGNORED

Ranking wzmacniaczy operacyjnych


mirfak

Rekomendowane odpowiedzi

barmanekm

spróbuj jeszcze LME49720 (podwójny, LME49710 pojedynczy). Jak dla mnie na dzień dzisiejszy topowy opamp. Superjasno i szczegółowo. MOże basik troszkę płaskawy (TROSZKĘ - ale w zasadzie nie jestem pewien - muszę nad nim troszkę popracować). W każdym razie warto spróbować.

Z mojego punktu widzenia OPA134 - ojej - strasznie techniczny, suchy, bez barwy. OPA604 - ciężko, mroczno, wolniutko. OPA637 - przereklamowany - za te pieniążki totalnie poniżej oczekiwań - jeżeli już to w konwersji I/V jako LPF raczej nie. AD797 - całkiem fajnie choć góra jakby nachalna, ostra i jakby zapiaszczona. AD825 - bardzo ładny opampik, choć jak dla mnie troszkę za jasny.

Zaznaczam - to moje doświadczenia - jak wiadomo w każdym systemie zagrają inaczej, że o osobistych preferencjach nie wspomne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znam granie LME49860 tylko z zasilania +-15V i otoczenia dobrymi kondensatorami typu Panasonic PX, Elna Tonerex albo Black Gate STD, dodatkowo odsprzęganych foliowcami. Polecam też wypróbować LME49725. Mnie jakoś bardziej przekonuje niż suchawy LME49720.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy LME49860 wytrzyma +-18V ? Lepiej zerknij do datasheeta. Co do tego scalaka raczej lubi on kondensator foliowy od + do - (ja daję 100nF MKT). Udało mi się też otrzymać dobry dźwiek z jego starszego brata LM4562 bez specyficznego "rockowego" zadęcia jednak bez tej "słodyczy" lub jak kto woli klimatu , którą daje LME.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie mam do was szybkie pytanko-wyjmuję z podstawki opa2132 i wstawiam ......właśnie jaki wo abym uzyskał dżwięk rozdzielczy,muzykalny z dobrą kontrolą basu i żeby obeszło się bez przeróbek.cena nie ma znaczenia.z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy to tylko w Erze . Każdy by chciał taki WO ;p Niestety nie wiadomo jaki wzmacniacz dobrze zagra w twoim układzie i czy to samo rozumiemy pod pojęciem ,,rozdzielczy , muzykalny" itp . Kup kilka sztuk na allegro i potestuj . Może sie okazac ,że wrócisz do 2132 lub 2134 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wul71, 1 Cze 2010, 19:59

 

>panowie mam do was szybkie pytanko-wyjmuję z podstawki opa2132 i wstawiam ......właśnie jaki wo

>abym uzyskał dżwięk rozdzielczy,muzykalny z dobrą kontrolą basu i żeby obeszło się bez

>przeróbek.cena nie ma znaczenia.z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam.

 

Para OPA827 na stoliczku 2x SO-8 -> DIP8.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, nie ma recepty na to. Dużo zależy od odpowiedniego zaaplikowania wzmacniacza i odpowiedniego zasilenia.

 

Dla mnie najbardziej (nie tylko moja opinia) uniwersalnym wzmacniaczem jest AD825. Do tego dźwięk jest wysokiej próby. Polecam na pewno go sprawdzić. Niestety pojedyńczy więc 2x smd na stoliczku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem w 1984. A wlasciwie juz z sukcesorem tego wzmacniacza ICL7652. Oryginalna wersje nieomal od razu wycofano bo nie trzymala parametrow. Ogolnie mowiac sa to wzmacniacze o ekstremalnie dobrych parametrach stalopradowych a szczegolnie niskim napieciu offsetu rzedu kilku uV i plynieciem tegoz ofsetu rzedu 50 nV/stopien Celsjusza. Uzywane sa glownie w elektronice pomiarowej. Niestety maja bardzo duze szumy i kompletnie nie nadaja sie do celow audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyjechały dwa WO do testowania - ADA4075-2 oraz ,, kultowe" OPA2134 - obydwa w wersji SO8 . Ciekawił mnieszczególnie OPA2134 w tej wersji . Wlutowałem na podstawki i gramy .

ADA4075-2 brzmi dziwnie - bardzo spokojnie , wycofany , góra przytłumiona , dobrze kontrolowany bas , ugrzeczniony i ,,naturalny" za wszelka cenę . Bez emocji . Dla mnie trochę nudny .

OPA2134 - przeciwieństwo poprzednika , dymaniczny , energetyczny , ofensywny , ciepły , pełny , duzo góry czasem lekko zapiaszczonej , dużo dołu nienajlepiej kontrolowanego . Mimo wszystko chce sie go słuchać ( za 5,50+ 4,50 przejściówka na DIP8 to super brzmienie )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od dwóch dni grają 2xOPA1612 (na I/V) i LME49860 (na wyjściu)niezależnie zasilane +/-17V z SuperTeddyReg'ów. O ile w wypadku standardowego zasilania najlepiej grała mi kombinacja 2xOPA1612 + OPA2134 (ciepło, gładko, chociaż niezbyt detalicznie), to teraz LME49860 nie dał innym wzmacniaczom żadnych szans. Po wymianie zasilania, od razu wszystko zaczęło grać lepiej (duuuużo lepiej) to po wymianie opampów wyjściowych na LME49860 różnica była jeszcze większa. LME49860 daje dużo przejrzystości i naturalności. W ogóle nie spodziewałem się, że tak mogą brzmieć opampy. Niezwykła przejrzystość, duża ilość detali (np. szeleszczące kartki, długie pogłosy, wybrzmienia) przy czym to wszystko jest w miarę gładkie, a wokale są wręcz aksamitne. Jest dużo tzw. czerni, żadnych szumów. Jedyny minus, to swego rodzaju brak litości dla słabszych nagrań.

 

Gra to tak świetnie, że narazie nie chce mi się wypróbowywać jak przy tym zasilaniu na wyjściu zagrają 2xOPA627BP i nieco zmieniona aplikacja (na datasheetową). Pewnie w weekend sprawdzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

barmanekm, 7 Cze 2010, 20:44

>U mnie od dwóch dni grają 2xOPA1612 (na I/V) i LME49860 (na wyjściu) ...

 

A testowałeś może 2x OPA1612 (I/V) + AD8599 (desymetryzacja, LPF)?

Na jakim DAC-u testujesz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAC to jest Musical Fidelity V-DAC. Kość w nim to zbalansowany DSD1792. Najwięcej zmian wniosło oddzielne zasilanie analogówki z SuperTeddyRegów, wcześniejsze wymienianie opampów, było mało miarodajne. Teraz nawet na teoretycznie słabszych gra lepiej niż na najlepszych wcześniej, a zmiany są dużo bardziej słyszalne. Np na tle innych wyraźnie widać słabość OPA2134, który wcześniej był najlepszy (maskował niedoskonałości toru i miał ciepłe gładkie brzmienie). A po wymianie zasilania, stał się wąskim gardłem w pewnym sensie. Na tle lepszych wzmacniaczy brakuje mu przejrzystości i naturalności. Gorzej sobie radził z kontrolą basu. W ogóle teraz w dole pasma są dużo większe różnice między opampami. Kontrola jest o tyle lepsza w ogóle, że miałem wrażenie, że zniknęła mi połowa rezonansów w pokoju. Mam ok 3 pomierzone, ale teraz poza tym najniższym pozostałe są o wiele słabsze i tak nie irytują. W ogóle zastanawiam się, jak mogłem się tak wcześniej męczyć....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AD8599 jak będę miał okazję, to wypróbuje. Sprawdzę też OPA1644 (na I/V), ale póki co jest trudno dostępny. Zresztą ja opampy, to tymczasowo. Docelowo planuje jakiś układ dyskretny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio wlutowałem w NAD515BEE LM4562 i jakoś bez specjalnych uniesień fakt może lepsza średnica i lepsza lokalizacja źródeł ale coś tu dalej ogranicza - przypuszczalnie lichy przetwornik Crystala,

No zawsze można wyciągnąć do zewnętrznego DAC-a ale wtedy po co to wszystko.

Myślałem aby mu zamocować ekstra trafko ale już nie ma miejsca.

A TI jadą mi operacyjne.

A Analoga też coś będę miał oraz możne z nationala

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój V-DAC przed wymianą zasilania analogówki, grał gorzej od NAD C515BEE, po wymianie zasilania na niezależne z wysokiej klasy regulatorów (SuperTeddyReg jak pisałem), dobrego toroidu i kondów gra sporo lepiej od NADa 525 i porównywalnie a może nieco lepiej niż NAD545BE, chociaż w pewnym aspektach mu ustępuje. Opampy to tylko doszlifowanie - istotne doszlifowanie. Najwięcej wniosło zasilanie. Co do NAD'ów to 545 gra fajnie, ale 565 mi się podoba dużo bardziej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w cd-ku (Denon DCD-1015) bardzo ładnie sobie radzi LT1364, w zasadzie nie można mu nic zarzucić, z tym,że dla analogówki mam dodatkowe zasilanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon PMA 925R, Sony TA F690ES, ST-S590ES, NuBERT NuBox 360, AKG K550, Graham Slee Solo klon, BCL.

"Doświadczenie jest ostatecznym kryterium prawdy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie LT1364 brzmi bardzo ładnie, dużo szczegółów, jednak traci się coś z muzyki. Jakby czegoś brakowało. On chyba lepiej chodzi z niższym napięciem zasilania 5-8V. Przy 15V właśnie czegoś brakuje :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś orientuje się jaki to wo- 21140(myślę że to dosyć stary układ) i jakim dobrym wo go zastąpić, ma to pracować w torze analogowym odtwarzacza marantz.brzmienie jakie by mnie interesowało to głęboki dobrze kontrolowany bas i czyste gładkie wysokie,bez agresji.dziękuje i pozdrawiam szanownych kolegów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat samym opampem tego nie załatwisz. Musisz zadbać o jego "otoczenie" (zasilanie i kondensatory) oraz otoczenie toru cyfrowego. Polecam lekturę wątków dot. tuningów CD - tam masz napisane co i jak. Koledzy napisali w miarę rzetelnie jak brzmią poszczególne układy i czego się po nich spodziewać. W tym wątku jest kilka wpisów odnośnie LM i LME polecanych :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatm. Zapewne wielu z Was widziało te kostki nie raz. Powiedzcie, które z tych par wyglądają na oryginały?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Wsadź w podstawki i posłuchaj. . .

Przecież to słychać ;)

 

A na poważnie:

Jak ktoś robi podróbę, to stać go na banalny sitodrukowy napis.

Tak z widoku to jedynie ktoś kto się poparzył może coś powiedzieć.

Na oko te po prawej mają zbyt elegancki kod. Jestem śmieszny. . .

A Wy jak poznajecie podróbki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.