Skocz do zawartości
IGNORED

WS442 czy gain-clone ?


arek0xff

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie,

 

jestem (nie)szczesliwym posiadaczem wzmacniacza diora ws442. Nie wiem jak to fachowo

okreslic ale brakuje mi w tym wzmacniaczu srednich tonow. Modyfikacja toru dzwieku za

pomoca dostepnych regulacji jest niewystarczajaca. Dzwiek jest w moim odczuciu zbyt plaski.

 

Zastanawialem sie nad kupnem nowego wzmacniacza, ale przeczytalem w watku o tunningu ws442, iz

ten wzmacniacz potrafi grac znaczaco lepiej i zaskakuje wielu uzytkownikow markowych wzmacniaczy.

 

Z drugiej strony przeczytalem watek o wzmacniaczach gain-clone, ktore rowniez uzyskaly

bardzo dobre recenzje.

 

Z ktorej konstrukcji uzyskam lepszy dzwiek: z gain-clone czy z tunningowanej ws442 ?

 

A moze dac sobie spokoj i kupic po prostu jakis amplituner w cenie do 2000 zl ?

 

Nie chce rozpoczynac kolejnej dlugiej dysputy, ale wytlumaczcie mi prosze, prostemu inzynierowi,

dlaczego twierdzicie ze amplitunery kd w stereo sa kiepskie ? Przeciez producent moglby

do srodka wrzucic chociazby wzmacniacz na lm3875 (za grosze), ktory zbiera pochlebne recenzje ?

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bawilem się WS442 i pomimo że ten wzmacniacz przechodzi dosłownie metamorfozę po kilku modach to gc daje znacznie lepszy rezultat końcowy. Na resztę pytań znajdziesz obszerne wątki z licznymi odpowiedziami.

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>dlaczego twierdzicie ze amplitunery kd w stereo sa kiepskie ?

 

jak tak nie twierdze , wiecej twierdze ze markowe amplitunery potrafia zawstydzic nie jeden wzmacniacz stereo z tej samej polki - zwykly uzytkownik co slucha muzyki a nie sprzetu bedzie zadowolony z jakosci

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>krzyh, 6 Lis 2008, 22:09

>>dlaczego twierdzicie ze amplitunery kd w stereo sa kiepskie ?

 

Bo wzmacniacz 6x60 W za kilkaset czy nawet ponad tysiąc zł musi być wykonany gorzej od przeciętnego dwukanałowego wzm. stereo bez bajerów, procesorów DD, DTS, tunera. Nie ma możliwości by za tą samą czy podobną cenę dostać kilka razy więcej - w KD niższą jakość nadrabia się dużą liczbą kanałów która "czaruje" dźwiękiem suuroud, a w stereo nie daje rady. To wszystko upchane w jednej obudowie wielkości normalnego wzmacniacza stereo. Jakość dostosowana jest do potrzeb KD, a tam dźwięk ma niższy priorytet niż obraz. Zawsze tak było, w kinach, na kasetach vhs, dopiero teraz się to zmieniło ale nie tak jak w stereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecne markowe amplitunery sa na tyle dobre ze w zupelnosci wystarczaja dla zwyklego uzytkownika co chce w miare posluchac muzyki stereo , zawsze mozna kupic jakas plastikowa wieze z kolumnami w cenie juz markowego amplitunera ktory to oferuje przyzwoite sluchanie , wiadomo ze przy ,,naszpikowanych,, ampli. za 1000 zl czy 2000 nie ma zadnych rewelacji i na wszystkim sie traci ale przy tych ubogich za ta sama cene jest juz na co liczyc - albo bajery albo dzwiek , cos za cos - chcac miec i jedno i drugie to niestety ale trzeba wylozyc

 

to dokladnie jak z autami - wyprodukowanie fiata kosztuje fabryke okolo 5 do 7 tys/max a cena kocowa to 35 tys - chetnych i tak nie zabraknie , mozna kupic z silnikiem 700 z max wyposazeniem lub silnikiem 1.8 bez wyposazenia - cena podobna , a jak dziala jeden i drugi ? chcac miec wszystko wykladamy 50 tys - to samo dotyczy amplitunerow

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tja...

 

 

miałem kiedyś ampli wcale nie najgorszej firmy - Pioneer - po zakupie zwykłego w sumie przeciętnego wzmaka stereo Denona moje ampli sprzedałem za ułamek ceny - chociaż był jak nowy - bo wstydziłem się krzyknać za niego więcej! To nie był już nokaut - to było wgniecenie w ziemię i zdeptanie.

nie wiem ile trzeba zapłacić za ampli aby zagrało uczciwie... nawet topowe ampli takich firm jak Denon, marantz itp często wygryzane przez nawet przeciętne wzmaki stereo - takich histori tu można znaleźć więcej.

nie wiem o jakim sprzęcie pisze osoba, która twierdzi, że amplitunery są w stanie zagrac równie dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>do srodka wrzucic chociazby wzmacniacz na lm3875 (za grosze), ktory zbiera pochlebne recenzje ?

 

mnie to też ciekawi, ale myslę ze ampy brzmią gorzej niz wzmaki stereo nie z powodu samej koncówki mocy, ale z innych powodów. (kiepskie pre, słabe zasilanie, ogólnie tanie komponenty)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.