Skocz do zawartości
IGNORED

Radicon Amplifikator G


Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Rozpoczynam temat konkretnie o wspomnianym w tytule wzmacniaczu. Sam taki kupiłem i jestem zadowolony.

Zapraszam do dyskusji. Forumowe walenie po mordzie i obrażanie chętnie widziane, w końcu dlaczego tutaj zaglądamy? :)

Do rzeczy!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem go z Dali Ikon 6 w Audiofilu na Burdzińskiego, jak jeszcze istniał... Nie powiem, grało przyjemnie. Ale chyba trochę za drogo chcieli za ten wzmak, 7kzł. czy tak jakoś...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapłaciłem 7000 zł

 

Wzmacniacz jest ciekawy, gra neutralnie i dość nieźle się dobrał z ESA Continuum 2. Całość gra neutralnie i dojrzale, to dojrzała konstrukcja i widać różnicę między wieloma tańszymi a i podobnymi ceną wzmakami. Słucham głównie klasyki, w tym zastosowaniu gra rewelacyjnie bo nie daje za wiele z siebie, słychać muzykę i tyle a może aż tyle.

Ciekawy jest swoisty brak charakteru, porównując z częścią lamp można powiedzieć że gra chłodniej ale droższe i mocniejsze konstrukcje lampowe idą przecież w tym właśnie kierunku. Nie ma żadnych wyostrzeń wokali, zaburzeń proporcji, wszystko słychać także w większych składach i przy okazji jest nieźle dobrze oddany efekt dynamiki chociaż nie jest to elektrownia w postaci dobrej końcówki mocy ale i nie te pieniądze. Ważne jest to że przy skokach dynamiki wzmacniacz nie traci "opanowania", ta neutralność i niezła wydajność prądowa genialnie sprawdzają się w większych składach jako w symfoniach i koncertach z orkiestrą, w operach pięknie też słychać scenę i kanał o ile odpowiednio jest to wszystko nagrane bo część realizacji dźwiekowych oper w nagraniu ma postać bardziej kinową niż zdjęcie wydarzenia "na żywo".

Byłem tą netralnością bardzo zaskoczony, w podobnej klasy wzmacniaczach trudno coś takiego znaleźć. Jest minus bo parę zniekształceń z lampy i wielu innych konstrukji jest miłych tyle że bywam czasem (za mało...) na koncertach i wiem że nie ma to związku z realnym wrażeniem do którego Amplifikator G po prostu się zbliża. Do celu daleko ale efekt zrobił na mnie wrażenie a pieniądze mam jakie mam. To zakup na dłuższy czas.

W paru słowach: neutralność, dojrzałość, kompetencja. Najpierw należy posłuchać i pomyśleć czego się chcę bo można zrozumieć zwolenników dobrych konstrukcji lampowych a jeszcze brzmienia konkretnych konstrukcji różnego typu w danym rodzaju muzyki i przy różnych nagraniach. Amplifikator G robi troszeczkę wrażenie sprzętu studyjnego, coś podobnego czułem kiedy wybrałem i kupiłem słuchawki Beyerdynamic DT990Pro tyle że wzmacniacz i kolumny (szczególnie ESY Continuum2) to coś zupełnie innego.

Kupując wzmacniacz z tym segmencie warto wziąć model G pod uwagę i spróbować go przynajmniej posłuchać.

Ciekawe w codziennym użyciu jest sterowanie i ekranik, to jednak pewien przeskok w porównaniu do standardowych rozwiązań, kolejna ciekawa rzecz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że dali ikon 6 to nie jest dobry partner dla Amplifikatora. Ze znanych świetnie współpracujących z Amplifikatorem polecam Kefy - i Acoustic Energy. Tutaj można mówić o synergii. A najlepiej wypada z nową wielodrożną firmową konstrukcją Amplifikatora - Etera Konwencja. W zakresie średnicy magia w szczególności Bitofonem Amplifikatora - Czyli innymi słowy kompletny Tor Amplifikatora i jestem delikatnie mówiąc bardzo zadowolony. Świetna dynamika, magiczna przestrzeń, świetny bas i spokojne opanowane brzmienie bez zbędnych harców na górze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie żebym nie był fanem amplifikatora, podobają mi sie ich produkty ale nie mogę się oprzeć wrażeniu że marcin9999 na każdym możliwym kroku uprawia reklame radicona. Czasem wspomni o czymś innym ale... to nigdy nie jest to :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opteron, skoro tak uważasz to na pewno tak jest. Innymi słowy popełniam zbrodnie bo nie chwalę tak bardzo porpawnych i uznanych konstrukcji na forum. A czemu piszę dobrze - kiedy z odsłuchu wiadomo, że to świetny sprzet - chce sie tym wrażeniem podzielić- bo mnie ten sprzęt naprawde cieszy. Wiesz nie mam jakiejs podstawy żeby kłaniać się redaktorom na forum ani producentowi amplifikatora. Ja jestem użytkownikiem a nie biznesmenem. Wiec wali mnie to co jedni i drudzy myślą o mojej opinii. Jak sie coś z tym sprzętem będzie działo to na pewno o tym napiszę. Póki co jest świetny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że na relacje z brzmienia lub zaproszenie nie mam co liczyć.

Jakoś to przeżyję...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcin9999, 21 Lis 2008, 18:52

>jakoś mnie to nie rusza.

 

Więc czego się "ruszasz"?

 

Redaktor, 21 Lis 2008, 20:08

>Dobrzy koledzy to skarb, nie?

 

taki nadęty buc też jest potrzebny w społeczeństwie dla zachowania równowagi... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW

------------------------------------------------------------------

Temat nr: 40971

Autor: marcin9999 O mnie » Ignoruj » PW »

Data dodania: 2008-03-13 22:27:01

Stat: 1604 / 467 / 0 Lista tematów forum BOCZNICA »

 

Dodaj temat do listy ignorowanych tematów » Co to jest?

 

BOCZNICA: Prośba o likwidacje mojego konta

 

Zwracam się z prośbą do administratora o likwidację mojego konta na niniejszym forum.

marcin9999

--------------------------------------------------------------------

 

Nie wiem czego tutaj jeszcze zaglądasz skoro sie tu nie podoba.

Może jednak redaktor przypomni administratorowi o prośbie "kolegi" ?

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.