Skocz do zawartości
IGNORED

philips cd304mkII czy stelmach?


jakub102

Rekomendowane odpowiedzi

chce kupić jakieś dobre cd do 600 zł (allegro), warunki: 1)musi czytać wszystko, 2) analogowe brzmienie, muzykalny, z duszą 3) pilot i tani laser mile widziane

PROSZĘ O PORADĘ LUDZI KTÓRZY SŁYSZELI....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak można dostrzec piękno niedoskonałym spojrzeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

Mogę podesłać Ci mój DAC do posłuchania - wersję "zewnętrzną" (odbiera sygnał z wyjść "digital out" w CD, układ we własnej obudowie (tymczasowej - na wersję "gotową" trzeba poczekać bo muszę zebrać przynajmniej 10 zamówień - przy mniejszej ilości koszt wykonania obuidowy praekracza zysk i producent skrzynek nie podejmie się roboty) - mogę wysłać w poniedziałek. Mogę też wysłać CD z wbudowanym moim DACem ale trochę później - jest kolejka...

Oczywiście wysyłam sprzęt do posłuchania i decyzji czy kupić bez żadnych zobowiązań - podoba Ci się to zamawiasz, nie - zapominamy o sprawie, praesyłka "demo" idzie na mój koszt.

Myślę, że warto posłuchać co ja i inni w tym zakre4sie proponują - jak się nie zdecydujesz na mój "wyrób" to nie ma sprawy, a przynajmniej będziesz miał punkt odniesienia co można zrobić z CD za kwotę ok. 1000 zł i czy inne konstrukcje ("DIY" czy też fabryczne) w tej kwocie spełnią Twoje oczekiwania.

Myślę, źe mój DAC spełni Twoje wymagania (przechwałka i reklama) - zapewnmia dobrą rozdzielczość, separację i lolizację żródeł czyli to czego poszukujesz.

Sprawdź na mojej stronie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrowienia

Andrzej Stelmach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SORRY - miało iść na PW - nie chciawłem robić wpisów "reklamowych", proszę FORUMOWICZÓW ui wszystkich innych o niezwracanie uwagi na ten wpis !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Chirurgiczna" wersja dotyczy DACa na CS4390 który nie jest już produkowany (CS zakończył produkcję układów CS4390) - JESTEŚCIE OPÓŹNIENI W ROZWOJU i podajecie ludziom nieaktualne dane czyli ŚWIADOMIE wprowadzacie ich w błąd - radzę odświeżyć swój zasób informacji (jeżeli to Was interesuje - jeżeli nie to nie ma sprawy ale nie dezinformujsie ludzi szukających rzetelnej informscji na Forum).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprocker co polecasz analog >muzykalny>nieocieplony dżwięk (cd) cała reszta mnie nie interesi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak można dostrzec piękno niedoskonałym spojrzeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę wsiąść dac stelmacha za 1000zł ale z możliwością zwrócenia- albo spodoba mi się-

Stelmach na prezydent- albo zwróce- tak czy siak napisze obiektywną opinie na forum:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak można dostrzec piękno niedoskonałym spojrzeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

304mkII jest "stereotypowo analogowy" (czytaj - kluchowato-milusi) tylko w wersji fabrycznej (nietuningowanej). Owszem, w kontekscie jazgotliwego brzmienia tanich odtwarzaczy jest to jakas wartoscia, ale trzeba sie pogodzic z utrata czesci informacji.

 

Stelmacha nie znam wiec nie bede sie wypowiadal.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kupiłem grundiga cd7550 ,bo srebrny i nowszy (chyba?)- 430zł, zobaczymy jak zagra jak przyjdzie paczka:) posłucham i napiszę...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak można dostrzec piękno niedoskonałym spojrzeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyszedł cd7550 no i padaczka scena jakaś mała, dźwięk ograniczony co to za cd? marantz cd 40 niemodyfikowany gra lepiej. Pomóżcie bo ręce mi opadają

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak można dostrzec piękno niedoskonałym spojrzeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>przyszedł cd7550 no i padaczka scena jakaś mała, dźwięk ograniczony co to za cd? marantz cd 40

>niemodyfikowany gra lepiej. Pomóżcie bo ręce mi opadają

 

Hehe... sorry ale bawią mnie takie opinie na podstawie nieprzemyślanego zakupu.

 

Lepiej napisz z czym tego 7550 słuchasz. On nie gra "ze wszystkim", ale w odpowiednim zestawieniu potrafi zadziwić niejednego. Jeśli jesteś z wwy czy okolic to możesz do mnie zajrzeć i posłuchać co potrafi w odpowiednim towarzystwie - mój egzemplarz co prawda jest po modyfikacji, ale i "surowy" w odpowiednim zestawieniu gra na niezłym poziomie, niektórym to w zupełności wystarcza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>mlb

"...ale i "surowy" w odpowiednim zestawieniu gra na niezłym poziomie, niektórym to w zupełności wystarcza."

 

..potwierdzam :-)

co prawda w odniesieniu do 304mk2, ale to chyba blizniaki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stelmach to bardzo szybki i rozdzielczy DAC. Dużo informacji, bez żadnego mulenia. Bas stosunkowo mocny i idealnie trzymany w ryzach. Trudno tu mówić jednak o jazgotliwości. Dla mnie jednak było ciut za szybko. Nie mniej w tej cenie to super propozycja. beresforda słyszałem ale nie w swoim zestawieniu - jednak osoby porównujące u siebie stwierdziły, że raczej jest muzykalny, lekko ciepły i nie aż tak szczegółowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Seba78

 

Czyli rozumiem że Stelmach będzie bardziej neutralny od Beresforda? Czy jego analityczność/rozdzielczość na dobrze nagranych CD nie będzie zbyt męcząca? Szukam czegoś co wydobędzie z płyt max rozdzielczości a jednocześnie nie bedzie klinicznym/zimnym dźwiękiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ja wiem czy to zimny dźwięk? każdy to rozumie inaczej. Zimnym bym go raczej nie nazwał - nie miałem dyskomfortu a preferuję raczej dźwiek ciepły i miły. U mnie zagrał bardzo dobrze - zniwelował zbyt duże zmulenie systemu - być może nawet bym go wziął po odsłuchach - ale ostatecznie wpadł mi w ręce za niewielkie pieniądze inny - zewnętrzny DAC - który lepiej zagrał no i był zewnętrzny - mógł mi obsłużyć dwa źródła cyfrowe. w tamtym momencie Andrzej Stelmach nie miał jeszcze ukończonej wersji zewnętrznej. Ogólnie pozytywnie oceniam "Stelmacha" z zastrzeżeniem, że to szybki, kopliwy twardziel a nie kopytka cioci Janiny.

W sumie to nie ważne jak gra - ale jak wpasuje się w system i jak ostatecznie zagra cały system. Jak wasz jest nieco ospały, zbyt mało szczegółowy lub bas jest zbyt jednostajny to "stelmach" będzie dla was. Jeżeli z waszych kolumn wydobywa się zbyt nachalna, jazgotliwa i beznadziejna góra, jeśli w systemie nie ma ciała, mięsa a dźwiek jest suchy jak pieprz to może lepiej spróbujcie czegoś innego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preferuje odsłuch słuchawkowy. Obecnie posiadam AKG K-280 Parabolic i IEM Westony UM2. Bardziej dźwiękowo i komfortowo odpowiadają mi Westony (grają trochę cieplej z masą detali), ale niewykluczone że w przyszłości będę celował w jakieś hajendowe słuchawki (np. staxy). Jedno jest pewne wzmak słuchawkowy - zawsze. Obecnie używam przenośnego (ale bardzo dobrego (jak na przenośne)) iBasso D3 (wzmak i DAC).

Tak się zastanawiam czy na obecnym wzmaku słuchawkowym i Westonach odczułbym dużą różnicę między Beresfordem a "Stelmachem". Dodam że różnica miedzy moim obecnym CD (Kenwood DP-5010) a np. laptopem i DAC z iBasso (USB DAC) jest bardzo subtelna i jeśli różnica między tymi DAC'ami (beresford i stelmach) byłaby taka sama to wybrałbym rozwiązanie tańsze...

Kupując DAC'a chciałbym odczuć wyraźną różnice w jakości źródła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stawiam wiele, że będzie znaczna - ale co lepsze dla Ciebie to trudno powiedzieć. U mnie za każdym razem wymiana źrodła dawała spore zmiany - a przecież na słuchawkach wychodzi jeszcze więcej rzeczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

enzo

304mkII jest "stereotypowo analogowy" (czytaj - kluchowato-milusi)

 

wybacz stary...ale musial Ci sie trafic jakis zepsuty egzemplarz:)...w koncu to staroc

wykop-dynamika cd 304mkII ze leb urywa..jeszcze nigdy nie mialem cedeka z takim powerem:), a troche ich mialem

 

..nigdy juz chyba opinie osluchanych forumowiczow nie przestana mnie zaskakiwac;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uprzejmości Pana Stelmacha mam obecnie egzemplarz do testów :-) (zewnętrzny)

Testy porównujące z podpinaniem CD (po optyku) i z PC po USB darowałem sobie bo kompletnie nie słyszę różnicy. Dodam że w obydwu przypadkach słuchałem na b.dobrych IEM Westone UM2 a za wzmak słuchawkowy robił mi również b.dobry (moja i wielu z head-fi opinia) iBasso D3.

Zabawa zaczęła się gdy podpinałem przez USB raz iBasso (jego DAC) a raz DAC Pana Andrzeja. W obydwu przypadkach odsłuch na Westonach i wzmacniane przez wzmak iBasso.

Różnica jest, owszem ale z pewnością nie jest ona znaczna jak stawiał kolega Seba78.

Dźwięk z iBasso ma nieco mniej przestrzeni i bas jest nieco mniej głęboki (dodatkowo Stelmach ma go nieco szybszy - tak mi się wydaje), talerze brzmią bardziej naturalnie. Sęk w tym że są to różnice BARDZO subtelne i trzeba się bardzo mocno wsłuchać w niektóre utwory (głównie słuchałem z Chesky Records - The Ultimate Demonstration Disk) aby to wychwycić... Nie wiem może na jakiś topowych Staxach różnice byłyby wyraźniejsze...

DAC P.Andrzeja jest IMO bardzo dobry, słucha się go z dużą przyjemnością i jeśli chodzi o mnie to przy niewielkiej aczkolwiek odczuwalnej poprawie zaletą stanowią dodatkowe łącza tego DAC'a przez co nie byłbym skazany tylko na kompa jak jest w przypadku iBasso...

DAC mam do poniedziałku, zatem jeszcze trochę go posłucham... jak na razie opisuję moje pierwsze gorące spostrzeżenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Sprocket

 

Fabryczny 304mkII szalu nie robi i jego glowna zaleta jest to, ze nie robi jazgotu jak tanie cedeki. Brakuje mu natomiast detalu, rozdzielczosci i dynamiki (zarowno makro jak i mikro).

W modyfikowanym 304mkII wrazenie duzej dynamiki i wykopu jest powodowane tym ,ze podaje on dzwiek troche na twarz i wypycha nieco scene. Zeby bylo jasne - absolutnie nie czepiam sie 304mkII bo to swietny cedek (oczywiscie po modyfikacjach) za smieszne pieniadze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mirhon, 20 Lis 2008, 14:31

 

>@Seba78

>

>Możesz powiedzieć o jakim innym zewnętrznym DACu mowa?

 

A o takim:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mirhon, słuchaj dłużej - czasami proste przełączanie mąci w głowie i różnice paradoksalnie się zacierają. W pewnym moemncie nawet wydaje się, ze różne sprzety graja tak samo. natomiast Dłuższe odsłuchy prawdę Ci powiedzą. Dlatego najlepiej słuchaj sobie stelmacha przez kilka dni... a potem się przełącz - wtedy ocenisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem od jednego forumowicza w ogóle rzadkość, amerykanskiego DAC na starych kultowych PCM63 - nazwa jak w "o mnie". małe szanse na dorwanie w polsce podobnego. A cena była przyzwoita - chociaż i urządzenie dośc leciwe - stąd zdecydowałem się na niego nie czekając już na Stelmacha. Ale gdyby nie ten manewr to kto wie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.