Skocz do zawartości
IGNORED

Pc w hifi


JA

Rekomendowane odpowiedzi

  • Redaktorzy

Zalogowalbyś się kolego, to rozmowa by jakoś lepiej szła. Za merytoryczną część odpowiedzi dzięki - przynajmniej wiem o co chodzi. Stacje graficzne - słyszałem, a nawet widziałem. Jeśli można by prosić o kontynuację - w jakim celu używa się w domu (bo mówimy generalnie o sprzęcie domowym) komputerów audio, z jakim sprzętem zewnetrznym mają one współpracować, i w czym jest to lepsze od powszechnie stosowanych urządzeń hi-fi. Chodzi o odtwarzanie plików wav bezpośrednio z twardego dysku, czy o coś jeszcze? I czy dźwięk jest wytwarzany przez zestawy aktywne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwiek może być wytwarzany przez co chcesz w stereo w 5,1 w 7,1 nawet hi-endowy wzmacniacz i kolumny.

Komputer natomiast ma byc czyms w rodzaju set-top-boxu - dostosowany tak żeby nie szumiał (nie musi byc mocny), zaekranowany i wyposażony w wysokiej jakosci kartę dźwiekową odtwarzającą wszystkie formaty włacznie z 24bit/192khz - taką powiedzmy za 1400-1700zł. (choć Terratec za mniej niż 400zł. ma niewiele gorsze parametry i moze smiało konkurować z odtwarzaczami w cenie tanich zestawów komputerowych).

I oczywiście chodzi o odtwarzanie plików DVD i DVD-A (o ile to jest mozliwe bo tego nie wiem) no i CD - 16bit/44khz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko...

Także najdroższe CD - Meridiany i Proceed'y były naprawdę komputerami. Miały komputerowe napędy i to raczej tanie. Całkiwicie programowalny odwarzacz - przygotowany do upgreadu oprogramowania po wejściu nowych formatów oraz stosowały buforowanie danych (pewnie dlatego jakość napędów nie miała tak wielkiego znaczenia).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nowszych wynalazków można jeszcze dodać Unison Research Unico CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie... skoro prowadzono unifikacje odtwarzaczy w strone PC to dlaczego nie zrobić unifikacji PC w stronę odtwarzacza? Problem jedynie w kosztach, bo mnie chodzi o coś co mimo wszystko nadal kosztuje jak zwykły komputer

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

avw > Androny pieprzycie kolego ze swoimi kolegami .

Obecnie nawet najlepszy system z najlepsza karta jaką kiedykolwiek wyprodukowano - mówię tu o Pro Toolsie digidesigna - aby uszlachetnić dźwięk stosuje sie na wejściu i wyjściu , urządzenia analogowe.

Niestety cyfra z komputera jest nieciekawa.

śłyszałeś lub porównywałes kiedyś dźwięk z dobrego systemu audiofilskiego i najlepszego systemu cyfrowego ? ja mam to na codzień.

I więż mi zanim dźwięk stał sie przyswajalny , musiałem wydac masę forsy na lampowe bufory.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja takze mam w torze audio komputer, ktorego reprodukcja dzwieku stoi na bardzo dobrym poziomie.

Nie mozna ocenic jakosci na podstawie "widzimisie", ani tym bardziej przy ocenie masowych produktow takich jak SB Live (nawet platinum) czy kart z plyt glownych.

Jak juz koledzy wyzej wspomniali, Meridiany i inne to tez w pewnym stopniu komputery, a Linn uzywa zasilaczy impulsowych (jakby komus przyszlo sie przyczepic wlasnie do tego elementu komputera).

 

W dobrych komputerowych kartach siedza te same lub pokrewne elementy (przetworniki D/A) co w waszych odtwarzaczach CD (i DVD .. bo owczesnie montuje sie te same ... ).

Szumy , zaklocenia ? Moze faktycznie warto nabrac doswiadczenia przed wydawaniem osadow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glina >

Jeśli konstruktorzy podchodziliby do projektowania systemów komputerowych tak samo starannie , może i brzmienie byłoby lepsze.

Pamiętaj same kości to nie wszystko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fadeover: dlatego daleki jestem od stwierdzenia ze byle karte mozesz stawic w szranki ze sprzetem stacjonarnym. Jednak jeszcze dalszy jestem od stwierdzenia ze jest to niemozliwe.

 

Budowa i rozwoj systemow cyfrowych jest tak prezny miedzy innymi wlasnie ze wzgledu na ich prostote. To strona analogowa najczesciej kuleje.

 

W przypadku dzwiekowka->cd jest pelno analogii

kazdy element ma swoj odpowiednik. Cudow nie ma ...

a w obecnych czasach to wrecz prostota jest rozbrajajaca. Przetworniki z wielkim oversamplingiem, filtry analogowe niemalze niepotrzebne.

Rozchodzi sie o projekt plytki, prowadzenie masy itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>fadeover widzisz to co kto stosuje sobie na wyjściu to jego sprawa... zafundowałes ludziom płytke do wygrzewania kolumn, która też nie jest do niczego konieczna - ale ktoś mógł z niej skorzystać... Więc jesli ktoś chce to równiez do CD może podłączyć lampowy przetwornik C/A w domu. Tak samo mozna zrobić w studiu nagraniowym, gdzie obok komputra moga stać lampowe wzmacniacze mikrofonowe... Ale nie swieć ludziom, że jest to jedyny absolutnie jedyny sposób na osiągnięcie super jakości

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Jazz MD

(Konto usunięte)

A jaka jest roznica odtworzenia oryginalnej kompilacji muzycznej, czyli pliku bezposrednio z HD, lub SSM poprzez swiatlowod, od zapis tego samego pliku zbudowanego i tak na platformie komputera w formie plyty i jej odtworzenia przy uzyciu konwencjonalnego odtwarzacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze dodam ze wszystkie dzwiekowki maja wlasne zegary taktujace wg. ktorych odbywa sie cala obrobka sygnalu przy czym tylko nieliczne posiadaja niezalezne zegary dla czestotliwosci 44khz, wiekszosc ma na sztywno 48khz a sygnal 44k dopasowywany jest "na sile".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

avw> Ręce opadają . Nie masz argumentów na zasadnośc swojej koncepcji co do swojej teorii niewygrzewania głośników - żadnych !!!, a lampy no cóz jest to tylko jedna z wielu możliwości ulepszenia systemu komputerowego.

Ale nie mów mi że audio na komputerze jest porównywalne z zestawem audio audiofilskim - bo jeśli tak to nie wiesz bracie co mówisz i najlepiej zmień forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Jazz MD ja Cię po prostu nie rozumiem... o co chodzi? DVD i DVD-A ma zapisywane dane w formie plików. Jak to wpływa na jakosc przy kopiowaniu to nie wiem, ale na pewno błędy przesyłu nie mają znaczenia, bo dane przesyłane są w innym czasie niż odtwarzane. Plik bedzie przesyłany tak długo aż wszystkie dane bedą zgodne (a czy ten zapis jest jednakowy ze wzorcem tego nie wiem).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówie że wygrzewanie nie jest zasadne tylko że bajki opowiadasz o palącej potrzebie posiadania "specjalnych" płyt ze "specjalnymi sygnałami"... Totem sprzedawał "specjalny" aluminiowy stożek do postawiena na kolumnie, aby uzyskac wiekszą przestrzanność dźwięku, ktos jeszcze sprzedawał "specjalne" podstawki pod kable żeby drganai płynacego prądu nie przenosiły sie na podlogę...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Jazz MD więc pisz zdaniami prostymi bo w złozonych zaczynasz motać ;-)

Chodziło Ci o to że dane w cyfrowej postaci są identyczne ze wzorcem, więc ich obróbka nie wpłynie na jakość? Ja słyszałem procesora cyfrowego do korekcji charakterystyki pomieszczenia - taka dodatkowa obróbka sygnału nie wnosiła żadnych negatywnych skutków bo przeciez odbywała się na etapie dekodowania sygnału cyfrowego z taka sama jak on precyzją... Nic raczej nie mogło być gorzej (choc puryści na pewno się oburzą na takie stwierdzenie).

 

No moze i te drgania to z podłogi na kable mu sie przenosiły... ale kable też jakoś drgają kiedy prąd przez nie płynie ;-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.