Skocz do zawartości
IGNORED

Czy sub jest rzeczywiście potrzebny w KD


Gość bolantus

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bolantus

(Konto usunięte)

Witam.

Mam takie pytanko.

Czy jeśli kolumny frontowe mają mocny bas (od 35 Hz 2x20 cm + basreflex) i czuć w kinie domowym jego potęgę (pokój 4x4m) to czy sub jest konieczny czy mogę sobie go darować ?

W jednym sklepie powiedziano mi że w kinie domowym subwufer jest obowiązkowy ponieważ jest to szósty kanał i bez niego niebędzie jednego kanału przez co traci się dodatkową ścieszkę !

A w innym sklepie powiedziano mi że jak fronty mają solidny bas to sub nie jest potrzebny.

To jak to jest ?

Mi się wydaję że fronty wystarczająco dają basu - np. ostatnio oglądałe na DVD Pianistę. I tak sobie oglądałem na dość dużym podkręceniu ampitunera (-05) to jak granat wybuchną to myślałem że z krzesła spadnę taka potęga !

Awięc jak powiecie potrzebny ten sub czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasli to Ci wystarcza ....

sub jest "w komplecie" ... jest mozliwosc w ampli ustaienia zeby basy przejmowane byly przez fronty to jest rozwiazanie - ale dobry bas z suba to poptrostu BAS !!!

A co do granatów w Pianiscie ... to polecam "Szeregowca Rayana" ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4m x 4m powiadasz?

A gdzie sie Tobie ten sub zmiesci???

W tak malym pomieszczeniu watpie aby subwoofer byl potrzebny.

Pamietaj tylko aby miec duzo mocy w twoim wzmacniaczu aby mial

sily dac "kopa" basom w Twoich "front speaker".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bolantus

(Konto usunięte)

O mocy jest dość jak na taki pokój.

Mój Denon daje 5x100W 6 omów (5x70W 8 omów).

Fizycznie suba bym gdzieś zmieścił ale właśnie zadawałem sobie pytanie czy jest mi potrzebny jesli fronty mają pożądne basisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

bolauntus-> możesz mi powiedzieć jakie to magiczne masz kolumny?

tą swoją moc to możesz sobie przez 3 podzielić, wyjdzie ci 30w na kanał, więc nie spodziewaj się po swoim ampli. specjalnych rewelacji prądowych :)

subwoofer to częśc kina domowego, jak go nie masz nie masz kd! taka prawda żadna kolumna nie zastąpi subwoofera, kolumna nie jest wstanie wytworzyc takich ciśnień. Dodatkowym argumentem jest to że w przypadku subwoofera odciążamy cały system który dzięki temu lepiej pracuje.

hans->

dlaczego w 16m2 niemiało by być miejsca na subwoofer? sam ostatnio oglądałem film w pokoju 12m2 w towarzystwie paradigma ps-1000 i musze ci powiedziec że dopiero wtedy kino nabiera smaczku:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 m2 jesli sie posiada dobre glosniki oraz pozadny wzmaczniacz jest za mala powierzchnia aby tam sie znalazlo miejsce na sub.

 

Ja poruwnoje moj system z 12" subwooferem na 24 m2 z moim znajomym ktory bazuje swoj system na Canton Ergo 902 DC w pomieszczeniu ok 14-16 m2. On wiec do swoich Ergo 902 DC z podwojnymi 8" basami dolaczyl osobny 2-kanalowy wzmaczniac (Rotel RB991, 2x200W) i tego basu jest wiecej niz moj system mogl by wycisnac.

 

Wiec ja bym polecal dokupic osobny 2-kanalawy wzmaczniacz na przednie kolumny.

Ja mam ten sam problem, moj Denon AVR-1801 nie ma sily rozbujac moich podwujnych 8" ktore sidza w HECO Mythos 700.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bolantus

(Konto usunięte)

eee no bez przesady !

Moje kolumny frontowe to 4-drożne 5-głośnikowe Polarisy 300 180Wmocy znamionowej 8 omów.

W kolumnie basowe są dwie dwudzistki + dwa otwory basrefleksu z przodu i basu nie brakuje (nawet jak ciszej idzie amplituner)

A co do dodatkowego wzmacniacza to niewidzę takiej potrzeby.

Ja nie chcę być półgłuchy na starość i mocy nawet w systemie KD jest wystarczająco.

W stereo słucham max. przy - 10 ale przeważnie ok. -15 a w KD to jak ustawię na

-05 to ściany w domu drżą a po "senasie" to jeszcze półgodziny mi w uszach dźwięczy.

Tak więc basu uważam że mam aż naddto tylko pytałem czy nietracę dodatkowej ścieszki jeśli nie mam suba.

Zresztą w amplitunerze ustawiłem sub - NO awięc jak się niemyle to frontowe przejęły sygnał dolnego pasma przeznaczonego dla suba.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balantus,

piszac o glosnosci mieszasz pojecie jakosc z iloscia. Ten bas o ktorym ty piszezs to zupelnie inna historia niz to co generuje (porzadny) subwoofer.

 

"...Czyli jesko kłamie - albo nie zna się ?!..."

ani jedno ani drugie, wie co pisze

 

"...żadna kolumna nie zastąpi subwoofera?..." poza kilkoma exotycznymi monstrualnymi glosnikami typu Martin Logan, Infinity, Genesis czy IQ system one, nie znam glosnikow ktore by mogly zastapic subwoofer

 

xajas

_______________

www.jaschiks.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bolantus daj sobie spokój z dodatkowym subem. Po pierwsze mając taki mały pokój twój bas przy podwójnych 20cm głośnikach jest aż nadto. Po drugie bas rozkłada Ci się bardziej równomiernie do z dwóch zródeł i nie jesteś tak uzależniony od miejsca w jakim stawiasz suba i nie masz w pokoju złośliwych "fal stojących" Po trzecie (i tu grono forumowiczów mnie pewnie zlinczuje) jaki sub poniżej tych 5-6tyś gra poprawnie? To co wydobywa się z tych tanich "subwoferów" "aktywnych" to jedno wielkie buczenie, którego nijak nie można zestroić.

Faktem jest na niekorzyść dla Ciebie, że obciążasz mocmo wzmacniacz frontów, przez co tracisz na szczegółowości całego systemu. Dlatego radziłbym Ci jeśli koniecznie chcesz wydać kasę dokup mocną końcówkę mocy (bo fronty masz mocne) i podłącz w tor samego basu lub jeżeli nie masz takiej możliwości - całe fronty.

I jeszcze jedno jeśli chcesz się przekonać czy nie tracisz ścieżki 0.1 ustaw swój wzmak tak jakbys miał sub i posłuchaj czy jest różnica - napewno będzie.

Pamiętaj jedno - dobry bas to taki który pojawia się wtedy gdy powinien i który można dobrze kontrolować, a nie taki, który buczy cały czas

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bolantus

(Konto usunięte)

Dzieki wielkie records !

Widzę że temat jest na tyle złożony że jest tyle samo zwolenników suba (w moim przypadku) co racjonalnie myslących przeciwników.

Awięc borąc wszyskie ZA i PRZECIW dochodzę do wniosku że jednak sub nie jest mi potrzebny i szkoda mi na niego wydawać min. 1000 zł (Tannoy).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bolantus:

"...A jaki Twoim zdaniem jest " porządny subwofer, czy Tannoy m sub10 to prządny subwufer czy nie.." nie slyszalem wiec trudno mi cos powiedziec, ale interesujace sa suby tpu B&W ASW600 czy REL serii Q

 

records:

"...Po pierwsze mając taki mały pokój twój bas przy podwójnych 20cm głośnikach jest aż nadto..."

 

czy ty takze nie widzisz roznicy miedzy jakoscia a iloscia? Pole popisu suba jest znacznie ponizej pola dzialania normalnych glosnikow -> powinny sie czestotliwosciowo uzupelniac a nie nakladac

 

"...Po drugie bas rozkłada Ci się bardziej równomiernie z dwóch zródeł...."

 

to prawda -> czyli dwa suby :-))))

 

"... i nie masz w pokoju złośliwych fal stojących"

czy zauwazyles ze najbardziej uciazliwe fale stojace w typowych polskich mieszkaniach (pokoj srednio ok. 25qm) powstaja w zakresie 60-100Hz, czyli sa pobudzane przez glowne glosniki a nie subwoofer (ktory w tym zakresie czestotliwosci juz dawno milczy.

 

"...dokup mocną końcówkę mocy (bo fronty masz mocne) i podłącz w tor samego basu lub jeżeli nie masz takiej możliwości - całe fronty...."

poprawisz bas, ale subbasu nie wyczarujesz

 

"...Pamiętaj jedno - dobry bas to taki który pojawia się wtedy gdy powinien i który można dobrze kontrolować..."

To prawda, ale pamieraj drugie "iloscia i jakoscia basu subbasu nie zastapisz" :-)))

 

xajas

______________

www.jaschiks.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem że zostanę zlinczowany!!!

Otóż wierz mi drogi kolego, że widzę baaaardzo dużą różnicę pomiędzy ilością a jakością, jednak temat tego postu założony przez bolantus’a tego niedotyczy!!! Gość ma problem i staram się mu pomóc.

Co się tyczy z kolei Twoich pytań –

1. Czy dwa suby? Odpowiadam TAK. Wystarczy abyś popatrzył na jakikolwiek system z certyfikatem THX lub THX Ultra – zawsze minimum DWA suby.

2. Zakres 60-100Hz ? Normalna praca suba to od 80Hz w dół, zakładając że Twój filtr ma nachylenie zbocza min. 24dB/okt. To faktycznie może i przy 100Hz będzie milczał, ale jaki producent tanich subów daje takie filtry???? Z reguły są to 12dB/okt lub jeszcze gorsze.

3. Subbasu nie wyczaruję, ale powiedz mi Szanowny kolego, jaki pytam jaki sub jest w stanie go wyczarować???? Ja Ci powiem nawet te najdroższe i największe z certyfikatem THX ultra 2 mają z tym duży problem i jest im ciężko zejść poniżej 18-20Hz (zakładając że mówimy tu o normalnym spadku na charakterystyce o 3dB)

 

A tak na marginesie kolego xajas - bardzo ładna jest Twoja stronka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi,

 

rozumiem twoje podejscie

 

" Wiedziałem że zostanę zlinczowany!!!"

Tak zle nie bylo :-))

 

"...2. Zakres 60-100Hz ? Normalna praca suba to od 80Hz w dół..."

to prawda, ale tylko wtedy gdy slepo postepujemy zgodnie z "norma" ustalona by pokryc wszelkie mozliwe przypadki od glosnika wielkosci kartonu po butach az po pdlogowce wielkosci szafy. Oczywiscie w przypadku wiekszych podlogowcow ograniczenie suba do 40hz to koniecznosc.

 

"...zakładając że Twój filtr ma nachylenie zbocza min. 24dB/okt. To faktycznie może i przy 100Hz będzie milczał, ale jaki producent tanich subów daje takie filtry????..."

 

Mysle ze B&W i REL oferuje cos takiego (BTW moj REL umozliwia ustawienie czestotliwosci granicznej od 24Hz w dwu-Herzowych krokach)

 

"...3. Subbasu nie wyczaruję, ale powiedz mi Szanowny kolego, jaki pytam jaki sub jest w stanie go wyczarować???? Ja Ci powiem nawet te najdroższe i największe z certyfikatem THX ultra 2 mają z tym duży problem i jest im ciężko zejść poniżej 18-20Hz (zakładając że mówimy tu o normalnym spadku na charakterystyce o 3dB)..."

 

zgoda, ale mnie wystarczy gdy wypelni zakres 20-45Hz ktory nawet przy wiekszych podlogowcah jest "niedoswietlony"

 

"A tak na marginesie kolego xajas - bardzo ładna jest Twoja stronka"

 

dziekuje za uznanie :-)))

 

xajas

______________

www.jaschiks.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem posiadaczem suba Kody SW10A - i na szczęście już nie jestem. Nie udało mi się go zestroić z resztą zestawu. Najlepsze wyniki, były przy odcięciu basu w okolicy 50 HZ. Jednak i wtedy bas rozlewał się nieprzyjemnie po podłodze. Za kasę po w/w subie kupiłem używany wzmak Nada z drugiej ręki (jeszcze zostało na butelkę Johny Walkera i zagrychę ;-) który napędza same fronty. Dźwiek jest dużo lepszy, choć rzeczywiście w czasie oglądania "rąbanki" szyby nie drzą w domu u sąsiadów, a tylko u mnie...

Mi to wystarcza.

pozdrawiam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak widać nigdy wszystkim jednakowo się nie dogodzi i jedni będą obstawiać jedną inni drugą teorię. Faktem jest mija się z celem kupowanie taniego małego suba, gdy mamy mocne duże fronty i lepiej dokupić do nich za tą kasę końcówkę mocy, aby odciążyć wzmak - tak jak zrobił to kolega el_hogar

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bolantus-> 4 drożne polarisy o mocy 180W w pokoju o powierzchni 16m2??? nawet niechę sobie wyobrażać jakie dżwięk wydobywa się w twoim pokoju! szczerze mówiąc nie dziwie się że po sensie filmowym jeszcze przez 30minut bolą Cię uczy. W tym przypadku kupowanie jakiegokolwiek suba mija się z celem, tobie potrzebne są nowe fronty!!! dziwie się że jeszcze nikt tego niezauważył?!?!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak suba można śmiało porównać do braku centrala który także można zastąpić frontami, ale wiadomo przecież że takie rozwiązanie bardzo psuje efekt.Też kiedyś myślałem że sub nie jest niezbędny, miałem w pokoju podłączone 140W Tonsile w pokoju o pow. 15m2, basu było dużo ale po kupieniu suba zauważyłem potężną zmiane. System z niskotonowcem lub bez to zupełnie dwa różne światy, dzięki subowi bas staje się wręcz namacalny uzupełnia fronty(które przecież także odtwarzają niskie częstotliwości nawet przy włączonym subwooferze) i odciąża system, i przedewszystkim otwarza częstotliwości które są dla podłogówek nieosiągalne(no chyba że tak jak mówi xajas mamy fronty kosztujące grubo ponad 10000zł)!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki darek2.

Jeszcze jedno mnie zastanawia. Record po co polecasz kupowanie wzmacniacza do Polarisów? ten zabieg może i odciąży amplituner ale co z tego, skoro dzwięk w tym pokoju w dalszym ciągu będzie tragiczny!?!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bolantus

(Konto usunięte)

Jesko - wydaje mi się że przesadzasz z tymi Polarisami.

Mi odpowiadają. A to że są duże jak na pokój 16m to nic nie przeszkadza.

Przecież basu zawsze można ująć na amplitunerze podobnie jak całe frony mam "zciszone" w KD na -6 db tak że uważam że dzięki temu poziom głośności jest wyrównany z resztą głośników.

Powiem więcej - ostatnio odwiedziłem kilka sklepów hifi (z moją płytą którą znam bardzo dobrze) i przesłuchałem chyba z 10 różnych kolumn.

I doszłem do wniosku że moje Polarisy nie są takie złe.

Wydaje mi się że są na poziomie takich kolumn jak Qadral QLX 180/210, Infinity Alpha 40/50, a nieustępują wiele takim jak Tannoy M5 czy JBL LX 2005.

Dopiero znacząco lepszy dźwięk miały Avance Omega 503 które znów miały dużo słabszy fundament basowy.

Był kiedyś nawet test Polarisów 300 w gazecie Audio Video gdzie chwalono Polarisy 300 za bardzo wyrównane zestawy głębokim basem niezłą średnicą i jedynie co to lekko wyostrzoną górą ale ogólnie z oceną dobrą i niemęczącym charakterem są kolumnami bardzo udanymi w tej cenie.

Oczywiście lepsze jest wrogiem dobrego i są już znacznie lepsze kolumny niż Polarisy 300 ale mi narazie wystarczają Polarisy 300 (najbardziej udane z Polarisów - dużo lepsze niż niższe modele Poarsi).

W przyszłości zmienie te Polarisy ale na razie szkoda mi je za małe pieniądze sprzedawać a dopłacać wiekszą kasę do innych bo uwarzam że różnica w cenie za używane Polarisy a nowe zachodnie jest zbyt duża a poprawa brzmienia może być zbyt mała.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie przesadzam a to że tobie to odpowiada? no coż widocznie jeszcze mało słyszałeś albo poprostu lubisz przerost formy nad treścią. Sam przecież piszesz że musisz wyciszać fronty o -6db taki zabieg nigdy nie wychodzi na dobre, pozornie wyciszasz kolumny ale przez to graja one jeszcze gorzej! Pamiętaj że każda ingerencja (zmiana poziomu głośności poszczególnych kanałów, podbijanie basów itp.) zawsze psuje dzwięk który powienien być jak najbardziej neutralny, nie męczący. Oglądanie filmów ma sprawiać satysfakcje a nie powodować ból głowy!!!

 

"I doszłem do wniosku że moje Polarisy nie są takie złe.

Wydaje mi się że są na poziomie takich kolumn jak Qadral QLX 180/210, Infinity Alpha 40/50, a nieustępują wiele takim jak Tannoy M5 czy JBL LX 2005"

-dobrze że piszesz że ci się "wydaje", obrażasz te kolumny zarówno Infinity Quadral czy Tannoy to zupełnie inna kultura brzmienia tego nie da się porównać z tymi Polarisami! no chyba że mają stanąć w konkursie na największy jazgot w muzyce techno, wtedy żeczywiście Polarisy nie mają sobie równych.

 

"Dopiero znacząco lepszy dźwięk miały Avance Omega 503 które znów miały dużo słabszy fundament basowy"

-w dzwięku avance to jest przepaść, a jeżeli chodzi o ten fundament basowy to chyba powoli rozumiem co preferujesz (najważniejsze żeby było bum i było głośno- mam racje?). Właśnie po to stworzono subwoofery, mają za zadanie uzupełniać takie kolumny jak np. Avance. Szukanie takiego basu w kolumnach jest kompletną pomyłką, wogóle klasyfikowanie kolumn według parametrów którymi się tak zachwycasz jest jednym wielkim nieporozumieniem!!!

Sory że tak ostro ale jak czytam twoje wpisy to mi ręce opadają! Przypomina mi to moich kolegów którzy przychodząc do mojego domu pierwsze co żucą to pytanie ile to ma Watów i jak głośno może zagrać!!!

Gdybyś włożył sobie do pokoju np. 4 podstawki tannoy m1 + centralny (koszty tego zestawu są minimalne), usłyszałbyś kolosalną różnice, myśle że dopiero wtedy zrozumiesz o co mi tak naprawde chodzi!

Pozdrawiam i życze udanym roszad

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bolantus

(Konto usunięte)

Mam Tannoye M1 jako tyły w KD. Jak je kupiłem podłączyłem je dla porównania jako fronty i takie kolumny mi nie leżą. Mają słabą dynamikę a basu niestwierdziłem wogole. W porównaniu do Polarisów są także jakiś mało szczególowe. Są takie dźwięki w wyższych rejestrach pasma że na Tannoyach ich wogóle nie było a na Polarisach owszem. Awięc podstawki wogóle odpadają zamiast podłogowych.

Na tył zaś są wystarczające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja już cię do niczego nie namawiam! skoro takie ustawienie Ci pasuje, to należy się cieszyć. Ale żeby Polarisy (których kiedyś słuchałem i więcej się do nich nie zbliże) miały lepsze wysokie tony od m1? każda sroka swój ogon chwali, widocznie nie chcesz przyjąć do wiadomości że te Polarisy to nienajlepszy wybór?! Ja jak zwykle radze spojżeć na sprawę bardziej obiektywnie.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do basu w M1 to masz racje, ale tak właśnie ma być, niskie tony przejmuje niskotonowiec. Kino domowe składa się z parunastu elementów każdy ma swoje określone zadanie, i nienależy ich zastępować jakimś innym elementem bo wtedy to już jest imitacja. To tak jak by tuningować starego opla i uważać że to jest wyścigówka!

pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 100mek

(Konto usunięte)

A jak opiszecie moją sytuację?

Amplituner YAMAHA 430, kolumny przód Tonsil Bollero 200 (35-22000 - bas to chyba 2x20cm), tył mniejsze SONY, centralny Tonsil, subwoofera brak.

Przy przelączniu opcji basów między subwoofer, main i both nie ma żadnej najmniejszej różnicy - cały czas kiepsko z basami.

Kolumny mogą więcej bo gdy jedną z przednich tonsili podłączyłem przez inny wzmacniacz (stary z miniwieży unitry) jako subwoofer wtedy pojawiły się mocne basy takie jakieby mnie zadawalały (nawet przy cichej muzyce).

Czy jest możliwość, żeby puścić te basy na przednie głośniki (ustawiane w opcjach jako duże), a jeśli wymaga to inwestycji to najlepiej w co? (tylko nie dołujcie mnie odpowiedzią, że w nowy cały sprzęt.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.