Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw stereo i do kina: Denon i Quad ?


jasiu22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przyszla pora na zmiany domowego sprzetu audio.

 

w tej chwili mam amplituner denon 1603, kolumny Avance dana 503, CD Kenwood 5090 + do tego kolumny inwall do efektów przy kinie

 

Do czego potrzebuje ten zestaw ?

przedwszystkim do muzyki klasycznej, ale przy okazji musi spełniac role kina domowego (wiem,ze lepiej by było osobno, ale nie ma na to warunków)

 

 

Narazie wybralem AVR-3808A lub AVR-2809 i DCD-1500AE do tego kolumny Quad 22L2 - przody. Co do kina to zostają te glośniki efektowe inwall i planuje kupic jakis Blu_Ray samsunga czy sony za kolo 1000 zł i na tym zamknąć temat kina.

 

Tylko doradzcie czy w/w sprawdzi sie jako dobre stereo ? co innego za te pieniadze do muzyki klasycznej dostane ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do stereo to tylko wzmacniacz stereo a nie ampli, jak chcesz dobra muzyke klasyczna w tej cenie to kup lepiej bilet do filharmoni, sorry ale takie zycie, owszem mozna sluchac klasycznej na sluchawkach za 5zl z kiosku, wszystko sie da ale to nie bedzie to.... Albo sprubuj z uzywek cos poskladac i bedziesz mial jaka taka klasyczna albo zainwestuj w kd i zapomnij o muzyce stereo.

Ale ja malo wiem malo widzialem, przy dziesiatkach tysiecy zl jakie wydaja niektorzy userzy tutaj na sprzet Twoj czy moj sprzet to sie nadaje do jakiejs malo ambitnej muzy.

 

Moze sie myle ale jesli ktos usklada zestaw ktory bedzie sluzyl do kd i zagra dobrze muzyke klasyczna do 2k zl to czapki z glow

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Moze sie myle ale jesli ktos usklada zestaw ktory bedzie sluzyl do kd i zagra dobrze muzyke

>klasyczna do 2k zl to czapki z glow

 

a kto tu mówi o 2 kilo złotych?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>jasiu22, 10 Lis 2008, 23:20

>Tylko doradzcie czy w/w sprawdzi sie jako dobre stereo ? co innego za te pieniadze do muzyki

>klasycznej dostane ?

 

sprawdzi się. choć za te pieniążki możesz mieć wypas stereo.

 

posłuchaj sobie jeszcze audio physic yara i monitor audio rs6 (lub gold).

 

BTW, Zamierzasz słuchać SACD?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslisz, ze ten Linn Classic Movie bedzie lepszy niz denon 3808 i Cd 1500 denona ? a jakie glośniki ? co wiecie o tych firmy QUAD, model 22l2 albo co innego w tej cenie (5-6 tys za pare) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie daj sie wrobic w stereo !! - chcesz kino to poskladaj kino , na pewno znajdziesz cos co spelni oczekiwania a gadanie ze ampli nie gra to bzdura , (opel combi tez nie powinien jezdzic w porownaniu do mercedesa limuzyny)- niestety ja nie slucham klasycznej ale kazdej innej muzyki i ampli jak njajbardziej mi sie sprawdzil - oczywiscie w polaczeniu z odpowiednimi kolumnami - jeszcze raz - nie daj sie przegadac na stereo , szukaj a napewno znajdziesz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasiu22, 11 Lis 2008, 10:13

 

>Myslisz, ze ten Linn Classic Movie bedzie lepszy niz denon 3808 i Cd 1500 denona ? a jakie glośniki

>? co wiecie o tych firmy QUAD, model 22l2 albo co innego w tej cenie (5-6 tys za pare) ?

 

 

W stereo z pewnością będzie lepszy, natomiast jak będzie w KD to zależy od oczekiwań słuchacza. Jeżeli ktoś wartość produktu (w tym brzmieniową) mierzy ilością wbudowanych dekoderów i innych pierdół, z pewnością Linn nie będzie mu odpowiadał. Miałem ampli KD Yamahy, Denona, Harmana i żaden pod wzgledem brzmienia nie dorówna średniej klasy sprzętowi stereo. Proszę pamiętać, że pogląd ten wyraża człowiek, który słucha w 95% muzyki na sprzęcie , a kilka razy w miesiącu obejrzy film.

 

Musisz sobie najpierw odpowidzieć na pytanie jak te relacje wyglądają u Ciebie.

 

Linn świetny jest w stereo, jak również można obejrzeć film w bardzo dobrej jakości obrazu i dzwięku.

 

W każdym razie koniecznie musisz posłuchać obu wariantów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładowanie się w dość archaiczne i chyba nie łatwe do odsprzedania kombo Linna za 10+ tysięcy zł raczej nie będzie rozsądne. Poza tym może nie uciągnąć tych Quadów.

Wstrzymałbym się też z kupnem CD playera do czasu aż zdecydujesz się (lub nie) na stereo. Dużej mocy receiver + dowolne niedrogie dvd podpięte cyfrowo, nadmiar gotówki przeznaczyć na jak najlepsze kolumny - zazwyczaj łatwo wymienić klocki na inne, zmiana kolumn to większy kłopot.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te archaiczne kombo można kupić za 2500-3000 zł. I rzeczywiście demonem mocy Classik nie jest, ale takiej klasy dzwięku nie uzyska się z byle jakiego zestawu stereo. Należy zadać sobie pytanie - czy chcę słuachać głośno czy z klasą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Należy zadać sobie pytanie - czy chcę słuachać głośno czy z klasą.

 

Raczej należy zadać sobie pytanie - jak duże mam pomieszczenie, jakie trudne głośniki i czy nie będę "słuchał z klasą" przesterów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, mozna być zwolennikiem osiągnięć w audio na podobnej zasadzie jak to ma miejsce w formule 1 w dziedzinie motoryzacji. Ale na codzień wygodnie i daleko nie ujedziesz. Jakiś czas temu uległem sugestiom forumowicza, wyznawcy mocy i kupiłem klocek z wielkim zapasem mocy, który oprócz niej nic nie wnosił do brzmienia - zero przyjemności.

 

Linn Classik Movie napędza moje kolumienki DIY na Scan Speakach, nagłaśniając 30 m2 salon i póki co nie usłyszałem żadnych przesterwów. Jest kapitalny bass, rozdzielczość, dynamika, barwa. Owszem można lepiej, tylko jakim kosztem - ja mam juz dość "pogoni za niewidzialnym króliczkiem". Przyszedł czas na słuchanie muzyki, a nie studiowanie kolejnych opinii na temat klocków czy studiowanie ich parametrów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że od paru dni masz Linna Movie :)

I jakie wrażenia? Gra lepiej niż zestaw stereo, który miałeś?

Uzywasz go z 5 kolumnami czy w stereo?

Czy te kolumny DIY to Siesty przerobione?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojego kupiłem w USA za 850 USD. Wrażenia - jak się wyraził inna kolega na forum "kopara opada". Czy gra lepiej od mojego poprzedniego zestawu stereo? wydaję mi się, że tak - dzwięk jest bardziej spójny, muzykalny, przyjemniejszy w odbiorze. Na przodzie grają DIY na przetwornikach Scan Speak-a (coś w rodzaju Akkuss-a) a centralny i tyły to rzeczywiście kolumny Siesta. Przy niewielkim budżecie to rewelacyjne rozwiązanie - dobre stereo i nienajgorsze KD. Oczywiście cały czas mowa o używanym Classik Movie. Bo 8000-10000 zł to rzeczywiście trochę przesada. Ale chyba nie ma sensu kupować nowego, skoro używane są 4 razy tańsze, równie funkcjonalne, a jednocześnie Linn gwarantuje dożywotni serwis na sprzęt, (oczywiście pogwarancyjny).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.