Skocz do zawartości
IGNORED

remastery 24 bit marillion


rykuj

Rekomendowane odpowiedzi

W tej wersji mam "Misplaced childhood" i "Script for a Jesters tears" - obie płyty brzmią wg mnie dużo lepiej od wersji "zwykłej", którą miałem wcześniej. Czy wyciśnięto wszystko - trudno powiedzieć, z przestrzenią jest powiedzmy przeciętnie, do kontroli basu też można by się czasami przyczepić, ale i tak lepiej niż wcześniej - więc może to kwestia nagrania? W każdym razie uważam że warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej brzmia wersje japonskie - porownywalem Misplaced Childhood na zwyklej remasterowanej i japonskiej wersji - roznice sa niewielkie miedzy dwoma pierwszymi (glownie bas), a japonska wyraznie lepsza - bas, przestrzen, selektywnosc, bezposredniosc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paul_67, 11 Lis 2008, 10:46

 

>Panowie, zaopatrzcie się w wersje analogowe i nie będziecie mieli takich dylematów:-)

 

Co prawda to prawda - Marillion analogowo brzmi najpiękniej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegą drakuulą, najlepsze wydanie jakie słyszałem to wydanie japońskie. Ostatnio pojawiły się japończyki więc zakupiłem 1) Fugazji i 2)The Thieving Magpie (La Gazza Landra). Jakość nagrania doskonała szcególnie 2) dwu płytowe nagranie koncertowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak trochę przekornie napisałem z tą wypożyczalnią ...

 

tu daję PRZYKŁAD, że naprawdę za nie wielkie pieniądze, można zakupić i samemu posłuchać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale na CD tylko 16 bit, te 24 więc tylko czasie (ponownego ?) miksu. Hmm.

Czy ktoś wie jak w EMI to zrobili technicznie.

W sieci jest świetny artykuł o Brothers In Arms w różnych wersjach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie właśnie ten albumik w XRCD ... brzmi naprawdę inaczej ... jeśli zajdzie potrzeba mogę udostępnić próbkę w WAV

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam, czytam i oczom nie wierzę. Albo jestem głuchy, albo nie wiem o co chodzi.

Mam jedna (na szczęście) płytę Marillion "24 bit digital remaster" moje ukochane Fugazi i niestety słuchać się tego nie da.

Po pierwsze, za głośno nagrana (pewnie efekt popularnego ostatnio loudness war), co za tym idzie obcięta dynamika. Po drugie przebasowana, mam zamknięte kolumny a dudni jakbym miał 10-centymetrowe bassrefleksy (żeby nie było, kolumny dobrze ustawione, trochę czasu nad tym spędziłem). Po trzecie, Assassing ma nierówno nagrane kanały. Jest pewnie jeszcze coś, ale te trzy aspekty najbardziej mnie wkurzają.

Dla niewprawnych słuchaczy faktycznie może na początku wydawać się lepiej nagrana, bo pierwsze co słychać w porównaniu z oryginalnym mixem to "power", tylko że w połowie płyty jest się już zmęczonym tym dźwiękiem, aż się nie chce wkładać do odtwarzacza drugiej płyty (notabene lepiej nagranej od pierwszej).

Może mam jakieś skopane wydanie, moje to EMI 7243 4 93369 26 z 1998 roku.

Może wyszły jakieś nowsze wydania o których nie wiem, pozbawione opisanych przeze mnie wad.

W każdym razie ze swojej strony odradzam zakup "Fugazi" z 1998r.

Na szczęście resztę Marillionów mam w pierwszych wydaniach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie na temat w 100%'tach, ale także mam złe doświadczenia z płytami po dodatkowym remasteringu (dżem itd)... loudnes + ogólne podbicie pierwszego planu dźwiękowago kosztem drugiego.... dobrze brzmi tylko na boomboxie, bo wyraźniej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slaytan, a.f.pawlikowski,

 

wygląda na to, że zjawisko skandalicznego remasteringu dot. większości wznowień, u mnie problem występuje na: wznowieniach płyt sbb, emerson lake and palmer, laboratorium, zero dynamiki wszystko zlane i wyostrzone; i naprawdę trudno dobrać sprzęt, gdy ktoś słucha muzyki w ten sposób nagranej, paradoksalanie te nagrania wychodzą jako tako w systemach którym brakuje mocy, ale nie tędy droga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

the police synchronicity 24k gold edition re-remastered tego się k... słuchać nie da. U kolegi na technicsie i altusopodobnych głośnikach jakoś to lepiej brzmi niż zwykłe wydania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.