Skocz do zawartości
IGNORED

Dobry coax do auta 16,5cm


kapelli

Rekomendowane odpowiedzi

No więc szukam czegoś żeby zamontować w przednich drzwiach.

Jako że posiadany wóz to Lanos, wiec nie ejst ani specjalnie cichy ani cudowny akustycznie, nie ma miejsc na gwizdki itd itp, a nie chce mi sie w nim wiercić otworów to szukam głosników koaksjalnych.

Oczywiście drzi idą do wytłumienia.

Całość napędzana Blaupunktem Santa Cruz MP34.

 

Obecnie mamw tylnej półce Helix DB6.2 i kompletnie mi nie odpowiada ich brzmienie (ale przynajmniej cos brzęczy jak się jedzie).

 

No i teraz chcę kupić jedne z tych:

- Rainbow KX165

- Hertz HCX165

- MB Quart DKG116

- DLS 226

- Blaupunkt THC662

 

Które z nich mogą byc relatywnie najlepsze?

Podstawowy Rainbow, MB i DLS, wysoki Hertz, ciekawej ceny Blaupunkt.

Jeśli ktoś ma doświadczenia z nimi i jakieś porównanie to proszę o wpisy.

 

Dzięki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się zdecydował na Hertza. Miałem w SS(służbowym samochodzie -|Focusie) i grały bdb, W swojej corolce miałem Magnata FIT-car 162 ale sie rozsypał lewy po 3 miesiacach.Teraz tez zmieniam na

Hertza 165

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

conri, a jakie Hertze miałeś (pamiętasz model może?)

 

szukałem dzisiaj testów no i tak:

Blaupunkt i Rainbow z autohifi niemieckiego - 37 pkt mittelklase.

MB Quart - 57pkt (czy coś w ten deseń) Spitzenklasse

 

Generalnie MB wiele wyżej oceniony jak Rainbow.

Hmm....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozbierałem tapicerki, ale musiały byc coaxy bo żadnych gwizdków nie było widać na zewnatrz, .FOKUS był z 2003, może wtedy inne modele były wstawiane.Ale to naprawde grało.Może też było to zasługą oryginalnego ,radia forda.

Naprawdę miło było słuchać z tą dynamiką .No i czystocią dźwięku.>W porównaniu z Magnatem w corolli-przepaść.Pjeź do sklapu gdzie montują ze zdjętą tapiserką i zrób przymiarkę .Zawsze mozesz zrezygnowac z usługi , a osłuch wstępny bedziesz miał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głośniki które masz z tyłu są zdaje się coax a tam nie powinny się znajdować ! ich miejsce jest w drzwiach możesz spróbować kupować kolejne coax-y ale jak dla mnie podstawowy problem to SANTA CRUZ MP34 ! Co ja bym zrobił przekręcił helix-y do drzwi sprzedał Obecne CD i budrzet na głośniki przeznaczył na coś co w miarę poprawnie wysteruje głośniki być może coś z PIONEERA koniecznie używka nowe niczym nie błyszczą a tylko kosztują lub ALPINA. Daj znać jeśli jesteś z okolic Krakowa udostępnie Ci do odsłuchu ALPINE 9847r mogę Ci ją również podesłać posłuchasz i odeślesz leży mi ona w domu bo mojemu tatkowi spodobał się SONY MEX 1GP bo ma wbudowaną pamięć w panelu i nie przekonałem go o pójściu w gorsze brzmienie. W styczniu będe miał więcej modeli m.in. PIONEERA też mogę Ci podesłać.

 

Jeśli drzwi będziesz tłumił również kupowanie coaxów to kasa w błoto bo tam będą dobrze czuć się woofery ale to już koszta typu wzmacniacz :/

 

Jak coś to służę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.