Skocz do zawartości
IGNORED

Kable w systemie


marven

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż własnie przymierzam się do przebudowy swojego systemu w zasadzie od podstaw (zostaną tylko głośniki) i zastanawiam się nad rolą kabli (chodzi głównie o to jaką czesc kosztów calego systemu powinny stanowić). Wydaje mi się że kabel jako element pasywny nie może poprawić dźwięku,- może tylko zdegradować go na milion sposobów, w różnym stopniu i w tym tylko należy upatrywać róznicć w "brzmieniu" kabi (nie wnikając słyszalnych czy niesłyszalnych- na pewno słychać róznice miedzy jakimiś skrajnościami np srebro-miedź). Tylko w ten sposób moze miec zbawienny wpływ na dźwiek, że może wytłumić zakres podbity przez inny element toru,- no ale to też jest w jakimś sensie degradacja. Skoro tak to dochodzimy do wniosku że najlepiej jakby okablowania wogóle nie bylo - a w kazdym razie im krótsze tym lepsze. Dziwne to to,- płacimy za coś grubą kasę i to tym więcej im wiecej tego kupujemy (licząc $/mb) a to wprowadza nam tym wiecej zakłóceń im jest tego wiecej. Stawiam tezę że kupowanie kabla za kilka tysięcy przypomina wybudowanie 10m autostrady na drodze między Ścinawą a Wąsoszem pozostawiając pozostale kilometry bez zmian- dróżka 3m szerokości bez pobocza. Bo jak inaczej porównać sytuację wpompowywania kasy w kabel głośnikowy gruby jak ręka podczas gdy sygnal w głośniku i tak musi przejść przez kilkadziesiat metrów drucika niewiele grubszego od włosa w cewkach głośników oraz w zwrotnicy? Czekam na wasze opinie (ale bez bluzgów i rzeczowo proszę).

 

PS Jeden taki z tego forum po usłyszeniu moich wątpliwości stwierdzil ze pownienem kupić radmora bo nie jestem audiofilem. Sprowokował mnie do napisania powyższego tym samym. Nie wiem czy cieszyć sie czy płakać :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość vasa

(Konto usunięte)

Jeśli chcesz zbudować sobie nowy system to nie zwracaj uwagi na kable.

Jak już się oswoisz z nowym źródłem i wzmacniaczem to pożycz od kumpla lub ze sklepu kable sygnałowe i głośnikowe i podłącz. Usłyszysz różnicę lub nie. Jeśli usłyszysz to pożycz inny i sprawdź co słychać.

Wtedy możesz decydować czy warto inwestować we "flatlajny" lub inne biżu czy nie.

 

PS Ja bardzo późno stwierdziłem, że trzeba kupić specjalistyczny kabel głośnikowy, do sieciówki jeszcze nie dojrzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>marven, 11 Lis 2008, 21:33

>> Czekam na wasze opinie (ale bez bluzgów i rzeczowo proszę).>>

 

Wątków kablowych było już mnóstwo,większości z nich towarzyszyła pyskówka "słyszących" różnicę z tymi "niesłyszącymi",a chcący pisać rzeczowo szybko z wątków wiali....Nie sądzę aby tym razem było inaczej.

No ale aby tak "rzeczowo" ;) rozpocząć to...jest na przykład wiele informacji na temat kabli Mogami Blue Rocket z którymi niektóre wzmacniacze ponoć sobie nie radzą ze względu na ich niezwykle dużą pojemność.Gdzieś,kiedyś przeglądając archiwa forum natknąłem się na opis użytkownika wzmacniacza (niestety nie pamiętam jakiego) który opisywał jakoby po wpięciu blue rocketów o mały włos nie spalił końcówek we wzmaku.Tak więc na niektóre kable trzeba uważać na ten przykład....;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z odsłuchem kabli (i wogole wszystkiego) jest maly problem. Bo o ile pewne tendencje są zawsze wyraźne to jest jeszcze kwestia sugestii itp. Chodzi mi bardziej w tym wątku o teorię czyli odniesienie sie do kabla jako części toru sygnałowego. Bo skoro kabel jest tylko niewielkim odcinkiem autostrady do którego dochodzi tylko polna droga ciągnąca się kilometrami to jaki to moze mieć wpływ. A skoro twierdzicie ze zbawienny to może warto by kupić po 100 metrów kaba glośnikowego na stronę i wtedy to dopiero będzie miodzio? :)

Co do dojrzewania do kabli... Hmmm a może to nie dojrzewanie a dalszy etap fixum dyrdum? Nie lękasz się tego? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś pisałem o Blue rocket, który końcówki w MF E10 mało co nie rozwalił po podłaczeniu z Trollogy Prince. Ale juz MFA3 spokojnie sonie poradził. Tak więc trzeba uważać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Blue Rocket z którymi niektóre wzmacniacze ponoć sobie nie radzą ze względu na ich niezwykle dużą

>pojemność.Gdzieś,kiedyś przeglądając archiwa forum natknąłem się na opis użytkownika wzmacniacza

>(niestety nie pamiętam jakiego) który opisywał jakoby po wpięciu blue rocketów o mały włos nie

>spalił końcówek we wzmaku.Tak więc na niektóre kable trzeba uważać na ten przykład"

 

to własnie dowód że ten kabel zachowuje się po prostu jak dodatkowy filtr I rzędu czyli degraduje brzmienie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kable jak kable,

głośnikowe 2x2.5 za max 300 zł wystarczą. A potem? Szczegóły, które dużo kosztują.

Niewątpliwie dają poprawę. Wartą nakładów? Nie wiem- jak to się mówi, diabeł tkwi w szczegółach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nie zakładaj nic z góry; bądź nieskazitelny w słowach; nie bierz nic do siebie; rób wszystko najlepiej jak potrafisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się zrobi zwarcie + i - to wiele wzmacniaczy może się "zagotować" nie ważne jest wtedy czy to kabel za 1zł metr czy 10 000zł :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marven!

Masz absolutną rację!

Nie czytam innych (przed moją) spekulacji na ten temat. Piszę od siebie. Przesadziłeś jedynie z tymi dwoma skrajnościami: miedź i srebro. Spójrz w tabele fizyczne. Oba metale niewiele różniąc się między sobą są najlepszymi przewodnikami prądu el. Skrajność to srebro i np. drut kolczasty;)

Zmieniłem pół roku temu w salonie infrastrukturę AV. Kupiłem tanie (kilkanaście PLN za mb) linki miedziane posrebrzane. Gra. Wpadł jeden kumpel, drugi ze swoimi kablami i też grało! Jeden nawet usłyszał różnicę na korzyść starych kabli, które zostały w ścianach. Wiesz co to było. 17 lat temu kułem w ścianach i wsadziłem tam to co było wówczas do kupienia 2*1,5 mm2 przewód oświetleniowy ze składu budowlanego. Gra!

Na każdym z tych kabli stwierdzam, że połowa płytoteki jest do wyrzucenia. A to dzięki nowym sprzętom aktywnym jakie podłączyłem. Nie rzecz w kablach a w źródle, preampie, wzmacniaczach (tu lubuje się we własnych jednostkach, ach owi znajomi zawsze ogołocą mnie z nich), kolumnach. A może by tak kolumny aktywne? Pozbywamy się tego dziadostwa jakim są zwrotnice prądowe, nawijane tym drucikiem o którym napisałeś.

W „o sobie” oczywiście podałem, ze są subtelności. Są Zbudujmy pierw autostradę, a potem dywagujmy o tym, czy z poboczem ruch byłby na niej płynniejszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość vasa

(Konto usunięte)

marven, 11 Lis 2008, 22:01

 

>Co do dojrzewania do kabli... Hmmm a może to nie dojrzewanie a dalszy etap fixum dyrdum? Nie lękasz

>się tego? :)

 

Teoria może być następująca: Poza sygnałem sonicznym pomiędzy elementami toru przesyłane są śmieci w częstotliwościach harmonicznych. Kabel działa jak filtr tłumiący. Albo: czystość materiału przekłada się bezpośrednio na jakość sygnałów małej mocy (detal) Albo: ... itd itp

 

Jakość dźwięku wystarczającą do komfortowego słuchania symfonii W.A.M. można uzyskać z systemu mini cała reszta to fixum dyrdum, czego się tu lękać. Generalnie omijam ludzi nie objętych fiksacją (jakąkolwiek) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha. Z tym kablem co to pali wzmacniacze. Pogratulować kupującemu. To po to wydaje się kasę, żeby spalić wzmacniacz? Czasami przestaję rozumieć. Duże pojemności miedzy przewodowe to wielkość na poziomie kilkuset pF na mb! Zmierzcie, kto potrafi. Jak to są dla wzmacniaczy duże pojemności to kolejny raz gratuluje. Zapraszam do wątku „po co duża moc wzmacniacza” i „co to jest wydajność prądowa” gdzie napisałem jak to wzmacniacz musi poradzić sobie z przeładowywaniem dużych pojemności ale w zwrotnicy. W zwrotnicach występują mikrofarady, w kablach jedynie setki pikofaradów. Co tu ma palić wzmacniacz. A może producenci wsadzają w kable pojemności dyskretne budując linie długie dla m.cz. Pogratulować po raz trzeci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz7, 11 Lis 2008, 22:48

>Acha. Z tym kablem co to pali wzmacniacze. Pogratulować kupującemu. To po to wydaje się kasę, żeby

>spalić wzmacniacz? >>

 

Faktycznie,idiota,na kablu było napisane małym druczkiem:"..w pewnych warunkach z pewnymi urządzeniami kabel może spowodować uszkodzenia tychże urządzeń...".Nie doczytał biedaczysko...;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha.

Rozumiem, że wątek dotyczy kabli. Wszelakich kabli. Ostatnio musiałem dokupić kabli aby podłączyć nowe urządzenia. Wydałem na zwykłe kable AV w „zwykłym” sklepie: 450 PLN. Mogłem kupić oczywiście takie czarne owinięte gumką recepturką z dolnego regału, wszystkie za 100 zł. Czyli, ja też ulegam magii?...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Poza sygnałem sonicznym pomiędzy elementami toru przesyłane są śmieci w

>częstotliwościach harmonicznych. Kabel działa jak filtr tłumiący " a na jakiej zasadzie? BO TAK? Bo taki kabel jak każdy przewodnik ma jakąś minimalną pojemność, indukcyjność, impedancje ale to są wartości rzędu tysięcznych części tego co jest dalej w filtrze w zwrotnicy...

 

"czystość materiału przekłada się bezpośrednio na jakość sygnałów małej mocy" :) nawet jeśli to i tak dalej jest 100x wiecej kabla/drutu o materiale, konstrukcji dużo gorszej. To jest tak jakbyć wsadził do 100 metrowego zasyfiałego wodociągu fi 25mm w połowie tego rurociągu 2 m odcinek rury fi100mm i liczył że woda będzie szybciej płynąć a do tego się oczyści...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marven

Co do Blue rocketa

 

"to własnie dowód że ten kabel zachowuje się po prostu jak dodatkowy filtr I rzędu czyli degraduje brzmienie..."

 

Pierwsza część wypowiedzi i owszem, druga to gówno prawda - dobrze dopasowany w swej cenie wybitnie nic degraduje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xniwax, 11 Lis 2008, 23:55

 

Jakie były pierwsze objawy tego że coś nie tak jest z tymi rocketami?Mam jeden komplet choć na razie nie mogę podłączyć bo system w "rozjazdach",licytuję drugi,jak cena nie będzie wygórowana to może bi-wiring....No ale z drugiej strony podłączać takiego zabójcę wzmaków?I to dwa jednocześnie?...trochę się obawiam;))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable to taki sam element systemu, jak elektronika, głośniki, pokój odsłuchowy, tzw. akcesoria i sam słuchający. Należy to wszystko odpowiednio dobrać. I tyle. A czy na kable wydać 5 proc wartości systemu czy 30 procent? Zestaw sprzęt, podłączaj, słuchaj, wyciągaj wnioski.

I skorzystaj z wyszukiwarki – po cholerę po raz en-ty zakładać wątki, które zaraz skończą się pyskówką.

Stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

octavarium

 

Miałem dwa przypadki:

 

U mnie straszliwe zniekształcenia i brak basu.

W drugim przypadku straszliwe trzaski i nic więcej.

 

Oba systemy na MF E10

 

Z żadnymi innymi kablami takich "efektów" nie uzyskałem :)

 

Wzmaki i kolumny przeżyły.

 

Z nizszym modelem mogami The Pure takiego problemu nie było.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W twoim przypadku nie powinno być problemu Unico to nie E10 a B&W to nie Trillogy (tutaj skaszaniona była zwrotnica, jak mniemam)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie dlaczego co 2 Polak nie lubi ludzi odmiennej orientacji? Nie dlatego, że jest ksenofobem (jak to lubi określać część z nas – plując we własne gniazdo). Jak wykazują badania denerwuje co 2 Polaka manifestowanie przez gejów i lesbijki swojej odmienności. Na siłę. Bywa, że w dobrym tonie jest ocierać się o to środowisko.

Jak słyszę rzeczy niemożliwe do uwierzenia to słucham tego w zaciszu swojego domu, swojej przestrzeni. Niedługo, a wiele komentarzy wręcz już stawia w roli przegranego tego, który ma podpięte kolumny przewodami „zwykłymi”. A wiecie dlaczego tak ma. Bo bez połączenia nie zagrają.

Słucha muzyki! Musiał podłączyć aby zagrało.

Kablofil będzie się ekscytował wprowadzonym brzmieniem przez kabel. Niech tak zostanie. Dlaczego wychodzić z tym w tak szeroką przestrzeń.

Może zaproponować Szefowi tego Forum aby założył rozdział dla Kablofili podobnie jak to ma miejsce z lampą?

Zwykłe druty służą do podłączania. Tranzystory wzmacniają. Słucha się muzyki. Rewelacja. Niezwykłe druty palą wzmacniacze, lampowce produkują brum, a nie słucha się muzyki tylko brzmienia (przejrzyjcie wątki).

Myślałem, że brzmienie wymyśla producent instrumentu, muzyk na nim grający i reżyser dźwięku dający jego ostateczny charakter. Ja, jako słuchacz mam słuchać a nie tworzyć. Jak słyszę skrzypce Stradivari-ego to chcę się być epatowanym brzmieniem, a nie aby mi coś wprowadzał kabel w średnicy, „buczały” ciepłem góry lampy.

Tymczasem słucham sobie muzyki z tranzystorów, choć polowych, podłączonych do kolumn linkami 2,5 mm2 bo takie mieli w sklepie, nic, że srebrzone, nie wydaje mi się, aby uszlachetniały dźwięk:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...tylko Grzegorzu - to z reguły Ci "niesłyszący" zdecydowanie bardziej agresywnie manifestują swoje poglądy i czasami wręcz w sposób mało elegancki określają tych "słyszących".

Więc Twój przykład z ksenofobią - tu na forum ma to zastosowanie, "neoficką" czy misyjną postawę wykazują w większości wszelkiej maści "nawracacze" typu Pawła XYZ...

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego też zalezało mi na tym aby w tym wątku (inne kończą się darciem mord) oprzeć wywody nt "grania" kabli na teorii ale z tym jest ciężko. Druga możliwość jest organoleptyczna i w zasadzie powina rozwiać wszelkie wątpliwości - po prostu ślepy test kabli. Jakos zawsze tyle wywodów i bluzg nt słyszenia/niesłyszenia kabli a nie zanotowałem aby ktoś w kncu taki test przeprowadził... A to najprostrze i najbardziej obiektywne rozwiązanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi wystarczy, że słyszałem różnice we wpływie na dźwięk posiadnych; Vdh i AQ, czyli jedno z miliona tego typu doświadczeń milionów audiofili na całym świecie, wystarczy mi (wystarczą nam) tego typu testy i nie ruszają mnie opinie typu, że to autosugestia a nawet opisy wykonanych czy rzekomo wykonanych ślepych testów, które "potwierdziły" całkowity brak wpływu kabli na brzmienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hazardzista5, 12 Lis 2008, 11:41

 

>mi wystarczy, że słyszałem różnice we wpływie na dźwięk posiadnych; Vdh i AQ, czyli jedno z miliona

>tego typu doświadczeń milionów audiofili na całym świecie, wystarczy mi (wystarczą nam) tego typu

>testy i nie ruszają mnie opinie typu, że to autosugestia a nawet opisy wykonanych czy rzekomo

>wykonanych ślepych testów, które "potwierdziły" całkowity brak wpływu kabli na brzmienie.

 

Lepiej całe życie się okłamywać i dobrze się bawić niż poznać prawdę....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marven,

 

ale ja nie pisałem że jest taki test, dla mnie po prostu wynik takiego tekstu (nie ważne jaki)) nie miałby znaczenia, podobnie jak wypowdziedź rbeja, bo wiem co słyszę,

 

 

rbej,

przypisujesz sobie ogromne zdolności twierdząc, że wiesz kto co słyszy, a może masz gorszy (inny) słuch,

w takim razie wszystko co słyszymy jest iluzją (autosugetią) i niech tak będzie, dla mnie nie ma znacznia z jakich powodów dobieram sobie sprzęt wg własnych potrzeb,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.