Skocz do zawartości
IGNORED

Znajdę kolumny podobne do Dynaudio?


zwisu123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak w temacie - czy znajdę cokolwiek z kolumn monitorowych/podstawkowych co może mi się spodobać brzmieniowo, jeśli podobały mi się Dynaudio Audience 42(które niestety odsprzedałem)? Dynaudio grały dla mnie bardzo akustycznie, tzn prócz dozy ciepła, słodyczy, odczuwałem brak sklejonego dźwięku,i taka gitara akustyczna grała zarówno strunami jak i pudłem - i to bardzo mi się podobało.

Myślałem rzecz jasna o Dynaudio(jeśli nie 42, to o 40), ale jakoś nie ma ich zbyt wiele, a szukał bym raczej z drugiej ręki...

Myślałem też o takich kolumnach:

-Kef IQ1/3

-Mission M31/32i

-Heybrook HB1/2

 

Może ktoś ma jakieś inne propozycje?

Czekam na pomocne wpisy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynaudio Contour 1.1 lub 1.3SE (raczej odradzam mkII) albo Totem Model I, choć moim zdaniem Dynaudio będą prawdziwsze.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

posłuchaj Audiowavów - zacznij od modelu 141 i jak się spodoba to droższych modeli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec pozostają Dynki lub Totemy 1....albo albo spróbuj posłuchać coś zupełnie innego jak np SF może ciebie urzekną ;-)

P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co robic skoki w boki i obejscia jak mozna wprost do celu uderzyc? A42 to schodzacy model, nie powinien byc drogi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi.

Jak napisałem - jasne że Dynaudio to pierwszy cel, ale nowe trzymają cenę, a z drugiej ręki nie pojawiają się.

Myślałem też o kroku w przód - 52SE, ale pokój niewielki, a poza tym zastanawiam się czy to nie zbliżanie się do (w pewnym sensie) do neutralniejszego brzmienia w stosunku do 42.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mozna sprzedac kolumny ktore sie podobaja, nie majac dobrego nastepcy. na ebayu obecnie sa dynki 42,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) walcz moze uda sie tanio je kupic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>jak mozna sprzedac kolumny ktore sie podobaja, nie majac dobrego nastepcy

 

Chyba że wydaje nam się że mamy takowego następce...Powiem tak - zmieniłem na coś lepszego technicznie. Ale odczuwam brak Dynaudio...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed zakupem dynaudio dobrze jest zrobic trochę dłuższe odsluchy bo na dynaudio wszystko gra jak dynaudio bez względu czy to operetka czy trash metal , taka prezentacja po roku czasu bokiem wychodzi pomimo zachwytów na początku , bez wątpienia dynki , zwlaszacza te droższe bardzo dobrze prezentują ludzkie głosy , umieja też zagrać przestrzennie ale szeroko rozumiana barwa i klimat są dość specyficzne , miałem dynki jakieś 1,5 roku , poza tym pozyczyłem kilka par na odsłuchy i nigdy już do tej tonacji nie wrócę , amplifikacja do dynek to też niełatwa sprawa , z niektórymi wzmakami potrafia zagrać wręcz beznadziejnie i bywają to tzw uznane wzmaki...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z poprzednikiem, Dunaudio maja specyficzna, slodka i aksamitna barwe, która poczatkowo zniewala. Niestety nawet z wzmakiem elektrownia, bez ktorego do Dynaudio nie warto podchodzic, rock i metal na Dynaudio po prostu nie jedzie. Nie ma pazura, wykopu, bezpośredniego ataku. Jest bas, jest mieso, ale takie troche jak flaki z olejem. Niemniej na muzyce nieco mniej agresywnej Dynaudio naprawde graja wybornie. Niestety po przesiadce z Dynaudio Contourow na Zollery Solution wlasciwie wspominam milo tylko dzwiek kopolki Dynaudio, dla mnie w zestawach powinni monowac dwie przelaczalne przez uzytkownika - Focala i Dynaudio ;)

Co do zblizonego brzmienia Totemy to jest to (patrz rewelacyjne brzmienie na AS Totemów Mite na koncowce SoundArt, gdzie nie miescilo sie w glowie, ze taka skale dżwieku produkuja tak male zestawy). Rowniez warto posluchac APS Eonow (zestawy aktywne). Na AS spedzilem dluzsza chwile w ich pokoju i naprawde dźwiek i kultura tych zestawow robila ogromne wrazenie. Brzmienie nie bylo moze az tak slodkie jak Dynaudio, niemniej w bardzo podobnej tonacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> rock i metal na Dynaudio po prostu nie jedzie

 

 

Ja glownie slucham metalu i mnie Dynaudio "jedzie":). Ale nie ma czegos takiego jak jedno brzmienie Dynaudio, sa modele na ktorych taka muza polegnie i takie na ktorych wypadnie OK. Osobiscie uwazam ze nowa gama Focus (140 i 220, 110 nie sluchalem), przy wszystkich swoich zaletach, moze byc najbardziej problematyczna w muzyce heavy.

 

Duza jest tez rola wzmacniacza, optymalne mocne amerykanskie koncowki z utwardzanym basem i wtedy problemy znikaja:).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przez jakis krotki czas zastanawialem sie nad pozbyciem swoich Dynek (42ki) ale zdecydowalem je zostawic...bo nie bardzo mam na co. Slucham sporo spokojnej muzyki i tam wypadaja naprawde rewelacyjnie.

Za male pieniadze (1000-1300) mozna je kupic uzywane a nikt mi nie powie ze za ta kase mozna dostac cos lepszego (innego tak ale nie lepszego).

Z kolumn o podobnej charakterystyce wydaje mi sie ze przypominaja je Tannoye m1 aczkolwiek maja mocniejsza gore i mniej wyrafinowania.

 

Co do rocka to bylo to co mnie nieco irytowalo, mieso faktycznie jest ale perkusja nie wybrzmiewa jak powinna, dynamika niby jest ale troszke jakby sflaczala. Ogolnie jednak to wszystko w przypadku bezposredniego porownania do innych modeli (czesto drozszych).

Jednak jak ktos slucha tylko ciezszej muzy to raczej powinien szukac czegos innego, jak komus zalezy na jasnym mocno przejrzystym brzmieniu tez niech idzie w inna strone, jak ktos chce troche slodyczy i mnostwo przyjemnosci w zimowe wieczory niech zapuszcza Diane Krall i slucha Dynkow. Polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Dynek rockerek trza agresywnej elektroniki, dosłownie. Jeśli jakiś sprzęt gra z neutralnymi kolumnami krzykliwie i drażniąco, nawet sucho, dla Dynek najprawdopodobniej będzie dobrym partnerem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do opisu "charakterystyki" Dynaudio...Fakt, mają swoje widzi mi się w pokazywaniu muzyki, ale nie znam kolumn które potrafią zagrać z ciepłem, dynamiką a jednocześnie rozdzielczo, i akustycznie.

Dziękuję za wpis nt Totemów - nigdy nie słuchałem...Faktycznie są dość ciepłe i dynamiczne?

Kefy odpuszczę raczej, Missiony też są dość posklejane. Nie napisał nikt niestety jak zagrają Heybrooki w porównaniu do Dynaudio - te pierwsze są w stosunkowo przystępnej cenie...

A może ktoś z Was wie gdzie mają "korzystną" cenę nowych Dynaudio A42?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, noszę się z zamiarem wymiany moich Tannoy F2 które grają zdecydowanie ostro w połączeniu z RA 972 + RCD 971 i stąd moje pytanie czy Dynaudio 42 lub 52 "ostudzą" trochę mój system ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baa, ja mam nawet trzy Rotele ;P Ale z RCD-971 też słuchałem, szkoda że na marnych kablach. Mimo wszystko uważam że będzie dobrze, oczywiście zawsze może być lepiej ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dynki 42 uzywki za tysiąca z hakiem to czywiście best buy ale nawet te minidynki potrzebują pieca więc best buy diabli biorą , jak dla mnie te dynki nie potrafią zagrac ani z exposure 2010 ani creek destiny , pewnie gryphon by je wyrwał z drzemki ale mozna szukac też wsród "cieżkich" chinczykow tzn może jakis bardziej mocarny vincent , tak czy siak nawet tanie dynaudio potrzebuje drogiej amplifikacji bo inaczej wyjdzie plumkanie , dobre plumkanie nie jest złe powie ktoś ale czy nie lepiej szklanke mleka z miodem wypić zamiast uzywac do zasniecia niedoamplifikowanych dynek ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie róbcie z kolumienek wielkości pudełka po butach dla dzieci, jakichś potworów. W połączeniu z rotelem 980/985 Morbid Angel "śmigał" aż miło. Nie było żadnego "plumkania". Gryphon do 40? Można... tylko po co? Kolumny do mniejszych pomieszczeń, bardzo fajnie zgrywają się z densenem dm10

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do ceny... proponuję kontakt z tym człowiekiem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jest szansa, że będą nowe poniżej 1500zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn niech bedzie tak - Dynki sa swietne ale jak komus nie podoba ich sposob grania to niech ich nie kupuje, jak autorowi posta sie podoba to niech ich poszuka bo innych za ta cene grajacych podobnie i nie gorzej raczej nie znajdzie (chocby niech napisze tam gdzie Smykus przedstawil).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> barni

 

Albo masz przeogromne wymagania co do dynamiki i uderzenia, co oczywiście może się zdarzyć, albo bardzo, bardzo się mylisz. Ja już kiedyś pisałem, że Dynki do pewnego momentu grają jak flaki z olejem, ciągnąc za sobą potężny, powolny bas, do momentu kiedy nie dostaną dobrej amplifikacji . Przy takiej amplifikacji potrafi się zrobić szybko, twardo i czasami nawet szczupło w basie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Totema i Dynaudio, to proponuję spróbować pomieszkać dłużej z Model 1 i z Contour 1.3 SE. Ja nie miałbym problemu z wyborem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.