Skocz do zawartości
IGNORED

Tonsil - problem - pytanie


gyro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam maly problem, a mianowicie.

Jakis miesiac temu zamowilem sobie kolumny Tonsil Maestro 180 II w jednym sklepie internetowym (nazy nie podaje - bo to chyba kryptoreklama - choc napisze ze jeden z pierwszych po wpisaniu w google slowa tonsil). Problem polega ze do tej pory jeszcze ich nie dostalem choc kiedy sie loguje na swoim koncie w tym sklepie ciagle widze pieniadze i stan realizacji mojego zamowienia. Mam pytanie poniewaz kiedy do nich dzwonilem to oni tumaczyli sie ze mieli problemy z dostawa. Sparawdzilem rowniez allegro - wczesniej bylo pelno owych kolum na owej polskiej aukcji a obecnie to... (lipa). Czy ktos z szanownego grona moze udzielic mi bliszych informacji co sie u nich dzieje i jaka jest owa przyczyna owego zamieszania i co dalej robic. Osmiele sie dodac ze na owych kolumnach bardzo mi zalezy gdyz bardzo mi sie podobaja i (podobno) sa nienajgorsze za owe pieniadze. Czy zdecydowac sie na inne tj. wycofac pieniadze z tego sklepu i skusic sie na jakies inne - jesli tak to na jakie w podobnej cenie i w podobnej klasie sprzetu.

Dziekuje za odpowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie zamierzasz robić dyskotek na Maestro, to dopłać do zestawu Premium albo Siesta. To już będzie dobra inwestycja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega gyro prosił o odpowiedź na swoje pytania a nie na pieprzenie, bez urazy.

 

W tej cenie albo nowe Maestro II 180, albo lepiej jakiejś używki. Dopłacić do Siest było by dobrym posunięciem ale to już kompromis, tak jak i używki ;) Osobiście używałem wszystkich rodzajów kolumn jakie ProTonsil wprowadził ostatnio i napewno poukładał bym je w tej kolejności: MaestroII>Premium>Siesta, półka wyżej to oczywiście dopłata, choć za każdym razem niedużej kwoty...

 

Podaj jakie masz pomieszczenie, zauważ, że Maestro II 180 to, aż trzy woofery (choć różny tryb pracy) to basu brakowac nie powinno nawet w dużym dość pomieszczeniu... może Maestro II 130 lub w tej cenie właśnie coś lepszego...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedzi wasze - moj pokoj to okolo 20-25m2. Moze i te kolumny sa za duze ale sie na nie zdecydowalem - tez zastanawialem sie o 130 ale jakos wolalem doplacic ciutke wiecej zeby miec te 180. Niektorzy pisali na tym forum ze owe 130 sa do bani. Ja nie wiem - i tak kupuje w ciemno poniewaz nigdy ich nie suchalem - kieruje sie jedynie opiniami uzytkownikow i wielu potwierdzilo ze owe 180 sa lepsze.

Moje pytanie i tak skierowane bylo oczywiscie co z tym fantem zrobic - czy czekac (jak dlugo) - czy ta firma ma jakis kryzys(brak na allegro owych kolumn - wczesniej bylo od zawalenia ich). Moze ktos z szanownych forumowiczow wie cos wiecej. Po raz pierwszy spotykam sie z takim przebiegiem sprawy - no moze kiedys mialem podobny problem z szafa na korytarz - czekalem na nia jakies 1,5 miesiaca - ale wtedy to .... to byla pamietna zima jakies 3 albo wiecej lata temu :).

Dziekuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam maestro II 130- nie uważam, że są do bani, po lekkim tuningu (wymiana wewnętrznego okablowania oraz kondensatorów w zwrotnicy) grają, jak za 800 zł para, bardzo ładnie - u mnie w 18m2 z RX 797.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, niestety, ale robisz bład nie słuchając kolumn. Ja po przeczytaniu opinii byłem już niemal zdecydowany na maestro II 180, po odsłuchu wybrałem jednak 130, bo w moich 18m2 180-tki mogłyby byc nieco za duże.. Tyle, że na szczescie masz większy pokój, więc ze 180-tek będziesz na pewno zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Engineer>

Skąd wiesz, że Maestro to są złe kolumny? Miałem 180 i uważam, że są rewelacyjne, wspaniale zgrały się z zestawem Evo. Sprzedałem je, ponieważ zmieniłem pokój z 26m2 na ok. 22m2 i tu trochę zaczynały się dusić. Przy obecnych moich kolumnach (3x drożesze) naprawdę nie mają się czego wstydzić, właściwie tylko bas mam lepiej kontrolowany, ale to chyba wynika jednak z rozmiaru pomieszczenia. Tonsil to nie tylko Altusy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ponad 2 lata temu też sie napaliłem na Maestro tylko 130 mam pokój 18m2. słuchałem u kolegi i byłem zdecydowany. kupiłem i po tygodniu byłem spowrotem z nimi w sklepie aby je zwrócić, dobrze ze przyjaciel pracował w tym salonie wiec udało sie je oddać. Mi wystarczyło bedąc u klijenta /taką miałem prace że sie chodziło po chałpach:):):)/że przypadkiem posłuchałem Maestro 130 ale z pierwszej serii , tej z welurem na froncie. i po nastepnym tygodniu miałem już z allegro takie w domu i do dziś grają. Wiem że to używki ale są o klase lepsze od tych teraźniejszych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki z innego zrodla dowiedzialem sie ze tonsil zaczol produkcjie - myslem ze to liniowo idzie ale...

Obiecali ze na poczatku grudnia beda - zobaczymy co sie urodzi. Dziekuej za odpowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wswier

(Konto usunięte)

>Zapytaj sie czy możesz zrezygnować , maestro to nie są dorbe kolumny...

Zrezygnowac mozesz _ZAWSZE_ az do momentu rozpakowania pudelek w domu, bez podania jakiejkolwiek

przyczyny do 10 dni po otrzymaniu. Tyle, ze jezeli zrezygnujesz juz w momencie, gdy kurier Ci to dowiezie, to placisz za transport zwrotny. Przed dostawa wystarczy zazwyczaj 1 mail z informacja, ze

rezygnujesz i powolaniem sie na odp. przepisy.

Reguluja to odp. przepisy dot. handlu internetowego/na odleglosc.

Pamietaj tylko - aby NIE ROZPAKOWYWAC towaru (jezeli chcesz zrezygnowac)

pzdr

wswier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ciągu 10 dni można zrezygnować bez podania przyczyny i nie ma tu wływu czy rozpakowaliśmy zakupioną rzecz czy nie. Wiadomo, że trzeba ją jednak odesłać dobrze zapakowaną i nie wskazującą na ślady użycia (w przypadku kolumn to nie jest kłopot, chyba, że spalimy głośniki), gdyż za ewentualne uszkodzenia wynikające ze złego opakowania przez nas możemy ponieść odpowiedzialność. Każdy poważny handlowiec zwróci nam pieniądze wraz z kosztami przesyłki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 30

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.