Skocz do zawartości
IGNORED

które słuchawki wybrać?


szelodh

Rekomendowane odpowiedzi

nosze się z zamiarem kupna następujących modeli AK 530 białe, Sen HD555 oraz Philips HP1000. Nie mam możliwości odsłuchu tych HP1000 a widze że maja dość spory zakres częstotliwości 5-40000 (pytanie czy rzeczywisty). Ceny na allegro bardzo podobne. Odsłuchiwałem w MM i Senki i AKG lecz w tamtych warunkach sklepowych słuchawki były podłączone to jakiejś maszyny gdzie puszczane w kółko były 3 kawałki i nie specjalnie to grało - mam wrażenie że jak wzoraj podłączyłem pożyczone HD202 do sowjego Denona AVR-3806 top lepiej zagrały. Słucham głownie rocka, muzyki alternatywnej. I tu pytanko co waszym zdaniem byłoby lepsze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup SR60 GRADO. Kosztują około 295 zł i biją każde z wymienionych przez Ciebie. Do rocka są wprost idealne, a poza tym są bardzo łatwe do napędzenia. Diurka w Twoim Denonie w zupełności im wystarczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecił słuchawki firmy Audio Technica. Dowolny model z ich dużych, zamkniętych słuchawek to absolutny hi-end w kategorii dźwięku i jakości wykonania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kolega lubi dźwięk HD202, to znaczy że skraje pasma są dla niego najważniejsze. W SR60 proporcje są niemal odwrotne, więc ja polecam Creative Aurvana Live!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, widziałem Grado na allegro za (na razie) niezłą kwotę - pytanie tylko do użytkowników - czy ma duże "muszle" - te HD 202 które miałem są potwornie małe nieobejmujące uszu i po godzienie słuchania łeb pęka. Jak jest w przypadku tych 60'tek bo sugerując się zdjęcoami to tez nie wyglądają na wielkie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sr 60 zakrywają całkowicie małżowinę, są w miarę wygodne w noszeniu, lecz po długim słuchaniu odczuwa się pewien dyskomfort ... chociaż ... zawsze można sobie po doginać pałąk

 

w razie czego - recenczja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SE-A1000.

Pewnie narażę się na kpiny.

Polecam, będziesz urzeczony. Oprócz odsłuchu muzyki przydadzą Ci się do kina (znakomicie rysują przestrzeń). Nie znam się na słuchawkach, acz posiadałem, posiadam kilka modeli, również AKG i KOSS ze średniej półki (kilkaset zł). Porównywano moje SE-A1000 z uznanymi Sennheisera. Zawsze wypadały znakomicie. Są płaskie w brzmieniu (niektórym to przeszkadza), bezlitośnie pokazują felery toru audio. Czysta prawda w brzmieniu!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsłuchiwałem w MM i Senki i AKG lecz w

>tamtych warunkach sklepowych słuchawki były podłączone to jakiejś maszyny gdzie puszczane w kółko

>były 3 kawałki

 

poproś kogoś żeby Ci je podpiął co najmniej do jakiegoś budżetowego CD... te jak to nazwałeś maszynki w MM są tragiczne, jak można coś takiego używać do odsłuchów słuchawek za kilkaset złotych, to parodia. Dźwięk z tego czegoś, w żaden sposób nie odzwierciedla rzeczywistego dźwięku z lepszego źródła

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz7, 13 Lis 2008, 13:44

 

>SE-A1000.

>Pewnie narażę się na kpiny.

>Polecam, będziesz urzeczony. Oprócz odsłuchu muzyki przydadzą Ci się do kina (znakomicie rysują

>przestrzeń). Nie znam się na słuchawkach, acz posiadałem, posiadam kilka modeli, również AKG i KOSS

>ze średniej półki (kilkaset zł). Porównywano moje SE-A1000 z uznanymi Sennheisera. Zawsze wypadały

>znakomicie. Są płaskie w brzmieniu (niektórym to przeszkadza), bezlitośnie pokazują felery toru

>audio. Czysta prawda w brzmieniu!

 

Rzeczywiście muszę docenić poczucie humoru. Dla mnie SR60 są lepsze, nie wspomniawszy o Sennheiserach HD595 i tym bardziej Creative Aurvana Live! Prawda w powyższej wypowiedzi sprowadza się do stwierdzeń na temat przestrzeni i płaskości grania. Felery toru? Jakich torów słuchawkowych słuchałeś? Ciekawe co byś powiedział o Grado GS1000, bo w kwestii pokazywania felerów toru mają bardzo niewielu godnych przeciwników, i na pewno nie z ligi tych Pioneerów. Poza tym, te brzdękające sprężynki w SE-A1000 to niezły knot. Trzymają się głowy jak czapka z gazety, dobre do ćwiczeń kręgosłupa i postawy wyprostowanej. :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mimo wszystko polecam sr60.

Są tanie, wygodne (po rozgięciu pałąka) i podstawowa zaleta - grają tak, że miło się ich słucha, można zapomnieć o ich niedoskonałościach, a po prostu słuchać muzyki.

Ja "w pogoni za króliczkiem" zgromadziłem już SR60, RS1, HD600 Sennheisera i AKG K701 (nie wspomnę kilku modeli portable) i co - najcęściej słucham na sr60 bo je lubię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michelangelo:

No, na pewno nie usłyszę tyle ile Ty. Nie słyszę różnic pomiędzy kablami połączeniowymi jak Ty (wątek „optyk czy cyf-coaxial - zrodlo-wzmak”). Niemniej swoimi Pionkami słyszę felery i torów odsłuchowych i jakości reżyserskiej płyt CD. Nie słuchałem „torów słuchawkowych”, tylko muzyki.

Dlaczego kpisz z ludzi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz7, 13 Lis 2008, 14:42

 

>Michelangelo:

>No, na pewno nie usłyszę tyle ile Ty. Nie słyszę różnic pomiędzy kablami połączeniowymi jak Ty

>(wątek "optyk czy cyf-coaxial - zrodlo-wzmak"). Niemniej swoimi Pionkami słyszę felery i

>torów odsłuchowych i jakości reżyserskiej płyt CD. Nie słuchałem "torów słuchawkowych",

>tylko muzyki.

 

Napisz coś o tych błędach reżyserskich, bo temat przynajmniej wydaje się ciekawy. Nie mam też wątpliwości co do tych felerów w torach odsłuchowych. Raz nawet słyszałem dobrze grające SE-A1000, ale to było dawno, na sprzęcie DIY, a i tak wtedy HD595 podobały mi się bardziej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szelodh -aż strach pytać - co?

 

hihi, jak zwykle użytkownicy forum są jednomyślni. Ja tam nie będę Ci truł, ale dwa modele które podałeś znam bdb: Sen HD555 oraz Philips HP1000. Różnica jest mniej więcej taka, jakbyś w wprzypadku Phihipsów słuchał w ciemnej piwniczce a po zmianie na Sennki wyszedł na powietrze, gdzie słychać i świerszcze i wiatr. Philipsy sa piekielnie ciemne. Sennheisery 555 są uznawane za uboższą wersję 600-setek z tym, że wtykanie 600 do budżetowego wzmacniacza może być przerostem formy nad treścią a 555 pasują idealnie. Ja wybrałem 555 i jestem bardzo zadowolony. Po tym zakupie, temat słuchawek mam od kilku lat zamknięty. Są wystarczające i jeszcze z dużym zapasem. Mają tez fajny, unikalny system, chyba sie nazywa "E.A.R.", który inaczej niz w tradycyjnych słuchawkach buduje scene - jest bardziej "kolunmowa" a zatem bardziej prawidłowa a przy okazji znacznie szersza. Hektary dźwięku. Gdyby nie masaż brzuszka, którego w słuchawkach sie nie doświadcza, mając 555 mógłbym w zasadzie sprzedać kolumny.

 

Pozdro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Therion, 13 Lis 2008, 18:05

 

>Sennheisery 555 są uznawane za uboższą wersję

>600-setek

 

Zabrzmiało ciekawie. Nie zechciałbyś rozwinąć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przypominam sobie hektarów przestrzeni na HD555. Tutaj Pioneery górują. Natomiast mówienie, że to prostsza wersja HD600 to jakiś żart. To już te Philipsy HP1000 są bardziej podobne do HD600 IMO. HD555 mają dalej do HD595 niż HD595 do HD600 jeśli chodzi o ogólną jakość dźwięku i to też przy założeniu, że jedne i drugie są dobrze napędzone. Moim ulubionym Sennheiserem i tak są HD25-1, a te napędzić nie sztuka.

 

W ogóle to ile maksymalnie mają te słuchawki kosztować?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie koledzy p... na szczęście tu nie chodzi o niczyje życie.

 

Na wszelki wypadek przepisuję receptę na 3 koncerty akustyczne na żywo a później podobny materiał na słuchawkach-też 3 różne nagrania różnych akustycznych koncertów.

 

Tak swoja drogą zauważyliśmy świetny przykład szumu informacyjnego w internecie.

 

Panowie, przed kupnem czegokolwiek w audio używajcie najpierw uszu, to nie boli!-naprawdę i zaoszczędzi Wam wiele pieniążków na płyty

 

Archiwum też się kłania ze swoim bardziej sensownym obrazem niż te parę wpisów w chwili obecnej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no kwota to maksymalnie 300 złotych. Widze że czym więcej wypowiedzi tym więcej zamieszania - ale z tym sięliczyłem pisząc na forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest moja opinia, tylko opinia redakcji HI-Fi i M znajdująca się w ich rankingu

 

cytuję:

 

 

Sennheiser HD 555 482 d/o/w 15-28000 112 50 b.d. 260 U ●●●●● ●●●●● 10/05 Szybkość, przejrzystość, swoboda, rozmach... Taka tańsza wersja "sześćsetek". Polecamy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszły "robaczki". To jeszcze raz :

 

Sennheiser HD 555 Szybkość, przejrzystość, swoboda, rozmach... Taka tańsza wersja "sześćsetek". Polecamy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polece GRADO SR-60 fenomenalne słuchwki kupiłem je w ciemno ale nie żałuje sama przyjemnosc ze słuchania muzyki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często w porównaniach audio stosuję odniesienia do motoryzacji (porówniania są wyraźniejsze). A zatem temat, które sluchawki sa lepsze, przeniesiony na płaszczyznę moto zabrzmiałby - co jest lepsze: Toyota Avensis, Nissan Primera, czy Honda Accord?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja bym przyrównał GRADO SR-60 do mercedesa poniewaz jest wygodny komfortowy i niezawodzi a daje niekwestionowana przyjemnosc z jazdy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko, zakupiłem juz grado sr-60, które pojawiły sie na aukcji jako używki wygrzane już. Teraz czekam na przesyłkę. Pozdrawiam i dziekuję za sugestie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redakcja HFiM w swoim rankingu przyznała 4 gwiazdki HD580 i klasę hi-end HD600. Czyli według nich dzieli je różnica dwóch klas. Tymczasem różnica między tymi modelami polega wyłącznie na innym wzorku tworzywa i grillu. W HD580 jest plastikowy. Przetworniki i kabel te same. Czyli wkładamy metalowe sitko od HD600 do HD580 i mamy ów dwie klasy lepszy hi-end. :) Dźwięk się zmienia troszkę, ale nawet nie wiem, czy nie wolę tego z HD580.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem jedne i drugie dość długo w domu. Otwórz dekle, albo wejdź na stronę Sennheiser USA i zobacz w zakładce serwis jakie są numery przetworników do jednych i drugich. Do Beyerdynamica pewnie wrócę za jakiś czas, na razie odpływam z Grado GS1000, a losy RS2 się ważą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.