Skocz do zawartości
IGNORED

Procesor obrazu, skaler.


Gummo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Do ogladania filmow uzywam telewizora tylnoprojekcyjnego 720p Sagem (wiem ze ma wbudowany skaler) oraz Xbox1 (podlaczony przez component) i HTPC (podlaczony przez DVI). Z obrazu jestem w miare zadowolony ale byloby lepiej gdybym mogl oczysci obraz z szumow oraz innych mniejszych niedogodnosci. Filmy zapisane sa w formacie Divx, DVD oraz matroska 720p.

 

Czy prosty procesor obrazu pomoze mi? Jesli tak to jaki model bedzie wystarczajacy do moich zastosowan. W temacie jestem zielony i bardzo slabo sie orientuje. Nie zalazy mi na obsludze 1080p/24 i innych nowych wodotryskach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeli zależ ci tylko na redukcji szumów to bardzo polecam takie urządzenie jak Alholith Flea HDMI. Raczej używane bo już go nie produkują. Miałem i było rewelacyjne.

 

Jeżeli chcesz poprawić teś skalowanie, usuwanie przeplotu to wtedy konieczny jest procesor z funkcjami redukcji szumów np. Lumagen Radiance XD, ale to zupełnie inne pieniądze niż Flea.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi. Rozejrze sie za czyms z ukaldem Mosquito NR.

 

Tak mi teraz przyszlo do glowy ze moze cos robie zle albo mam zle skonfigurowane HTPC.

 

Do ogladania divx/dvd/mkv 720p uzywam z reguly HTPC. Filmy odczytuje KM Player. Nie mam zainstalowanych zadnych sterownikow ale co jest najciekawsze mam dzwiek i obraz niezaleznie od zrodla. Jednak ogladany material wyglada troche gorzej niz odczytywany ze starego Xbox (podlaczony do tv kablem komponent). Moze powinienem pozmieniac cos w ustawieniach KM Player'a albo doinstalowac jakies codec'i?

 

Flea kosztuje ok. £500 a tyle na razie nie chce wydac (liczylem na £100-200 za uzywany sprzet z drugiej reki. nie zalazy mi na gniazdach hdmi i najnowszych rozwiazaniach) na tymczasowe rozwiazanie. W polowie nastepnego roku planuje zakup odtwarzacza Blu-ray + projektora oraz nowego amplitunera (teraz mam wzmacniacz + glosniki stereo + sub)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Taki skaler bedzie dobry?

 

Chce podlaczyc komputer do skalera przez dvi i ze skalera do telewizora rowniez przez dvi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.