Skocz do zawartości
IGNORED

Zakup subwoofera w USA


maracz

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję zakup subwoofera w Stanach i w związku z tym mam pytanie czy istnieją jakieś przeciwwskazania natury technicznej które uniemożliwią mi podłączenie tego suba w Polsce?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny problem to napięcie zasilające, w USA dwa razy niższe. Niektóre sprzęty wyposażone są w przełącznik wyboru napięcia zasilania (np. przełączający uzwojenia pierwotne trafo zasilającego), a inne, z zasilaczami impulsowymi, potrafią pracować z zasilaniem w szerokim zakresie napięć (100...240 VAC).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co zrobić kiedy sprzęt sprowadzony z USA nie ma przełącznika wyboru napięcia?Czy można ten sprzęt jakoś przystosować do podłączenia w Polsce?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy oplaci sie wogole kupowac subwoofer w i go wysylac? Duza waga pociagnie za soba duze koszty.

 

Co do podlaczenia, to kup dwa identyczne subwoofery i polacz je szeregowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Przystosować" można.

 

Są do kupienia transformatory 110/230 VAC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu kupowac transformatora 110/230. Lepiej oddac do elektronika, ktory zmieni transformator w zasilaczu z np 110AC-2x36DC na 230AC-2x36DC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastawiłem się na kupno suba w stanach ponieważ chciałem kupić Velodyne DD(używany)tam jest dosyć duży wybór lub też nowy SVS PB ULTRA 13 który chyba nie jest zbyt popularny(Polska) ale patrzyłem na testy tego suba i muszę przyznać że jestem pod wrażeniem o ile oczywiście dobrze odczytałem wykresy bo przyznaję nie jestem doświadczony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z subwooferami jest tak ze najlepiej i najtaniej jest zbudowac go samemu. Dobrze zrobiona skrzynka u stolarza bedzie prawie zawsze lepsza od tego co mozna dostac w sklepie. Za granica to jedynie sam glosnik warto kupic, wzmacniacz w PL.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ceny nie wiem, Allegro mi się teraz nie otwiera.

 

Około 200...400 PLN przypuszczam.

 

Ale faktycznie lepiej wymienić trafo w subie, tylko trzeba mieć znajomego fachowca.

 

Natomiast rozwiązanie 203/110 VAC jest prostsze, z jednej strony masz wtyczkę do naszego gniazdka a z drugiej "amerykańskie" gniazdko.

 

Co do DIY. Jak ktoś majsterkuje w elektronice to może być taniej, choć wcale niekoniecznie, szczególnie gdy mowa o używanym sprzęcie za połowę (lub mniej) ceny.

 

Takie Velodyne nie tak łatwo dogonić domowym sposobem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem mam zamiar kupić suba w USA(ebay lub audiogon)będę to robił pierwszy raz i nie do końca jestem pewny swego,użyłem wyszukiwarki i znalazłem kilka informacji na ten temat,no i zaczynam się nieco obawiać i martwić tym że po wpłaceniu kasy na konto suba nigdy nie zobaczę lub przyjedzie do mnie ale w drzazgach,mam pytanie do tych którzy kupowali na ebay lub audiogon czy moje obawy są uzasadnione?Czy też nie taki diabeł straszny jak go malują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to takie buty. Myślałem że se przywieziesz sam albo ktoś znajomy...

Hmmm... Niby niektórzy kupują wysyłkowo za oceanem, ale...

 

Nawet z ubezpieczeniem przesyłki może być problem z kupnem od osób prywatnych. Wydaje mi się że cała kołomyja związana z zaginięciem/uszkodzeniem ubezpieczonej przesyłki leży po stronie nadawcy a nie odbiorcy. Jakiś sklep/firma wysyłkowa w tym wypadku zapewne zadziała, w ramach kupieckiej solidności. A czy prywatnemu sprzedawcy z e-Bay'a będzie się chciało? Ryzyk fizyk.

 

Lepiej już poszukac/poczekać na okazję na Alledrogo...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maracz: proponuję Ci oblukać również ebay UK. Ceny samego suba pewnie będą wyższe niż w US, ale nie potrzebujesz konwersji zasilania, a koszty wysyłki pewnie będą niższe. Poza tym sprzedawca z UK łatwiej znajdzie kuriera, który to wyśle do Polski za cenę, która nie doprowadzi Cię do rozpaczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maracz: Nie za bardzo znam się na subwooferach, ale gdybyś chciał rozejrzeć się po rynku brytyjskim, zwróć uwagę na firmę Rel - zdaje się naprawdę wysoka półka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem zaufaną osobę w USA która może zakupić dla mnie subwoofer na tamtejszym rynku a następnie mi go przesłać i teraz pytanie czy zlecić mu zmianę opakowania kartonowego na bardziej sztywne?I jeszcze jedno,jeżeli wysłałby do mnie subwoofer jako darowiznę to uniknę płacenia cła lub vatu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

Nosiłem się z zamiarem zakupu suba w USA ostatecznie zrezygnowałem.

Zacząłem szukać gdzieś bliżej swojej okazji i znalazłem i to bardzo blisko bo na wcześniej przez moją osobę ignorowanym Allegro, znalazłem Paradigm Servo15v2 dwumiesięczny,kupiony w Polsce,od wtorku jestem jego właścicielem i na razie jestem zadowolony.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze są najprostsze rozwiązania... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatrak,

nie ukrywam że wziąłem sobie do serca sugestie Twoje i innych kolegów.

Zapłaciłem 6300zł z dostawą do domu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatrak,

nie ukrywam że wziąłem sobie do serca sugestie Twoje i innych kolegów.

Zapłaciłem 6300zł z dostawą do domu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.