Skocz do zawartości
IGNORED

ASUS Xonar Essence STX


Tresh

Rekomendowane odpowiedzi

ASUS ujawnił pełną specyfikację swojej nowej karty dźwiękowej dla audiofili. Chodzi dokładnie o ASUS Xonar Essence STX. Karta generować będzie dźwięk o parametrach sygnału do szumu na poziomie 124dB SNR (Signal-to-Noise Ratio) w zakresie od 10Hz do 90kHz (dzięki zastosowaniu kondensatorów Nichicon “Fine Gold”) przy zniekształceniach harmonicznych na poziomie 0.0003%. Dla porównania, typowa zintegrowana karta dźwiękowa generuje sygnał na poziomie 83-85dB SNR, czyli w skali logarytmicznej, aż 64 razy gorszy! Wzmacniacz słuchawkowy, pracować ma na poziomie 110dB SNR przy zniekształceniach 0.001% oraz wyposażony będzie w wyjście 600 ohm (Philips TPA6120A2). To nowatorskie rozwiązanie ASUS'a, pierwsze tego typu na rynku. Układ ma pracować pod kontrolą najwyżej klasy przetwornika cyfrowo-analogowego firmy Burr-Brown (PCM 1792A). Dodatkowo osłona EMI, minimalizować ma zakłócenia elektromagnetyczne z zewnątrz. Pozostałe parametry poniżej. Cena karty to, według różnych źródeł, około 300 euro.

 

Co droga audiofilska "braci" myślicie na temat takowego gadżetu. Wiadomo że opisy, zwłaszcza w branży audio rozmywają się w zetknięciu z rzeczywistością. Czy wogóle jest sens zadawać takie pytanie, dopóki ktoś (w tym ja) nie sprawdzi Jej możliwości na sobie. Czyżby miała zjeść wszystkie hiper-duper-audiofil-mjuzik-kards?

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry thd wydają się super, chyba, że ktoś podłączy do ocieplacza (lampy), to wtedy ani thd ani S/N nie są aż takie potrzebne :-).

Pytanie z innej beczki, czy asus xonar rzeczywiście jest lepszy od creative'a x-fi? Ma ktoś obie na warsztacie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asus xonar jest zdecydowanie lepszy od wszystkich x-fi w każdym aspekcie, lepszy bas (niżej schodzi, bardziej kontrolowany), szersza scena, dźwięk jest bardziej czysty. Miałem x-fi i szybko się go pozbyłem.

 

Jestem ciekaw jak wyjdzie porównanie ASUS Xonar Essence STX z modowaną Prodigy HD2, która może być rywalem Asusa ze względu na wymienne opki i wzmacniacz słuchawkowy. Pozostaje poczekać aż Essence będzie w sprzedaży...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba jeszcze fotkę wkleić :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> troche lipa nie ma optyka :(

 

Jest mase innych kart z wyjsciem optycznym :) kilkakrotnie razy tanszych po co wiec placic 1000zl za optyk :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, nie mamy. Nauczony doświadczeniem - miałem HD2 na kiczowatej płycie głównej i mimo dość wysokiej klasy karta świszczała i piszczała.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD2 to nie szczyt szczytów, choć po przeróbkach to całkiem inny "klocek" i mam tu przedewszystkim na myśli modyfikacje zasilania zaproponowaną przez Henryka Kwinto, zresztą jak też inne modyfikacje które opracował...

Gdybym nie miał przeprowadzać tych modyfikacji, nie kupiłbym tej karty, tylko albo droższą bez tych błędów, lub coś tańszego napewno tez nie gorszego ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Niedługo nowa wersja Essence z bardziej precyzyjnym clock-jem (zegarem) :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tresh, 15 Lis 2008, 13:42

>ASUS ujawnił pełną specyfikację swojej nowej karty dźwiękowej dla audiofili.

 

Bez urazy, ale uważam, że dla melomanów :-)

 

>ASUS Xonar Essence STX. Karta generować będzie dźwięk o parametrach sygnału do szumu na poziomie

>124dB SNR (Signal-to-Noise Ratio) w zakresie od 10Hz do 90kHz (dzięki zastosowaniu kondensatorów

>Nichicon “Fine Gold") przy zniekształceniach harmonicznych na poziomie 0.0003%. Dla

>porównania, typowa zintegrowana karta dźwiękowa generuje sygnał na poziomie 83-85dB SNR, czyli w

>skali logarytmicznej, aż 64 razy gorszy!

 

Mała poprawka. 64 razy gorszy jest w skali elektrycznej a nie logarytmicznej. W skali logarytmicznej różnica jest 124dB do 85dB. Dzieje się tak ponieważ nie słyszymy liniowo.

 

No a tak poza tym to z chęcią bym to włożył do swojego blaszaka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Obecnie praktycznie wszyscy wielcy producenci i krytycy audio przyznają że najwyższą jakjość Zapewnia komputer- choć fajnie jest nazywać go serwerem muzycznym. lyty CD wychodz a z u zycia (ktoiś je jeszcze pamięta ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam serdecznie.

Czy ktos z szanownych kolegow mial juz kontakt z ta karta ale na PCI , ASUS Xonar Essence ST.... ?

Prosilbym o jakies blizsze wrazenia p[oniewaz nosze sie z zakupem tej karty a pci expres x1 nie posiadam. A wolne mam tylko 3 gniazda pci64 na 3,3V a wiem ze ta karta bedzie chodzila na tym zlaczu, wiec po namysle zdecydowalem sie blizej przyjzec tej karcie tylko nigdzie nie ma zadnych testow, a jak sa to tylko w wersji STX na expresa... a chodzi mio o wersje ST na zwykle 3,3Voltowe PCI. Wklejam pogladowe zdjecia opisywanego modelu bez ekranu i dla porownania zdjecie STX i ST

Pozdrawiam Wojtas

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-11402-100002266 1245249916_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Analogowa Grupa Wywrotowa. Wojtek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Rówież zamierzam sobie kupić tą kartę, lecz nie ukrywam że bardziej pasowałaby mi ASUS Xonar Essence ST zamiast STX.

Posiadam co prawda dwa zlącza PCI-Ex, ale niestety umieszczone zaraz nad grafiką, więc bardziej pasowałoby mi zwykłe PCI.

 

A kupienie w Polsce tej akurat wiąże się z cudem. Znalazłem co prawda sklep, ale mówią że są duże trudności ze sperwadzeniem Xonara Essence ST.

 

Korci mnie porównanie jej z moją zmodyfikowaną Prodigy HD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STX można umieścić w dowolnym slocie PCI-E, nie tylko w 1x.

 

W wersji ST zaimplementowo precyzyjny zegar 1ppm w celu minimalizacji jittera. Jeden z topowych układów Cirrusa:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Prócz tego można do niej kupić kartę "córkę" z wyjściami 7.1. To by było tyle jeśli chodzi o różnice.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc ogromną różnice, która wpływa bardzo na dźwięk i stabilność karty - zegar.

 

Mam jeczcze jedną, poważną objekcję, co do jakości Procesor tej karty AV100 czy AV200 (bo to to samo) są przeznaczone tylko do komunikacji poprzez zwykły format PCI.

Czy umieszczenie tego mostka-konwertera zamieniającego dane i tak z PCI-Ex na PCI nie spowoduje jakiś opóżnień, jttera? Poza tym moim zdaniem takie układy na karcie muzycznej generują mnóstwo zakłóceń.

 

(UWAGA ! Wiem z doświadczenia jak badaliśmy napięcia oscyloskopem na kompie, po wcięciu w slot PCI-Ex konwertera do formatu SATA odczas wykonywania operacji przez dysk pojawiało sie multum małych przebiegów-pików.)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, że prouszyłem ważny temat, na który producent przymknął oko.

 

A innym, zagranicznym forum też ludzie mówią to samo.

W urządzeniachm szczególnie typu karty muzyczne, takie konwersje są raczej nie dopuszczlne.

Po to procesory karty wyposarzone są w taki, a nie inny interface, by się nim bezpośrednio komunikować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tak jest prościej - jak oryginalny kontroler karty był na PCI to łatwiej i szybciej dać mostek PCI-X - PCI niż wypuszczać od razu wersję pod PCI-X (choć jest drożej w produkcji)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>>>Kraft135

2 Sie 2009, 18:20

O mnie » Ignoruj » PW »

stat: 251 / 14 / 0

 

STX można umieścić w dowolnym slocie PCI-E, nie tylko w 1x.

???????????????????

dziwne to jest co piszesz bo przecierz pci x1 a naprzyklad x8 to sa dwa rozne gniazda x1 jest wysokie i krodkie podobne do strszego AMR a naprzyklad x8 jest bardziej zbilzone wysokoscia do pic zwyklego ale krodsze do niego wiec nawet jak piszesz mozna je zastosowac to niektore piny nie maja wogole kontaktu to jak ma niby byc kompatybilne wedlug ciebie????

wyjasnij mi to prosze.

pozdrawiam wojtas

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Analogowa Grupa Wywrotowa. Wojtek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy poszukać: "Wraz ze wzrostem liczby linii wydłużeniu ulega gniazdo, jego konstrukcja (poprzez wspólną część początkową i jedynie dodawanie na końcu nowych linii) umożliwia włożenie wolniejszej karty do szybszego gniazda (w drugą stronę jest niemożliwe)."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>> dziekuje za wyjasnienie :)

wydawalo mi sie ze to tak nie bedzie dzialac :) moje niedopatrzenie.Zwracam godnosc, czlowiek uczy sie cale zycie :)

pozdrawiam wojtas :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Analogowa Grupa Wywrotowa. Wojtek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chciałbym tą kartę porównać z moim Asusem D2 - ma ktoś może już tą kartę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Karta Asusa posiada gniazdo zasilania Molex, które można podłączyć bezpośrednio do zasilacza. Czy jest to sposób na rozwiązanie problemu z zakłóceniami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarski, 24 Lis 2009, 20:12

 

>Karta Asusa posiada gniazdo zasilania Molex, które można podłączyć bezpośrednio do zasilacza. Czy

>jest to sposób na rozwiązanie problemu z zakłóceniami?

 

Jeżeli to jest takie samo rozwiązanie, jak we wcześniejszych modelach na PCI-E (a raczej tak, bo procesor jest ten sam), to zasilanie TRZEBA podłączyć do zasilacza. Tak zasilany jest właśnie mostek PCI->PCI-E. Nie eksperymentowałem, ale w instrukcji jest napisane, że karta bez tego nie ruszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam kartę asus essence st od ponad miesiąca dźwięk po prostu genialny, przeszukałem cały internet i znalazłem sklep który ją ma na stanie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

polecam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 12

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.