Skocz do zawartości
IGNORED

ASUS Xonar Essence STX


Tresh

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli lepiej zkupić wersję ST niż STX (mi to obojętne)?

Jak ta karta ma się do prodigy hd2 i/albo xonara d2 pod względem dźwięku? Xonar d2 był dla mnie zdecydowanie za ciepły, w cięższych kawałkach było tak słodko i mdło, ze się tego słuchać wręcz nie dało, w lekkich takich jak np. radiohead było bardzo przyjemnie natomiast), i mało dynamiczny. Niemodowane prodigy hd2 jest imo pod względem dźwięku lepsze od niego, a w każdym razie lepiej zgrywa/ł się ze sprzętem który posiadam.

Jak spisuje się wyjście słuchawkowe? To w hd2 jest całkiem, całkiem, ale jednak po przesłaniu dźwięku do mojego wzmacniacza zintegrowanego czuć poprawę w dynamice i głębi basu. Moje słuchawki to beyerdynamici dt 990 pro, czy obejdzie się bez zewnętrznego wzmacniacza?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

A ja mam trochę inny problem. Od pewnego czasu wałkuje różne op.ampy w swoich Xonarze ST i efekty robią się coraz lepsze. Ostatnia znana z HD2 konfiguracja 2xOPA2604 + AD8022 wniosła dużo powietrza i zdecydowanie polepszyła głębię sceny. Ale ten dźwięk z moim wzmacniaczem jest zbyt lekki i jasny. Nawet nie chodzi o bas, bo ten mi sie wydaje odpowiedni, tylko o zakres średnicy. Jej niższa część jest wyraźnie odchudzona, instrumenty przez to brzmią anemicznie, dźwięk nie jest wciągający. Pod tym względem lepiej wypadł LM4562, ale on z kolei przesadza z artykulacją, bas zbyt obszerny, scena płaska. Czy AD8066 wyrówna nieco brzmienie czy trzeba sięgnąć jeszcze dalej np. AD8599?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na innym forum widziałem porównanie na essence st 2xopa2604 I/V ad8022 vs 2xopa2604 I/V 8066. Podobno na 8066 bardziej właśnie eksponuje średnicę, nie tracąc przy tym na skrajach pasma, osobiście to sprawdzę jak tylko w/o do mnie dojdzie. Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AD8066 stał się najlepszym wyborem do mojego Audiotraka a testowałem AD8022, LM4562NA, BB2134, BB2107, BB2604 i jeszcze jakiś parę innych. Więc w Essence również powinien się sprawdzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam własnie kurier przyniosł mi xonara stx, i odrazu mam pytanie czy są jakies znaczące zmiany w dzwięku po jego wygrzaniu? co prawda miałem wczesniej dx'a ale nie pamiętam jak to było, ile h musi sie wygrzewac? Bo szczerze mowiąc to nie podoba mi sie w nim bas jakis taki twardy strasznie, za to cała reszta w porównaniu do dx'a na plus , szczególnie pierwsze co się rzuca w oczy-uszy to szczegółowosc dzwięku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nosports:

 

Nie sądzę, że zmieni się dźwięk po "wygrzaniu". Co do brzmienia to można korygować za pomocą wymiany wzmacniaczy operacyjnych, możliwości jest wiele...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak. Zakupiłem wzmacniacz, kolumny i Xonara. Początkowo brzmienie mi się nie podobało, wiec wymieniałem opampy. Po około 4 miesiącach, wygrzaniu się wszystkich elementów powróciłem do pierwotnych opampów i te są najlepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe tez mam xonara na harmanie tylko ze hk680 podłączony do main in, z basem juz spoko niepotrzebnie podbiłem na 60 hz w eq (nawyk z dx) , a dzwięk juz mi sie podoba, co do wygrzania to jednak chyba trzeba dac mu troche czasu zeby nabrał ogłady, pamiętam ze dx na początku mnie tak denerwował ze prawie muzy nie słuchałem, by po jakims czasie sie zakochac w jego brzmieniu. Co do stx'a to juz gra lepiej a co dopiero bedzie za pare dni-tygodni, przeciez jeszcze sie nawet porządnie nie nagrzał. Apropos o co chodzi z tymi opampami, gdzie je mozna kupic ? Zarzućcie jakims linkiem do sklepu internetowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Tutaj znajdziecie recenzję Xonarów:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zdanie z podsumowania: "But for playing back CD-sourced files, I can unreservedly recommend the Xonar Essence, in either of its guises, as the least expensive means of extracting true high-end sound from a PC."

Z pewnością daje do myślenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam tą kartę i na pewno to nie jest hi-end natomiast jest to moim zdaniem BARDZO dobra karta, warta każdej złotówki na nią wydanej, ja jestem nią zachwycony,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzegorzwawa miałeś okazję słuchać lepszej karty albo daca? Jeżeli tak to podaj modele bo bardzo się zastanawiam nad tą kartą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mała poprawka

mam ASUS Xonar Essence ST

ale prócz szyny one chyba się niczym nie różnią

 

 

porównanie tutaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

ja posiadam wersję ST , także nie żałuję wydanych 630 zł :D , mam ją w połączeniu ze słuchawkami ultrasone 780 ... takie połączenie dało świetny efekt :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

szukam sam nie wiem czego :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

hm.. mam tą karte od paru miesięcy, coż.. myśle ze audiofilska to może ona nie jest , ale dzwięk wytwarza na dobrym poziomie jak na tą pułke cenową , jednak wzmacniacz słuchawkowy powinien być troche lepszy niż jest , bo przy sennheiserach HD 595 dzwięk nie jest dostecznie dobry.. przynajmniej w mojej subiektywej ocenie, katra w sumie godna polecenia , dla tych którzy lubią dzięk na dobrym poziomie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 9 miesięcy temu...

Jakie słuchawki są optymalne do tych xonarów? z jakich słuchawek korzystaliście i z jakimi efektami?

@Bassfreak: nowe ultrasone 780 są dla mnie trochę za drogie.

@15220: czyli w grę wchodzą słuchawki z impedancją poniżej 120-80 Ohm?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie słuchawki są optymalne do tych xonarów? z jakich słuchawek korzystaliście i z jakimi efektami?

@Bassfreak: nowe ultrasone 780 są dla mnie trochę za drogie.

@15220: czyli w grę wchodzą słuchawki z impedancją poniżej 120-80 Ohm?

 

Z moich obserwacji wynika, że wzmacniacz słuchawkowy lepiej radzi sobie ze słuchawkami w okolicach 300 om, a niskoomowe słuchawki lepiej podłączyć pod wyjście RCA, o ile mają w miarę dużą skuteczność.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie słuchawki są optymalne do tych xonarów? z jakich słuchawek korzystaliście i z jakimi efektami?

@Bassfreak: nowe ultrasone 780 są dla mnie trochę za drogie.

@15220: czyli w grę wchodzą słuchawki z impedancją poniżej 120-80 Ohm?

 

Z moich obserwacji wynika, że wzmacniacz słuchawkowy lepiej radzi sobie ze słuchawkami w okolicach 300 om, a niskoomowe słuchawki lepiej podłączyć pod wyjście RCA, o ile mają w miarę dużą skuteczność.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam, że Xonar ST (i chyba STX też) ma wyjście SPDIF dość nietypowe: niby coaxial, ale załączona jest przejściówka na toslink.

Czyli izolacja od brudów z kompa jest. :)

A jak ktoś szuka tej karty, to może pisać na PW.

Pozdrawiam

Xen

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buduj zestaw z głową. Ona na zawsze zostanie w Twoim systemie! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Karta ma wyjscie optical i coaxial.

Roznica miedzy nia a prodigy hd track 2 jest dla mnie subtelna.Hd2 ma troche zywszy dzwiek. Asus jest bardziej rozdzielczy ale jednoczesnie troche zamula. U mnie gralo na 2xopa2604, lm4562, +hd600. Jednak mialem wrazenie ze dzwiek byl jednak nieco wysuszony. Niestety, wzmacniacz sluchawkowy w postaci opampow za pare zl nie moze zabijac.

Polecilbym osobiscie hd2 + jakis oddzielny wzmak, nawet DIY. Wzmak w hd2 gra polowe ciszej niz ten w asusie. Swoja droga 600ohm to troche za duzo na tego hd2.

Pozdro!:D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkiech a co sądzicie o ASUS Xonar HDAV 1.3

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) w porównianiu z powyrzszymi kartami ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Xonar z 2x opa2604 + LM4562 brzmi gorzej niż z fabrycznymi JRC. W sumie nie wiem czemu ASUS nie wsadził tam np. 3xLME49720.

Koszty. Jak masz ochotę to dołóż sobie 3x LME49720. Wcale nie powiedziane, że właśnie taka konfiguracja będzie najlepsza. Ile uszu, tyle opinii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.