Skocz do zawartości
IGNORED

Infocus x10, panasonic AE3000 czy inny?


darekdz

Rekomendowane odpowiedzi

Bo z 4m to się komfortowo ogląda 80 cali, maksimum 90, a nie 135, chyba, że się jest masochistą i celowo robi się tak aby mieć gorszy obraz, mordęgę podczas oglądania, widoczne tęcze z DLP i ból głowy po 2 godz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wynika to z masochizmu ani tez z zapalu do wielkich przekatnych.

Pomieszczenie jest przede wszystkim salonem i ma znaczenie aspekt wizualny zainstalowanego sprzetu. Tym samym lokalizacja ekranu i projektora musi miec miejsce tam gdzie nie bedzie zwracala na siebie calej uwagi. Te dwa miejsca sa od siebie oddalone o ok 6,5m. To tyle. Nie zawiesze na srodku sufitu projektora bo nie jest to dedykowna sala.

 

Gorszy obraz? Hmmm moze to zalezy od projektora? Teraz podczas tych testow ogladamy z ponad 4m obraz o podstawie 2m (taki mamy ekran na statywie). Projektor HC3100 stoi tymczasowo w miejscu umozliwiajacym na regulacje obrazu od 2 do ok 3m podstawy. Celowo powiekszalem go do max mozliwosci z tej odleglosci aby sie przyjrzec jakosci obrazu i nie widze roznicy.

 

Jedno co musze przyznac to fakt, ze 3m podstawy bedzie napewno zbyt duzo na odleglosc ogladani ok 4,6m. Juz myslimy o przemeblowaniu salonu aby poprawic komfort ogladania.

Z calym szacunkiem ale powiekszenie obrazu z 42 do 90cali w tak duzym pomieszczeniu jak dla mnie nie jest motywacja do wydania blisko 10tys zl na projektor, ekran, zasilania itp itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 metry? 80 cali? Żarty? ;)

 

Ja oglądam 80 cali (przez pewien czas 90") z odległości 2,4 metra, głowa i oczy mnie nie bolą, masochizmu ani mordęgi nie odczuwam. Jak do tej pory tęczy nie zauważyłem (kilkadziesiąt "lampogodzin"). A na filmach w aspekcie 2,35:1 mam tendencję do pochylenia się do przodu, i odległość maleje do 2,2 m... ;)

 

Nie po to kupowałem projektor żeby mieć takie większe TV, tylko w celu kinowych doznań w domu.

 

4m/80" to chyba nawet mniejszy obraz niż w ostatnim rzędzie w kinie...

 

Ale każdy ma swój gust...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efektu teczy tez nie widzialem na prezentacji w salonie, ktora trwala ok 30min. W tej chwili jak poogladlismy sobie na spokojnie oboje z zona zauwazamy chwilowe powtarzajace sie blyski kilkukolorowych paskow na ekranie raczej w roznych miejscach sa to ulamki sekund ale dosc denerwujace. Nie potrafie ocenic czy jest to powodem bolacej glowy. Ogladamy w calkowitej ciemnosci i wczoraj zmniejszylem lampe na LOW - zobaczymy co bedzie teraz. Moze byla to kwestia jasnosci obrazu.

 

Ciekawi mnie tylko jeszcze jedno czy fakt zauwazania teczy nie jest spowodowany tym, ze w tej chwili projektor stoi na wysokosci glowy tuz za nia ok 30 cm za linia oczu gdyz do czasu zakupu i instalacji docelowej nie mam innej mozliwosci uzyskania takiego obrazu na jaki pozwala ekran na statywie. Po przesunieciu sie za projektor jest to raczej nie zauwazlane.

 

Wiatrak, pomijajac wszystko obawiam sie jednak ze 3m podstawy z tej odleglosci moze byc zbyt duzo ale o tym zdecyduje przed zakupem ekranu a po zakupie projektora.

 

Czy ktos majacy o tym pojecie moze obiektywnie odpowiedziec jakie sa wady/zalety LCD/DLP?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt tęczy a boląca głowa to dwie różne sprawy.

 

To pierwsze jest widocznym efektem działania DLP, czyli te dziwne kolorowe rozbłyski o których wspomniałeś. To drugie, nie wynika z tego co spostrzegasz, ale z tego w jaki sposób obraz z DLP działa na cały "układ wzrokowy" (oczy i mózg), i w dłuższej eksploatacji może być bardziej dokuczliwe. Oprócz samej konstrukcji projektora, na widzialność efektu tęczy wpływ mają jasność i odległość/wielkość ekranu.

 

Masz dobrze, że możesz przed zakupem potestować maszynki. I słuszną słuszność z kolejnością zakupu projektora i ekranu. To chyba oczywiste, że najpierw należy się pobawić z obrazem rzucanym na ścianę, aby stwierdzić jaki rozmiar nam najlepiej odpowiada...

 

Ja zamiast Mits HC4900 zainteresowałbym się HC5500.

 

Co do DLP vs LCD.

 

Pierwsza sprawa to montaż. LCD tu góruje, lens shift w obu płaszczyznach (akurat HC5500 tylko w pionie), zazwyczaj większy zakres zoomu. DLP praktycznie można zamontować jedynie pod sufitem, a to kosztuje w kablach, uchwycie i montażu; inna opcja to niski stolik, ale wtedy projektor musi być przed widzem, co daje mały obraz. LCD za to można postawić na półkę lub regał za widzem, nawet dość wysoko.

 

Co do obrazu to myślę że nie ma co się rozwodzić, bo celujesz w zakres cenowy, gdzie decyduje nie technologia a jakość konkretnego modelu. Masz ten LUKSUS, że obaczysz na własne oczy przed zakupem.

 

Polecam lekturę:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatrak... dziekuje za jak zwykle rzeczowe podejscie do tematu.

 

Po zmniejszeniu jasnosci lampy jest lepiej. Zobacze co bedzie dalej i zdecyduje czy aby nadal DLP.

 

Mysle o HC4900 gdyz moge go kupic za duzo mniejsza kase niz 5500. Wiem, ze to model juz nie produkowany ale kupuje dla siebie wiec mi to nie przeszkadza. Nie mam parcia na wydanie 10tys na PT-AE3000 pomimo, ze dalbym rade gdybym byl do tego przekonany. Jesli DLP odpadnie to szkoda mi bedzie X10 bo jest ciekawy wizualnie i naprawde ladnie swiecil.

 

Lens shift w 4900 jest zarowno V jak i H co tez daje mu przewage nad DLP i nad 5500 gdyz moge go postawic bez kosztow instalacji i okablowania na szafce za plecami, ktora nie jest idealnie w osi ekranu. Z uwagi na to, ze dom jest nowo wykonczony nie moge ukladac nowych kabli i planuje zastosowanie konwertera Component/Ethernet - Ethernet/Component. Koszt takiej zabawki to prawie 1500 zl ale to i tak mniej niz calosc operacji rycia scian i samego kabla. Jest to ponoc profesjonalne rozwiazanie moze ma ktos z tym doswiadczenia gdyz tego raczej nie przetestuje przed zakupem.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym użył konwertera CAT / HDMI.

Z czasem mogą się pojawić problemy z przesyłem sygnału 1080p poprzez komponent - istnieje taka opcja, na razie na szczęście chyba niewykorzystana, że w odtwarzaczu BD jest blokowana wysoka rozdzielczość przy połączeniu z czymś co nie spełnia wymogów HDCP...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jak pogooglasz, to pewnie coś tańszego się znajdzie, tylko nie wiem jak z pewnością działania...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalem o HDMI ale tu pojawia sie problem z wyjsciem z Amplitunera AV. Mam tuner TV N-ki i niestety N-ka robi wszystko klientom pod gore. Aby nie wyswietlac jednego abonamentu na dwa TV blokuje rownoleglosc wyjsc. Jak mam podlaczony tuner do TV po componencie to nie wyrzuce sygnalu na HDMI na Amplituner i projektor a nie chce zawsze wlaczac Amplitunera gdy ogladam TV.

Tak samo podlaczenie pozostalych sprzetow do Amplitunera wymaga takiego samego wyjscia monitorowego na TV. Jak wlacze cos po HDMI to wyjscie monitorowe tez musi byc po HDMI a jest tylko jedno.

 

Nie wiem czy nie zamieszalem ale napewno wiesz o co mi chodzi :) no chyba, ze sa rozdzielacze HDMI :)

 

Dzieki za linki i ogolne wsparcie doswiadczeniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze jedno. Konwertery HDMI albo wymagaj skretki ekranowanej albo cat6 albo daja mala odleglosc przesylu bezstratnego. Ja mam skretke UTP i tylko 5e. Ale popatrze na podeslane linki bo jest tego sporo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że są rozdzielacze HDMI. Wpisz w google splitter HDMI et'voila.

 

Nie wiem jak 3806, ale np Denon 1909 ma różne tryby wyłączenia lub st by. W jednym z nich amplituner jest wyłączony, natomiast obwody przełączania HDMI są zasilane (nie wiem jak z komponentem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post #67.

 

Wsparcie mało wynika z doświadczenia, bardziej z lektury i googlania... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tez je znalazlem wpisujac "rozdzielacz HDMI" ale o ile przejscie z np 2 na 1 jest ciekawe cenowo to juz w druga strone kosmos no i kawal klocka. Faktycznie wpisujac splitter efekt wyszukiwania jest lepszy. To nawet logiczne, ze szukajac w polskich sklepach nalezy pisac splitter :)

 

Niestety ale wg mnie w moim menu AV nie ma opcji zasilania HDMI w stby a obraz znika po wylaczeniu zasilania ale sprawdze to dzis jeszcze na wszelki wypadek.

 

Mimo wszystko dziekuje bo to dosc zadkie zachowanie na forach ;)

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tez je znalazlem wpisujac "rozdzielacz HDMI" ale o ile przejscie z np 2 na 1 jest ciekawe cenowo to juz w druga strone kosmos no i kawal klocka. Faktycznie wpisujac splitter efekt wyszukiwania jest lepszy. To nawet logiczne, ze szukajac w polskich sklepach nalezy pisac splitter :)

 

Niestety ale wg mnie w moim menu AV nie ma opcji zasilania HDMI w stby a obraz znika po wylaczeniu zasilania ale sprawdze to dzis jeszcze na wszelki wypadek.

 

Mimo wszystko dziekuje bo to dosc rzadkie zachowanie na forach ;)

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzilem... 3806 nie ma mozliwosci przesylania HDMI na monitor przy pozycji zasilania stby. W menu tez nie widze takowej opcji aby podac to zasilanie. Kiepsko bo pozostaje rozdzielacz za niemale pieniadze lub polaczenie po componencie. Moze musze szybko kupic BRja zanim nie wprowadzili kodowania componenta :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do blokowania wysokich rozdzielczości po komponencie. Wydaje mi się że opcja ta jest obecna w już istniejących odtwarzaczach, a jej aktywowanie uzależnione jest od kodu na płycie BD (Image Constraint token). Mimo że nawet Sony do tej pory nie wykorzystywało tego zabezpieczenia, jest ono przewidziane w specyfikacji BD i kto wie co będzie kiedyś...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rozdzielacza:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ciekawe tylko jak takie ustrojstwo się sprawuje w praktyce?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz mnie nie zalamuj z tym componentem :( Konwertery z HDMI/Ethernet maja bardzo duze wymagania co do dlugosci toru Ethernetowego i podobno ogolnie nie radza sobie najlepiej z konwersja :(

 

Dzieki za link - jak zwykle niezawodny :) Cena jest tak symboliczna, ze chyba zakupie i potestuje. Jak kupie dam znac co jest warte. To calkowicie pasywne urzadzenie ciekawe jak sobie radzi z HDCP.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i wyglada na to, ze nic z tego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

pozostaja tylko duze i drogie rozwiazania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzialem tego mitsu na audioshow na slabym ekranie, takiej zwyklej szmacie, byl super obraz, tylko to wyjdzie kolo 9 tysiecy, taniej nie chca sprzedac...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie 10 tysiecy ode mnie chcieli za ten projektor w polskim sklepie, no coz po co sie meczyc i sprzedac kilka , jak na jednym mozna zarobic i do gory brzuchem lezec, jest juz street price w usa na sanyo 300 pl, okolo 2499 usd, ma sie ukazac pierwsze porownanie panasonica z tym sanyo na projectorreview w najblizszym czasie, piekny obraz na as byl na infocusie za 22 tysiace, lepszy niz na mitsu ale nie dwa razy lepszy, a dwa razy drozszy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy... prosta sprawa... zakladamy ten sam poziom cen co X10.

Kupie cos lepszego za ta kase niz HC7000?

nie wnikamy w detale co komu gdzie i za ile moze czy tez nie moze:)

Ekran bedzie pewnie Gray Matt z czrna ramka o podstawie netto ok 280cm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest tez kwestia gustu, na podobnym poziomie jest panasonic , sanyo i mitsu, jesli chodzi o infocusa to sie popytaj ludzi z branzy bo slyszalem, ze cos tam nie halo bylo w przeszlosci z trwaloscia lamp chyba...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli nie chodzi o full hd to najlepiej w polsce i najtaniej bedzie sanyo pl 2000, nawet za 5600 pln do kupienia , a w ciemnym pomieszczeniu bardzo dobrej jakosci obraz daje, zostaje ogromna suma 4 tysiecy w porownaniu z projektorami hd, a nadal ma sie niezly obraz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to bierz ten sanyo 2000 jak masz zaciemniony pokoj, 3letnia gwarancja sanyo to tez jest argument za

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.