Skocz do zawartości
IGNORED

Gs 464 wkładka preamp


zorander

Rekomendowane odpowiedzi

Stalem sie posiadaczem gramofonu gs 464. Posiadam rowniez radmora 5412. Co w tym przypadku bedzie lepsze: kupic preamp i podlaczyc gramofon pod wieze sony czy pod tego radmora (mam jeszcze do tego korektor i tuner). Dodatkowo chce zakupic wkladke. Nie jestem audiofilem, chce po prosru posluchac plyt, w ktorych posiadaniu jestem i czuje, ze juz sie wkrecilem w czarne plyty ;). Zastanawialem sie nad wkladkami audio technica np.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) czy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Czy wzrost ceny do 85 da znaczny wzrost jakosci w tym przypadku? Nie chce miec rowniez problemow z pozniejszym dokupieniem igły. Jestem otwarty na inne propozycje. To moj pierwszy post na tym forum i zapoznalem sie z jego zawartoscia ale potrzebuje konkretnych odpowiedzi na te pytania a tam znalazlem jedynie poszlaki ;).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałbym AT91.

464 ma średniej masy ramię , a i mechanizmm nie jest szczytem techniki.W tej konfiguracji i z tym portfelem powinno zagrać .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zdecydowanie podpiąć pod Radmora, mimo, że to już nie 5102, to nadal ma niezłą sekcję RIAA. A jeśli chodzi o wkładkę - zdecydowanie polecam Ortofon OMB5E. W tym budżecie nie ma sobie równych. Kosztuje w granicach 90PLN i ma świetne brzmienie, tracking, śledzenie i tłumienie przesłuchu. AT3600L stanowczo odradzam, bo ma działanie pługu na polu... Prawie jak jakaś stara piezo-wkładka ;-D!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodziłbym się co do At3600.Racja że to nie najwyższych lotów wkąłdka , ale jeśli ma cantilever z włókna węglowego tzw tapered( zwężajacy) to gra całkiem poprawnie choć nie porywająco.I do pługa jej daleko. KlasowoAT3600 jest podobna do OMB5.Niska klasa -niska kasa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś szczególnie wartko się kłócił nie będę, bo nie miałem prywatnie do czynienia z niczym lepszym niż ów OMB5E, ale wiem, po prostu z doświadczenia wiem, że AT3600L to masakra. Dźwięk jest gorszy, niż z nowej Mf-102, ma bardzo słabe właściwości śledzące no i ostrze też pozostawia wiele do życzenia - ten szlif to jakieś nie wiadomo co... I kategorycznie nie da się tego w żaden sposób porównać z OMB5E - szlif eliptyczny. Zresztą ogólnie jakoś nie ufam Audio-Technice. Chyba, że AT-95, to już inna rozmowa ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu link do AT-95:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A można by też przemyśleć Grado Black:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A w niższych cenach będę upierał się przy:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>mielinski,

Ortofon OM5E nie nadaje się do gramofonu GS-464 ze względu na zbyt dużą wysokość wkładki. Nawet po założeniu niższej o kilka mm AT-95E ramię jest ciut za nisko. Dobrze jest tylko z wkładkami o gabarytach podobnych do Mf-100. Trzeba pamiętać, że ramię GS-464 ma tzw. fixed headshell i zakładanie innych wkładek niż te do których zostało ono zaprojektowane, zmienia najczęściej przesięg i zaburza całą geometrię gramofonu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica wysokości headshell'a z OMB5E w stosunku do identycznego headshell'a wynosi 1,5 mm, przy czym sama igła w Ortofonie ma tachi charakter, że się "zapada" o jakiś milimetr wgłąb, natomiast emefka praktycznie wcale.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za te wszystkie propozycje. Jeżeli jest tak jak pisze mielinski to czy Ortofon sie nadaje? Przy jakim gramofonie masz tą wkładkę? Też ma proste ramię jak GS 464?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na mój gust podejdzie bez problemu, ja mam Fonomastera 76, więc zupełnie inna konstrukcja, ale też wielu zarzekało się, że nie wejdzie - jak widać, problemów nie było. Najlepiej kupić wkładkę w salonie audio, jest możliwość sprawdzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Różnica wysokości headshell'a z OMB5E w stosunku do identycznego headshell'a wynosi 1,5 mm.

 

Oczywiście zjadłem "z Mf-100":

 

Różnica wysokości headshell'a z OMB5E w stosunku do identycznego headshell'a z Mf-100 wynosi 1,5 mm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pytania.

Też mam gramofon GS464 i zamierzam poddać go lekkiemu tuningowi m.in wymienić wkładkę.

 

A co sądzicie o:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ta ostatnia wygląda jak AUDIOTECHNICA AT3600L...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

bsw >> Nie jestem zwolennikiem kupowania horrendalnie drogich wkładek, ale zakup najtańszej możliwej też nie jest rozsądny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ortofon omb 5 wydaje sie optymalny, ale co sadza pozostali userzy? Nadaje sie czy nie? Nie chce sie opierac jedynie na jednej opinii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>bsw >> Nie jestem zwolennikiem kupowania horrendalnie drogich wkładek, [..]

 

Do gramofonu który ma mnóstwo innych niedomagań technicznych jak choćby pływające obroty nawet całkiem bez sensu. Chcę uruchomić gramofon aby móc posłuchać tych kilkudziesięciu starych płyt które posiadam. Chcę mieć nową wkładkę która nie będzie mi tych płyt frezować. Nie szukam extra dźwięku bo i reszta toru niedostateczna...

 

> [..] ale zakup najtańszej możliwej

>też nie jest rozsądny.

 

To prawda - to po prostu oferta sklepu do którego mogę pójść osobiście. :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zrobić sobie z kawałka blaszki podkładkę pod wkładkę, jedynym problemem może być długość śrubek. W GS464 używałem Ortofona 510MkII i dało się go zamontować bez większych problemów, nie sądzę, żeby z OMB5 wystąpiły jakieś szczególne problemy, jeśli oczywiście mocowanie jest na standardowe śrubki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyć założysz , ale może wytąpic niewłasciwy kąt miedzy igła a płytą.A to wpływa na jakośc brzmienia.Można zaradzić zmieniając grubość gumowej nakładki talerza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja już swoje powiedziałem, mogę tylko pokazać, jak to wygląda w moim Fonomasterze, a bądź co bądź, też był z założenia na Mf-100.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Służę odpowiedzią - nacisk zgodny z zalecanym fabrycznie, 1,75 grama i ważony waga cyfrowa sygnowaną przez Shure. Antyskating ustawiany na czystym winylu, stabilność uzyskana przez dociążenie ciężarka. I owszem, wszystko jest dobrze, ten Ortofon tak ma, że się tak "zapada" :-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jego wina , a headshela.

Te z Fonomasterowo- Danielowej serii są jakie są , czasem lekko unoszące się ku górze na froncie.Gdyby założona była głowka od serii GS430-472 z lekkim pochyleniem przodu nie byłoby ryzyka przyszlifowania rowków.Obawiam się ze płyty z "wielbłądem" nie przeszły by próby.W fonmasterze i G601A

"ogon" ramienia jest w minimalnym wzniosie.Jedynie zcienienie tzw 8 -ki lub zniżenie obsady ramienia

daje poprawę.

 

'

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie wszystkie z moich płyt są gładkie i nie zdarzyło się jeszcze otarcie. Poza tym to zdjęcie nie jest zrobione idealnie gładko, tam jeszcze trochę miejsca jest :-). Ale w sumie też dziwiłem się, że igła idzie aż tak głęboko, mimo, że zapewniano mnie, że to normalne - jak na forum zauważyłem, wiesz bardzo wiele, więc i w tym temacie chciałbym usłyszeć Twoją opinię. Ew. jeśli ktoś miałby zdjęcie z OMB5E w swoim gramofonie, chętnie porównam ;-).

 

P.S. Miałeś chyba na myśli podwyższenie obsady ramienia, tak, aby tył wkładki był wyżej?

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze kombinujesz. Przyjęte jest nawet w materialach info Shure zasada że "rurka ramienia" powinna byc równoległa do płaszczyzny plyty. A tym samym headshell. W tych gramniakach fonicy Danielu i Fono. rurka lekko się wznosi.Ma to wpływ na kąt kontaktu igly z płytą a tym samym przewagę niższych tonów,I odworotnie ostry pazur uniesiony tyłem ,daje więcej wysokich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to właśnie u mnie jest praktycznie równolegle z minimalnym unosem przeciwwagi. Więc chyba dobrze. Prosiłbym Cię jeszcze o odniesienie w kwestii "zapadania" się igły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może "wybity" jest już tłumik w obsadzie cantilevera(tej rurki na której umocowana jest igla)

Jeżeli słuchaleś tylko mocnej muzyki, z duża ilością basów, to długo trawąłe amplitudy mogły spowodować taki stan. Ponadto dochodzi efekt starzenia, warunki klimatyczne pomieszczenia ,bądż skladowania.To jest gumowy element ,a więc wszelkie kaprysy znosi trudno.Może igla przelezala w zamrożonym kontenerze , lub w nagrzanym w słońcu.Albo w atmosferze rozpuszczalników.Nie wiem. To o czym piszę mogło zaszkodzić. Same igły nowe nie sa drogie, Spróbój podmienić,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta igła jest bardzo niewiele słuchana, zgrane ma może z 20h. No i mówiono mi, że tak właśnie się zapada i już - szukam właśnie potwierdzenia z innej strony ;-). Poza tym od nowości tak "leżała" ta wkładka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to więcej niż pewne - przy mnie był wyjęty z zapieczętowanego, zbiorczego opakowania, itd. itp. Dlatego właśnie chciałbym zobaczyć, jak u innych "układa" się ta igła, więc jakieś zdjęcia mile widziane :-). No chyba, ze ta waga była jakaś nie teges, chociaż idealnie się jej wskazania zgadzały z podziałką na przeciwwadze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A porównywałeś kąt pomiędzy cantilevelem a podstawą wkładki "na sucho" z np. widocznym na zdjęciu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czy jest taki sam?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.