Skocz do zawartości
IGNORED

Kablel z karty muzycznej do wzmacniacza


magnat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

Z cd-amplituner rx-797, już zmieniony na manhattan.

Pora na zmianę kabelka z karty muzycznej - amplituner (obecnie jest taki 3 metrowy za 2zł).

 

Chciałem się Was zapytać jaki kupić dobry kabel jack-2cinch i gdzie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie masz możliwości połączenia cyfrowego ? z karty wyjść z gniazda SPDIF i do wejścia w ampli też SPDIF różnica w jakości kosmiczna !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to powiem Ci że w tej cenie jestem nie mile zaskoczony bo to nie złom więc dziwi mnie brak COAX no cóż jeśli chcesz po jak najniższej lini to według mnie nie powinieneś słyszeć różnicy pomiędzy kablami do 50zalbo i więcej więc kup co uważasz za słuszne nie ma się co produkować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfrowego nie ma, ale dla mnie to nie wada. Wystarczy dobre źródło dźwięku i analog przewyższa coax, albo co najmniej mu dorównuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że się znasz na elektronice:)

Cyfrowe znaczy lepsze? Twoim zdaniem? Tak, ale tylko w jednym wypadku jak źródło jest gorszej jakości od wzmacniacza. Jeśli masz połączenie cyfrowe to przetworniki w wzmacniaczu/ampi są odpowiedzialne za jakość dźwięku... Gorzej jak to są słabe przetworniki cyfrowe. Jak źródło audio kosztuje powiedzmy 1000000zł wtedy uzyskasz tylko jakość twojego wzmaka -(połączenie cyfrowe) A na analogu źródło staje się przetwornikiem cyfrowym i od niego zależy jakość! a nie od połączenia!/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam samodzielnie wykonać z Klotz'a MY206 + Neutrik + dobra cyna... Będzie bardzo tanio i dobrze.

MY206 jest zdecydowanie lepszy od popularnego LaGrange'a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

freak, 17 Lis 2008, 20:03

 

>rbej, 16 Lis 2008, 20:08

>

>Rbej to jednak zacząłeś słyszeć różnice pomiędzy kabelkami?? Możemy rozpocząć lincz?

 

Oczywiście że nie słyszę różnicy pomiędzy kablami ale posiadanie kabelka za 2zł to przesada. Jest tak cieńki jak nitka. Łatwo go uszkodzić lub nawet rozerwać. Niech kolega kupi coś porządnego żeby mu się kabel nie rozpadł na części. Różnicy w muzyce i tak nie usłyszy ale przynajmniej będzie miał pewność że posłuży mu długo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#Rbej

To co piszesz jest nielogiczne. Dalej nie widzę sensu wydawania 90zł na kabel zakładając, że wszystkie "grają" tak samo.

Za 90zł mogę sobie kupić 45 kabelków za 2 zł, które z pewnością posłużą mi do końca życia.

Porządnie wykonany kabel z miedzi beztlenowej można kupić za kilkanaście złotych. O choćby taki:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magnat, 17 Lis 2008, 17:22

Cyfrowe znaczy lepsze? Twoim zdaniem? Tak, ale tylko w jednym wypadku jak źródło jest gorszej

>jakości od wzmacniacza.

----------------------------------------------------------------------------------------------

Po czym rozpoznacz czy CD czy wzmacniacz jest gorszej jakości ? bo chyba nie po cenie ?

 

magnat, 17 Lis 2008, 17:22

Jak źródło audio kosztuje powiedzmy 1000000zł wtedy uzyskasz tylko jakość twojego wzmaka

----------------------------------------------------------------------------------------------

Czyli nie ważne są podzespoły patrzysz tylko na cenę i po niej oceniasz jakość urządzenia ?

jeśli tak to proste zadanie dla Ciebie: jeśli posiadam amplituner Yamahy RX V4800 jaki musze kupić CD żeby mu dorównało jak to "pzekalkulować" twoim zdaniem ?

 

magnat, 17 Lis 2008, 17:22

A na analogu źródło staje się przetwornikiem cyfrowym i od niego zależy jakość! a nie od połączenia!

----------------------------------------------------------------------------------------------

Jakość sygnału audio zależy nie generalnie od samego źródła ale od przetwornica Cyfrowo-analogowego

sygnał który wychodzi z niego jest analogowy i tutaj mogą występować już straty i zakłucenia jak jakość INTERKONEKTU, WTYKI, DŁUGOŚĆ, dla niektórych jest jeszcze wiele innych czynników ale to czy je słychać to kwestja osobista.

 

Dlatego żeby stwierdzić czy lepiej będzie po kablu analogowym czy cyfrowym należy wiedzieć coś o konstrukcji swoich wzmacniaczy lub CD bo po cenie do tego nie dojdziesz ! a jeśli po cenie nie dojdziesz musisz sprawdzić na własne ucho niestety inaczej zdanie jest ciężko zmienić. Jedno jest pewne, sygnał cyfowy do momentu dotarcie do przetwornika C/A powinien ( choć nie zawsze jest ) być identyczny ( BIT PERFECT ) z sygnałem odczytanym z płyty CD czyli: odczytane z płyty 0010001 będzie dostarczone do przetwornika w takiej samej postaci czyli 0010001 , jakość sygnału będzie już tylko zależeć od samego przetwornika C/A czyli warto jak najdłużej pociągnąć sygnał cyfrowy aby potem mieć jak najkrótszą drogę sygnału analogowego. Obecne proponowane rozwiązania to w miarę dobry CD wcale nie musi być drogi, z niego wyprowadzamy sygnał CYFROWY do zewnętrznego DACa ( przetwornik C/A ) potem po analogu do wzmacniacza, niby nic imponującego ale zewnętrzne DACe są o wiele lepiej konstruowane i o wiele lepiej radzą sobie z przetwarzaniem sygnału CYFROWEGO na ANALOG niż zaimplementowane przetworniki w odtwarzaczach CD i tutaj jest sęk całego tego rozwiązania:

1. Nie trzeba drogiego CD

2. Zewnętrzny DAC = cenie odtwarzacza ( mniej więcej bo są i drogie egzemplarze warto zainteresować się produktami DIY lub Made in China czyt. forum! )

3. Wzmacniacz - Według własnych upodobań brzmieniowych i cenowych :)

 

Po więcej informacji sięgnij do szukajki forumowej albo do zakładki stereo ale nie zakładaj zbędnych tematów tylko starj się wyszukać info.

 

Jak coś pomieszałem to poprawcie nie chce mi się tego sprawdzać bo temt mielony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namieszałeś aż mi się nie chce Ciebie poprawiać

Ja podałem tylko taki przykład cenowy.... bo wiadomo że wybierając sprzęt trzeba go osłuchać/ ale nie w tym rzecz...

Każdy mówi o analogu że są spadki jakość ale to jest stereotyp!!! z dawien dawna i powielany przez laików którzy mieli sprzęcik z "chin". Czy ktoś na co dzień kto używa łącza analogowego narzeka na szumy piski itd? ja przynajmniej nie!!! Miałem Yamahe 361 późnej przez krótki czas 661 i było to podłączone cyfrowym i co? Posłuchałem przez chwile Yamahy 797 i "zakochałem się"!!! a przecież ona ma analogowe wszystkie wejścia/

Najdroższe (co idzie w parze z jakością?) integry mają cyfrowe?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnat, wydaje mi się, że masz analogowe połączenie z Internetem, które zniekształca Twoje posty. Może tym razem zastosowanie łącza cyfrowego podniesie jakość?

 

Ash

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bądź taki do przodu bo Cię braknie kiedyś z tyłu!

Jak nie masz nic sensownego na temat do powiedzenia to zamilcz!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy razy próbowałem wklepać jakiś samouczek dla Ciebie, ale dwa razy się poddałem, a za trzecim razem miałem przerwę w dostawie prądu.

 

Ash

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemski

(Konto usunięte)

Tani i solidny przewód RCA - Jack to np. Bandridge serii Blue.

 

Warto zainwestować w lepszy przewód - z lepszym ekranowaniem, co jest w tym wypadku istotne, dwa - z reguły często się zmienia kable (np. słuchawki/wmacniacz/głośniki aktywne) - porządny, solidnie lutowany wtyk to wytrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.