Skocz do zawartości
IGNORED

Referencyjny PC do odtwarzania muzyki


Redaktor

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rochu

(Konto usunięte)

thomaz, 21 Lis 2008, 23:09

 

>Jakos moj prodigy hd2 chodzi lepiej pod linuxem i nie musze sie bawic w jakies trzeszczace asio.

Skonfiguruj prawidłowo ASIO.

 

>Jakie masz na mysli karty procz lynxa?

Przede wszystkim mam na myśli Lynx-a. Bo kiedyś do niego wróce.

 

>Chcesz kupywac lynxa dla wyjscia optycznego?

Lynx Two nie ma optyka.

Ale gdyby miał - jeżeli stac mnie na to czemu nie?

 

>Toz to strata kasy jest wiele innych kart np audiophile 24/96 ktore tez ma wyjscie

>bit perfect i za mniejsze pieniadze.

Bit perfect to mit, słowo klucz, uniwersalne wyjaśnienie całego wszechświata dla laików.

 

Podobno Manta też jest bit-perfect.

I co z tego wynika?

Nic.

 

 

>E-mu obsluguje a Lynxa nie bo to wina Lynxa ze nie chce wspierac linuxa.

>Pod viste tez nie ma sterwonikow do wszystkich kart , niestety.

Ciekawe. Miałem Emu 1820M jeszcze jakiś czas temu i na kilku Linuxach na których sprawdzałem, nie odpaliłem jej.

 

>Po co ci karta na pci , dac nie daje lepszego dzwieku?

Bo mam taką fantazję. Albo uczulony jestem na USB.

Mogę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter Daniel, 21 Lis 2008, 19:22

 

 

>Edward, nie zapominaj ze percepcja odsuchu nie ma zbyt wiele wspolnego z samym narzadem sluch. To co

>sie dzieje pomiedzy uszami moze byc duzo wazniejsze ;)

 

z takim podejściem, to możemy wogóle zarzucić techniczne aspekty reprodukcji dźwięku i zamiast tego wziąć i zarżnąć czarnego koguta o północy. :D:D

 

>Podejrzenia mam takie ze Toslink z pewnoscia eliminaje wiecej zaklocen niz w polaczeniu coaxial.

>Jest to jednak gorszej jakosci interface i koncowy efekt moze byc wypadkowa stopnia eliminacji

>zaklocen i jakosci samego polaczenia. ;-)

 

Co masz na myśli mówiąc o jakości połączenia? Ilość błędów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Jakos moj prodigy hd2 chodzi lepiej pod linuxem i nie musze sie bawic w jakies trzeszczace asio.

Skonfiguruj prawidłowo ASIO.

 

Wystarczy ze przegladam jakies strony internetowe i niezle trzeszczy.Zobacz kiedy ta firma wypuscila ostanie sterowniki do swojej karty pod windowsa :)

 

>Bit perfect to mit, słowo klucz, uniwersalne wyjaśnienie całego wszechświata dla laików.

>Podobno Manta też jest bit-perfect.

>I co z tego wynika?

>Nic.

 

Ze wedlug ciebie 01010101010101 daje lepszy bas pod vistą niz pod linuxem.

 

>Ciekawe. Miałem Emu 1820M jeszcze jakiś czas temu i na kilku Linuxach na których sprawdzałem, nie >odpaliłem jej.

 

A to ciekawe bo tu pisze ze dziala i jest w stabilnej wersji alsy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

W sumie nie kazdy bedzie chcial uzywac linuxa ze wzgledu nacharakter konfiguracji ale dzieki

temu mozna go lepiej dopracowac niz windowsa do swoich upodobań czego nie mozna powiedziec

o windowsie (wszyscy polecają foobara , wkoncu to jedyny audiofilski odtwarzacz pod windowsem)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thomaz, piszesz o tym swoim hd2 jak by to był 8 cud świata, niestety jest wiele kart dźwiękowych dużo lepszych, które nie działają pod linuxem, rochu Ci je wymienił. Ja też bardzo lubię linuxa, programuje pod niego od 7 lat, konfigurowałem już masę serwerów na nim opartych, lecz na desktop on się nie nadaje, a co dopiero na źródło dźwięku lub media center.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

thomaz, 21 Lis 2008, 23:34

 

>W sumie nie kazdy bedzie chcial uzywac linuxa ze wzgledu nacharakter konfiguracji ale dzieki

>temu mozna go lepiej dopracowac niz windowsa do swoich upodobań czego nie mozna powiedziec

>o windowsie (wszyscy polecają foobara , wkoncu to jedyny audiofilski odtwarzacz pod windowsem)

 

Tiaaa.

Właśnie ślęczę nad jakimś manualem bo od kilku godzin PERL nie chce mi zastartowac pod FreeNAS, a co za tym idzie nie mam Squeezecenter. Wczoraj był a dziś nie ma. Fajnie, no nie?

Tak działa wolny, otwarty, dopracowany i wysoce stabilny system operacyjny czasu rzeczywistego. To g..o gorsze od wingrozy. Dziekuję.

 

A co do audiofilskich odtwarzaczy, Foobar nie jest jedyny. Poszukaj w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>z takim podejściem, to możemy wogóle zarzucić techniczne aspekty reprodukcji dźwięku i zamiast tego wziąć i zarżnąć czarnego koguta o północy. :D:D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter Daniel, 21 Lis 2008, 23:43

 

>>>Co masz na myśli mówiąc o jakości połączenia? Ilość błędów?

>Jakosc dzwieku.

 

to znaczy, że masz jakąś awarię sprzętu ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiaaa.

Właśnie ślęczę nad jakimś manualem bo od kilku godzin PERL nie chce mi zastartowac pod FreeNAS, a co za tym idzie nie mam Squeezecenter. Wczoraj był a dziś nie ma. Fajnie, no nie?

Tak działa wolny, otwarty, dopracowany i wysoce stabilny system operacyjny czasu rzeczywistego. To g..o gorsze od wingrozy. Dziekuję.

 

Ja windows uzywam ale mam go podpietego pod lcd 32 cali i sobie gram czasem.

Do internetu i muzy uzywam linuxa bo jest stabilniejszy , wkoncu wiekszosc serwerow na nim

stoi no i jeszcze na unixach tyle ze w nich raczej alsy nie znajde.Tez kiedys myslalem

ze windows jest lepszy ale im dluzej siedzialem w linuxie tym bardziej zmienialem zdanie.

 

A co do audiofilskich odtwarzaczy, Foobar nie jest jedyny. Poszukaj w necie.

 

Winamp i ten jakis od maca :).Pozatym ciagle sa jakies dyskusje ktory plugin jest lepszy do foobara

asio , asio for all , kernel streaming itp , w linuxie nie ma tego problemu bo alsa nie ingeruje w dzwiek tylko podaje go od razu do karty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thomaz, używasz linuxa na desktopie bo jest stabilniejszy? Mi Vista od kiedy go mam, czyli od lutego, ani razu się nie wykrzaczył. Spróbuj postawić linuxa na jakimś laptopie, np msi wind u100 (który to jest sprzedawany razem z zainstalowanym suse - nie działa tylko kamera i bluetooth) Ciekawe czy będzie obsługiwał wszystko co ma dany laptop i czy będzie stabilniejszy od Visty. Wracając do głównego tematu wątku, to jedno już jest chyba ustalone w tym referencyjnym PC - system operacyjny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_Kuba_>

 

Tu już naprawdę staje się nudne – to ciągłe użeranie się z wyznawcami tezy, że skoro nie ma przekłamań w bitach to nie ma różnicy. Co gorsza, nie ważne ile razy nadmieni się chociażby o tak znanym zjawisku jak błędy jitter, to i tak nie wzbudzi to zainteresowania tym tematem i zostanie to zignorowane. A w tym wątku wspomniałem o tym w odpowiedzi na post @kursk. Podałem też link do przykładowego artykułu traktującego o tej tematyce (niestety przypałętał się przecinek na końcu adresu więc link nie działa, trzeba usunąć z adresy winowajcę).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Cytujesz Linkwitza na poparcie swojej tezy, że pomiary są nic nie warte? Nie bądź śmieszny.>to znaczy, że masz jakąś awarię sprzętu ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byl dzis u mnie gosc po odbior DACa.

 

Puscilem mu najpierw po USB (bo tak zamowil), posluchalismy chwile, pozniej przelaczylem na CDP po SPDIF; od razu stwierdzil ze jest lepiej. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter Daniel

Mi na toslinku żadna jakość nie spada, przeciwnie, gra wyśmienicie, dlatego zdziwiłem się - jeśli połączenie daje spadek jakości to jest zepsute albo ma wadę konstrukcyjną?

Liczyłem na jakieś konrety z twojej strony, ale jak doczytałem wywód o twojej "metodologii" to już nie liczę :D:D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Poszukaj w googlach słowa "xxhighend"

 

Mi hiend kojarzy sie z pl.rec.paranoja :)

Szkoda ze na tej grupie nie wypowiadaja sie ludzie ktorzy pisza sterowniki

i soft audio.Wtedy by to rozwialo watpliwosci.Pozatym do wszystkiego mozna dorobic

ideologie , wlasnie tak sie robi w supermarketach a linuxa tam raczej zaczesto nie spotkasz :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>thomaz, używasz linuxa na desktopie bo jest stabilniejszy? Mi Vista od kiedy go mam, czyli od >lutego, ani razu się nie wykrzaczył.

 

Teraz to juz ewidentnie widac ze masz jakies powiazania z microsoft bo akurat vista nie jest

uwazana za dobry system w porownaniu z xp.Sam instalowalem viste i wyskoczyl mi niebieski

ekran po 2 tyg uzytkowania po czym stwierdzilem ze wole xp do grania.Do muzyki i internetu

uzywam linuxa i nie jest to zadna ideologia tylko stabilnosc i bodowa kernela poparta faktami.

Uzywaj sobie tego foobara i baw sie z asio , kernel streaming i innymi mi to juz nie potrzebne.

 

 

>Spróbuj postawić linuxa na jakimś laptopie, np msi wind u100

 

Po co mi stawiac komputer do audio na laptopie?Moze lepiej na palmtopie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kursk>

 

Tego nie napisałem. Pisałem jedynie, że w sytuacji wyprowadzenia sygnału cyfrowego z karty na zewnętrzny DAC nie rozwiązuje się problemu jakości źródła sygnału – czyli karty i środowiska w jakim pracuje (pisząc o jakości nie mam na myśli przekłamań w bitach).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Komputer z którego pisze ma postawioną Viste w zimie roku ubiegłego.

Komputer jest mocno eksploatowany 10-12 godzin dziennie, cały czas cos jest instalowane i odinstalowane.

I chodzi bez problemu.

Jeszcze nie zarejestrowałem zwisu czy resetu.

Vista nie jest taka zła jak powiadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thomaz, 22 Lis 2008, 01:13

 

>Teraz to juz ewidentnie widac ze masz jakies powiazania z microsoft

 

:D chłopie wyluzuj z tymi teoriami spiskowymi, już wszystkim udowodniłeś, że jesteś fanbojem linuchowym, uwierz, gdzie indziej też jest piękny świat :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thomaz >

 

Tobie wykrzaczył się Vista po 2 tygodniach, a mi red-hat na klastrze oraclowym powiedział "kernel panic". Akurat takie licytowanie się nie ma sensu. Stabilność linuxa miała swoje uzasadnienia w epoce windows 95/98

Kilka osób wcześniej się wypowiadających stwierdziło, że na taki referencyjny PC linux się nie nadaje. Tylko Ty się przy nim upierasz nie podając żadnych faktów tylko same ogólniki, powtarzane od lat przez ideologicznie związanych z linuxem fanatyków jak mantrę. To tylko system operacyjny, narzędzie jak wiertarka.

 

Mi na linuxie lepiej brzmiały tylko mp3 z niskim bitrate, do tego odtwarzane w konsolowym plajerze. Ale wszelkie formaty ape/flac już jednoznacznie stwierdzają o możliwościach obsługi kart dźwiękowych pod windows i linux.

 

>Teraz to juz ewidentnie widac ze masz jakies powiazania z microsoft bo akurat vista nie jest

>uwazana za dobry system w porownaniu z xp.

:D

Nie mam powiązań z microsoft. Każdego o to oskarżasz? Jakaś paranoja?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mako, 22 Lis 2008, 00:28

 

>Tu już naprawdę staje się nudne - to ciągłe użeranie się z wyznawcami tezy, że skoro nie ma

>przekłamań w bitach to nie ma różnicy. Co gorsza, nie ważne ile razy nadmieni się chociażby o tak

>znanym zjawisku jak błędy jitter,

 

A skąd wnosisz, że jestem jakimś wyznawcą tezy? Wyciągacie ciągle ten jitter.. człowieku, jaki jitter, jest wiele odtwarzaczy i DAKów z ochydnie dużym jitterem i jakoś im to nie przeszkadza świetnie brzmieć :D Żaden jitter nie ma tu nic do rzeczy, musisz wymyślić nowszą teorię :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba, co sie tak uczepiles mojej metodologi, nigdy sie z tym nie krylem ze wszystko oceniam "na sluch". Zadales mi konkretne pytanie, odpisalem ze nie wiem. Zapytales co podejrzewam, powiedzialem co mysle. To po co teraz te glupie komentarze z twojej strony?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.