Skocz do zawartości
IGNORED

Referencyjny PC do odtwarzania muzyki


Redaktor

Rekomendowane odpowiedzi

_Kuba_>

 

Wyciągnąłem takie wnioski jakie wydawały mi się oczywiste na podstawie Twoich postów – a jeśli coś innego miałeś na myśli to najlepiej sprecyzuj.

A co do jittera, to samo Twoje stwierdzenie, że tego typu błędy nie mają znaczenia niczego nie wnosi do dyskusji. Teoria wskazuje, że ma bezpośredni wpływ. Oczywiście można dyskutować na ile jest to wpływ istotny, ale w tym temacie zapewne trudno byłoby dojść do porozumienia. I chyba w większości konstrukcji, które prezentują pewien poziom temat ten jest potraktowany poważnie.

 

@Josef ma na swojej liście wymienione GDL, więc może ewentualnie opisać swoje spostrzeżenia z pola walki z jitterem..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter Daniel, 21 Lis 2008, 19:22

>Edward, nie zapominaj ze percepcja odsuchu nie ma zbyt wiele wspolnego z samym narzadem sluch. To co

>sie dzieje pomiedzy uszami moze byc duzo wazniejsze ;)

 

Peter, tutaj się z Tobą całkowicie zgodzę. To właśnie pomiędzy uszami znajduje się ośrodek odpowiedzialny za podejmowanie decyzji o zakupie tego lub tamtego. I faktycznie niezwykle często nie ma na to wpływu sam narząd słuchu. :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Re: Peter Daniel 21 Lis 2008, 20:29

 

Witaj Peter

Niedawno znalazłem ten wątek na forum. Przeczytałem Twój wpis o różnicy odsłuchowej między dwoma przetwornikami C/A z róznymi interfejsami wejściowymi danych.

Mam dwa pytania do Ciebie.

Pierwsze pytanie: Czy przy konfiguracji z komputerem (laptop) jako źródło danych słyszalna jest jakakolwiek różnica w brzmieniu jeśli porównać odtwarzanie z dysku HDD vs Flash USB ?

Drugie pytanie: Jeśli dane z flash USB z muzyką przekopiujemy na HDD a następnie z HDD znów na flash USB i będziemy odtwarzać z flash USB dane które były poprzednio na HDD to będzie słyszalna jakakolwiek różnica w brzmieniu ?

Serdecznie pozdrawiam

preatorius

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Tobie wykrzaczył się Vista po 2 tygodniach, a mi red-hat na klastrze oraclowym powiedział "kernel >panic". Akurat takie licytowanie się nie ma sensu. Stabilność linuxa miała swoje uzasadnienia w >epoce windows 95/98

 

Penwie miales cos ze sprzetem bo software nie powoduje kernel panic :)Zeby vista byla taka

stabilna to wszystkie serwery by przechodzily na slynnego ze stabilnosci microsoftu.

 

>Kilka osób wcześniej się wypowiadających stwierdziło, że na taki referencyjny PC linux się nie >nadaje. Tylko Ty się przy nim upierasz nie podając żadnych faktów tylko same ogólniki, powtarzane >od lat przez ideologicznie związanych z linuxem fanatyków jak mantrę. To tylko system operacyjny, >narzędzie jak wiertarka.

 

To sa laicy komputerowi , ktorzy z linuxem mieli malo doczynienia i poddaja sie po pierwszej

instalacji bo trzeba duzo czytac manuali.Budowa kernela linuxa jest sto razy lepsza niz wingrozy ,

napisz ze jest inaczej na grupe zajmujaca sie unixami to cie wysmieja.Implementacja dzwieku tez

jest 100 razy lepsza ze wzdglesu na bezposredni dostep do sprzetu , w windowsie musisz stosowac

asio i inne pluginy.Pozatym w linuxie masz o wiele wiecej programow do muzyki i ladniejszych niz

foobar i nie wymagajacych asio bo linux tego nie potrzebuje.

 

>Mi na linuxie lepiej brzmiały tylko mp3 z niskim bitrate, do tego odtwarzane w konsolowym >plajerze. Ale wszelkie formaty ape/flac już jednoznacznie stwierdzają o możliwościach obsługi kart >dźwiękowych pod windows i linux.

 

Napisz to na jakas grupe np headfi.org to powiedze za sloma ci z butow wystaje.

Na polskich grupach brak kultury dyskusji ludzie pisza totalne wyssane z palca pierdoly

zeby tylko sie dowartosciowac.Przyklad twoj pierwszy posta o malej liczbie wspieranych kart i sofcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thomaz, 22 Lis 2008, 14:50

 

>Penwie miales cos ze sprzetem bo software nie powoduje kernel panic :)

 

ta jasne - sam widziałem w pracy 3 razy kernel panic na różnych maszynach - o zwieszających się konsolach czy procesach nie do ubicia nie wspomnę

 

>To sa laicy komputerowi , ktorzy z linuxem mieli malo doczynienia i poddaja sie po pierwszej

>instalacji bo trzeba duzo czytac manuali.

 

user chce mieć system out-of-the-box a nie pier**lić się 2 dni z manualami

 

>Budowa kernela linuxa jest sto razy lepsza niz wingrozy ,

>napisz ze jest inaczej na grupe zajmujaca sie unixami to cie wysmieja.

 

napisz na grupie microsoftowej, że linux zjada winde na śniadanie to cie wysmieją

 

>Implementacja dzwieku tez

>jest 100 razy lepsza ze wzdglesu na bezposredni dostep do sprzetu , w windowsie musisz stosowac

>asio i inne pluginy.

 

nie musisz - widać, że nie masz bladego pojęcia co piszesz

 

>Pozatym w linuxie masz o wiele wiecej programow do muzyki i ladniejszych niz

>foobar i nie wymagajacych asio bo linux tego nie potrzebuje.

 

kto każe stosować asio? a to, że nie ma asio na linucha to duży minus dla tych co zajmują się obróbką real time

 

>Na polskich grupach brak kultury dyskusji ludzie pisza totalne wyssane z palca pierdoly

>zeby tylko sie dowartosciowac.

 

dobrze, że się przyznałeś ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>ta jasne - sam widziałem w pracy 3 razy kernel panic na różnych maszynach - o zwieszających się >konsolach czy procesach nie do ubicia nie wspomnę

 

Kolejne banialuki , pewnie bylo cos ze sprzetem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Oni wybrali Linuxa a czemu sam sobie na to odpowiedz.

 

>user chce mieć system out-of-the-box a nie pier**lić się 2 dni z manualami

 

Dlatego wyszla dystrubucja ubuntu ale do niej tez co nieco trzeba wiedziec o linuxie.

 

 

>napisz na grupie microsoftowej, że linux zjada winde na śniadanie to cie wysmieją

 

W niektorych aspektach windows jest lepszy np granie ale napewno nie przy odtwarzaniu

muzyki a o tym jest temat dyskusji.

 

>nie musisz - widać, że nie masz bladego pojęcia co piszesz

 

To ty nie wiesz , co pokazales o niecheci do czytania manuali co swiadzczy ze nie znasz

sie bo dla ciebie liczy sie prostota czyli klikniecie myszki.

 

 

>kto każe stosować asio? a to, że nie ma asio na linucha to duży minus dla tych co zajmują się >obróbką real time

 

Po to powstalo asio zeby go uzywac

na lepszych kartach inaczej by tego nikt nie wymyslil.W linuxie nie ma takiej potrzeby

bo dzwiek idzie bezposrednio do karty , a jak ktos sie zajmuje obrobka dzwieku to jest jackd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

thomaz, 22 Lis 2008, 14:50

 

(ciach)

>Implementacja dzwieku tez

>jest 100 razy lepsza ze wzdglesu na bezposredni dostep do sprzetu , w windowsie musisz stosowac

>asio i inne pluginy.Pozatym w linuxie masz o wiele wiecej programow do muzyki i ladniejszych niz

>foobar i nie wymagajacych asio bo linux tego nie potrzebuje.

(ciach)

 

Gdyby tak było w rzeczywistości to wszystkie studia nagraniowe stałyby na Linuxie, a nie na MacOS i Windowsach.

Jakos nie słychać o tym aby znane studia przechodziły na stronę pingwina. Więc coś z tym Linuxem nie jest chyba tak jak mówisz.

 

Swoją drogą, Vista i MacOS to także spadkobiercy systemów Unixowych, więc nie wiem o co ta cała piana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Kolejne banialuki , pewnie bylo cos ze sprzetem

na pewno ;)

a co powiesz o jakości debugerów np. DDD czy total view? jak dla mnie to śmiech na sali - niestabilne, że aż się płakać chce - a samym gdb to się pociąć można - interface typowo linuksiarski czyli do bani (szczyt mega debilnego interfacu to vi - powinni dać twórcy tego softu złotego banana ;) ) szybciej coś mi zdebugować pakując cout'y do kodu

 

>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

>Oni wybrali Linuxa a czemu sam sobie na to odpowiedz.

 

bo jest darmowy?

a tak serio masz w domu superkomputer? no choć mały klaster np. z 64 procków?

jak nie to nie zawracaj dupy - bo to nie ta kategoria zastosowania OSa

mówimy o systemach do domu

 

>To ty nie wiesz , co pokazales o niecheci do czytania manuali co swiadzczy ze nie znasz

>sie bo dla ciebie liczy sie prostota czyli klikniecie myszki.

 

czytam jak jest to konieczne - jak soft jest zrobiony dobrze to samemu się odnajdzie wszystkie funkcje bez RTFM

a teraz pytanie do Ciebie - jaki soft piszesz pod linucha? jakieś sterowniki? aplikacje desktopowe z GUI czy jakieś klient-serwery?

mi zdarzyło się pisać pod windowsa wszystko więc wiem jak to wyglada od środka (w tym serowniki)

 

>Po to powstalo asio zeby go uzywac

ASIO stosuje się jak jest potrzeba o czym pisałem - normalnie starcza WDM

 

>na lepszych kartach inaczej by tego nikt nie wymyslil.W linuxie nie ma takiej potrzeby

>bo dzwiek idzie bezposrednio do karty ,

idzie przez sterowniki, które mogą być skopane - aplikacja nie pisze bezpośrednio po portach

 

>a jak ktos sie zajmuje obrobka dzwieku to jest jackd.

ke?

 

sorry ale widziałem już kupę softu open source i innych freeware - idea szczytna, sam często przeglądam jak ktoś coś rozwiązał ale ogólnie niedoróbka goni niedoróbkę - jak się coś pisze w przerwie między obiadem a filmem to jakość potem jest adekwatna

 

EOT

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wypisujecie pierdoły o tym Windows i Linux. W o mnie napisałem, ze ostatnio informatyczkę. Aby mnie nie zdemaskowano, powiem jedynie, że byłem współ architektem systemów IT posadowionych łącznie za jakieś 50 mln PLN w latach 2001-2008. Używamy i jednego i drugiego (głównie serwery). Traktujemy to jako środowiska niezbędne do uzyskania postawionych celów. Ostatecznie końcowy soft decyduje o odczuciach.

Podobnie w zastosowaniach domowych. Na jednym i drugim środowisku można postawić niezłą aplikację. Wiele z nich ma dystrybucje na oba SO. Brzmią inaczej? Brzmią, bo po drodze jest mnóstwo różnych kodeków, sterowników. W samym systemie działają przeróżne demony, aplikacje o których nawet nie wiemy. Które jądro lepsze? Oba wzorowane na tych samych ideach. Sięgnijcie do BSD (najlepiej poprzez OpenBSD). Zrozumiecie o czym mówię.

Skierujmy dyskusję na właściwe tory. Jeden to Linux, drugi Windows, trzeci Mac OS (Aple), czwarty jakieś Unixy, może FreeBSD. Zakładam, że Solarisa nikt już nie ma w domu. Każdy po zaliczeniu się do określonej grupy niech kształtuje ostateczny kształt tego referencyjnego PCta. Może i ja skorzystam?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Pierwsze pytanie: Czy przy konfiguracji z komputerem (laptop) jako źródło danych słyszalna jest jakakolwiek różnica w brzmieniu jeśli porównać odtwarzanie z dysku HDD vs Flash USB ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co dla kogo jest referencją. Czy chodzi o system do studia budowany z oddzielnych elementów, zewnętrznych kart i przetworników, czy o komputer PC stojący w salonie obok wzmacniacza.

W większości przypadków z walorów studyjnych w domu wykorzystamy jakaś niewielką część, za to dodatkowo będziemy chcieli mieć internet, może jakieś filmy odtwarzać i jeszcze czasem może pograć w jakieś niewymagające sprzętowo gry - wiec raczej będzie to system HTCP np. taki:

 

Płyta główna ZOTAC nForce 630i ITX

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

do tego jakiś Intel Core Duo (najtańszy Duo E4600 powinien wystarczyć) + 2GB pamięci RAM

 

karta dzwiękowa ASUS Xonar DX

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dyski Seagate (może do zastosowań AV ?) najlepiej jednotalerzowe, powinny być cichsze.

 

Można zastosować obudowę do płyt ITX np. Modecom Feel 205

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

z zasilaczem , niestety wentylatorowym lub sprowadzić coś droższego z firmy HUSH bez wentylatorów, chłodzonego ciepłowodami dostępnego np.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i wyposażonego w sterowanie pilotem.

Dla chcących bawić się w modding i pasywne chłodzenie jest system ciepłowodów do zewnętrznych radiatorów - BORG:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Innym powinny wystarczyć jakieś tanie wentylatorowe Arctic Cooling do obudowy slim.

 

Zastosowanie płyty ZOTAC micro-ATX i obudowy desktop Antec NSK daje więcej przestrzeni na pasywne chłodzenie oraz możliwość stosowania kart na złączach PCI – od najtańszej Prodigy do Lynxa i może nawet jakieś chłodzenie mini Scythe lub thermalright się zmieści.

 

Oczywiście wszystko można taka jednostkę potraktować jako źródło cyfrowe kierujące sygnał do zewnętrznego przetwornika D/A.

 

 

 

PS. Tak to prawda że wszystko ma wpływ na jakość brzmienia. Dlatego rano przed odsłuchami najpierw trzeba się wysikać, umyć zęby, wziąć prysznic i zrobić dziesięć przysiadów stojąc twarzą do okna. Niektórzy muszą jeszcze łbem pierdyknąć o futrynę, żeby uzyskać ostateczną poprawę brzmienia komponentów PC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się mało znam ale tak na logikę chyba jest więcej niż jedna możliwa realizacja układów transmisji w każdym z formatów. Oraz więcej niż jedno idealne dopasowanie parametrów współpracujących komponentów PC.

Wiec opowiadanie że dźwięk przez SPDIF jest lepszy czy gorszy niż przez USB to jak przekonywanie się że kawa jest lepsza od herbaty.

I właśnie w taki sposób chcecie badać wpływ komponentów PC na brzmienie dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter Daniel, 22 Lis 2008, 19:23

> W moim odczuciu, hard drive (WD Scorpio, 320G, SATA)gra zdecydowanie lepiej

>niz Kingston 8G Flash USB. Ripowane bylo bezposrednio na HDD, stad kopiowane na Flash USB.

 

WOW! Dobrze, że siedzę... :-D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ludzie litości! A co się dzieje z tą muzyką w przypadku pendrivów, na których plik jest identyczny jak za HDD? Scena się zawęża? Basik luzuje czy plankton przesłania powietrze? Wybaczcie ten sarkastyczny ton, ale to już jest paranoja! Czy obrazki z wakacji przegrane na pendriva też robią się Wam mniej ostre, morze traci głębię koloru, a wujek Kazik jest bardziej siw? A w plikach Worda pojawiają się błędy ortograficzne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edward>

 

Powoływanie się na przykłady tego typu jak z plikiem Worda to ślepa uliczka.

W takim przypadku nie ma znaczenia w jakim dokładnie momencie czasu odczytana z pliku jednostka informacji dotrze w określone miejsce i zostanie tam przetworzona.

W przypadku materiału audio koherencja czasowa to kluczowa sprawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>bo jest darmowy?

>a tak serio masz w domu superkomputer? no choć mały klaster np. z 64 procków?

>jak nie to nie zawracaj dupy - bo to nie ta kategoria zastosowania OSa

>mówimy o systemach do domu

 

Napisalem tego linka zeby rozwiac twoja glupia teze o niestabilnosci linuxa.

 

>czytam jak jest to konieczne - jak soft jest zrobiony dobrze to samemu się odnajdzie wszystkie >funkcje bez RTFM

 

Skoro tak to napisz mi np na jakim sofcie bys postawil serwer audio w linuxie?

 

>a teraz pytanie do Ciebie - jaki soft piszesz pod linucha? jakieś sterowniki? aplikacje >desktopowe z GUI czy jakieś klient-serwery?

>mi zdarzyło się pisać pod windowsa wszystko więc wiem jak to wyglada od środka (w tym serowniki)

 

Po co mi pisac soft pod linuxa jezeli jest jego pelno w sieci.Czyli jednak pracujesz

dla microsoftu dlatego wiec twoja niechec do wszystkiego co open source.

 

>ASIO stosuje się jak jest potrzeba o czym pisałem - normalnie starcza WDM

 

to posluchaj sobie bez asio w xp na lepszym sprzecie nie na zintegrowanej.

 

>idzie przez sterowniki, które mogą być skopane

 

A w windowsie xp przez mixer windowsowy.Pozatym sterowniki zeby wejsc do wersji stabilnej

alsy musza byc naprawde stabilne.W windowsie dostajesz sterowniki z zamknietym kodem

i nikt ich nie zweryfikuje dopiero koncowy odbiorca przyklad karta prodigy hd2.

 

>sorry ale widziałem już kupę softu open source i innych freeware - idea szczytna, sam często >przeglądam jak ktoś coś rozwiązał ale ogólnie niedoróbka goni niedoróbkę - jak się coś pisze w >przerwie między obiadem a filmem to jakość potem jest adekwatna

 

Linux bedzie sto razy lepszy na serwer audio.Zwykly uzytkownik linuxa(mam na mysli ciebie )

nie bedzie sobie nim zawracal glowy bo ma kase z tego ze promuje oprogramowanie winshita.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

thomaz, 23 Lis 2008, 14:27

 

>Linux bedzie sto razy lepszy na serwer audio.Zwykly uzytkownik linuxa(mam na mysli ciebie )

>nie bedzie sobie nim zawracal glowy bo ma kase z tego ze promuje oprogramowanie winshita.

 

Proponuje tak.

Zrób ten serwer na Linuxie i zapraszam na odsłuchy do Krakowa.

Posłuchamy i porównamy.

Jeżeli będzie grał lepiej niż na Windowsie, to masz u mnie butelke dobrego koniaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mako, 23 Lis 2008, 14:26

>W przypadku materiału audio koherencja czasowa to kluczowa sprawa.<

 

Dlatego pliki się buforuje. I znikaja problemy "koherencji czasowej" Odtwarzanie z HDD czy Flash to nie jest odtwarzanie z płyty CDA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thomaz, 23 Lis 2008, 14:27

 

>Napisalem tego linka zeby rozwiac twoja glupia teze o niestabilnosci linuxa.

to nie teza - to fakty empiryczne - co było przyczyną? mnie to nie obchodzi

nie wyskakuj mi tu z tabelkami se stronek jak audioholik tylko mów o rzeczywistości

 

>Skoro tak to napisz mi np na jakim sofcie bys postawil serwer audio w linuxie?

a co ty mi tu z linuxem do audio - nie bawię się w półśrodki

 

>Po co mi pisac soft pod linuxa jezeli jest jego pelno w sieci.Czyli jednak pracujesz

>dla microsoftu dlatego wiec twoja niechec do wszystkiego co open source.

nie piszesz softu czyli taki z ciebie znawca budowy jądra linuxa jak z koziej dupy trąba

nie, nie pracuje do microsoftu - pisałem przecież, że aplikacje pisze pod linuxem

 

>to posluchaj sobie bez asio w xp na lepszym sprzecie nie na zintegrowanej.

słucham właśnie

 

>Linux bedzie sto razy lepszy na serwer audio.Zwykly uzytkownik linuxa(mam na mysli ciebie )

>nie bedzie sobie nim zawracal glowy bo ma kase z tego ze promuje oprogramowanie winshita.

głupiś jak but - kolejne dziecko neostrady

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Rochu

>Gdy będzie obsługiwał E-mu lub Lynxa, mozna będzie dopiero coś powiedzieć.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Moze najpierw poczytaj a potem sie wypowiadaj.Po drugie po co ci do odtwarzania muzyki

profesjonalna karta do obrobki dzwieku , jestes jakims muzykiem?Dac bedzie sto razy

lepszym rozwiazaniem dla audiofila.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Gdyby tak było w rzeczywistości to wszystkie studia nagraniowe stałyby na Linuxie, a nie na MacOS i >Windowsach.

>Jakos nie słychać o tym aby znane studia przechodziły na stronę pingwina. Więc coś z tym Linuxem >nie jest chyba tak jak mówisz.

 

Wiesz ja nie wiem jak jest w studiach nagraniowych i chyba wiekszosc na tej grupie, a temat dyskusji mialbyc o komputerze do sluchania muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> mako

 

Qubrik dobrze napisał, pliki się buforuje, zresztą dane odczytane z płyty CD-audio również, co wiele osób ciągle nie jest w stanie przyjąć do wiadomości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thomaz, 23 Lis 2008, 14:59

 

>>josef

>Moja dyzkusja z toba sie wlasnie skonczyla.Reprezentujesz poziom typowy dla polskich

>grup dyzusyjnych.Słoma ci z butów wystaje buraku.

 

i na wzajem analfabeto

sprawdź czy zrobiłeś już swoje ginmazjalne zadanie domowe - pamiętaj, że jutro idziesz do szkoły (albo na wagary)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

thomaz, 23 Lis 2008, 14:50

 

>>Rochu

>>Gdy będzie obsługiwał E-mu lub Lynxa, mozna będzie dopiero coś powiedzieć.

>http://www.lynxstudio.com/product_detail.asp?i=11

>Moze najpierw poczytaj a potem sie wypowiadaj.

 

Myslisz że tego nie widziałem?

Spędziłem smutne dwa tygodnie usiłując zmusić Linuxa do współpracy.

Dziękuję.

 

>Po drugie po co ci do odtwarzania muzyki

>profesjonalna karta do obrobki dzwieku , jestes jakims muzykiem?Dac bedzie sto razy

>lepszym rozwiazaniem dla audiofila.

 

Powodów jest kilka:

1. bo uważam że tak będzie lepiej,

2. bo lubie Lynxa,

3. bo mam zaufanie do studyjnego sprzętu,

4. bo chciałem miec wszystko w jednym, bez zewnętrznego DAC-a,

5. bo mam alergie na USB,

6. bo chciałem spróbowac,

7. bo nie lubie idiotów którzy nie sprawdzając we własnym zakresie silą się na wielkich znawców,

8. bo stac mnie na to,

9. bo mam taką fantazję.

 

Starczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rochu, 23 Lis 2008, 13:36

 

>Proponuję spróbowac samemu, a potem dopiero krytykować.

>Oczywiście trzeba mieć do tego nieco odwagi i troche lepszy sprzet niż jakaś chińska mancina.

 

Proszę Cię. Nie pogrążaj się bardziej.

 

Dalej wmawiaj sobie że muzyka z twardego dysku, brzmi lepiej niż z pendrive-a.

 

Filmy i obrazki też lepiej wyglądają jak są odtwarzane z hdd??.

 

Dobrze że masz sprzymieżeńca w swoich niesamowitych poglądach. Może razem jakąś książkę napiszecie na temat PC Audio. Kupię ją jako pierwszy, bo śmiech to zdrowie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.