Skocz do zawartości
IGNORED

konkretnie DENON 1801 czy Stereo(długie


krizar

Rekomendowane odpowiedzi

WItam

Zanim zaczołem przeszukiwac temat na tym forum myślałem że jestem na etapie zakupu Kina Domowego.

Przeszukując od kilku dni forum ciagle czytam że jak nie mam góry kasy i wielkiego pokoju to mam se lepiej kupić stereo .

Może faktycznie tak zrobię ale potrzebuje Waszej rady .

 

Stereo to dla mnie podstawa , moim jedynym audio jest:

Harman HD970 -> Holdegron mkII -> Beyerdynamics DT880

 

Uwielbiam ten zestaw ale chciałem coś do słuchania i ogladania .

 

Więc tak :

-jest pokoik w miare kwadrat 4 na 4

-jest dekoder N-ki dający przez optykę 5.1 w Dolby i stereo w PCM 48kHZ ( posze pomińcie tematy kompresji )

-jest jakiś płaszczak jako ekran

-są sąsiedzi :) więc nie potrzebuje sprzętu z 200W

 

Pomyślałem , poszukam po forum i zobaczę czy by się nie dało złożyć jakiegoś kina w rozsądnej kwocie (2000 za amp i kolumny) .

To kino musiało by tez naprawdę dobrze radzić sobie w stereo ( wiem , wiem to se ne da)

Pytanie czy będzie naprawdę tak źle ..

Wpadł mi w oko używany DENON 1801 .

Co sadzicie o nim jako o podstawie tego pomysłu ? Ma pre-amp.... :)

 

Czy lepiej za taka kasę kupić jakiegoś używanego NAD , dwie kolumny i na tym oglądać filmy, TV, i słuchać muzyki ?

I olać całe 5.1 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ze nie będzie aż tak źle. Sam kilka tygodni temu wywrywałem sobie włosy z głowy zarzucony teoriami jak będzie źle w stereo.

Zanim zaczniesz się frustrować na maxa idź sobie juro do jakiegoś sklepu i posłuchaj w stereo zestawu na amplitunerze w granicy 1,5 tys - jeśli nie obalisz się zdegstowany tragizmem brzmienia pocieszę cię że będzie tylko lepiej ;) SŁUCHAJ SŁUCHAJ I SLUCHAJ - poczytasz sobie jak będzies zmiał do wydania grubą kasę choć i tak znajdą się tacy co utwierdzą cię w przekonaniu ze posiadasz niewiele ;) Heja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci powiem że się trochę boje że popełnię błąd a nie stać mnie na taki .

Przyjmuje argument zdroworozsądkowy że

2.0/wydana kwota > 5.1/wydana kwota

 

Tylko przyjmijmy jeszcze że ja do tego podłącze kolumny nowe za około powiedzmy 1000 do 1500zł czyli klasa delikatnie mówiąc niska .

Czy na takich kolumnach faktycznie różnica pomiędzy ampli do kina a czystym wzmakiem będzie warta rezygnacji z efektów kinie domowym.

 

Czy ta cześć forumowiczów która jest zwolennikiem wersji pure stereo wzywa swojego zestawu stereo do oglądania filmów , i jakie wrażenia ?

 

Czy lepiej będzie wydać 1000zł na dwie kolumny i na tym też oglądać filmy czy 1000 na zestaw 5 ?

Materiał 5 kanałowy na tym zestawie będzie używany w około 40% .

Muzyka to Rock , Soul ,Blues, Soundtracki , Rock . ( wszystko poza umcy-umcy i ciężkim metalem )

 

 

Czego szukać w używanych amplitunerach do 1000zł aby dało rade w stereo ? ( wiem że było , ale z uwagi na sprecyzowanie wymagań pytam w moim przypadku jak to widzicie )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz mało kasy to sobie kup na razie wzmacniacz + kolumny z możliwością rozbudowy do 5.1, na 16m możesz przyjrzeć się np Tannoy F3, Wharfedale 9.4...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rezygnuj z 5.1 bo filmy i koncerty tylko tak naprawde brzmia fantastycznie,w tsakim zestawie jaki chcesz kupic wcale nie bedzie takiej roznicy w stereo,poprostu te najtansze wzmacniacze i nisko budzetowe kolumny nie zagraja duzo lepiej niz amplituner.Kup model uzywany paroletni np Denon 3802,odpowiednik nowszych modeli za około 3000 tys .Teraz tego dobra na Allegro jest bardzo duzo,naprawde jest w czym wybierac.Sony z seri Es,Yamahy AX itd,itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Ci dziękuje za radę , czy ten który sobie upatrzyłem to było jednak trochę za nisko , moge wyskrobać więcej kasy więc nie ma problemu.

Czy poza Denon 3802 jest jeszcze cos czego powienienem szukać ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posluchaj sobie sprzetu harmana - poza modelem 132, teraz modele tego roczne idzie kupic za pol ceny , mocy maja wystarczajaco wiec pre-amp Ci nie bedzie potrzebny , z dobrze dobranymi kolumnami potrafia naprawde ladnie zagrac w stereo

tak jak kolega wyzej napisal - nie rezygnuj z 5.1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie na te modele?

 

SONY STR-DB940 QS

YAMAHA RX-V800

YAMAHA A2

DENON AVR-1906

 

 

 

Gubię się strasznie w oznaczeniach Yamahy , nigdy nie wiem który model z którego roku , jest gdzieś jakaś tabela ?

 

Nie wiem jak daleko warto siegać wstecz po taki uzywany amplituner , czy coś sie w nich zużywa i starzeje ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Yamahy sa bardzo dobre idealne modele dalej nie szukaj ,Sony to tylko klasa Es,Denonz od 3802 do gory.Ja mam Yamahe 640 i jest spoko,w stereo niczym nie odbiegala od slabszych wzmacniaczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bijcie tylko. Dla was to może durne pytanie, ale czy taki ampli yamahy zagra lepiej stereo od pisnocrafta na tych samych kolumnach?

 

Poza tym Pianocraft E810 to chyba całkiem rozsądny i bardzo budżetowy wybór na odtwarzacz filmów DVD stereo...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze ta 659 to tez dobry wybor,ma wejscia Pre-out do podłaczenia zewnetrznych koncowek mocy czy wzmacniaczy,duza moc ma wszystko oprocz hdmi,ale to zbyteczny bajer zdecydowanie polecam nie jest to sprzet stary chyba model 2006,jezeli kupisz ponizej 1000 tys to zdecydowanie polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może chciałbyś używaną Yamahe RX-V1400RDS, od wczoraj mam do sprzedania. Ekstra dźwięk w stero i w kinie. (Ma np THX. Wiadomość na priva lub tel 606 9125 761.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za rady , kupiłem od usera Borowy Yamahę RX-V1400 , po odsłuchu .

Fantastyczna maszyna :) szczególnie w jego zestawie . Ja swój dopiero będę budował .

 

Możecie się teraz spodziewać że będę zanudzał wątkami o głośnikach , na razie czeka mnie trochę czytania i googlowania .

Jeszcze raz dzięki .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krizar

 

pewnie ze ampli zagra fantastycznie , trzeba tylko odpowiednie dobrac komponenty a to ze ludzie mowia ze nie da sie sluchac i ze to nie gra w stereo to mozna tylko miedzy bajki wsadzic

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.