Skocz do zawartości
IGNORED

KLUB B&W


brodawid

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam sie dlaczego coraz czesciej czyta sie opinie, ze ludzie opluwaja kolumny B&W. Dlaczego

kolumny B&W coraz czesciej staja sie przedmiotem drwin. Nie jestem w stanie tego pojać.

Aktualnie posiadam 601s2, z ktorych jestem bardzo zadowolony. Graja ze wzmacniaczem NAD314 i odtwarzaczem NAD5440. Szukajac satysfakcjonujacego brzmienia wyeliminowalem Tannoye M2,5

oraz Kefy Q15. Dopiero z 601s2 zagralo tak jak chcialem. Kilka lat temu posiadalem B&W CDM1se,

graly z Marantzem 66ki/63ki - to byla prawdziwa bajka. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie :) moje B&W kupiłem z wyboru w pełni swiadom i po odłuchach kilku innych w podobnym lub nieco wiekszym przedziale cenowym.I wcale nieuwazam zeby byla jaks zapiszczala góra czy agresja one po prostu potrzebuja dobrych kompanów a sie odwdzięczą

U mnie ROTEL RA02 DENON 1450AE + SUB JAMO 200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

dariusz964, 4 Gru 2008, 19:12

 

>Witam wszystkich wydaje mi sie ze B&W nie sa popularne bo nie ma ich w marketach tam kroluja

>syfiaste JBL,HECO,itd.Ludzie kupuja te gowno a potem wychwalaja pod niebiosa.

 

CO do popularności to markety nastawione są na low-end nazywany hi-endem ;) Ostatnio byłem tak z ciekawości się zapytać czy w Saturnie i MM mają jakieś monitory które były by lepsze brzmieniowo niż te które są w Piano, odpowiedź była taka "..no wie Pan, nie chce Pana oszukiwać bo jest Pan zorientowany.." Mówiąc krótko jeśli chodzi o kolumny rzadko zdarza się by markety miały coś co jest u Nas standardem np. kolumny B&W czy innych firm które posiadamy. Mój wpis jest tylko wyjaśnieniem wpisu powyżej, do klubu się nie wpisuję bo posiadam kolumny francuskie.

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami i w "Saturnach" zdarzaja sie mile historie. Udalo mi sie 3 lata temu kupic z wyprzedazy ekspozycji Elac 109,2 dobrze oceniony i fajnie grajacy za 1800 zł, gdzie cena dystrybutora byla prawie

4 tysiaki a u importerow prywatnych okolo 3 tysiaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na pewno :) Ja też kupiłem swoje Piano w Avansie z oficjalną 3 letnią gwarancją 500zł taniej niż w salonach audio ;)

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech Cie Bog broni cos kombinowac ze wzmacniaczem, to jest zgrany tandem, zajmij sie tylko samymi kolumnami i ewentualnie okablowaniem. Uzywane CDM, to koszt okolo 1500-1800 zl, jeszcze wyzsze modele,

to chyba juz brak sensu. Wg mnie od serii 600 mozna troche lepiej, ale CDM1 czy CDM7, to juz max.

Wiem co gadam, gdyz dokladnie to przerabialem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jestem czy zmiana 602 na cdm1 ,poprawi znacznie moj zestaw .Gram na zestawie Yamahy ,powiem szczerze ze bardzo mi sie podoba ten model cdm1,ale ze swojch 602 jestem tez bardzo zadowolony.Trudny wybor,pokoj odsłuchowy troche mały 14 metrow.W przyszłosci bedzie ze 30 i wtedy to bede miał problem ktore wybrac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dariusz964, CDM, to podobny charakter do 602 ,ale o klase badz dwie wyzej(mniejszy bas gdyz mniejsze gabaryty) , nowe w 1999 roku kosztowaly

3500zł za pare, gdzie dla porownania cena 602 wynosila 1990zł za pare. W momencie kiedy graty wstawisz

do 30 metrow, to musisz wskoczyc na 603 lub wiekszego brata CDM1, tj. na CDM7.

602 do 30 metrow nie bardzo sie nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim skromny zdaniem B&W robi najladniejsze zestawy glosnikowe z posrod wszystkich firm.nie chodzi mi o konkretny model,jedynie o uzyty styl we wszystkich konstrukcjach . z charakterem dzwieku nie trafiają jednak w moje ucho,liderem tutaj jest audio physic.Idealnym polączeniem bylo by miec "slimaki" z dzwiekiem np.tempo.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B&W maja to do siebie ,ze musza byc Bardzo dokladnie ustawione i jesli wzmak i cedek oraz kable wspolgraja z nimi to rozwina skrzydla. Wiadomo ze im wieksze pomieszczenie to powinne byc wieksze kolumny, u mnie w 20m B&W CDM 7SE sa .....? za duze .Mysle o 805s !!!!

post-20931-100009053 1229436591_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dopisuje sie, od wczoraj mam CDM 7 NT jeszcze nie ustawione na swoim miejscu ale juz graja , nie moglem czekac az choinka zniknie :-), moze troszke CD slabe i wzmacniacz ale teraz bede mogl sie bawic i dobierac reszte wymieniac i caly ten kociol ze sprzetem:-)

post-21588-100008052 1230746416_thumb.jpg

post-21588-100008053 1230746416_thumb.jpg

post-21588-100008054 1230746416_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mariuszdab, 31 Gru 2008, 19:24

 

>Gratuluje fajnych paczek(zazdroszcze), jakby bylo blizej, to pojechalbym do Ciebie ze swoimi

>gratami,

>sprawdzilibyśmy jak sie konfigurują, ja mam tylko B&W602s2. Pozdrawiam

 

Tez chetnie posluchalbym z innym CD i wzmakiem albo z jakims gramofonem moich kolumienek,

moze bedzie kiedys jakas okazja ,

pozdrawiam

(w tym miesiacu planuje zabrac od rodzicow Daniela, tego na sensorach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.