Skocz do zawartości
IGNORED

KLUB B&W


brodawid
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

daro 69

Czy dobrze widze zasilacz od CP-700? A czy wzmacniacz to CA-2200? Piekna para do B&W. A jak sie w tym towarzystwie czuje Wadia? Kiedys myslalem o Wadii napedzajacej Classe i B&W, ale wyszlo troszke inaczej. Czy korzystasz ze zbalansowanego toru sygnalowego?

Ale zgadzam sie z yamaha-mr, ze Gramofon jest po prostu odlotowy. U mnie niestety od urodzenia dwie lewe, i dlatego podziwiam i zazdroszcze tym ktorzy potrafia zbudowac cos sami. Piekna rzecz.

A do klubu B&W oczywiscie sie zapisuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Tak dobrze widzisz to zasilacz do CP700 a koncowka to 2200 natomiast poniewaz nastapily w moim systemiku male zmiany i zastapilem 804s "troszeczke" wiekszymi 800D i musze przyznac ze jestem w 7 niebie. Teraz tylko czekam na drugi CA 2200 i to bedzie koniec jakichkolwiek modernizacji.

Wadia spisuje sie rewelacyjnie poniewaz lubie bardzo naturalny dzwiek ktory oddaje rzeczywiste brzmienie instrumentow oraz jest jak najbardziej zblizony do analogowego brzmienia wybralem z posrod wielu cd wlasnie Wadie i naprzwde z jestem zadowolony i jezeli zmienie ten CD to na nastepna Wadie.

Gramofon przechodzi kolejne fazy modyfikacji i juz jestem bliski konca budowy ramienia do niego.

W drodze po skomplikowanej ciazy moje nowe dziecko mysle ze bedzie gotowy za jakies 2 tygodnie to znow sie pochwale :)

----------------------------------------------------------------------------------------------

Jezeli ktos z was jest zainteresowany budowa wlasnego gramofonu mam troche doswiadczen jak rowniez prostych a zarazem bardzo skutecznych rozwiazan i moge pomoc jak rowniez mam gotowe rysunki w AtoCad ktore moge w razie ptrzeby wyslac.

Pozdrawiam Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

802 to naprawde super glosniczki i bez problemu zagraja na 35 m (nie dusza sie) moj pokoj ma okolo 37 m jest nie symetryczny.

Mialem podobne obawy, myslalem ze moj pokoj bedzie za maly ale nie jest. Mialem 802 w domu przez tydzien potem 800 i tak juz zostanie. Dlaczego 800 a nie 802 trudno powiedziec to trzeba uslyszec bo maja cos czego brakuje w 802.

Pozdrawiam Daro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daro69, jeszcze pere pytan.

Czy Wadie zasilasz pradem przez ten kondycjoner Nordosta czy bezposrednio z gniazdka? A co to za kondycjoner? Moze zdjecie?

Jakich konkretnie kabli Nordosta uzywasz? w jakiej konfiguracji zastosujesz drugi 2200? bi-amping, czy bi-amping plus bi-wiring?

ps. mina mi zrzedla jak sprawdzilem jak daleko do Ciebie. z odsluchow nici:-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Witam Wszystkich miłośników B&W! Mam pytanie do osób, które posiadają lub posiadały kiedyś przez dłuższy okres czasu model 7 NT. W jakim zestawieniu warto ich posłuchać? Kiedyś słuchałem 9 NT i mi się bardzo podobało. Niestety stać mnie było tylko na zakup nowych z serii 6... i było wielkie rozczarowanie. Teraz mam okazję posłuchać 7NT tylko nie wiem z czym to powinno zagrać :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt już nie posiada B&W 7NT? :-)

Posłuchałem sobie kiedyś SE, NT ale na dłużej (ze 2 lata?) miałem w domu pierwszą wersję - CDM7. Kolumny wymagają mocnego, wydajnego wzmacniacza (schodzą poniżej 3 omów), raczej nie przymulonego. Fatalnie grają ze wzmacniaczami mającymi kłopoty z utrzymaniem ich w ryzach - np. najtańsze CA czy Marantze z serii Range, ale równie źle wypadła np. Yamaha S2000. Dla odmiany, nieźle było z Musical Fidelity, z AVMem czy ze starszymi, mocnymi Rotelami (1210, 1312, 980, 1070). Mi najbardziej podobało się granie CDMek z Krellem i ze starym McIntoshem. Kolumny dość czułe na sposób ustawienia - potrzebują trochę miejsca i dość precyzyjnie ustawionego dogięcia. Dobrze napędzane i dokładnie ustawione w pomieszczeniu potrafią stworzyć piękny spektakl.

Edytowane przez ecamel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedź. Zdecydowałem się wziąć te kolumny w ciemno, bo nie mam możliwości odsłuchu. Jeśli nie sprawdzą się w moim systemie MYRYAD Mi 120 lub z Arcamem A22 to je odsprzedam. Inna sprawa, że ich dźwięk będzie musiał mnie czymś zaskoczyć. Obecnie posiadam rewelacyjne monitory Swans TS6. Dźwięk na lata jeśli ktoś słucha tylko spokojnej muzyki. Nie sprawdzają się gdy chcę posłuchać polskiego rocka z lat 90-tych. Ale z tego co czytam na tym forum może to wina źle nagranych płyt? :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.