Skocz do zawartości
IGNORED

KLUB B&W


brodawid

Rekomendowane odpowiedzi

Mario odpowiem Ci pytaniem na Twoje pytanie... przypuśćmy, ze 9 osób tutaj napisałoby Ci, ze nie warto, a Ty byś poszedł sobie i odsłuchał tych kolumn i by Ci się spodobały, to czy brałbyś pod uwagę te 9 osób, że im się nie spodobały ? Czy kupiłbyś, bo dla Ciebie byłby fajne i warte tych pieniędzy ? 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za sugestię.  Trochę przeglądałem Internet i coś takiego zwróciło moja uwagę. Rotel RA-1592 i Peachtree Audio nova300. Macie jakieś doświadczenie? I takie jedno pytanie . Lepiej mieć wzmacniacz zintegrowany czy podzielić na wzmacniacz mocy i przedwzmacniacz? Jest jakaś różnica w dźwięku a  jak jest to na czyją korzyść. 

Will66 jaki model Moon-a masz na myśli ? Jest tych modeli  troszeczkę ?

Pozdrawiam.

Edytowane przez Mario1976
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

250i i Evo 600 v2 - w drugim „czuc”wyższa klasę za te kase?. Serio jednak jak masz budżet to Evo jest swietny i swojego czasu mozna było kupic za świetna cenę z Top HiFi....

Peachtree - wypróbuj, mysle ze warto. Wyglada niepozornie a ma moc; podobnie jak Moon’y. 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 5.09.2019 o 09:13, lolek126 napisał:

Pass 150 z paluszkiem sobie da radę z tymi kolumnami, tylko się grzeje, ale to taka ich natura ?

szkoda, że już go nie produkują ? Sprzedaliśmy kilka sztuk do B&W z serii 800 D3 (805, 804). Dla mnie miodzio połączenie ? Do większych 802 D3 ostatnio klient wybrał u nas większego brata: INT-250. Pass z B&W się bardzo lubi ? 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 4.10.2019 o 13:47, lll napisał:

Witajcie,

z którym z następujących wzmacniaczy warto zestawić kolumny B&W 607 (pokój 9 m na planie kwadratu): Denon PMA-800NE, Onkyo A-9150, Yamaha A-S701?

jak to faktycznie kwadrat to jak masz taką możliwość to ustaw się po przekątnej , bo podbite mody ze względu na wymiary pokoju mogą "zabić" całą przyjemność słuchania muzyki w tym pomieszczeniu....

Co do wzmaka to wg mnie Denon jest zbyt suchy; ja próbowałbym w kolejności Onkyo than Yamaha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha wbrew pozorom i opiniom sprzed 15 lat nie gra już tak ostro i sucho jak kiedyś. A-S701 z B&W może się podobać. Będzie szybko i dynamicznie z niezłym zejściem na basie, ale bas jest dość krótki i ma świetną kontrolę. Taki rockowy bas ?

Przy takim pomieszczeniu, koniecznie wypożycz do domu sprzęt na odsłuch. 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jestem po odsłuchu Pass 150 z B&W 800 Matrix.  Słuchałem na razie z cd Revox B225 I jestem bardzo zadowolony z dźwięku.  Jest przejrzyście z pięknym dołem góra bez zbytniej uniesień.  Za parę tygodni będę miał Esoteric X03 I zobaczę co cały zestaw potrafi zrobić z dźwiękiem.

Szukam jakiegoś kabelka do połączenia z kolumn. Macie jakąś propozycję? Myślałem o czymś z Melodika- Nie będzie za  "słaby "?

Kolega , który sprzedawał 150 powiedział,  że warto zainwestować w lepszy kabel zasilający-może ponoć wnieść sporo dobrego-. . Nie pamiętam nazwy ale ponoć robi to jakaś firma z Warszawy.  

Pozdrawiam 

Edytowane przez Mario1976
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.10.2019 o 20:30, Mario1976 napisał:

Jestem po odsłuchu Pass 150 z B&W 800 Matrix.  Słuchałem na razie z cd Revox B225 I jestem bardzo zadowolony z dźwięku.  Jest przejrzyście z pięknym dołem góra bez zbytniej uniesień.  Za parę tygodni będę miał Esoteric X03 I zobaczę co cały zestaw potrafi zrobić z dźwiękiem.

Szukam jakiegoś kabelka do połączenia z kolumn. Macie jakąś propozycję? Myślałem o czymś z Melodika- Nie będzie za  "słaby "?

Kolega , który sprzedawał 150 powiedział,  że warto zainwestować w lepszy kabel zasilający-może ponoć wnieść sporo dobrego-. . Nie pamiętam nazwy ale ponoć robi to jakaś firma z Warszawy.  

Pozdrawiam 

Ja bym na Twoim miejscu spróbował zabawę z lepszymi kablami, w końcu nic nie stracisz jak wypożyczysz i oddasz jakby coś nie tak było po odsłuchu. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

@Top Hi-Fi & Video Design

1. Co ciekawego proponujecie do monitorów CM6 S2 z obecnej oferty?
2. Jaki wzmacniacz dobrze sprawdzał się ówcześnie, gdy kolumny były w Waszej ofercie?
3. Czy oficjalne standy były sensowne, czy proponujecie jakąś alternatywę dla CM6 s2?

Aktualnie posiadam Marantza 7005. Słyszałem, że są wydajne prądowo (?) miałem okazję posłuchać na nim już leciwe CM1 S1 i grało zaskakująco nieźle. CM6 S2 w teorii powinny być łatwiejsze w napędzeniu, jak to zagra z Marantzem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kujass_jaw napisał:

@Top Hi-Fi & Video Design

1. Co ciekawego proponujecie do monitorów CM6 S2 z obecnej oferty?
2. Jaki wzmacniacz dobrze sprawdzał się ówcześnie, gdy kolumny były w Waszej ofercie?
3. Czy oficjalne standy były sensowne, czy proponujecie jakąś alternatywę dla CM6 s2?

Aktualnie posiadam Marantza 7005. Słyszałem, że są wydajne prądowo (?) miałem okazję posłuchać na nim już leciwe CM1 S1 i grało zaskakująco nieźle. CM6 S2 w teorii powinny być łatwiejsze w napędzeniu, jak to zagra z Marantzem?

Mam prywatnie te kolumny w drugim systemie pod TV i u mnie gra z Rotelem, co prawda z niskim modelem, bo RA-12, ale daje radę jakoś. Do oglądania TV i sporadycznego słuchania wystarczy. Dużo lepiej zagra dzielonka RC-1572 i RB-1552 albo nawet model wyżej 1582. B&W lubią prąd i nigdy go zbyt wiele ?

Rotel z B&W CM się zgrywał świetnie uważam ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.01.2020 o 22:06, Kujass_jaw napisał:

Dzięki za odpowiedź @Top Hi-Fi & Video Design, a jak to ma się do Marantza?

od ładnych kilku lat (od wchłonięcia Marantza przez Denon) nie mamy go w ofercie, więc może nie będę się wypowiadał ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nagrałem porównanie B&W 685 s2 przyjaciela oraz moich KEF R500. Bardzo mi zdziwiło że mają podobny charakter. Oczywiście, KEF trochę niżej gra i jest bardziej precyzyjny, ale sposób odtwarzania muzyki wypadł bardzo podobnie. Nie spodziewałem tego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
W dniu 23.02.2020 o 17:10, panQ napisał:

Witam. Rozgladam sie za kabelkami glosnikowymi, zeby polaczyc Mc402 z 801N. Poszukuje takze interkonektow. Mam do podlaczenia koncowke z c2500 oraz wadie z tym pre.

Serwus. Zacytuje sie sam, gdyz niestety nie bylo odpowiedzi na moje zapytanie...szkoda, ale w kazdym badz razie kabelki juz nabylem, takze problem rozwiazany...tak, czy owak dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Hejka, 

chcialem sie przyłączyć do pogaduch. od roku mam okazje delektowac sie 803 d3, ale wciaz są tematy do odkrywania. Stoją sobie spokojnie mniej wiecej tak: 

room.thumb.jpg.531b9400a5491f74c07cbcd319d3a67c.jpg

I napedza je wieksza integra Hegla (590). spacer.png

Żródło to streaming z tidala lub CD-T Cirrusa. Hegel ma dobrego DAC'a wiec nie kombinowałem wiele wiecej. 

Od zakupu podokładałem co ciekawsze kabelki (głosnikowe, zasilające i coaxiala do CD), listwe sieciową i pojawił sie ciekawy efekt: minaowicie w czesci nagrań ukazuje sie cos czego nie było wczesniej,  czyli wibracje powietrza przy kilkudziesieciu Hz (zaczyna sie tak od 25 Hz). Ma sie wrażenie ze ściany drżą, że grzmi na zewnątrz. ale wystarczy odejść 5 metrów na bok i ten efekt znika (wiec sąsiedzi nie słyszą mam nadzieje tych gromów). 

Dodam ze, wcale nie trzeba rozkrecać wzmacniacza, a i  ten pogrom zupelnie nie zakloca pozostałych pasm. Bardziej go czuć niż słychać, ale jak ktoś nie spodziewa sie to moze sie wystraszyć. spacer.png

W sumie to kapitalny i fajny efekt, ale może bardziej doświadczeni forumowicze potwierdzą, czy to czasem nie jest jakas wada (np. ustawienia).

 

Edytowane przez KOPI1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.06.2020 o 10:06, KOPI1 napisał:

Hejka, 

chcialem sie przyłączyć do pogaduch. od roku mam okazje delektowac sie 803 d3, ale wciaz są tematy do odkrywania. Stoją sobie spokojnie mniej wiecej tak: 

room.thumb.jpg.531b9400a5491f74c07cbcd319d3a67c.jpg

I napedza je wieksza integra Hegla (590). spacer.png

Żródło to streaming z tidala lub CD-T Cirrusa. Hegel ma dobrego DAC'a wiec nie kombinowałem wiele wiecej. 

Od zakupu podokładałem co ciekawsze kabelki (głosnikowe, zasilające i coaxiala do CD), listwe sieciową i pojawił sie ciekawy efekt: minaowicie w czesci nagrań ukazuje sie cos czego nie było wczesniej,  czyli wibracje powietrza przy kilkudziesieciu Hz (zaczyna sie tak od 25 Hz). Ma sie wrażenie ze ściany drżą, że grzmi na zewnątrz. ale wystarczy odejść 5 metrów na bok i ten efekt znika (wiec sąsiedzi nie słyszą mam nadzieje tych gromów). 

Dodam ze, wcale nie trzeba rozkrecać wzmacniacza, a i  ten pogrom zupelnie nie zakloca pozostałych pasm. Bardziej go czuć niż słychać, ale jak ktoś nie spodziewa sie to moze sie wystraszyć. spacer.png

W sumie to kapitalny i fajny efekt, ale może bardziej doświadczeni forumowicze potwierdzą, czy to czasem nie jest jakas wada (np. ustawienia).

 

Sa dwie opcje: 1) masz moda przy tej czestotliwosci lub 2) po wymianie okablowania twoj system zaczal grac nizej. Jesli nr 1) to zle ustawienie vs akustyka i powinienes uzyc dyfuzorow zbudowanych dla tych wlasciwych czestotliwosci. Jesli 2) to sie ciesz bo tak zostal nagrany kawalek, a ty posiadasz zajebisty, dobrze zlozony system. U mnie to sie pojawilo od kiedy wymienilem okablowanie na valhalla xlr i Audioquest Redwood. Od tego czasu do testowanie sprzetow biore cd z utworem Why So Serious z OST Dark Knight. Po 3ciej minucie pojawia sie bas ktory...czujesz. Niesamowite cisnienie w pokoju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, panQ napisał:

1) masz moda przy tej czestotliwosc

jeżeli wzbudza się na 25 hz to najpewniej I mod pomieszczenia 

4 godziny temu, panQ napisał:

2) po wymianie okablowania twoj system zaczal grac nizej.

a co przedtem blokowało tę częstotliwość? I gra w jednym miejscu pomieszczenia?

 

W dniu 2.06.2020 o 11:06, KOPI1 napisał:

wibracje powietrza przy kilkudziesieciu Hz (zaczyna sie tak od 25 Hz)

jakie wymiary ma pomieszczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomieszczenie jest specyficzne, i byc moze ono robi taki efekt, no ale wtedy powinien byc słyszalny w całej części a te gromy wystepują w swojej pełnej krasie tylko będąc  miedzy kolumnami. 

no tak to wyglada gdyby narysować układ w przybliżeniu: 

 

room_bw.thumb.jpg.06a506e9af28cddf3fe2fadd2d487074.jpg

czerwone to kolumny, żółte to kotary z ciężkich zasłon (zawieszona na karniszach),  niebieska - kanapa do siedzenia)

Chodzi mi o to ze byc moze ta czesc aneksu kuchennego daje rezonans jakiś. całe pomieszczei jest dosc duże  37m2.

Ten ograniczony kotarami obszar  jakieś 8 x 6 x 5 x 5.5 m. 

z kanapy widok taki: 

room_kanapa.thumb.jpg.b4f2000dc7c70270177ec9e2be0e2b1d.jpg

Nic lepszego nie wymysliłem.

Myslałem o dyfuzorach, ale to zawsze kolejne gratki w pokoju... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.