Skocz do zawartości
IGNORED

KLUB B&W


brodawid
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Samo pomieszczenie ma nieregularny kształt plus ustawienie, które wybrałeś jest niefortunne i totalny brak symetrii ustawienia jak również odsłuchu na sofie. 
Dwie ściany przy ostrym kącie mają 8 i 6 mtr dla których mody wypadają 25-28 Hz plus nieszczęsny kąt ostry (róg), to razem powoduje ową wibrację powietrza lub jak napisałeś „grzmoty” - wynika to z nałożenia dwóch najsilniejszych modów jakie występują w tym pomieszczeniu i ich wzajemnego wzbudzania, gdy zachodzą korzystne warunki dla wystąpienia zjawiska jak głośne granie=dużo wyzwolonej energii w niskim zakresie. 

Jaka jest wysokość pomieszczenia?

Dla mnie najbardziej sensowne ustawienie to wypróbowanie ustawienia kolumn na ścianie, gdzie jest teraz sofa - symetrycznie od lewej ściany i zasłony, a sofę ustawić tam gdzie są w tej chwili kolumny możliwie daleko od lewego kata ostrego rogu pomieszczenia - np. trójkąt równoboczny ca. 3 mtr.

pzdr

Edytowane przez will66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki za uwagi.

wysokość to jakiś standard zapewne obecnego budownictwa. powinno byc coś 2,7m... ale domierzę w weekend.

sprobuje w weekend pokombinować też z ustawieniem. Myslałem aby kolumny pod linią okien, na pewno pojawi sie symetria ale to ustawienie nie do obrony na stałe (kłopot z ekranem). Sprobuje też  - jak piszesz - odwrócić obecne ustawienie kolumny/kanapa. Jeżlei pojawi sie różnica to bede musiał rozważyć zmianę na stałe. Jest to możliwe,  choć wymagać bedzie przewieszenia ekranu i półki z rzutnikiem. 

pozdrowionka!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam klubowiczow.

Zapisuje sie do klubu z podstawowym modelem b&w 607. Kolumny zakupione od nowosci,graja dopiero pare dni prosto z pudelka od nowosci. Towarzyszy temu bluesound powernode 2. Jest tom oja moze z 20 para kolumn wiec jakies tam malutkie porownanie mam wydaje mi sie.

W przeszlosci mialem bowersy 685 od nowosci,603s2 i jakies tam popierdolki do kina. 685 graly tylko w kinie dobrze,pierwsze godziny byly tragiczne,generelanie polerzaly z 3 miesiace i poszly,nigdy ich jakos milo nie wspominam. 603s2 grally z linem i caspianem,cos tam bylo ale tez bez szalu...

607 zakupione ostatnio to jednak inna bajka. Kupilem je poniewarz zostalem bez kolumn a okazalo sie ze wszystkkie sklepy w okolicy mimo ze otwarte od 4tego (UK) nie maja zadnego towaru na srzedaz,wszystko idzie z chin. Para bowersow to jedynna opcja byla znaleziona w magazynie. Wiedzac ze do bluesounda akurat jakos ludzie polecaja te 607 to wzialem w slepo bez odsluchow.

Dzwiek zaskoczyl od pierwszych minut. Kolumny sa bardzo precyzyjne,szybkie i detaliczne. Blesound jest troszke po cieplejszej stronie  wiec system uwarzam za dobrany. Jestem bardzo milo zaskoczony jak podstawowa wersja glosnikow moze przyjemnie grac. Wokale bardzo wyraznie wyeskponowane,trabka,klawisze z mnostwem detali. Dol pasma podciagnale w korektorze i jest bardzo dobrze,gitara dobrze dociazona. System gra radosnie,zywo i rytmicznie. 

Przesiadlem sie na to z Kef LSX ktore okazaly sie totalna porazka,nie mialy nawet startu do obecnego dzwieku.

Sumujac jestem pod wrazeniem ze mozna uzyskac budzetowo naprawde satysfakcjonujacy dzwiek. Dodam jeszcze ze bluesound powernode jest wspanialy. Wzmak klasy D plus streamer wielkosci 20cm na 20cm gdzie ograniczona przestrzen na skrzynki  byloa priorytetem u mnie . 

 

 

 

Roksan Caspian m2, Epos m12.2,Cambridge Audio Stream Magic 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, muzaman napisał:

piękne są. Na przykładzie serii 800 Prestige wróżę im dobrą sprzedaż ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, muzaman napisał:

A cena jak będzie wyglądała?

702 Signature - 11.499 zł za 1 szt.

705 Signature – 6.699 zł za 1 szt.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam serdecznie zacnych Klubowiczów :)

Jeszcze materialnie nie należę, ale duchem już się mam nadzieję zbliżać do bycia członkiem Klubu :)
Mam możliwość okazyjnego zakupu głośników B&W 802 D2 w dobrej cenie.

Bowersy "chodzą" za mną odkąd zanurzyłem się w tę pasję audio. Pamiętam, jak słuchałem w salonie B&W 801 D czyli słynnych "pralek" :) Wtedy zwyciężyły zdecydowanie cenowo  i co najciekawsze brzmieniowo (pełniejszym odtworzeniem całego pasma) niemieckie głośniki Canton Reference :), które zostały po kilku latach sprzedane, ze względu na przeprowadzkę i pomniejszenie się z wydatkami na sprzęt. Jestem więc obecnie tzw. suchym audiofilem na odwyku lub podtrzymaniu ;). Klasyczny sprzęt audio zastąpiłem monitorami studyjnymi. Jednak nadeszła znowu pora, by wrócić na audiofilskie łono :D

Mam zatem pytanie odnośnie zasilenia kolumn B&W 802 D2.
Czy możecie polecić jakieś końcówki mocy stereo lub monobloki, które dobrze poradzą sobie z Bowersami i które są w miarę budżetowo wycenione? 
Nie musi być to od razu hiper-sprzęt za duże pieniądze, raczej chodzi o ustrzelenie jakiejś dźwiękowej i cenowej perełki. Używając aktywnych monitorów doszedłem do wniosku, że jak najbardziej wchodzą również w grę końcówki mocy lub wzmacniacze klasy D. Może możecie również coś z takowych polecić?

Ostatnie kilka lat spędziłem z aktywnymi monitorami studyjnymi Dynaudio DBM 50, które gorąco polecam, ze względu na nietypową dla monitorów studyjnych muzykalność. Na postawie posiadanych sprzętów wychodzi na to, że jestem zwolennikiem czystego, pełnego niezabarwionego brzmienia z niskim kontrolowanym dołem, pełną średnicą i dobrą precyzyjną górą, która jednak nie kroi uszu na plasterki. Czyli bardziej niemieckie brzmienie ;). Słucham muzyki świata (Mari Boine, Taksim Trio, Djiwan Gasparyan, Huun Huur tu :D), trochę jazzu i bluesa klimatycznego lub starego (Jan Garbarek, lata 50-60) ale i czasem metalu (Rammstein :D).

 

Pozdrawiam serdecznie,

Piotr 

 

Edytowane przez Teufel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam ochotę zostać członkiem klubu B&W, ale jak napisałem maila do TOP HI-FI, że na allegro nówki 803 D3 były za 47 tys. Sprzedawca esotericaudio ( tyle, że czarne) i że cena na ich outlet byłaby uczciwa na poziomie 40 tys. - to nawet nie raczyli odpowiedzieć. Dlatego szukam ich dalej, ale nie w Polsce, bo u nas przebitka jest kosmiczna! Dodam tylko, że na kablach itp. akcesoriach narzut sklepu to 40%!

W dniu 2.06.2020 o 11:06, KOPI1 napisał:

Hejka, 

chcialem sie przyłączyć do pogaduch. od roku mam okazje delektowac sie 803 d3, ale wciaz są tematy do odkrywania. Stoją sobie spokojnie mniej wiecej tak: 

room.thumb.jpg.531b9400a5491f74c07cbcd319d3a67c.jpg

I napedza je wieksza integra Hegla (590). spacer.png

Żródło to streaming z tidala lub CD-T Cirrusa. Hegel ma dobrego DAC'a wiec nie kombinowałem wiele wiecej. 

Od zakupu podokładałem co ciekawsze kabelki (głosnikowe, zasilające i coaxiala do CD), listwe sieciową i pojawił sie ciekawy efekt: minaowicie w czesci nagrań ukazuje sie cos czego nie było wczesniej,  czyli wibracje powietrza przy kilkudziesieciu Hz (zaczyna sie tak od 25 Hz). Ma sie wrażenie ze ściany drżą, że grzmi na zewnątrz. ale wystarczy odejść 5 metrów na bok i ten efekt znika (wiec sąsiedzi nie słyszą mam nadzieje tych gromów). 

Dodam ze, wcale nie trzeba rozkrecać wzmacniacza, a i  ten pogrom zupelnie nie zakloca pozostałych pasm. Bardziej go czuć niż słychać, ale jak ktoś nie spodziewa sie to moze sie wystraszyć. spacer.png

W sumie to kapitalny i fajny efekt, ale może bardziej doświadczeni forumowicze potwierdzą, czy to czasem nie jest jakas wada (np. ustawienia).

 

Piękne kolumny. A czemu zdecydowałeś się na białe i czy kupowałeś je w Polsce?

Edytowane przez THX Ultra 2

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

???

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ponownie napisałem do TOP-HI-FI, ale zero jakiekolwiek reakcji. Ze zwykłej uprzejmości - odpisaliby np. że nie da rady w tej cenie, albo coś w tym stylu.

Czyli potencjalnego klienta mają głęboko w czterech literach.

Edytowane przez THX Ultra 2

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, THX Ultra 2 napisał:

 

Ponownie napisałem do TOP-HI-FI, ale zero jakiekolwiek reakcji. Ze zwykłej uprzejmości - odpisaliby np. że nie da rady w tej cenie, albo coś w tym stylu.

Czyli potencjalnego klienta mają głęboko w czterech literach.

A Ty dzwoniłeś do tego sklepu i pytałeś się co to są za kolumny ? Bo przecież to nie są z naszej dystrybucji, bo takowe ma tylko TOP HIFI.. I czy na pewno są to nowe kolumny, bo nawet znajomego kolega kupował w NIemczech niedawno nówki i wyszły mu więcej.. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem z gościem, co je wystawiał na allegro. Kupione bezpośrednio w UK (nówki nie otwierane kartony na fotkach dokładnie pokazane). Klient mu się wycofał i obniżył cenę (B&W 803D3)na 47.500zł.  Wiem, że poszły poza allegro jeszcze ciut taniej. Rozmawiałem z jednym ze sklepów i znają gościa pod nickiem EsotericAudio i twierdzą, że to wiarygodny sprzedawca, pomimo, że większość czasu mieszka w Dublinie.

Ale były czarne i akurat mnie nie pasowały. Nówki w tej chwili w kolorze rosenut, ten który mnie interesuje są u tego gościa do zamówienia za 52 tys zł. Sprzedawca kupuje je bezpośrednio w UK. To i tak dużo taniej niż w TOP HI FI. Czyli ten outlet  w TOP HI FI (po rozmowie zeszli na 49 tys.) i tak jest za drogi w stosunku do nowych z UK.

Edytowane przez THX Ultra 2

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/30/376426.php

Tu bym się potargował, gdyby nie ten kolor...

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, THX Ultra 2 napisał:

Pisałem z gościem, co je wystawiał na allegro. Kupione bezpośrednio w UK (nówki nie otwierane kartony na fotkach dokładnie pokazane). Klient mu się wycofał i obniżył cenę (B&W 803D3)na 47.500zł.  Wiem, że poszły poza allegro jeszcze ciut taniej. Rozmawiałem z jednym ze sklepów i znają gościa pod nickiem EsotericAudio i twierdzą, że to wiarygodny sprzedawca, pomimo, że większość czasu mieszka w Dublinie.

Ale były czarne i akurat mnie nie pasowały. Nówki w tej chwili w kolorze rosenut, ten który mnie interesuje są u tego gościa do zamówienia za 52 tys zł. Sprzedawca kupuje je bezpośrednio w UK. To i tak dużo taniej niż w TOP HI FI. Czyli ten outlet  w TOP HI FI (po rozmowie zeszli na 49 tys.) i tak jest za drogi w stosunku do nowych z UK.

A za ile byś kupił nowe 803 w Polsce? 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalna cena to 37 tys. za sztukę. Ale nie prowadziłem jeszcze żadnych negocjacji. Pytałem się o centralny HTM1-D3 - 26999zł, a oddaliby za 20 tys. A u tamtego gostka 3950 euro.

Edytowane przez THX Ultra 2

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, THX Ultra 2 napisał:

Oficjalna cena to 37 tys. za sztukę. Ale nie prowadziłem jeszcze żadnych negocjacji. Pytałem się o centralny HTM1-D3 - 26999zł, a oddaliby za 20 tys. A u tamtego gostka 3950 euro.

38 tyś jest oficjalna cena za szt. w Polsce. 

https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podlogowe/bowers-wilkins-803-diamond-d3-bialy.html

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie dużo bliżej 38 niż do 37 tys.?

Ale wolałbym najpierw znaleźć kupca na moje MA-PL300 i wówczas dopiero zacząć konkretne rozmowy.

https://www.olx.pl/oferta/monitor-audio-platinum-pl-300-gen-i-CID99-IDDRUnG.html

 

Edytowane przez THX Ultra 2

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba szukać kupca, sam się nie znajdzie.. ? Bo teraz wychodzi, że nawet jakbyś porównywalną ofertę dostał to i tak byś nie kupił, bo rozumiem, że najpierw chcesz sprzedać swoje.. 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie:)

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Ok, dzięki za odpowiedź.

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie, jak waszym zdaniem 705s2 zgrały by się z Rotel RA-1592

Kilka lat temu miałem 685 z rotelem ra06, było rozdzieczo, dynamicznie , przestrzennie , ale przy dłuższym odsłuchu jednak zbyt męcząco na wysokich tonach

i stąd moje pytanie , czy przy lepszym wzmacniaczu tej marki oraz wyższym modelu b&w czyli 705s2 byłoby lepiej pod tym względem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 

Witam

Mam pytanie, jak waszym zdaniem 705s2 zgrały by się z Rotel RA-1592

Kilka lat temu miałem 685 z rotelem ra06, było rozdzieczo, dynamicznie , przestrzennie , ale przy dłuższym odsłuchu jednak zbyt męcząco na wysokich tonach

i stąd moje pytanie , czy przy lepszym wzmacniaczu tej marki oraz wyższym modelu b&w czyli 705s2 byłoby lepiej pod tym względem?

 

Ra1592 gra łagodniej od starszych modeli, jednak jest to dalej Rotel. Jak będziesz grał z wbudowanego DACa to będzie jeszcze łagodniej. Bardzo często sprzedajemy sety B&W z Rotelami z serii 15. 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 

dziękuję za info

czyli nie powinno być ostro na górze?

musisz posłuchać, jeden powie, że ostro, drugi, że ok. B&W ma kopułkę metalową, więc góry jest sporo, ale czy ostro? Sam ocenisz ?

Sam mam w domu w drugim systemie B&W CM6 S2 (starszy model 705) z Rotelem i dla mnie nie gra to za ostro.

Zapraszam na odsłuch

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
14 godzin temu, Niepokorny napisał:

Panowie, porównywaliście kiedykolwiek modele 800-803 vs Dynaudio Confidence 30-60..?

Dynki to brzmieniowo przeciwienstwo B&W. Jakiego dzwieku szukasz?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.