Skocz do zawartości
IGNORED

KLUB B&W


brodawid
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Chciałbym dołączyć do klubu z B&W 706s2 i od razu zadać pytanie o wzmacniacz.

Słucham różnych gatunków trochę starszego rocka (Pink Floyd, Dire Straits, Doors i takie tam), trochę jazzu, blusa, czasami elektronikę a nawet klasykę. Generalnie oprócz Hip Hopu, Rapu, Disko...,House i tym podobnych wynalazków, jak mi się coś spodoba to słucham. Jeśli chodzi o charakter brzmienia to raczej cenię sobie neutralność, w kierunku ciepła. Na razie kolumny grają z Pioneerem A-A6-J. Wcześniej miałem Tannoye M4. Teraz generalnie więcej muzyki w muzyce ?, ale mam wrażenie, że ten wzmacniacz to raczej wąskie gardło jest. Pokój nie jest duży, około 18,5m2, jakieś 3,4*5,4. Gra to na dłuższej ścianie. Pokój raczej nie pusty, żona zadbała o ustroje ? .

Na wzmacniacz chcę wydać około 5 tys., nowy. Używki z pewnych względów nie wchodzą w grę, proszę nie pytać. Mam kilka typów. Z Bowersami jest ten problem, że są tylko w TopHiFi. W tej cenie to u nich Nady i Rotele są. Inne musiałbym wypożyczać bądź targać kolumny ze sobą. Wożenie kolumn odpada a wypożyczenie to ostateczność, na końcowym etapie wyborów.

Jako, ze to klub Bowersa to pewnie koledzy mieli okazje sprawdzić jak one graja z rożną elektroniką. Mam kilka typów w tym zakresie cenowym i prosiłbym o radę, które są godne rozważenia, biorąc pod uwagę moje gusta muzyczne i preferencje brzmienia.

1. Audiolab 6000a

2. Nad c368 badź nad c375bee.

3. Rotel a14

4. Rega brio-r , elex-r

5. Cambridge Audio cx-81 - wszędzie mi mówią, że się tego razem nie łączy.

6. Magnat mr-780

7. Advance Acoustic X-i105

8. Musical Fidelity M3si

9. NuPrime IDA-8

Chyba starczy. Proszę o nakierowanie co mogę od razu skreślić a czym warto się zainteresować. Rzadko kupuje sprzęt a tym bardziej nie lubię go potem sprzedawać. Nie to, że jestem zbieraczem ? , po prostu ta czynność mnie przerasta. Chciałbym za pierwszym strzałem dobrze wybrać i cieszyć się muzyką przez lata.

Pozdrawiam

Krzysztof

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z szanownych kolegów mógłby mi podesłać gdzie mogę znaleźć rozpiskę opisy modeli kolumn.

Chodzi mi o homologiczne przedstawienie modeli produkowanych w poszczególnych latach. (szczególnie seria 8** )

Bo po nazwach ciężko się zoriętować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.09.2020 o 18:10, Bromba napisał:

a czym warto się zainteresować

Imo, spr Rotel i Music Fidelity. Super też gra z Moon’ami. Możesz jeszcze spr z Heglem

3 godziny temu, Ma_ki napisał:

Czy ktoś z szanownych kolegów mógłby mi podesłać gdzie mogę znaleźć rozpiskę opisy modeli kolumn.

Mr. Google załatwia takie rzeczy albo wystarczy wejść na stronę grupy B&W, żeby wydobyć info ?

Ot chociażby

 http://bwgroupsupport.com/archives/bw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witam Wszystkich,

niniejszym chciałbym dołączyć do Klubu z B&W CM5 S2 i DB4S - kolumienki grają 4 lata, natomiast sub liczy sobie 3 wiosny.

Zastanawiam się nad odświeżeniem wyposażenia i zaczynam od nowych głośników. Po głowie chodzą mi 702 S2. Mam namierzone używane, kupione w tym roku, na gwarancji. Problem w tym że do reklamowania produktów B&W ma prawo wyłącznie pierwszy właściciel. Czy wiecie jaka jest awaryjność tych 702 S2? Zawsze miałem długie zęby do kupowania używanych sprzętów i nie chcę, żeby oszczędność się na mnie zemściła. Wiadomo, ile kosztują nowe. Używane są oczywiście tańsze, ale nadal nie są to małe pieniądze. Ewentualna naprawa niegwarancyjna to pewnie majątek. Może jednak lepiej kupić nowe?

Byłbym wdzięczny za jakieś rady. Dzięki z góry.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
16 godzin temu, lolek126 napisał:

Coś nie poszło 

 

153170132-5067974983276075-1204776303319

Matko Bosko ? 

Przypłyną do Polski, się odmaluje i na allegro ?

Edytowane przez Top Hi-Fi & Video Design

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

U mnie w systemie zmiany, dlatego gdyby ktoś rozglądał się za 702 Signature, to zapraszam na priv.

Wyprzedzając pytania, to nie tak, że nie zagrały ?, trochę mi się koncepcja systemu zmieniła, może jeszcze zostaną, ale na ten moment liczę, że dadzą dużo przyjemności z odsłuchów komuś innemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ja zaczynam  polowanie na B&W 802 D3. Używki ma gościu za 68 tys. do stargowania. Ale myślałem o nowych i niestety pazerność naszego sprzedawcy (wiadomo o kogo chodzi) jest niesamowita. Na próbę uruchomiłem mojego znajomka z salonu sprzedaży Sony w Warszawie. Mówię: zagadaj do nich, może się dogadasz?

Ale jakiś nawiedzony zaproponował mu 85 tys.( wyższą cenę niż mnie podano na maila). No to mówię tak: jak przyjdą do Ciebie po wypasiony Sony - to potraktuj ich tak samo! To może się czegoś nauczą!

Mógłbym komuś dać zarobić z 5 tys. ale nie 30 tys.

Czyli trzeba szukać okazji gdzie indziej... 

Edytowane przez THX Ultra 2

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.09.2020 o 18:10, Bromba napisał:

Witam wszystkich,

Chciałbym dołączyć do klubu z B&W 706s2 i od razu zadać pytanie o wzmacniacz.

Słucham różnych gatunków trochę starszego rocka (Pink Floyd, Dire Straits, Doors i takie tam), trochę jazzu, blusa, czasami elektronikę a nawet klasykę. Generalnie oprócz Hip Hopu, Rapu, Disko...,House i tym podobnych wynalazków, jak mi się coś spodoba to słucham. Jeśli chodzi o charakter brzmienia to raczej cenię sobie neutralność, w kierunku ciepła. Na razie kolumny grają z Pioneerem A-A6-J. Wcześniej miałem Tannoye M4. Teraz generalnie więcej muzyki w muzyce ?, ale mam wrażenie, że ten wzmacniacz to raczej wąskie gardło jest. Pokój nie jest duży, około 18,5m2, jakieś 3,4*5,4. Gra to na dłuższej ścianie. Pokój raczej nie pusty, żona zadbała o ustroje ? .

Na wzmacniacz chcę wydać około 5 tys., nowy. Używki z pewnych względów nie wchodzą w grę, proszę nie pytać. Mam kilka typów. Z Bowersami jest ten problem, że są tylko w TopHiFi. W tej cenie to u nich Nady i Rotele są. Inne musiałbym wypożyczać bądź targać kolumny ze sobą. Wożenie kolumn odpada a wypożyczenie to ostateczność, na końcowym etapie wyborów.

Jako, ze to klub Bowersa to pewnie koledzy mieli okazje sprawdzić jak one graja z rożną elektroniką. Mam kilka typów w tym zakresie cenowym i prosiłbym o radę, które są godne rozważenia, biorąc pod uwagę moje gusta muzyczne i preferencje brzmienia.

1. Audiolab 6000a

2. Nad c368 badź nad c375bee.

3. Rotel a14

4. Rega brio-r , elex-r

5. Cambridge Audio cx-81 - wszędzie mi mówią, że się tego razem nie łączy.

6. Magnat mr-780

7. Advance Acoustic X-i105

8. Musical Fidelity M3si

9. NuPrime IDA-8

Chyba starczy. Proszę o nakierowanie co mogę od razu skreślić a czym warto się zainteresować. Rzadko kupuje sprzęt a tym bardziej nie lubię go potem sprzedawać. Nie to, że jestem zbieraczem ? , po prostu ta czynność mnie przerasta. Chciałbym za pierwszym strzałem dobrze wybrać i cieszyć się muzyką przez lata.

Pozdrawiam

Krzysztof

 

I jaki wzmacniacz kupiłeś ?

U mnie te głosniki grają z Naim Uniti Atom. W moim odczuciu jest bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, THX Ultra 2 napisał:

Ja zaczynam  polowanie na B&W 802 D3. Używki ma gościu za 68 tys. do stargowania. Ale myślałem o nowych i niestety pazerność naszego sprzedawcy (wiadomo o kogo chodzi) jest niesamowita. Na próbę uruchomiłem mojego znajomka z salonu sprzedaży Sony w Warszawie. Mówię: zagadaj do nich, może się dogadasz?

Ale jakiś nawiedzony zaproponował mu 85 tys.( wyższą cenę niż mnie podano na maila). No to mówię tak: jak przyjdą do Ciebie po wypasiony Sony - to potraktuj ich tak samo! To może się czegoś nauczą!

Mógłbym komuś dać zarobić z 5 tys. ale nie 30 tys.

Czyli trzeba szukać okazji gdzie indziej... 

Jaki klient taka oferta ze sklepu.

Lyngdorf TDAI-1120, Technics SL-1500C, Bowers&Wilkins 606 S2 Anniversary Edition

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jaki klient taka oferta ze sklepu".  Tylko, że ta "genialna" myśl nie ma nic wspólnego z tym co wyżej napisałem.

Przychodzi handlowiec do handlowca i zostaje potraktowany gorzej niż pierwszy lepszy klient z ulicy.

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich fanów Bowers'a & Wilkins'a,

Ja osobiście nim zostałem kupując swoje pierwsze B&W CDM-1NT ok. 20 lat temu i mam je do dzisiaj. Z czasem rodzinka CDM'ów rozrosła się do całego kompletu kina domowego 7.1 włącznie z oryginalnym i bardzo mało dostępnym subwooferem ASW CDM, dodatkowo CDM-SNT, CDM CNT oraz frontowe CDM-7NT... z uwagi na to że z kina korzystam już bardzo rzadko, rozważam też możliwość sprzedaży i powrotu do słuchania tylko muzyki. Można powiedzieć że w 99% już powróciłem do stereo i jakiś czas temu nabyłem używane głośniki oczywiście również Bowers&Wilkins i to z wyższej półki czyli 805 D2.

Niestety przy przestawianiu systemu wydarzyło się nieszczęście,  uszkodził się głośnik wysokotonowy, diamentowa kopułka praktycznie się wykruszyła. Nowy taki głośnik w serwisie AudioKlanu to 2500-3000zł (!!!) oczywiście są różne tańsze opcje w tym aluminium (ale to raczej nie ma chyba sensu) np. na ebay. W związku z tym mam pytanie o być może wasze doświadczenia z takim tematem(?) Będę wdzięczny za pomocne odpowiedzi gdzie i co szukać żeby nie przepłacić ale również nie kupić np. podróbki.

Pozdrawiam

Edytowane przez Audioholics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne wyjście to szukać na zagranicznych forach i aukcjach szczególnie w UK. Ze 2 lata temu na Ebay.UK była prywatna oferta sprzedaży 2 sztuk nowych takich głośników za niższą cenę niż w serwisie. Nie pamiętam już tej ceny , ale coś około połowa ceny, może lekko więcej ( tak twierdził sprzedający ). O podróbkach tych głośników jeszcze nie słyszałem.

Ewentualnie napisać do serwisu B&W w UK za ile by sprzedali taki głośnik , myślę że będzie taniej niż u nas.

No albo odłożyć i kupić w AudioKlan. Drogo ale pewnie i bez ryzyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku miesięcy cieszę się z zakupu monitorów 706 S2. Wersja w fornirze mahoniowym. Chciałbym dołączyć do klubu . Kolumny grają ze wzmacniaczem Primare I15. Zestaw ten daje mi w muzyce to na czym mi zależało, kontur, twardość i energetyczną górę. Wszystko po ciemnej stronie skali. Bas idealnie pasuje do 25 metrowego pokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.03.2021 o 16:38, danielzy napisał:

Jedyne wyjście to szukać na zagranicznych forach i aukcjach szczególnie w UK.

Ewentualnie napisać do serwisu B&W w UK za ile by sprzedali taki głośnik , myślę że będzie taniej niż u nas.

O podróbkach tych głośników jeszcze nie słyszałem.

No albo odłożyć i kupić w AudioKlan. Drogo ale pewnie i bez ryzyka.

Dziękuję za podpowiedź, przeszukałem już prawie wszystko.

Ku mojemu zdziwieniu B&W UK nie wysyła do PL... https://bowerswilkins.encompass.com/item/12425209/Bowers__Wilkins/ZZ14388/

Na podróbki faktycznie się nie natknąłem, ale jest jedna zastanawiająca aukcja na ebay'u (..805D2 Aluminum for Diamond !!! ; )

To co do tej pory widziałem to odziwo AudioKlan jest "niestety najtańszy" 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Audioholics napisał:

Ku mojemu zdziwieniu B&W UK nie wysyła do PL...

nie wysyła, ponieważ obowiązują umowy dystrybutorskie 😉

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Co myślicie o zamianie  803 matrix S2 na 805 Nautilus? 

Myślę o tym dlatego że wydaje mi się że 803 są trochę za duże do moje pomieszczenia plus nie jest ono zbyt przygotowane akustycznie i w związku z tym nie jestem w stanie zapanować na niskimi częstotliwościami. Zwłaszcza jest to odczuwalne kiedy słucham głośniej.

Pomieszczenie ma ok 15m2 i jest częściowo otwarte na drugie pomieszczenie ok 10m.

 

Wzmak sansui Alpha 907, źródło Spotify/cd. kable nordost/tellurium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, michal rozmus napisał:

Pomieszczenie ma ok 15m2 i jest częściowo otwarte na drugie pomieszczenie ok 10m.

De facto to jest 25 m2 - niskie częstotliwości „wędrują” po tych dwóch pomieszczeniach , a przy głośniejszych odsłuchach wzbudzając mody. 
Jeżeli masz taką możliwość to częściowym rozwiązaniem mogłaby by być kurtyna/zasłona akustyczna (są takie rozwiązania na rynku - kwestia akceptacji i estetyki) oddzielająca oba pomieszczenia na czas odsłuchów. 
i/ lub owe wspomniane 805 👍 - do przetestowania. 
 

Ja gram na 804 d3 w 20 m2 (adaptacja aku) i uważam, że jest to odebrałby size kolumn do tej kubatury. 

Edytowane przez will66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, michal rozmus napisał:

803 są trochę za duże do moje pomieszczenia

na pewno są za duże. Najlepiej jakby była możliwość odsłuchu w podobnej wielkości chociaż pomieszczeniu na Twojej elektronice. 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, kuli007 napisał:

Chodzi mi po głowie zamiana 802 D3 na 800 D3 warto?

Wysłane z mojego CPH2113 przy użyciu Tapatalka
 

jaka elektronika i metraż? 800 to już niezłe klunkry 😉

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

jaka elektronika i metraż? 800 to już niezłe klunkry 😉

To potężne kolumny. Większe przetworniki potrzebują więcej pradu - tu moc zestawu powinieneś liczyć w kW. Zwrotnice tam są pancerne tak jak w 801-ach, także im więcej tym lepiej... Pokój minimum 30m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.