Skocz do zawartości
IGNORED

Jak podlaczyc subwoorfera


jacek

Rekomendowane odpowiedzi

Temat podobny do 4698. W Yamaszce na wyjsciu na sub jest jeden chinch a w wejsciu suba sa 2 ( L i R). Madra rada w temacie o powyzszym numerze to polaczenie kablem z jednej strony chinch a zdrugiej 2 chinche. Mi fachowcy z mediamarkt podali, ze moge sie polaczyc kablem 1 chinch - 1 chinch i wpiac w gniazdo suba dla kanalu lewego. Kto ma racje? A moze oboe strony?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzeba tobie takiego zlacza:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że możesz podłączyć suba kablem 1 chinch - 1 chinch oczywiście nie ma reguły na to że trzeba podłączać do lewego wejścia w subwooferze, należy kabel podłączyć do wejścia mono. Podłączenie konektorem typu Y zaleca się w przypadku gdy chcemy by subwoofer grał głośniej, niektórzy producenci podają że dzięki konektorowi Y można uzyskać zysk 6db.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym kablem Y i wzrostem glosnosci o 6dB mam niejakie problemy ze zrozumieniem jak by to mialo funkcjonowac. Co prawda nie jestem na 100% pewny, ale nie sadze by sumowanie sygnalu powodowalo stworzenie sumarycznego sygnalu o 6dB glosniejszego. Kazdy "normalny" aktywny sub ma koncowke mocy mono, czyli to co sztucznie przez kabel Y bylo rozdzielone na dwa wtyki cinch za wtykami znowu bedzie sumowane (nie mam oczywiscie na mysli zwarcia tych kanalow) i zasila mono koncowke.

 

Jesli ktos ma kabel Y niech przeprowadzi maly test i w trakcie odtwarzania np. sygnalu wzorcowego wyjmie jedna wtyczke kabla Y i zobaczymy czy sub bedzie cichszy (6dB to bodajze czterokrona roznica glosnosci!!!)

 

xajas

______________

www.jaschiks.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xajas mi też się wydaje że te 6db to zbyt dużo, taki skok mocy podaje min. Rel i Paradigm (może to oczywiście być chwyt marketingowy). Sam tego osobiście niesprawdzałem, ale prawdopodobne wydaje się że w przypadku podłączenia podwójnego kabla subwoofer zagra głośniej. Sam jestem ciekaw czy ktoś próbował łączyć subwoofer na obydwa sposoby i jakie wychwycił różnice !

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie stosuję kabla Y, gdyż do suba Rotel RSP 1066 przesyła mocny sygnał, gdy amplituner przesyła słaby sygnał kabel Y moze być pomocny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacek sprawdz w instrukcji musi być jakaś wzmianka o tym które wejście jest mono. Ale skoro na lewym działa dobrze to zostaw tak jak jest.

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja oprocz kabla do suba mam wlasnie takie rozdwojenie na obydwa kanaly taralabsa - po wyjeciu tych "widelek" sub gra duzo ciszej - no moje ucho mniej wiecej o polowe. po wzmocnieniu sygnalu we wzmaku czy subie nie slysze jakichs drazniacych kwestii nie mniej jednak w salonie zostalem poinformowany ze suby z takim wejsciem wymagaja takich widelek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jednak to prawda. Nie chcę nawet sobie wyobrażać co by się stało jak bym tak podłączył mojego Paradigma, przecież on już teraz gra tak jak by chciał zburzyć dom i to w pokoju 35m!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemski

(Konto usunięte)

obecnie używam bardzo dobrego Profigold`a, ale planuję go zmienić na coś innego z tego względu że okazał się za długi (chyba 5m) i planuje kupić podwójny - gdy to się uda to nie omieszkam przedstawić swoich spostrzeżeń w tym topic`u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...obecnie używam bardzo dobrego Profigold`a, ale planuję go zmienić na coś innego z tego względu że okazał się za długi (chyba 5m) i planuje kupić podwójny..."

 

Do czego to by mialo prowadzic (oprocz wydanej kasy)?

 

 

xajas

______________

www.jaschiks.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzilem i rzeczywisci po podłaczeniu L i Pwejscia za pomocą rozgałeznika zwiększa poziom głosności jest o wiele głośniej a gdy wyłacze jednego cincza to jest ciszej tak o połowę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha czy jest jakas róznica bo ja teraz zamiast uzyć rozgałeznika zrobilem po prostu na koncu poledynczego przewodu 2 wejscia cincz czy moze tak byc ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobrze czyli ustaliliśmy że jest głośniej. Ale czy pozatym zmienia sie coś w brzmieniu subwoofera? bas jest szybszy, wolniejszy, głębszy?

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jacek_

(Konto usunięte)

jesko- niestety nie mam zadnej instruckji poza ogolna infomacja quadrala a sprzet kupiony na zamowienie w MediaM w Niemczech (nawiasem mowiac za 60% polskiej ceny). moze to tylko klocek od calego zestawu i instrukcja jest do calosci. Ale reszta (fronty, center i tyly) kupiona u nas tez ma w papierach taka sama ogolna ulotke. Quadral moze tak ma? A jesli chodzi o sposob podlaczenia moze z tym poeksperymentuje ale to grozi rozwodem bo teraz juz jakies pierdulki wiszace na scianie brzecza i nie daj boze spadna..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mateusz-> skoro tak mówisz, to temat jest warty sprawdzenia, widać że brzmienie subwoofera także można rególować kablami lub sposobem ich podłączenia. Ja się z tego ciesze ponieważ chciałbym trochę zmienić brzmienie mojego suba, a konkretnie chciałbym by był szybszy, bardziej precyzyjny.

Jacek_-> trochę to dziwne że taka firma jak Quadral daje do swoich kolumn tylko ulotki, ja do swojego Paradigma dostałem bardzo obszerną instrukcje, obejmuje ona wszystkie możliwe sposoby podłączenia subwoofera i jednocześnie wyjaśnia jaki to ma wpływ na brzmienie. Sam przed chwilą z ciekawości podłączyłem niskotonowiec do lewego wejścia (paradigm ma weście mono po prawej stronie), i stwierdzam że nie ma absolutnie żadnej różnicy!!! bas jest identyczny ta sama szybkość, głębia, precyzja i moc. Podejżewam że u ciebie sytuacja jest podobna.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeloaczylem na jeden kabelek i slucham...

sam jestem ciekawy efektow

co do instrukcji to jest jasno i wyraznie napisane ze w momencie gdy wzmacniacz nie posiada odpowiedniego wyjscia to podlaczyc do lewego wejscia :)

ciekaw jestem jaki wzmak ma take wyjscie na suba zdublowane

faktem jest tez zeby uzyskac u mnie ten sam efekt to musze dac suba na maxa i we wzmaku tez prawie full

jak sie juz wslucham to cos napisze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jacek_

(Konto usunięte)

Mam w subie quadrala sub 80: Low Levelinput i output chinche (L i R), oraz High Level input i output zaciski ( +, -) (L i R), regulator odciecia czestotliwosci, regulator glosnosci. Oraz przelaczniki auto (off i on), phase (0 i 180). Podlaczylem sie chinchem z yamahy do Low Level L input. Do czego sluzy odciecie i glosnosc wiem. Ale po diabla sa wejscia - wyjscia High level, przelaczniki auto i phase nie wiem wogole. Jak pisalem wyzej brak instrukcji sprawy nie ulatwia. Gra wszystko ok ale wole wiedziec za co zaplacilem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po jednum dniu niniejszym stwierdza sie:

- poza tym ze jest glosniej z kabelkiem typu "y" nie ma zadnej roznicy w barwie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o kabelek typu Y i wiedzieć dlaczego sub gra głośniej przez ten kabelek to trzeba znać się torszke na budowie wzmacniacza i zwrotnicy aktywnej w subie, ponieważ jest tak że przez podpięcie do wejścia L i R sygnał jest mocniejszy poniważ zwrotnica sumuje oba sygnały L i R i po zsumowaniu idzie to na końcówke mocy i poza tym jest mozliwośc dokładnego odcięcia częstotliwości więc sub gra w danej częstotliwości z najwiekszą efektywnością a jak podepniemy jednym mono kabelkiem to sygnał na zwrotnice podawany jest o wiele słabszy więc sub będzie grał ciszej i regulacja odcięcia bedzie mniej skuteczna, więc w amplitunerach A/V przydatne ale nie konieczne jest dodatkowe wejście czyli mono LFE które omija zwrotnice i sygnał jest podawany odrazu na końcówke mocy ale to rozwiazanie jest raczej niezbyt dobre jesli chce się słuchac muzyki z subem ponieważ wyjście z ampli jest do 120Hz więc jak ampli nie posiada elektronicznego odcięcia częstotliwosci to mogą wystapic problemy podczas współpracy z kolumnami głównymi bo częstotliwości będą na siebie nachodzić i może byc kiepsko więc w takim przypadku lepiej uzyć wejścia L i R korzystając z kabla typu Y albo ze zwykłego mono podpiętego pod wejście stereo L i R.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed chwilą podłączyłem subwoofer za pomocą konektora, i rzeczywiście jest dużo głośniejszy. Musze przyznać że po za głośnością również brzmienie basu zmienia się. Nie będe mówił dzisiaj o szczegółach, ale jutro mam zamiar spędzić parę godzin na testach, wtedy nieomieszkam zamieścić krótkiej recenzjii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elfan, no trzeba się znać, trzeba.

 

Po pierwsze, nie zwrotnica, a filtr. To dwie inne rzeczy.

 

Dwa wejścia są po to, aby sumować sygnał, czyli ze stereo zrobić mono. Po podaniu sygnału stereo sygnał jest większy, ale co z tego?

 

Da to tylko tyle, że regulacja głośności będzie "niżej" przy tej samej głośności, a przy godzinie np. 12 osiągniesz pełną moc (przy jednym kablu o 4-ej)

 

Teoria z "mniej skuteczną regulacją odcięcia kiedy podamy sygnał jednym kablem" to totalna bzdura.

 

 

xajas: 6dB to dwa razy głośniej, nie cztery.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.