Skocz do zawartości
IGNORED

Problem z Sennheiser HD555


nyno

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż jestem nieszczesliwym posiadaczem słuchawek sennheiser hd555. Dlaczego? Trzeszczy prawa słuchawka przy większej głośności, szczególnie przy większych basach. Jest to poziom głośności, na ktorym rzadko słucham muzyki, jednak nie jest to jakaś ogromna głośność, przy której by uszy urywało, tym bardziej, że na moich starych hd202 na tym poziomie wszystko grało bez jakichkolwiek zniekształceń, a co dopiero mowić o trzeszczeniu. Jestem tym bardzie zły gdyż wysyłałem już raz je do serwisu. Nic nie stwierdzili i odesłali z powrotem. Wtedy wysłałem do serwisu drugi raz. Chyba mieli mnie dość i dostałem nowy egzemplarz HD555 warunkowo. Jednak co sie okazalo nowe słuchawki posiadaja tę samą wade co stare. . Jestem strasznie zły gdyż od po tej firmie możnaby sie czegos wiecej spodziewac... Co o tym sądzicie. Czy HD555 po prostu tak mają, czy mam po prostu pecha???

Dodam, że moim źródłem dzwieku jest komputer z karta dzwiekowa sound blaser audigy zs2 gold. Oczywiscie sprawdzałem też czy problem wystepuje gdy podlacze sluchawki do innego zrodła. Podlaczalem do komputera z dzwiekowka asusa, oraz sprawdzalem podlaczajac do wiezy. Testowałem na mp3 192kbps,320kbps oraz utworach audio. Na kazdym ze zrodel dzwieku problem wystepowal i wystepuje. :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wcisneli Ci tych samych sluchawek w nadzieji ze masz urojenia i ze nie bedziesz widzial wady "w nowych sluchawkach"? reklamuj do skutku ale zamiast wysylac to moze poszukaj servisu gdzie zalozysz je na glowe sprzedawcy i niech sam oceni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyne co mi przychodzi do głowy to to, że przy największych wychyleniach membrany, dotyka ona do czegoś. Miałem tak kiedyś w Tonsilach 501. I też wtedy charczały. Dałem jakąś podkładkę żeby oddalić membranę od siateczki. Pomogło. W 595 nie zaobserwowałem tego zjawiska, aczkolwiek nie chciałem wcześniej ogłuchnąć....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia konstrukcji słuchawek. Udawało mi się zrobić coś takiego na HD595, ale przy głośnościach nieznośnych dla uszu. Duże wychylenie membrany na basie występuje, a w modelach 555 i 595 będzie ono miało miejsce przy znacznej impedancji wyjściowej wzmacniacza, powiedzmy od kilkudziesięciu ohmów. Te słuchawy mają pagór na impedancji wokół 100Hz i jak wyjście nie może tego wyhamować, to membrana się mocno wychyla.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za zainteresowanie tematem. Słuchawki na 90% dali nowe gdyż pudełko w jakim były zapakowane było nienaruszone no i czuć ten zapach nowości, więc raczej odpada by wcisnęli stare. Przyznam, że boje sie odsłyłac znów do tego serwisu, bo ponownie nie stwierdza zadnej usterki i doliczą sobie opłate serwisową. Niestety żadnemu sprzedawcy na glowe tych sluchawek nie zaloze, bo kupowałem je w sklepie internetowym i mieszkam daleko od dużego miasta, więc jakas osobista wizyta w serwisie raczej odpada... Co jeszcze moge zrobic by dali mi nowe, sprawne słuchawki, może jakis inny serwis czy coś? Ręce opadają. Jeszcze raz dziękuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakiś wzmacniacz słuchawkowy jest potrzebny? No bo jakos wierzyc mi sie nie chce, żeby druga para hd555 była walnięta, konkretnie w prawej coś stuka... Czy jest jakiś bardzo tani wzmacniacz słuchawkowy, żeby dobrze współgrał z HD555 i SB Audigy ZS2 gold??? Przyznam sie, ze kompletnie sie na tym nie znam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie trzeszczenie to objaw jakby sluchawki byly uzywane na wysokich glosnosciach. Hd202 tez wczesniej mialem i teraz tez mam HD555. HD202 graly wiele wiekszym basem, z wiadomych przyczyn. W HD555 jest wieksza przestarzen, nie ma takiego uderzenia i zeby uzyskac podobny poziom glosnosci trzeba je krecic wiele bardziej na volume.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trzeba bardziej podkręcić głośność, jednak HD555 powinny wytrzymać więcej niż uszy, a co dopiero tu mówic o trzaskach na głośności, przy której też czasem słucham muzyki. Aha, dodam ze nie tylko ja wychwyciłem tę wade. Po przesluchaniu muzyki przez kolege powiedział ,, lipne te sluchawki, troche wieksza glosnosc i cos puka w prawej sluchawce przy basie'' Słychac jakby ta głośnosc była kresem możliwości dla prawej słuchawki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>HD202 graly wiele wiekszym basem

 

Jeżeli hd 202 grają o wiele większym basem niż hd 555, które mają go przecież bardzo dużo, to ja się pytam: dla kogo są te słuchawki? Przecież w hd 555 przy utworach z większą ilością basu robi się masakra, to jak to musi wyglądać w hd 202!? Ekstremalny loudness? Poza basem to pewnie już niewiele słychać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nyno

 

takie rzeczy o których piszesz to raczej się nie zdarzają, albo masz kiblowate źródła,wzmaki...albo jestes z konkurencji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie może mam kijowe żródło?! Słuchałem na wielu jednak tak naprawde na porządnym jeszcze nie słuchałem. Co kupić by to zmienić? Moze jakis wzmacniacz czy cuś, który byłby podlaczony pod komputer. Macie jakies rady? (cos niedrogiego) Aha i z konkurencji nie jestem ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś czuję, że słabe źródło daje inne objawy niż trzeszczenie, jakie opisujesz. Co do tego lepiej spać spokojnie.

 

Ash

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem zmienic karte dzwiekową. Zastanawiam sie nad: Asus Xonad xd/dx, Audiotrak Prodigy HD2, Audiotrak Prodigy 7.1 HIFI. Przyznam, że najbardziej faworyzuje xonara ze wzgledu na cene, ale jesli warto to doloze do audiotraka. Co najlepiej wybrać? Chodzi oczywiscie o jakosc dzwieku i dynamike, dobrze tez by karta sprawdzała sie w grach multiplayer.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy istnieje taka karta dźwiękowa, która mogłaby się sprawdzić w grach multiplayer, ale to pewnie zależy od tego, jak będziemy definiować "sprawdzi się" i jakie to będą gry, bo jeśli damy na przykład "Młody dźwiękowiec 3 RPG" albo jakieś MMOFPS typu "Przestery śmierci II", to pewnie tak.

 

"Karta dla gracza" to żałosna figura marketingowa, nic więcej, aktualna przy procesorach Pentium IV, gdzie odciążenie procesora może i byłoby zauważalne, ale teraz, przy obecnych demonach prędkości, jaki to może być zysk? 0,5% wydajności?

 

A wracając do tematu, to tajemnicą poliszynela jest, że źródła od pewnego poziomu (w kręgu Pro Audio) stają się tak trudne do odróżnienia, że graniczy to ze słyszeniem kabli czy stolików. Na zwykłym rynku (gdzie nie jest potrzebna neutralność konieczna przy zastosowaniach profesjonalnych, a jest nawet niepożądana) pewnie jest tyle brzmień źródeł, ile jest gór na Ziemi.

 

Ale jeśli masz zamiar używać karty dźwiękowej jako DAC-a i wzmacniacza jednocześnie, to faktycznie mogą być różne problemy.

 

Zamiast rzucać się na pierwszy z brzegu sprzęt albo nawet trzeci czy dziesiąty, lepiej odłóż trochę i spraw sobie coś w stylu ESI Juli@ albo E-Mu 1212m i będzie spokój. Potem ewentualnie załatwisz sobie zbalansowany wzmacniaczyk słuchawkowy DIY (wystarczy przerobić jakiś istniejący elastyczny projekt typu CMoy). Albo kupisz:http://www.thomann.de/gb/millenium_hp1_headphone_amp.htm

 

Na koniec poprosisz kogoś, żeby przerobił Ci HD 555 na zbalansowane, jeszcze trochę tuningu będzie trzeba włożyć, żeby je przybliżyć do HD 595 (są na ten temat wątki) i będziesz miał super, super dźwięk za mniej niż 1000 zł. Zawsze możesz kupić HD 595 i też zbalansować. Te dwa modele Sennheisera to ciekawe bestie: wszystko w nich jest na 7 albo 6 w skali 1-10. Jest też potencjał do wykorzystania za małe pieniądze:)

 

Pozdrawiam, Ash

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż zbalansować słuchawki można wraz z zakupem którejś z tych kart, bowiem obie mają wyjścia symetryczne, które warto by wypróbować.

 

Ash

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.