Skocz do zawartości
IGNORED

Nowe opony


Redaktor

Rekomendowane odpowiedzi

Falken ostatnio dość skutecznie przebija się na rynku zwłaszcza zachodniej Europy. Ja natomiast odradzam Klebery.... takiego szumu, czy wręcz huku dawno nie słyszałem :( Najchętniej kupiłbym nowy komplet, ale niestety... pieniądze utopione i trzeba z tym jeździć... :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxmany i winyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ile czasu ja będę jeszcze miał potrzebować, by zarobić to wszystko, wygrać i pokupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do Falkenów to słyszałem że to Japońska przyzwoita marka. Skoro audio mają high-end to może gumy też ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ile czasu ja będę jeszcze miał potrzebować, by zarobić to wszystko, wygrać i pokupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Budżet średnio niski, nie chciałbym wydawać wiecej niż 200-250 za sztukę, na rajd zimowy się tym nie wybieram. Z kolei wóz duży i ciężki (Volvo S90).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BFGoodrich WINTER G 195/65R15 91 T , nie jestem pewien czy ten model tez ma dodatek krzemionki czyli siliknu, ktory powoduje ze opona nie jest twarda podczas mrozu i nie sciera sie tak jak jest cieplo, a wiadomo jakie zimy sa "w kratke", a z drugiej strony mozna pojezdzic dluzej powiedzmy do marca / kwietnia bez strachu ze zjedzie sie bierznik. Jezdzilem na BFGoodrich 2 sezony mialem je na napedzie i byly silikonowe, na ciagnietych kolach byly polskie gumy i wygladaly gorzej po tym czasie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o oponach Goodyear UG7+ w najnowszym teście ADAC otrzymały najlepszą ocenę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) )__977086598.html

Obecnie trzeba za nie dać około 240zł a może za tą kwotę warto poszukać czegoś innego?

Ciekaw jestem też czy waszym zdaniem testy ADAC są obiektywne.

post-4488-100000997 1227165038_thumb.jpg

post-4488-100000998 1227165038_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To S90 jest na kapciach 195/65/R15? Jestem w ciężkim szoku - S40 ma 195/55/R15 a więc w znacznie większej (i jednak szybszej) furze tylko zwiększyli profil? Przecież po takiej operacji trzeba utwardzać mieszankę (ze szkodą dla przyczepności) żeby utrzymać indeks prędkości, zwłaszcza że i pewnie obciążalność powinna być powyżej standardowych dla tego rozmiaru 91 skoro wóz jest ciężki.

 

Tak czy siak w tej sytuacji nie oszczędzałbym za bardzo - sam dożynam w podobnym wielkościowo wozie (Merc E W210 kombi) tanie Matadory MP58 po poprzednim właścicielu (i nie narzekam za bardzo, choć trochę za wcześnie jak na mój gust piszczą w zakrętach), ale są one w rozmiarze 215/55/R16 (i obciążalności/prędkości 97H) - co sprawia zresztą że Matadory kosztują więcej niż pierwsza liga 195/65/R15.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Taki jest standardowy rozmiar. Można by kombinować opcjonalnie, ale prawdę mówiąc z zimowymi trochę mi się nie chce. Woz waży coś ponad 1600 kilo pusty. Zamówiłem ostatecznie Falken HS437, to średnia klasa. Prawdę mówiąc, kierowałem się w znaczniej mierze ciekawością - nie znałem dotąd tej firmy, a jest już sporo dobrych opinii w sieci. Na lato i tak kupię sprawdzone w mojej starej 940-ce Michelin Pilot Primacy, bo teraz mam jakieś Goodyeary kupione razem z wozem i jest wyraźnie gorzej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze patrze na cichosc bo jestem wolnym kierowca i ekstrema mnie nie interesuja. No i w materii cichosci zawsze dobrze wychodza continentale. Takze dosc cicho jezdza Micheliny i bridgestony imho. Generalnie zimowe to szybciej sie starzeja niz zuzywaja zatem dobre sa tanie opcje. Od kilku lat nie kupuje zimowych bo zimy jakies takie kilkudniowe a i ta ma byc podobno nadzwyczajnie ciepla.

 

Badania wykazuja, ze zimowe opony nie zwiekszaja znaczaco bezpieczenstwa na drogach bo kierowcy uznaja (nieslusznie zreszta), ze zimowe opony to przepustka do szybszej jazdy w niepogode i bilans wypadkowy wychodzi ponownie na zero.

 

pzdrw

 

soso

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jozwa

Być może to doskonałe opony,ale zakup nie przemyślany.

W naszych warunkach należy kupować opony znanych firm znajdujących się na naszym rynku od wielu lat .

Jest to związane z świadczeniami gwarancyjnymi i pogwarancyjnymi.

W przypadku uszkodzenia często bywa tak,że tej "egzotyczej" opony nie ma gdzie kupić.

Falken to firma o ograniczonym zasięgu i nie sądzę by w tym temacie coś się zmieniło.

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

195/65/R15 to bardzo rozsadny rozmiar opon zimowych. ja mialem takie na moim starym V70 i mam aktualnie na samochodzie , ktore jest ciezsze od Volvo.

 

Rozmiar wiekszy na zime to glupota(mowie z doswiadczenia - bo lancuchy na 225 tylko 1 raz uzywane od 2 lat rdzewieja w garazu - gdybym wtedy mial 195-ki to bym chyba tych dziadowskich(dziadowsko-drogich) lancochw na zjazd z gor kupowac nie musial)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Co do Falkenów, to zobaczymy. Zaeksperymentowałem, bo zimówki to nie takie znowu ważne opony. Używa się tego przez 3 miesiące, a i tak zużywają się raczej szybko. Wcześniej jedynymi zimówkami jakie miałem, były Dębice Frigo, z kolei całą poprzednią zimę pzrejdździłem na letnich Michelinach... Z tego wynika, że powinienem odczuć znaczną poprawę. Jeśli będą słabe, nieduża strata. A jeśli będą świetne, to moja korzyść.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak 195/65 R15 to rozmiar spotykany raczej w wozach wielkości Opla Vectry B i dlatego sprawdziłbym jak to jest z indeksem nośności.

 

91 - 615 kg / na oponę

92 - 630 kg / na oponę

93 - 650 kg / na oponę

94 - 670 kg / na oponę

95 - 690 kg / na oponę

96 - 710 kg / na oponę

97 - 730 kg / na oponę

 

W instrukcji do mojego merca widzę że max. obciążenie przedniej osi to 950kg a tylnej - 1280kg i z tej to racji najmniejszy dopuszczalny indeks to 93. Dlatego w przypadku zakupu opony z indeksem 91, jeżeli dopuszczalne obciążenie tyłu przekracza te 1230kg, miałbym "w rozumie" żeby nie przeładowywać wozu a jeżeli już to nie wpadać w dziury.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości poszperałem tu i ówdzie i wychodzi że S90 ma dopuszczalne obciążenia 980kg przód i 1050kg tył a więc problemów z oponami 91 nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Właśnie dostałem uprzejmego emaila, ze wbrew pozorom Falkenów w magazynie nie ma i mogę sobie kupić co innego. Gdzie indziej są wyraźnie droższe. Idę myśleć od początku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl lepiej o innej firmie,kupuj możliwie najnowszy model ( unikaj tych produkowanych od paru lat )i postaw warunek - opony z tegorocznej produkcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redaktor, 21 Lis 2008, 15:00

Co do Falkenów, to zobaczymy. Zaeksperymentowałem, bo zimówki to nie takie znowu ważne opony.

________________________

Bardzo ważne bo w naszym klimacie jeździ się na nich tyle samo co naletnich:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dunlop 3D, dobre wyniki w testach, ciche, wygodne (sprawdzone na BMW 530d)- oszczędzać na oponach nie ma sensu. Bierz te.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Prawdę mówiąc zastanawiałem się nad Nokianami, ale ponieważ z forsą krucho, więc zamówiłem teraz Firestone Winterhawk 2. Pewnie zaraz się okaże, że tego też już nie mają...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w RPA wiedzą o zimie (fireston). Miałem dwa komplety (zima i lato) kiedyś w Mondeo. Nic goszego w zyciu na kołach nie miałem. NIE POLECAM!

Kto nigdy nie miał porządnych opon nie zdaje sobie sprawy ile daje opona. Trzymanie, poślizg, pewność prowadzenia, hamowanie, odprowadzanie wody, jazda po błocie, słocie śnieżno-błotnej itd. Na dobrych oponach raz że masz pewność bezpieczeństwa, dwa w tych samych warunkach możesz poruszać się 20-30 km szybciej przy zachowaniu pełnej kontroli nad pojazdem. Z letnich: Michelin, zimowe Continental snow. Na takich jeżdzę (śmigam) i jest the best!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.