Skocz do zawartości
IGNORED

Ile zarabiają inżynierowie!


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

sieje kolega defetyzm, 1800, ale netto, a średnio gdzieś 3000 na rękę + dodatki za kierownictwo, zmianowość, premie itp, więc suma sumarum wychodzi na Brencikowe 4000 PLN

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1800*0,6 - PZU - KZP = 1080 - 50 - 100 = 980

u mnie stażysta-stypendysta UP (pierwsza praca) dostaje ~450 PLN + dodatek na bilet miesięczny jeśli mieszka w innym mieście

po studiach pierwszy zarobek przy zatrudnieniu przez naszą firmę ~900 - 1000 PLN

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieliśmy nawet przez 3 miesiące wolontatiuszkę, bo nazwa naszej firmy dobrze robi w papierach, ale nasz prawnik ostatnio zaprotestował i już nie będzie można korzystać z usług takich osób (sam w swojej kancelarii ma chyba z 2 wolontariuszy)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

To jest chory system. To nie ejst zgodne z regułami rynku. Czy jacyś kablarze dają sowje kable józwie za darmo kiedy nie schodzą żeby pisać potem "józwa takie ma". Tak samo robia wolontariusze psuja rynek pracy , agdyby byli tacy beznadziejni nikt by ich nie chciał. A te 0,6 to błąd przy takich dochodach to jets najniższy próg więc ten wpółczynnik poninen wynosić 0,81 do tego jescze powinien byc na końcu nawiasu bo najpier sie poibera zus a potem odejmuje podaetk i jescze jedno - nie uwzględniono kosztów uzyskania na które jest ulga i mało tego kwoty wolnej tęż nie uwzgledniłeś , w centrum rozwoju szajsunga na polnej w ogloszeniach posrednicy podaja ze 1750 brutto to 1250 netto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Engineer, 27 Lis 2008, 12:35

 

>To jest chory system... wolontariusze

>psuja rynek pracy

 

ta zaraza przychodzi z Ameryki,

opowiadała kanadyjska znajoma, że w Kanadzie nie masz szans na robotę, jeśli nie masz doświadczenia.

Więc idziesz na wolontariat, w jednej robocie robisz za pieniądze - bo żyć musisz a w drugiej za darmo.

I nie jest to ciekawostka ale poważny odsetek rynku pracy - firmy mają darmowych niewolników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>To jest chory system... wolontariusze

>psuja rynek pracy

 

>ta zaraza przychodzi z Ameryki,

>opowiadała kanadyjska znajoma, że w Kanadzie nie masz szans na robotę, jeśli nie masz doświadczenia.

>Więc idziesz na wolontariat, w jednej robocie robisz za pieniądze - bo żyć musisz a w drugiej za >darmo.

>I nie jest to ciekawostka ale poważny odsetek rynku pracy - firmy mają darmowych niewolników.

 

 

 

W naszym "katolickim" kraju jest to u pracodawców coraz modniejsze, ja to nazywam sk***ysyństwo.

 

Z ciekawostek pracodawcy potrafią bardzo narzekać nawet na takich jeleni wolontariuszy pracujących za darmo i tu moje kolejne dosadne niecenzuralne słoa popierdoliło się im we łbach dokumentnie.

 

Mój limit niecenzuralnych słów na razie wyczerpałem, chociaż po tych paru dniach na forum raz chyba mogę "zabłysnąć" ;)

 

Wełniany

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ile zarabiają inżynierowie!"

Obserwując współczesne rozwiązania komunikacyjne,tudzież tematy dotyczące projektowania nowych osiedli / Białystok / winni płacić za prawo do wykonywania zawodu, w miejsce pobieranych pensji.

Niestety świadczy to o poziomie naszych uczelni.

Ale , by być obiektywnym ten problem dotyczy również innych grup zawodowych !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Engineer, 20 Lis 2008, 13:58

 

>Ile zarabiają inżynierowie - lista płac inżynierów w zakładach pracy!

 

Osobiście jestem humanistą, ale mój brat, póki co jeszcze nie inżynier ale student zarabia średnio miesięcznie pomiędzy 3200-4.000zł na rękę, czasami nawet więcej, jeżeli się dobrze stara. Jednak początkowo ze dwa miesiące to pracował za darmo, żeby tylko zdobyć doświadczenie i nauczyć się praktycznie tego co dotychczas wiedział tylko z książek. Potem przez kilka miesięcy zarabiał 1200zł, potem 1800, potem około 2.500zł no i teraz od kilku miesięcy j.w. Pracuje w tej firmie już ze 3 albo 4 lata.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unia dofinansowuje studentów- inżynierów nawet do 1000 zł miesięcznie(!)

nie znam szczegółów, ale Engineer pomyśl o tym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak można dostrzec piękno niedoskonałym spojrzeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.