Skocz do zawartości
IGNORED

Nagrywanie Płyt


Michal098

Rekomendowane odpowiedzi

Jak nagrać z komputera muzyke w formacie mp3 na płyte cd żeby nie straciła na jakości bo na komputerze mają bardzo dobrą jakość a po nagraniu na płyte cd i włożeniu do wzmacniacza cd to bardzo kiepsko gra najbardziej czuć różnice w basie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wkladasz plyte do wzmacniacza CD, jezeli takowy istnieje. Po drugie mp3 nie ma zadnej jakosci zazwyczaj. A plytke nagrywasz normalnie. Odpalasz np Nero (wybierasz utworz dysk audio cd), wrzucasz i nagrywasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam utwory mp3 na dysku i są dobre jakościowo a kiedy nagrałem na płyte cd i włożyłem do wzmacniacza cd to już kiepsko to grało na tych samych głośnikach. słyszałem że ponoć pliki w niektórych formatach albo po nagraniu z jakąś kompresią 1 do 1 to wtedy dobrze brzmi ale ja nie wiem jak to sie nagrywa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pokaszaniłeś coś w programie do nagrywania, bawiłeś się korekcją dzwięku w programie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy w jakiej kompresji masz mp3

jeśli masz poniżej 192 kb/s to wyrzuć je do śmietnika

poniżej tej wartości nie ma co sobie głowy zawracać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michal098, 20 Lis 2008, 18:48

>jak to sie nagrywa

 

z reguły najlepiej zastosować EAC-a, instalka nie jest duża ma chyba z 6-7 MB.

I chyba ma menu po polskiemu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak nagrać np album ściągnięty na dysk który jest w mp3 na płyte cd żeby nie straciło na jakości bo jak sie nagrywa to ucina niskie i wysokie tony takie coś słyszałem w salonie audio i że w wma ponoć jest owiele lepsza jakość

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michal098, 20 Lis 2008, 22:08

 

>ale jak nagrać np album ściągnięty na dysk który jest w mp3 na płyte cd żeby nie straciło na

>jakości bo jak sie nagrywa to ucina niskie i wysokie tony takie coś słyszałem w salonie audio i że w

 

bzdura - konwersja mp3->wav nic nie ucina - po prostu mp3 to kupa i nic nie poradzisz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojj duża, Twoja wypalarka przy wypalaniu nie jest w stanie wypalić w stosunku 1 do 1.

polecam zajżeć na allegro i kupić nówke cd swojego wykonawcy a nie szerzyć piractwo, oj nie ładnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...na pohybel gównozjadom po obu stronach lady..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie lepiej tu zajrzeć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głupie pytanie zadałem a da sie z orginalnej płyty jakoś tak zrobić żeby przekopiować na dysk a potem na drorzszą płye cd nagrać i bendzie tak samo czy bendzie różnica?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ostatnie moje pytanie czy z orginalnego utworu wav co zajmuje ponad 100mb da sie wyczuć róznice z mp3 320kb/s albo wma ?????????????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michał,

pewnie, że bedzie różnica. ale musisz nagrywać na płyty hdmi, bo inaczej to kiszka. no i w wordzie 2007 trzeba nagrywać, bo w 2003, to tylko tajmsem niu romanem czternastką (a pewnie nie masz tajmsa). wzmak cd na pewno nie jest odpowiedzialny za kiepską jakość brzmienia. mozesz w nim ewentualnie wymienić komplikator i filtr powietrza, ale generalnie te wzmaki właściwie się nie psują. dużo lepsze efekty i naprawdę ogromną poprawę brzmienia zazwyczaj przynosi zdjęcie pilotki. bez względu na format.

 

pozdrawiam serdecznie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisalem wzmak cd to znaczy wzmak+cd ale lipa że z mp3 320kb/s można wyczuć róznice od orginału bo ja nie bende kupował orginalnych płyt bo mi sie podoba np 2 utwory z całego albumu i bym musial przemieniać pużniej a ja chce wszystko zgrać do 1 folderu i potem nagrać na cd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzielony - znaczy - wzmak cd? to się nie zrozumieliśmy, bo ja pisałem o zwykłym wzmaku cd - zintegrowanym. ale jak tak, to nie będzie różnicy. to znaczy właściwie będzie... jak wymienisz filtr powietrza w przedwzmaku. scena będzie lepsza. folder olej. zgrywaj do kosza, albo od razu do pilotki. zaoszczędzisz na ajpodzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już nie wiem ja mam wzmacniacz lampowy i cd oddzielnie ale mi chodziło o to że na kompie mp3 jest lepsze niż nagrane na cd i puszczone z cd na tych samych głośnikach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to szkoda, że nie masz zintegrowanego wzmaka cd. w takim lepiej chodzą płyty. mają lepsze napędy i komplikatory, to i lepiej chodzą. no i błąd robisz, że nagrywasz mp3 na 320. w tajmsie nagrywaj czternastką na 322 kg i nawet na dzielonym ci pójdzie dobrze. tak o 25 min lepiej niż na oryginale. a z głośnikami, to wiesz, wszystko zależy od tego jak są otwarte pudełka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.