Skocz do zawartości
IGNORED

14m2 usher 520 KEF iq30 inne?


krizar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Tworze sobie zestaw który ma dać mi trochę przyjemności .

Mam małe pomieszczenie (14m2) ale o kwadratowym rozkładzie .

Będę przede wszystkim chciał na tym słuchać stereo ale zestaw będzie tez rozbudowany do 5.0

 

Pytanie co wybrac jako fronty które będa odpowiadały za muzykę w stereo .

myslałem nad Usher 520 ( 1400zł ) i KEF IQ30 (1350)

Słucham filmowej , blusa , rocka ,smooth jazzu , prawie wszystkiego poza umcy umcy

Jako frony wchodzą w gre tylko podstawkowe .

 

Wzmacniaczem jest Yamaha RX-V1400

Ma wyjścia pre-out i docelowo stereo będzie z osobnego wzmacniacza ( przyszłość )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usher jest lepszy tylko potrzebuje pradu z byle czym nie gra najlepiej uwypuklajac mocno wysokie tony i splaszczajac bas.

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle ze do Yamahy Usher bedzie najlepszy ,Yamaszki z reguły maja obfity bas i lekko wycofane wysokie wiec powinna byc niezł synergia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do jednego z Katowickich sklepów w sprawie zamówienia Usherów , człowiek bardzo odradzał mi ich zakup argumentując że to tylko dla audiofila ( chciałbym być ) i że nie mają nawet przy 14m2 basu i że je spale podkręcając je w poszukiwaniu basowych doznań .

 

Nie jestem zwolennikiem bardzo głośnego słuchania ani przerostu basu nad resztą , do tej pory słuchałem na Beyerdynamic DT880 podpiętych do Holdegrona i HD970 Harmana .

 

 

Proszę napiszcie czy faktycznie Yamaha RX-V1400 jest jakimś zagrożeniem dla tych monitorów .

Czy w tym pokoju ( 14m2) to będzie faktycznie za mało ? Czy Yamaha która wazy 16kg i sprawia wrażenie solidnego kawałka wzmocnienia będzie tu problemem ?

Słyszałem jak gra ta yamaha w systemie usera Borowy i oniemiałem z zachwytu .Szczególnie przez to jak dopracowany i dopieszczony jest jego zestaw .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dzwoniłeś do Katowickiego MegaHertz to wcale sie nie dziwie ,w tym sklepie sprzedawcy nadają sie do sprzedawania mioteł na jarmarku, sam poziom obsługi jest bardzo mizerny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dodał tutaj Heco Aleva 200, Koda Harmony K-2000B i Triangle Titus Es(używane w tej cenie kupisz). Każda kolumna ma nacisk położony na inne cechy, myślę że warto też posłuchać, będziesz bardziej zorientowany, czego oczekujesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci powiem tak USHER S520 to z cała pewnoscia b. dobra inwestycja to wspaniałe kolumienki niesamowitym potecjałem mysle ze niekupisz nic lepszego w tej cenie a na okrase masz ta pewnosc ze sprzedasz je bez problemu trzymaja doskonale cene napewno nie stracisz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gram na ok 16 qm na Magnatach Quantum 903 flagowy model podstawkowy obecnie wycofany z produkcji, bardzo uniwersalny monitor na niemieckim ebayu za 350-400 euro za komplet wysylka ok 25-30 euro. Mozesz posluchac w marketach audio-czasami stoje z tym , ze w cenie od 3000 do 4000 zl.

Warto posluchac m.in.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem już różne zestawy, z czego 520 wspominam chyba najmilej. Był jakiś czar w tych kolumnach. 14 metrów powinny zapełnić. U mnie grały z lampą a pozbyłem się ich tylko z powodu przeprowadzki (dużo większy pokój)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również proponowałbym zakup Usherów s-520. Zresztą już wielokrotnie to

powtarzałem. W moim przypadku wypadły lepiej od Eposów M12.2. Tylko należy zwrócić

uwagę, że te monitorki lubią być podłączone do ciepło brzmiącej elektroniki wyraźnie

droższej od nich samych. Małe woferki to tylko pozory, potrafią grać dość głośno, nie

wpadając przy tym w kompresję. Z ewentualną odsprzedażą nie będziesz miał żadnych

problemów. Jeśli chcesz możesz jeszcze zwrócić uwagę na większy model Ushera V-601. Również

go słuchałem. Bass reflex ma z przodu w kształcie prostokąta. Mogę powiedzieć, że 601-ki

konkurować mogą już z zestawami za ok. 4-4,5tyś zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny temat gdzie wałkujemy temat Usher-ów, chyba nie terzeba nawet juz uzywac wyszukiwarki zeby stwierdzic, ze to best buy za rozsadne pieniadze...

 

cos za cos ja swoje poł roku temu kupiłem za 1060zł teraz widze ceny ok 1400zł, jak bedziemy nimi sie tak dalej oficialnie podniecac to cena dojdzie do 2tys:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok , dzięki wszystkim za rady, Ushery są już w drodze .

Niestety cena to około 1400zł , i powodem tego raczej nie jest forum a kurs dolara .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja posiadam uszatki s529 podłączone do piano i gra to wyśmienicie,

iq3 moim zdaniem brzmią nieźle ale w moim porównaniu uszatki są bardziej muzykalne mają bardziej nasyconą srednicę ciekawszy bass -zwinny i zróżnicowany i soczystą górę ale nie metaliczną i męczące,

co do prądożerności to właśnie iq3 mocno obciążają końcówki bo impedancja momentami w nich schodzi do 3Ohm, natomiast uszatki to typowe 8omowce

 

polecam uszatki do odsłuchu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

witam.odrazu mowie ze prosze sie nie czepiac bledow stylistycznych i ortograficznych .chcialem sie podzielic moimi wrazeniami odsluchowymi wyzej wymienionych kolumn czyli kef iq30 kef iq3 q3 no i uscher s520.mialem doczynienia z nimi wszytkimi z kefami q5 tez ale to juz nie ta kasa . generalnie z opini ktore przeczytalem uschery s520 sa bardzo bardzo dobre tak pisze prasa specjalistyczna no i prywatni uzytkownicy ,a moim zdaniem uscher s520 to lipa jak za cene 1500 zl bo w tej cenie o wiele bardziej bym wolal kef iq30 a to dlatego ze uschery graja niby dobrze ale nie posluchamy na nich rocka techno metalu hip hopu ,rapu i innej muzyki ,ktora wyciaga moc z glosnika dlatgo ze sa to glosniczi 50 wat czyli bardzo slabe i do tego o malej skutecznosci 86db ,dla mnie nadaja sie one to bardzo malych skladow muzycznych czyli pianinko i wokal poprostu to bardzo spokojnej muzyki bez ostrych gitar bassu przesterow ,oczywiscie lubie tez taka muzke ale niestety nie jestem zwolennikiem jednego gatunku a uscherki niesety maja maly wachlarz mozliwosci dziek jest zwiewny delikatny nie ma tam zadnej podstawy na ktorej opieralo by sie brzemienie muzyki ktora ja slucham np muzyki rokowej (odpadaja kompletnie) bass niby jest ale co to za bass.dla mnie sa to kolumny laziekowe 2x2m.uschery faktycznie maja tez zalety graja czysto szczegolowo nie podbarwiaja ale gdy tylko wejdzie mocniejsza perkusja i gitary elektryczne dzwiek niesty jest za delikatny nie poraza niczym a powinno byc odwrotnie ,mimo to kolumienki graja dobrze ale napewno nie za cene 1500 zl ,ktos moze mi powiedziec to podlacz lepszy wzmacnaicz wiec odrazu mowie wzmacniacze podlaczalem bdb ale nie za mocne bo pamietajmy ze jak podlaczymy cos powyzej 80 wat a niechcaco bedziemy mieli volume mocno podgloszone i odpalimy zestaw to moze byc po kolumnach w tej cenie zdecydowanie polecam kefa iq30 ,ktory gra wcale nie gorzej a sluchalem tego wszytkiego w bezposredniej konfrontacji i puszczalem rozna muzyke i kef ma dobry bass dobra podstawe dobra przestrzen dobra dynamike o ktorej uscherek moze zapomniec dalej skutecznosc 89db poprostu kefa ciezko spalic tu sie nie ma o co obawiac a dzwiek jest bardzo bardzo dobry wysokie w nowej serio iq30 sa bardzo ladne otwarte czyste srednie revelacyjne w tej cenie a bass tez dobry wiadomo moze nie tak dobry jak w podlogowkach bo w tym wzgledzie monitor zawsze pozostanie monitorem ale do typowego pokoju w blokach czy duzego czy malego w zupelnosci wystarczy .Na kefie posluchasz wszystkiego rapu rocka hip hipu malych metalu napewno sa to duzo bardziej muzykalne i uniwersalne glosniczki niz uschery s520 . JEZeli ktos nie ma kasy polecam tez kef iq3 albo starsza wersje kef q3 bo starsza wersja q3 i nowsza iq3 to jest to samo roznice nie slyszalne dopiero te najnowsze modele iq30 wnosza duzo .stasze wersje brzmia tez bardzo ladnie i polecam je do pokoi slabo umeblowanych z gipsowkami na scianach poniewaz iq3 i q3 maja bardziej wycofane wysokie tony przez co nie beda meczyly ucha sykami a bass i srednie w sumie podobne albo takie same jak w nowszych iq30 ,iq30 polecam do dobrze wytlumionych pomieszczen !!!!napisze jeszcze jaki wedlug mnie najlepiej podpiac wzmacniacz pod kefy a jest to Pioneer najlepiej z lini a656 a676 nawet a616 bo cena jest bardzo atrakcyjna tych wzmaniaczy a sa one szczegolowe dynamiczne maja duzy zapas mocy graja bardzo czysto pieknie wygladaja naprawde polecam pionera do kefa tylko i wylacznie oczywiscie w tej cenie do 500 zl jezeli ktos ma wiecej to pioneera 757 dual mono jest jeszcze lepszy no ale 2x drozszy ,ktos zapyta zemu pioneer ano bo pioneer poprostu z kefami najlepiej sie to sprawdza ,nad mimo ze produkuje dobre wzmaciacze za 500 zl nie kupimy dobrego nada co najwyzej stare modle 3020 310 c320 i inne slabowite ktore graja bardzo dobrze ale nie z kefami ktore potrzebuja napedu nada tez nie polecam do tannoy m1 m2 bo sa to kolumny pradozerne a niestety nad mimo ze gra bardzo ladnie nie dyspunuje duzymi mocami ,nady wlasnie bardziej bym polecal do uscherow s520 ale napewno nie do kefa . co do innych wzmacniaczy typu np marantz gra bdb posiadalem model pm52 czyli srednia pulka niestety pionner w tej klasie i cenie lepszy ,sony seria es dla mnie odpada , odpada tez yamaha gra to mocno glosno ale nijak ,luxman tez ma bardzo dobre wzmacniacze polecam modele od lv100 wzwyz jezeli ktos lubi ladny mocny cieply bass,dobre srednie , ale podbarwione bassem wysokie czyste calosc gra dobrze i milo sie slucha ,jezeli komus brakuje bassu to luxman linia lv jezeli ktos chce lepsza gore a ma rozciagniety basss to linia l210 l230 no i drozsze te graja punktowym bassem ale wysokie szczegolowe zronicowane poprostu zalezy kto czego potrzebuje , nie polecam technicsow zadnych radmorow ktore chodza po 800 zl chyba jako eksopnaty muzealne bo dzwiek jest zaden ,rotela nie slyszalem a ponoc gra bardzo bardzo dobrze .PAMIETAJCIE ze w celu osiagniecia dobrych rezultatow w zlozonym audio jest dobre dobranie podzespolow bo napewno jezeli masz jasno grajace kolumny z jasno grajacym wzmacniaczem i cd mimo ze dales duzo kasy bedzie to gralo bardzo zle dlatego nie wiem czy przyda sie moja opinia chodz chcialbym zeby tak bylo i napprade moze ktos wierzyc lub nie ale ja odradzam kolumny uscher s520 poprostu nie za te pieniadze ,bo pomimoze ze nie graja zle bo w sumie graja dobrze ale co mi po kolumnach malo dynamicznych i do malychy skladow muzycznych slucham tego ale odpowiedzmy sobie czy naprawde bedziemy sluchac tylko wokali z 2 innymi instrumentami ? mysle ze nie a cena 1500 wcale jak dla mnie nie jest niska i z tego powodu ja skreslam te kolumny calkowicie dla mnie mimo przyzwoitego dzwieku nie dysponuja zadnym potencjalem .przepraszam za bledy ortograficzne i stylistyczne ale poprostu nigdy nie bylem dobrym ortografem poza tym nie o to tu chodzi ,mam nadzieje ze mimo bledow przekazalem pare istotnych uwag ,ktore moga sie przydac ludzia ktorzy poszukuja w miare tanie kolumny i w miare tanie a dobre wzmacniacze .CHCIALEM JEZCZE DODAC ZE OCZYWISCIE OD WZMACNIACZY WYZEJ WYMIENIONYCH SA LEPSZE ALE JEZELI KTOREGO NIE SLUCHALEM TO Z GORY OBOLEWAM MIMO TO W CENIE DO 400-500 ZL POLECAM PIONEERY KTORE MAJA SLABA OPINIE A MYSLE ZE Z TEGO WZGLEDU ZE KIEDYS KOLUMNY BYLY SLABSZEJ JAKOSCI MALO ZROWNOWAZONE I PIONEER OBNAZYL ICH WADY A LUDZIE MYSLELI ZE TO WINNY WZMACNIACZ NIESETY PIONEER PO PODLACZENIU DO SREDNICH KOLUMN POKAZUJE SWOJA PRAWDZIWA NATURE I POKAZUJE SWOJA WARTOSC , JA TEZ KIEDYS BYLEM ANTY PIONEEREM BO SLUCHALEM NA BOLERO 200 PODLACZONYCH DO PIONEERA NO I KICHA I MOWIE ALE SYF TEN PIONEER I TAK WLASNIE MA DUZO LUDZI WIEC JESZCZE RAZ POWTARZAM W CENIE WZMACNIACZY DO 500 ZL PIONEER JEST NAPRAWDE W CZOLOWCE .SERDECZNIE POZDRAWIAM WSZYSTKICH AUDIO MANIAKOW AUDIOFILI KTORZY LUBIA SIE BAWIC SPRZETEM ITP

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi nie trzeba uswiadamiac to moje osobiste odczucia czy sie to komus podoba czy nie , poprostu ja tak sadze i tyle przeciez nie kazdy musi popierac moj opis ,to nie jest powod do klotni tylko do milej wymiany pogladow na temat audio hobby

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

s520 nie nadają się do skocznej muzyki

powolne kameralne jazzowe tak,

iq3 też fenomenem nie są też nie mają dużo basu ale jest on wyraźny bez większych zniekształcen

dynamika moim zdaniem obu jest średnia, wysokie z s520 kończą się szybciej ale jest większe podbicie wyższej średnicy

ale w iq3 jest lekka metaliczność na górze wyczuwalna, ale to nie przeszkadza

iq3 będą bardziej uniwersalnymi niż s520 ale oba do popu średnio się nadają nie mają podbitego basu co czasem może dawać

efekt braku motoryczności i uwypuklenia średnicy , moim zdaniem mają oba zadatki na ambitniejsze granie w tej cenie są

ciekawymi pozycjami ale do za jasnej elektroniki oba mogą zmęczyć

tak na szybko :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikson ja nie wiem jak graja wyzsze modele uscherow ale s520 dla mnie porazka za 1500 zl monitory co wypadaja dobrze w 1 czy w 2 gatunkach muzyki i do tego takiej ,ktorej wiekszosc ludzi slucha sporadycznie uwazam za totalna pomylke i nawet nie wiem skad dobre opinie w prasie specjalistycznej przeciez te kolumienki niczym ale to niczym nie blyszcza , mala moc slaba dynamika i jezeli ktos twierdzi ze kef ma malo bassu to uscher nie ma go wcale :) jak sie wlaczy rocka gdzie gitary powinny tnac powietrze jest totalna lekkosc zwiewnosc rozmycie ,tylko wysokie tony tam ladnie graja ale czy muzyka to wysokie tony niestety nie ,ja lubie zrownowazony dzwiek a uscher gra dobrze gora a reszta do bani i za to mam dac 1500 zl te kolumienki po 1 dniu sluchania by mi sie znudzily ani wykopu ani dynamiki ani do muzy ktorej slucham dla mnie smiech na sali , mnie one zaczarowaly na moment , na drugi dzien juz gorzej i dostrzeglem ich szereg wad !!!!!! ja nie naleze do ludzi bogatych dlatego jak mam cos kupic to na dluzsza chwilke a nie na dwa dni dlatego odradzam uscherow jak cos to kef w zaleznosci od preferencji pomieszczenia kef iq30 iq3 q3

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Comboss, kurfa... oszczędź swojej retoryki... trend s520 na tym forum nie wziął się z przypadku. Jeżeli chcesz udowodnić wyższość Kefów IQ nad Usherami, to musisz użyć przekonujących argumentów, a nie bulwarowego bełkotu na spidzie. Ponad to, jest 30 modeli innych konkurencyjnych kolumn w tej klasie cenowej. Jest na przykład Quad 11L2, o którym nikt nic nie pisze.

 

Comboss, kurfa... oszczędź swojej retoryki... trend s520 na tym forum nie wziął się z przypadku. Jeżeli chcesz udowodnić wyższość Kefów IQ nad Usherami, to musisz użyć przekonujących argumentów, a nie bulwarowego bełkotu na spidzie. Ponad to, jest 30 modeli innych konkurencyjnych kolumn w tej klasie cenowej. Jest na przykład Quad 11L2, o którym nikt nic nie pisze.

 

Poza tym nikt z tego forum nie kupi kolumn o nazwie IQ=30, jedynie powyżej stu dwudziestu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak grają te nowe KEF Q300 - porównywał ktoś do KEF iQ30 / Q1 (wcześniejszych modeli z wooferem 165mm) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S520 są rewelacyjne zwłaszcza jeśli w torze wzmacniacza jest lampa.

 

 

ja używam Ushery od ponad roku i uważam że są w swojej cenie zdecydowanie najlepsze ale można je kupić za 1200 nowe.

nie naglośnią 20 m2 ale w 14 będą świetne i basu nie zabraknie na pewno. Te niskotonowe dużo potrafią

 

ale z drugiej strony do umcy umcy bym ich nie użył tam lepsze będą Altusy :-) stąd pewnie comboss tak lubi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S520 są rewelacyjne zwłaszcza jeśli w torze wzmacniacza jest lampa.

 

 

ja używam Ushery od ponad roku i uważam że są w swojej cenie zdecydowanie najlepsze ale można je kupić za 1200 nowe.

nie naglośnią 20 m2 ale w 14 będą świetne i basu nie zabraknie na pewno. Te niskotonowe dużo potrafią

 

ale z drugiej strony do umcy umcy bym ich nie użył tam lepsze będą Altusy :-) stąd pewnie comboss tak lubi.

Napisał że Usher 520 nie mają wykopu/dynamiki i musiałeś "odwdzięczyć" się zgryźliwością? ... jesteś ich posiadaczem czy co? ;)

 

ps. skoro jesteś pasjonatem lamp to zrozumiałe jest, że nie należysz do grupy ludzi szukających dynamiki w niższych rejestrach ... w takim razie dopełnienie tej lampy tymi Usherami 520 dla Ciebie zapewne jest tym czego oczekujesz.

 

Wysoka dynamika cechuje wyższej klasy kolumny {nie myślę tutaj nawet o KEF tylko generalnie}(jako jeden z parametrów) ... jeśli więc wysoka dynamika=Twoim zdaniem "ALTUS", to jesteś w błędzie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisał że Usher 520 nie mają wykopu/dynamiki i musiałeś "odwdzięczyć" się zgryźliwością? ... jesteś ich posiadaczem czy co? ;)

 

ps. skoro jesteś pasjonatem lamp to zrozumiałe jest, że nie należysz do grupy ludzi szukających dynamiki w niższych rejestrach ... w takim razie dopełnienie tej lampy tymi Usherami 520 dla Ciebie zapewne jest tym czego oczekujesz.

 

Wysoka dynamika cechuje wyższej klasy kolumny (jako jeden z parametrów) ... jeśli więc wysoka dynamika=Twoim zdaniem "ALTUS", to jesteś w błędzie

posiadam różne kolumny nie tylko s520 a to co napisał przedmówca wyraźnie wskazuje na preferencje brzmieniowe i muzyczne.

Ushery mają bardzo dobry poziom dynamiczny i grają nawet ze słabą lampą mimo pozornie niskiej efektywności. To są bardzo uniwersalne kolumny.

I basu jest dosyć (może nie do techno)

a w głownym moim systemie końcówka mocy jest tranzystorowa...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś napisał, że model Usher 601 gra za 4-5 kzł. Tego akurat słuchałem. Dla mnie... min. ze 2 razy mniej:(

Czy mniejszy, wychwalany wszem i wobec, to podobny "model" dźwięku?

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fxx z jaką lampą grają te Uschery.

u mnie w systemie w pracy grają z tanią Mantą Oberon to wzmacniacz hybrydowy o moc 20-25W.

Nie słucham głośno ale scena jest piękna, odsłuch z bliskiego pola a lokalizacja źródeł i tzw. ogolnie muzykalność na wysokim poziomie, Nic nie drażni.

Ale słuchałem też z Yaqinem 100b i było bardzo dobrze

 

zresztą zobacz a "o mnie" są moje aktualne systemy i przeszłe też

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.