Skocz do zawartości
IGNORED

14m2 usher 520 KEF iq30 inne?


krizar

Rekomendowane odpowiedzi

PIOTRUS Z CALYM SZACUNKIEM NIE GADAJ KUFA I INNYCH BZDUR KTORE MAJA NA CELY ROZPOCZAC SPOR ,JEZELI JESTES TAKIM ZNAWCA PROSZE MOZE TY OPISZ COS MADRZEJ ODEMNIE PUKI CO NIC NIE NAPISALES TYLKO PRZYCZEPILES SIE DO MOJEGO WATKU , JA NIE BRONIE NIKOMU KUPOWAC USCHEROW NIECH LUDZIE KUPUJA USCHERY I DO TEGO LAMPE ZA MINIMUM 2,5 TYS WZWYZ NAPRADE GODNE POZALOWANIA KOLUMIENKI SLABE I DO TEGO LAMPE TRZEBA ZEBY ZAGRALO DYNAMICZNIEJ , NIE JESTEM JAKIMS TAM AUDIOFILEM ALE MIMO WSZYTKO KON NIE NADEPNAL MI NA UCHO I SZUKAM DLA SIEBIE ROZWIAZANIA DOBREGO I TANIEGO ,A JEZELI KTOS MI PISZE TAK JAK TY ZE JEST 30 INNYCH ROZWIAZAN TO PODAJ JE A NIE PRZYCZEPIASZ SIE JA Z CHECIA JAK I INNI WYSLUCHAMY I ODRAZU POJDE DO AUDIODELTY I PRZESLUCHAM TWOICH PROPOZYCJI CWANIAKU BO TAK SIE SKLADA ZE PRACUJE TAM MOJ SASIAD I MOGE TAM SIEDZIEC GODZINAMI PLYT NA MIEJSCU JEST MASA POKOIK DOBRZE WTYLUMIONY SA LAMPY ROZNEJ MASCI NIESETY BARDZO DROGIE SA WZMACNAICZE BO JEST KACIK KOMISOWY ,WIEC JEZELI JESTES WIEKSZYM ZNAWCA ODEMNIE TO MILUTKO CIE PROSZE PODZIEL SIE Z NAMI CO MOZNA KUPIC TANIEJ ALBO W TEJ CENIE CO USCHER ALBO KEF TANIO I DOBRZE WSZYSCY CI BEDZIEMY WDZIECZNI BO PUKI CO PODWAZANIE MOJEGO OSOBISTEGO ODCZUCIA CO DO USCHEROW DO NICZEGO NIE PROWADZI !!!!! BO JA NIE CHCE KOGOS PRZEKONYWAC ANI NIC POPROSTU JA BYM USCHEROW NIE KUPIL ZA CENE 1500 ZL MOZE 1400 MOZE NAWET 1300 SA TO NIEZLE KOLUMNY ALE NIE ZA TA KWOTE ,JA NAPISALEM POST DLATEGO ,ZE W 1 DNIU ODSLUCHOW I W POROWNANIU Z KEFAMI JAK WROCILEM DO DOMU MYSLALEM TROCHE O TYCH USCHERACH I WYDAWALO MI SIE ZE NAPRAWDE PRZEBILY KEFY I NA DRUGI DZIEN ZNOWU POJECHALEM I WLACZYLEM ROZNA MUZYKE TYPU RAMSTAINA TOOLA NICK KAVE SWEET NOISE THE CURE NELLY FURTADO MASIV ATTACK T LOVE I WIELE WIELE INNYCH I DO ZADNEJ Z TEGO GATUNKU MUZYKI SIE NIE NADAJA WEDLUG MNIE ,CHODZ NICK CAVE ZABRZMIAL DOBRZE BO ONE WASNIE DO TEGO GATUNKU SIE NADAJA NIC POZATYM , I PANIE PIOTRZE PROSZE JEZELI PAN SIE NIE ZGADZA TO PROSZE TO NAPISAC MILO I UARGUMENTOWAC TO ROZSADNIE A NIE TAK JEST 30 MODELI TY GADASZ BZDURY I TYLE CZY TO KOMUS POMOZE W WYBORZE ? MYSLE ZE NIE !!!!1

 

PIOTRUS Z CALYM SZACUNKIEM NIE GADAJ KUFA I INNYCH BZDUR KTORE MAJA NA CELY ROZPOCZAC SPOR ,JEZELI JESTES TAKIM ZNAWCA PROSZE MOZE TY OPISZ COS MADRZEJ ODEMNIE PUKI CO NIC NIE NAPISALES TYLKO PRZYCZEPILES SIE DO MOJEGO WATKU , JA NIE BRONIE NIKOMU KUPOWAC USCHEROW NIECH LUDZIE KUPUJA USCHERY I DO TEGO LAMPE ZA MINIMUM 2,5 TYS WZWYZ NAPRADE GODNE POZALOWANIA KOLUMIENKI SLABE I DO TEGO LAMPE TRZEBA ZEBY ZAGRALO DYNAMICZNIEJ , NIE JESTEM JAKIMS TAM AUDIOFILEM ALE MIMO WSZYTKO KON NIE NADEPNAL MI NA UCHO I SZUKAM DLA SIEBIE ROZWIAZANIA DOBREGO I TANIEGO ,A JEZELI KTOS MI PISZE TAK JAK TY ZE JEST 30 INNYCH ROZWIAZAN TO PODAJ JE A NIE PRZYCZEPIASZ SIE JA Z CHECIA JAK I INNI WYSLUCHAMY I ODRAZU POJDE DO AUDIODELTY I PRZESLUCHAM TWOICH PROPOZYCJI CWANIAKU BO TAK SIE SKLADA ZE PRACUJE TAM MOJ SASIAD I MOGE TAM SIEDZIEC GODZINAMI PLYT NA MIEJSCU JEST MASA POKOIK DOBRZE WTYLUMIONY SA LAMPY ROZNEJ MASCI NIESETY BARDZO DROGIE SA WZMACNAICZE BO JEST KACIK KOMISOWY ,WIEC JEZELI JESTES WIEKSZYM ZNAWCA ODEMNIE TO MILUTKO CIE PROSZE PODZIEL SIE Z NAMI CO MOZNA KUPIC TANIEJ ALBO W TEJ CENIE CO USCHER ALBO KEF TANIO I DOBRZE WSZYSCY CI BEDZIEMY WDZIECZNI BO PUKI CO PODWAZANIE MOJEGO OSOBISTEGO ODCZUCIA CO DO USCHEROW DO NICZEGO NIE PROWADZI !!!!! BO JA NIE CHCE KOGOS PRZEKONYWAC ANI NIC POPROSTU JA BYM USCHEROW NIE KUPIL ZA CENE 1500 ZL MOZE 1400 MOZE NAWET 1300 SA TO NIEZLE KOLUMNY ALE NIE ZA TA KWOTE ,JA NAPISALEM POST DLATEGO ,ZE W 1 DNIU ODSLUCHOW I W POROWNANIU Z KEFAMI JAK WROCILEM DO DOMU MYSLALEM TROCHE O TYCH USCHERACH I WYDAWALO MI SIE ZE NAPRAWDE PRZEBILY KEFY I NA DRUGI DZIEN ZNOWU POJECHALEM I WLACZYLEM ROZNA MUZYKE TYPU RAMSTAINA TOOLA NICK KAVE SWEET NOISE THE CURE NELLY FURTADO MASIV ATTACK T LOVE I WIELE WIELE INNYCH I DO ZADNEJ Z TEGO GATUNKU MUZYKI SIE NIE NADAJA WEDLUG MNIE ,CHODZ NICK CAVE ZABRZMIAL DOBRZE BO ONE WASNIE DO TEGO GATUNKU SIE NADAJA NIC POZATYM , I PANIE PIOTRZE PROSZE JEZELI PAN SIE NIE ZGADZA TO PROSZE TO NAPISAC MILO I UARGUMENTOWAC TO ROZSADNIE A NIE TAK JEST 30 MODELI TY GADASZ BZDURY I TYLE CZY TO KOMUS POMOZE W WYBORZE ? MYSLE ZE NIE !!!!1

 

AHA PANIE FXX PAN TEZ MI COS TAM ZARZUCA MA PAN 50 LAT I NAPEWNO SAM PAN PRZESZEDL PEWNIE PRZEZ WSZYSTKIE MODELE ALUTSOW WIEC DUZO PAN WIE A TERAZ ZE MAMY 2010 KUPIL PAN SOBIE USCHERKI I JEST PAN W NIEBO WZIETY ? I OCZERNIA WSZYSTKIE INNE OPINIE , WIE PAN KRYTYKOWAC JEST NAJLATWIEJ A NAPISAC COS OD SIEBIE DUZO TRUDNIEJ NASTEPNY SPECJALISTA W WIEKU 50 LAT ,,, JEZELI PAN TAKI MADRY I BRONI USCHEROW W TEJ CENIE PROSZE ZALETY NA SZYBKO USCHERA S520 CZYSTOSC BARDZO DOBRE STEREO LADNE WYSOKIE TONY MALO PODBARWIONY DZWIEK ,BALANS TONALNY PRZESUNIETY LEKKO DO GORY DOBRA SCENA WADY : SLABA DYNAMIKA (MOZNA PODRASOWAC LAMPA BUEHEH ) BARDZO MALA MOC , DZWIEK ZWIEWNY , BASS NIE WALI BO JEST GO MALO NIE PRZY USTAWIENIU DIRECKT PO PRZESUNIECIU POKRETLA BASSU I LEKKIEMU POGGLOSZENIU KOLUMNY CHCE WYRWAC ,ZERO UNIWERSALNOSCI NIE NADAJA SIE DO DUZYCH POMIESZCZEN POWYZEJ 10 M,CALY CZAS DOMINUJE GORA BO TO CALA MAGIA TEJ PROSTEJ KOLUMNY,DO TEGO NIE NADAJA SIE KOMPLETNIE DO CICHEGO SLUCHANIA WTEDY JUZ ANI MAGI WYSOKICH ANI BASSU I JEZELI PAN FXX JEST TAKIM 50 LETNIM PROFESJONALISTA TO GRATULUJE LAMPY I USCHEROW ,KUP SOBIE PAN DO TEJ LAMPY JAK PANA STAC KEF XQ ALBO REFERENCE BO MOZLIWE ZE SPOTAMY SIE TU ZA 5 LAT I BEDZIE PAN PISAL ZE USCHER TO SYF I ZE JA TEZ PEWNIE SLUCHAM NA USCHERAK NA BANK PRZEROBIL PAN ALTUSY I NAWET NIE MA PAN SZACUNKU A CHCIALEM PRZYPOMNIEC PANIE ZNAWCO ZE ALTUS WIADOMO NIE GRA JUZ DOBRZE BO MAMY 2010 A NIE 1980 A NA TAMTEN CZAS GRALY DOBRZE I MAM DLA NICH SZACUN NIESTETY PAN NIE MA SZACUNKU ANI DLA MNIE ANI DLA NICZEGO PODEJRZEWAM UMIE PAN KRYTYKOWAC I WSPIERAC SAMEGO SIEBIE POZDRAWIAM

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AHA PANIE FXX PAN TEZ MI COS TAM ZARZUCA MA PAN 50 LAT I NAPEWNO SAM PAN PRZESZEDL PEWNIE PRZEZ WSZYSTKIE MODELE ALUTSOW WIEC

 

poza wiekiem nic o mnie chłopcze nie przeczytałeś.

sprzęt który używam na codzień jest pewnie poza twoim zasięgiem.

kolumny które wmieniacie znam i uważam że do jazzu i klasycznej muzyki Ushery są znacznie lepsze.

Balans tonalny jest oczywiście po jasnej stronie jak zresztą większośc kolumn ktore wymieniliście.

 

na pewno nie są to kolumny z podbiciem konturowym.

 

Dodam jeszcze że na codzień porównuję ten dźwięk z kilkunasokrotnie droższym systemem podstawowym (jeden w domu drugi w pracy) i robię to bez przykrych odczuć które często mam przy odsłuchy systemów z tej półki cenowej.

W tańszych kolumnach/systemach jest często sztuczne podbicie basu przez co może się wydawać że jest go więcej... wydawać..

 

a oczywiście umcy umcy nie słucham.....

A jak chodzi o poziom panie comboss to styl w którym piszesz wskazuje że umcy umcy słuchasz z dużym zapałem i z pieluch niedawno wyrosłeś i wydaje ci się że coś wiesz... wydaje ..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosze wszystkich o przedstawianie faktow konkretow na temat roznych dobrych i tanich kolumn rozne propozycje sa mile widziiiane i z mojej strony nigdy nie beda krytykowane ,sam nie jestem czlowiekiem bogatym wiec jezeli ktos ma sprawdzona zrownowazona dobrze grajaca kolumne a do tego w malych pieniadzach prosze o propozycje bo o to wlasnie chodzi na tym forum wiekszosc ludzi tak jak ja pracuje i nie zarabia kokosow i nie stac ich nawet na kolumny za 2 tysace albo poprostu nie jest maniakiem i poprostu chce kupic tanio i dobrze i wlasnie do tego powinno sluzyc forum do debaty do wymiany faktow pogladow a nie pan szanowny fx ja mam uschery i wiele innych kolumn podlaczone do lampy albo do wzmacniacza hybrydowego kogo to obchodzi co ty masz , ludzie tu szukaja madrych konkretnych faktow na temat roznych kolumn i jezeli opinie sa rozne zawsze mozna o tym pogadac na wyzszym poziomie niestety puki co na tym forum a przynajmniej na tej stronce nikt nie napisal ani wad ani zalet kefa ani uscherow tylko wypowiedzi polecam polecam w tej cenie super naprawde wedlug mnie takie stwierdzenia sa zalosne bo to co dla kogos jest super dla innego moze byc kicha wiec prosze ludzie wypowiadajcie sie konkretami jak kolumna gra co jej brakuje czego ma duzo wykonanie czy jest zrownowazona czy nie gra plytko czy ma dobry bass czy wysokie nie sa za ostre albo czy wysokie nie sa szare , czy srednica nie jest podbarwiona , czy dzwieki sa dobrze odseparowane ,czy latwo sledzic poszczegolne instrumenty , no jest wiele i to bardzo wiele aspektow ktore trzeba brac pod uwage i prosze o tym pisac a wtedy naprawde kazdemu to ulatwi poszukiwanie swojego zestawu bo wlasnie do tego jest forum .Ja jestem nowo tu zarejestrowanym czlowieczkiem ktory zrobil duzo bledow w swoich wypowiedziach ale i to bardziej zilustrowalem konkretne zalety i wady kolumn kefa i uscherow niz panowie znawcy typu pan piotr i pan fxx ,puki co mimo swojej krytyki nic nie wnieslicie .aha dziekuje kyle ze wstawil sie za mna bo rzeczywiscie zgryzliwosc panow mnie troche zdenerwowala !!!!!!

 

znowu idiotyczna wypodziedz pana ze cos jest nie w moim zasiegu itp komu to pomaga ? chcesz sie chlopie dowartosciowac bo mialesc ciezko za komuny i siedziales cicho a teraz masz prawo glosu i to tylko na forum?owszem nie wiem czy jestes bogaty czy nie ja nie jestem , ale jestem mlody i kto wie czy wiecej nie osiagne niz ty ale tu nie ma sie czym chwalic ani przechwalac ,puki co znowu nikomu nie pomagasz tylko zniazasz sie do mojego mniej zaawansowanego piozmu swiadczy to ze pomimo ze masz 50 lat jestes jakims zakompleksionym czlowiekiem ,ktory nic nie wnosi i znowu pisze ze jest bogatszy ze sluchal duzo drozszych itp wiesz kazdy posluchac moze drozszych zestawow .poza tym juz sie gubisz w wypowiedziach pisales ze uscherki to uniwersalne kolumny a teraz piszesz ze nadaja sie tylko do jazzu jestes smiszny ,rozumiem ze moliwe jest ze masz w tym wieku juz cos ze sluchem i lubisz jak kolumny ci na codzien wysokimi tonami laskocza uszy ,mam propzycje sa takie paleczki i przetkaj uszy wtedy otworzy ci sie twoj slaby system !!!!!!!!chcialem jeszcze raz dodac ze nie chce sie tu z toba przekamarzac i wiem nie masz do czego to przyczepisz sie ze zamast rz napisalem z a sam zadnego kokretu nie napisales dalej nic jestes poprostu krytykiem i to bardzo slabym !!!!!!!!! odpusc sobie bo ja tobie odpuszczam pozdrawiam !!!!!!!!!! pisz o sprzecie jaki masz do zaproponowania o zaletach wadach i tyle a nie o tym , robie w pieluchy bo jezeli nawet to ty tez robiles i kto wie czy znowu nie bedziesz !!!!!!!!!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i znowu wracamy do sedna sprawy

 

wady dla jednego będą zaletą dla drugiego

twoja ocena brzmienia jest tylko wynikiem twoich oczekiwań i preferencji

więc wadę jak coś ma to do serwisu trzeba to wysłać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma lampę, albo "ciemny" ale motoryczny wzmak , to wg. mnie moje byłe Triangle Stella ES odstawiają i Ushery i Kefy jeśli chodzi o średnice i wysokie tony, a i basu im nie brakuję, o czym się przekonałem w dobrym akustycznie pokoju, większym niż mój(tam był większy i lepszy bas niż u mnie w mniejszym, choć nie tak dobrym akustycznie pokoju). Co prawda, dziś je kupić trochę ciężko, trzeba czekać na okazję. To tak jakby ktoś chciał się posprzeczać, ale uprzedzam że będę bronił tych Triangli zaciekle. Choć nie twierdzę że i Ushery i Kefy są złe, po prostu potrzebują innego towarzystwa niż np. Triangle by pokazały swoje walory(bo je mają, każda inne). ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikson ale ty pare postow wyzej w 2 czy 3 zdaniach juz wymieniles pare prawdziwych aspektow kefa i uscherow z czym sie zgadzam w zupelnosci i oto tu chodzi a widzisz ja napisalem ,a tu krytyka i to nie oparata na dialogu i zapytaniu czemu tak sadzisz tylko odrazu ironiczne teksty ze pewnie slucha na altusach potem o pieluchach zalosne ale to polska wlasnie !!!!!!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i znowu wracamy do sedna sprawy

 

wady dla jednego będą zaletą dla drugiego

twoja ocena brzmienia jest tylko wynikiem twoich oczekiwań i preferencji

więc wadę jak coś ma to do serwisu trzeba to wysłać

 

cechy kolumny są jasno opisane w mioch postach trzeba umieć czytać, dla tych co nie potrafią w punktach:

1. bardzo dobra scena i lokalizacja instumentów

2. brak PODBICIA wyższego basu

3. równe pasmo (oczywiście w swoim zakresie cenowym)

4. muzykalność, i mimo jasnej formuły dźwięku brak wyostrzeń.

 

wady:

 

nie nagłośnią więcej niż 16, może 18m2.

 

w swojej cenie do jazzu i kalsyki w porównaniu z kilkunastoma kolumnami m. in KEF, MA, Infinity, bez konkurencji...

 

chyba że ktoś lubi podbity wyższy bas jak to ma miejsce w większości konstrukcji budżetowych że o Altusie nie wspomnę.

 

to wszystko napisałem ale dla formalności powtarzam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehehh dawid bron jezeli naprawde jest cos dobrego ehehhe poprostu zachowaj poziom i humor w wypowiedziach bo fajnie jest sie poprzekamarzac ale z humorem wtedy mozna dojsc do pewnych wnioskow niestety panem fxx jestem rozczarowany !!!!! a ja tego nie chcialem i powinno sie zachowac jakas kulture czy moja wypowiedz sie komus podoba czy nie kazdy jest jaki jest no ale przepraszam panie fxxx bo w sumie tez sie zagalopowalem w sumie piszcie co chcecie jezeli komus ma to w czyms pomoc w sumie droga wolna ale przypominam ze jest to stronka audio stereo i mozna tu pisac opinie bardziej trafne lub mniej kazdy z nas jest inny i ma inne prefenrencje grunt to mniec szacunek dla kazdego no prawie dla kazdego !!!!! ale napewno temat audio nie powinnien byc powodem do klotni i tanich tekstow bo to swiadczy tylko o nas !!!!!!1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety puki co na tym forum a przynajmniej na tej stronce nikt nie napisal ani wad ani zalet kefa

Zalety KEF Q1 - koncentryczny głośnik sprawia, że z przestrzenią radzą sobie stosunkowo dobrze, łatwiej "znikają"

Wady KEF Q1 - zdecydowanie podbity bas, przy ~120 hz - i nie jest to wina mojego pomieszczenia, bo w pomiarach z magazynu audio wyszło im właściwie to co było słychać u mnie.

 

Poza tym: mają znacznie lepszą dynamikę od Wharfedale Diamond 9.1 ... ale z kolei znacznie gorszą od ADAM A7X. Nie mają tak czytelnego basu jak ADAM A7X ... na KEF bas jest bardziej rozmyty, podczas gdy na ADAM słychać każde "chrupnięcie" (na kef owe chrupnięcie jest rozmyte). Jeśli chodzi o ogólną czytelność to czegoś im brakuje ... czegoś co pojawia się na sprzęcie studyjnym, a nawet projektowym. Niestety to "coś" jest dosyć znaczne.

 

Z tego co słyszałem, Kef Q1 są bardzo podobne do iQ30 - jeśli ktoś osobiście porównywał to proszę o komentarz ... a gdyby jeszcze porównał Q1,iQ30 do Q300 to byłoby zupełnie super ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cechy kolumny są jasno opisane w mioch postach trzeba umieć czytać, dla tych co nie potrafią w punktach:

1. bardzo dobra scena i lokalizacja instumentów

2. brak PODBICIA wyższego basu

3. równe pasmo (oczywiście w swoim zakresie cenowym)

4. muzykalność, i mimo jasnej formuły dźwięku brak wyostrzeń.

 

wady:

 

nie nagłośnią więcej niż 16, może 18m2.

 

w swojej cenie do jazzu i kalsyki w porównaniu z kilkunastoma kolumnami m. in KEF, MA, Infinity, bez konkurencji...

 

chyba że ktoś lubi podbity wyższy bas jak to ma miejsce w większości konstrukcji budżetowych że o Altusie nie wspomnę.

 

to wszystko napisałem ale dla formalności powtarzam.

 

Triangle Stella ES mają prawie wszystkie aspekty lepsze(poza 3 podpunktem), tylko potrzebują takiego towarzystwa jakie opisałem powyżej. Szczególnie do klasyki, Jazzu, muzyki akustycznej nadają się idealnie i tu dla mnie nie mają konkurencji, jedynie do cięższego rocka czy metalu się kompletnie nie nadają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle

 

też jestem ciekaw nowych kef q300

na forach uk są opinie z pierwszych odsłuchów że grają zupełnie inaczej niż stara seria

bardziej dynamicznie z mocniejszym basem , dobrą detalicznością sceną , ponoć są warte posłuchania

i oczywiście nowy uniq zupełnie od początku zaprojektowany

KEF Q300

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehehh dawid bron jezeli naprawde jest cos dobrego ehehhe poprostu zachowaj poziom i humor w wypowiedziach bo fajnie jest sie poprzekamarzac ale z humorem wtedy mozna dojsc do pewnych wnioskow niestety panem fxx jestem rozczarowany !!!!! a ja tego nie chcialem i powinno sie zachowac jakas kulture czy moja wypowiedz sie komus podoba czy nie kazdy jest jaki jest no ale przepraszam panie fxxx bo w sumie tez sie zagalopowalem w sumie piszcie co chcecie jezeli komus ma to w czyms pomoc w sumie droga wolna ale przypominam ze jest to stronka audio stereo i mozna tu pisac opinie bardziej trafne lub mniej kazdy z nas jest inny i ma inne prefenrencje grunt to mniec szacunek dla kazdego no prawie dla kazdego !!!!! ale napewno temat audio nie powinnien byc powodem do klotni i tanich tekstow bo to swiadczy tylko o nas !!!!!!1

 

Jasne, rozumiem, moja wypowiedź, po części była także przekazana z nutką ironii.

 

Tu dla ciekawskich recenzja:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

@ Mixon

 

Pełne poparcie, ja się mocno zdziwiłem jak to możliwe że moje byłe maluchy w większym pokoju miały większy i lepszy bas niż u mnie w sporo mniejszym pokoju. Także tak jak mówię, do dziś żałuję że sprzedałem te maluchy. Ale człowiek uczy się na błędach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Triangle Stella ES mają prawie wszystkie aspekty lepsze(poza 3 podpunktem), tylko potrzebują takiego towarzystwa jakie opisałem powyżej. Szczególnie do klasyki, Jazzu, muzyki akustycznej nadają się idealnie i tu dla mnie nie mają konkurencji, jedynie do cięższego rocka czy metalu się kompletnie nie nadają.

akurat tego modelu Trangli nie słuchałem, ale kilka innych miałem przyjemność, niezły dźwięk ale dla mnie już zbyt "kłujący", w uszy, do lampy ok chociaż wolę Focale ze względu na lepszą barwę.

 

Kefy używam jako tyły w kinie domowym i tu są świetne

 

i jeszcze jedno: w pracy mogę słuchać wyłacznie w miarę cicho i dla mnei w tych właśnie warunkach uwypuklają się zalety Usherów tzn równośc pasma które nie jest zagłuszane ani zbyt dużą ilością sybilantów ani zbytnim dudnieniem wyższego basu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i oto chodzilo panie fxx juz jest milo fajny dialog i czemu nie tak odrazu ?az mi sie serce otwarlo bo mozemu ruszyc tym forum w pozytywnym kierunku tym bardziej ze mam wolne i lubie sobie popisac ;) mniej wiecje uschera i kefa znam bdb nie wiem tylko jaka jest roznica miedzy kefem iq10 a iq30 czy warto doplacic ?przypuszczam ze graja tak samo roznica moze byc w bassie ale czy jest ona duza na tyle ze warto doplacic 400 zl ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat tego modelu Trangli nie słuchałem, ale kilka innych miałem przyjemność, niezły dźwięk ale dla mnie już zbyt "kłujący", w uszy, do lampy ok chociaż wolę Focale ze względu na lepszą barwę.

 

Kefy używam jako tyły w kinie domowym i tu są świetne

 

i jeszcze jedno: w pracy mogę słuchać wyłacznie w miarę cicho i dla mnei w tych właśnie warunkach uwypuklają się zalety Usherów tzn równośc pasma które nie jest zagłuszane ani zbyt dużą ilością sybilantów ani zbytnim dudnieniem wyższego basu.

 

Te uchodzą za jedne z lepiej zrównoważonych(zresztą seria ES wg. wielu jest lepsza niż EX), barwowo wg. mnie lepsze niż powiedzmy Focale(te grają bardziej jak studyjne monitory) w ich przedziale cenowym, i co najważniejsze te kolumienki mają ogromne serce do przekazywania muzyki, i druga zaleta, nawet przy cichych odsłuchach, nie mulą jak większość kolumn. Jak będziesz miał kiedyś okazję to posłuchaj z dobrym, byle nie jasnym wzmakiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem tylko jaka jest roznica miedzy kefem iq10 a iq30

Jeśli jest to odnośnie mojego pytania to zwracam uwagę że iQ10 (woofer ~5") to nie to samo co Q1 (~6,5"). iQ10 jest mało interesujący (węższe pasmo na pewno) w porównaniu do Q1,iQ30,Q300.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram jak już brać to domyślny i pełnowymiarowy układ przetworników KEF'a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kyle drogi kolego (bez urazy ) ja porownywyalem i juz ci pisze moje zdanie q1 gral ladnie jak to kef ktory ma stabilna szkole brzemienia ,a roznice sa takie ze wzgledu ze w tej nowszej wersji iq30 otwarli bardziej wysokie tony graja one bardziej otwarcie nie sa tak zamulone jak q1 (ktore tez uwazam za bardzo dobre kolumny ale do pomieszczenia malo umeblowanego z gipsowkami na scianach ) iq 30 przez to ze jakby wzmocnili wysokie tony wydaje sie rozniez , ze mniej podbarwia to srednice ktora wydaje sie ciut tez lepsza ,w iq30 wysokie tony nie sa tak oddalone jak w q1 q3 iq3 .mimo wszytko iq wedlug mnie sa lepsze .w seriu iq3 q3 q1 wedlug mnie nie ma prawie zadnych roznic .bass miedzy iq 30 a q1 stwierdzilbym ,ze jest taki sam !!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam byłem zainteresowany Kefami (poza wyglądem i nazwą), niestety nie miałem możliwości posłuchania.

Jeżeli jednak pokój masz krótszy niż w salonie audio, to może wyjść z tego co innego, niezła kupa i bum bas, dlatego ushery s520 są sprawdzonym rozwiązaniem do małego pokoju.

Ja bym jeszcze rozważył Quad 11L, Quad 11L2, Heco Metas Xt 301, Magnat Quantum 603, może Epos M5

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie są sprawdzonym rozwjązaniem nawet w małych pomieszczeniach.Instrumenty takie jak gitara basowa kontrabas saksofon tenorowy nie mówjąc o barytonie to instrumenciki z Uscherków.

mam zupełnie inną opinię.

 

nie pobijają średniego basu i tyle

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rydz dobrze napisales i wlasnie tez tak sadze ale jezeli komus sie to podoba to niech sobie kupi i zachwala ze wydale 1500 zl niepodbarwiony dzwiek bo tam nie ma co podabarwiac i moze sobie sluchac jazzu a o rocku techno hip hopie metalu disco moze zapomniec czyli odpada wiekszosc podstawowych gatunkow muzyki ,i co panie piotrze napisal pan ze zaraz mi ktos napisze ze jestem w bledzie niestety puki co moje odczucia sa uzasadnione i poparte przez innych ,,,,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przepraszam Ciebie, wczoraj w nocy byłem pijany i wyszedł ze mnie audiofilski troll. Każdy ma prawo do własnych spostrzeżeń, ja nie zamierzam nikogo na siłę przekonywać do tego, co moim zdaniem jest istotne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i wszystko wyjasnione ja tez przepraszam !!!! a wracajac do uscherow to fxx ma racje nie maja podbarwionej wyzszej srednicy przez co dziek jest zwiewny i tez dlatego gubia sie na gitarowych przesterach , co do dobrych opini w prasie specjalistyczenj to uwazam ze to jest podparte trikami marketingowymi oby sie sprzedalo ,tak czy siak uschery to nie sa zle kolumny ale do mnie w tej cenie bardziej przemawiaja kefy, poprostu z kefami czuje sie spokojniejszy bo wiem ze maja wiekszy potencjal ,mimo ze obgadalismy i przytoczylismy duzo w sumie argumentow za i przeciw polecam jednak o ile istnieje mozliwosc osobistego przesluchania .aha mam pytanie moze ma ktos do sprzedania jakies kefy q3 q1 iq3 moga tez byc iq30 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Tu nie ma co się przepraszać.Wystarczy trochę kultury Osobistej i zrozumienia. Jest wiele monitorów budrzetowych które dają przyjemność wsłuchaniu muzyki.Jerzeli ktos chce dzielić dżwięki na niuanse, granica zaczyna się od okolo 4000-5000 tysięcy zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z charakterystyk nie wynika że IQ30 mocno podbijają. Ani ushery. Ushery nawet mniej. Sam je kiedyś chciałem kupić, dość mgliste opinie jednak nie przekonały mnie. Tutaj szczegółowy test australijski:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Martwi mnie, jaka może być jakość wykonania, w kolumnach do 2 tyś często są takie myki w środku. Na przykład ostatnio miałem focale 706. Trauma. Jakieś stalowe blaszki, rdzeniowe małe cewki, elektrolity... kable w środku aż brązowe tak zaśniedziałe jakby miały 30 lat. Jak w kolumnach za 500zł. To w ogóle nie gra, to już Tannoye F1 na zmienionych kablach robią większy spektakl przy nich.

 

A Quady? Też poniżej 2tyś, w środku normalne kable, duże cewy powietrzne, duże kondensatory, złote gniazda ładne, aż nie ma co zmieniać. Jedynie podokręcać wszystko, bo składane w Chinach. Jak je mam, to miałem już w domu dłużej Paradigmy studio 20, Aurum Cantusy Leisure 2, Tannoye F1 Custom, Usher s520, B&W 602s3, Wharfedale 9.1, te focale 706, może coś jeszcze. Quady przetrwały wszystko i wracały na stojaki średnio po dwóch godzinach. Szybkość, naturka, bas, dużo mięsa, brak braków, jedynie góra mniej "analityczna", zwrotnica poprawnie nisko cięta. Usherki s520, gdyby nie brak większego potencjału tez chętnie bym dłużej pogościł, ale do 20 metrów za małe. W tych kolumnach liczą się niskie zniekształcenia. Są prawdopodobnie ambitnie wykonane i tyle. A quad to całkiem kulturalna firma. Ostatnio grzebałem końcówę quada, może gniazda tandetne, ale w środku kabelki Van Den Hula. Uwierzycie? 25 lat temu, kiedy chyba nikt nie myślał o kablach, a japończycy zastanawiali się czy 5 potencjometrów i 10 przełączników we wzmacniaczu to nie za mało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

tam są fajne testy z pomiarami i widać jak się układa charakterystyka , widać na s520 że nie ma podbicia basu tylko równo

a iq30 ma najmniejsze zniekształcenia basu co jest dużym plusem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrecz cudownie uklada sie dialog i teraz po przeczytaniu tego wszystkiego ktos moze wypalac i zwrocic uwage na poruszone aspekty i zdecydowac czy jego zdaniem mamy racje czy tez nie i kupic wybrane kolumny:))))))co do wykonania uscherow to akurat tu nie ma sie do czego przyczepic zwrotnica z dobrych elementow sa tam juz cewki powietrzne dobre kondensatory ,niestety rezystory ceramiczne ktore mozna zmienic na metalizowane ale tu duzej roznicy nie bedzie ,same przetworniki tez sa dobre ale mimo wszystko takie male kolumny nie moga preznie grac ,sama budowa i jakos zwrotnicy jest napewno lepsza niz u kefa ale mimo wszystko ja wybralem kefa !!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.