Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny do Creek Evo do ok20m + pytania


Zryty_Berecik

Rekomendowane odpowiedzi

Nie będę się rozpisywał:

Kupić na razie nie chcę ( kolumn ) ale może w niedalekiej przyszłości ... do Creeka Evo + CD Onkyo DX7222 + DAC Pana A.Stelmacha. Kabelki - IC - KLOTZ ( na razie ) Głośnikowe Ultralink Challenger.

Sprzęt aktualnie leży nieużywany (czekam na wprowadzenie się do nowego domu)

 

Muza: Quidam , Pink Floyd , Genesis , Peral Jam , Deep Purple , Coma , Dire Straits itp.

Do wyboru będę miał 2 pomieszczenia : ok 20m i 23m.

Zostały mi 2 pary kolumn po kinie

- Mission M73 Takie: (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) )

- Eltax Liberty 3+ ( stara seria - lepiej oceniana

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) )

 

Obawiam się że to co oferują w/w głośniki jeżeli chodzi o bas i "kopnięcie" będzie dla mnie niewystarczające.

Czasami jak mam "bad day" to lubię sobie zapuścić coś mocniejszego.

Ktoś mógłby mi wytłumaczyć jak objawia się problem z za dużymi ( za mocnymi ) głośnikami w za małym do nich pomieszczeniu? Ani te Mission ani Eltaxy nie były dla mnie wystarczające jeżeli chodzi o bas w pokoju w którym je miałem (12m). Parę lat temu byłem u kumpla który miał pokój tej samej wielkości co mój , jakiś amplituner sony + jakieś używane Jamo podlogowe - i to wymiatało jeżeli chodzi o power i bas. Poprostu jak mam doła to puszczam cicho dołującą muzyczkę leże i słucham a jak mam "bad day" to chce troszkę mięsa i głośności. W kinie było fajnie bo miałem SUBA DIY na GDN20/60 i mięska nie brakowało. Kina nie ma i nie będzie ( daje rodzicom ) Zawsze chciałem dobre stereo ( dobre w miarę możliwości mojej kieszeni - Creek + CD z DAC'iem Pana Andrzeja to chyba nie był zły wybór? )

Odpuściłem sobie kafelki czy panele na rzecz dywanu lub wykładziny dywanowej - chyba dobry pomysł ?

Od 2-3 miesięcy czytam bardzo dużo forum i biorę pod uwagę Tonsil Siesta oraz Premium ( ewentualnie Maestro II 180 ale boje się że będą za mocne do tych pomieszczeń ). Kwota myślę że max 1500zł

 

I mam jeszcze jedno pytanie - jest sens wypożyczać kolumny ( mam taką możliwość w sklepie Tonsila we Wrocławiu ) i odsłuchiwać skoro nowe są "niewygrzane" ?

 

Big thx 4 wszystkie odpowiedzi/podpowiedzi i poważne podejście do tematu , bo widzę że często są jaja :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycja pierwsza, najtańsza: do Twoich Eltaxów dodaj dobrze dobranego suba, powinno zagrać nieźle, miałem (tzn nadal mam, ale są teraz w rezerwie) Liberty 3+, to niezłe głośniki i ze wsparciem dobrego suba nagłośnią te 20 metrów przyzwoitym dźwiękiem.

Druga opcja, wymagająca sprawdzenia głośników w systemie: używane podłogowe Paradigmy seria Studio albo Monitor. Do Twojej muzyki powinny dobrze pasować, jednak różnica w charakterze dźwięku po graniu na mission jest radykalna i efekt może Ci się nie spodobać - stąd konieczność odsłuchu kolumn we własnym systemie w docelowym pomieszczeniu.

Opcja trzecia, wymagająca najwięcej zachodu: spróbuj Rubicona 63 lub 36 naprawdę dobre głośniki, tyle że trzeba poświęcić trochę czasu i wysiłku żeby je wypożyczyć - szczególnie polecam model 63, z zastosowanym tam wstęgowym głośnikiem wysokotonowym Creek powinien stworzyć piękną przestrzeń, a solidna sekcja srednio-niskotonowa powinna sobie dobrze poradzić w 20 metrach.

Wspomniane przez Ciebie Tonsile warte są odsłuchania w domu, jeśli masz taką możliwość, nawet niewygrzane głośniki dadzą Ci jakiś ogólny pogląd na charakter dźwięku i ujawnią się ewentualne niedopasowania do sprzętu czy pomieszczenia. Maestro 180 spróbuj także, wcale nie muszą być za mocne do 20 m.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Creek zasługuje na lepsze kolumny ale budżet mocno ograniczony. U mnie zestaw Creek'a gra z Usher CP-6311 i jest świetnie ale to już spory wydatek szczególnie przy obecnym kursie dolara.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

hmm kolumienki w najbliższym czasie sobie odpuszczam ( lepiej później i chyba tak jak kolega napisał że creek zasługuje na lepsze kolumny ). O głośniczkach pomyśle jak już będę miał +/- 3k pln.

 

a na razie wyżej wspomniane przeze mnie Eltaxy nie będą chyba takie złe ( w końcu to Vifa ? )

Do tego może po nowym roku Audionova Proteus? Z tego co wyczytałem to dobry kabelek ( chociaz jak dla mnie prawie 300zł za IC to dużo ).

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.