Skocz do zawartości
IGNORED

sorround i central do Usher520 i Yamahy


krizar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Tworze sobie zestaw który ma dać mi trochę przyjemności w kinie i stereo .

Mam małe pomieszczenie (14m2) ale o kwadratowym rozkładzie .

Jest już Yamaha rx-v1400 i jako fronty jada do mnie Usher 520 ( kupione z myślą o stereo )

 

Czym niedrogim uzupełnić zestaw do 5.0 w tak małym pomieszczeniu .

Chodzi mi o jakiś zestaw na boki do 500zł i central do 300zł .

Ushery nie mają dużo basu więc boczne mogły by go trochę mieć , w zastosowaniach kinowych powinno być dobrze .

Czy jest sensowne zastosowanie jako bocznych małych kolumn podłogowych , czy jest to bez sensu ?

Stały by po dwóch stronach pokoju jakiś metr od kanapy.

 

Bass-reflex musi być z przodu , bo będą blisko ściany .

 

Jako surround myślałem o dwóch Tannoy M31i , MX1 , używane M1

Na center nie mam pomysłu .

Proszę o radę .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemski

(Konto usunięte)

Mając ograniczony budżet kupiłbym parę takich samych głośników do zastosowania jako efektowe.

 

Zakładając poprawną adaptację pomieszczenia i rozmieszczenie głośników, wydaje mi się, że da to lepszy efekt niż niedopasowane głośniki tylne i jeszcze inny centralny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że kupowanie centralnego za 300 PLN nie ma sensu. Już lepiej poprzestać na zestawie 4.0. Głośnik za 300 zł zepsuje brzmienie S-520. Naturalnym "towarzyszem" (a raczej "przewodnikiem", uważam centralny za najważniejszy) dla Twoich kolumn jest Usher S-525, ale "nieco" przekracza budżet, niemal dwa razy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mi podnieśliście wydatki i to bardzo :)

Trudno trzeba będzie na razie zostać przy 2.0 i zbierać na komplet Usherów .

 

Z tym centralnym to jestem przekonany do tego wydatku , ale naprawdę jako tyły nie mogły by być jakieś tańsze ?

Może jest coś co ma szanse zgrać się z Usherami ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też bym nie wciskał na siłę centralnego , w tak małym pokoju ja też taki mam i to przerabiałem lepiej sygnał monofoniczny centralnego przerzucić na fronty i zobaczysz że naprawdę jest to dobre rozwiązanie ja wcześniej tak miałem jak posiadałem ampli 5.1, efektowe kup jakiekolwiek nawet małe skrzyneczki tonsilowe na tył jeżeli nie słuchasz muzy w dts to nie ma sensu inwestować w tył bo i tak jest on może w podczas filmu w DD 5.1 wykorzystywany w 10% coś koło tego, dlatego ja sprzedałem ampli wielokanałowy i kupiłem piano i s520 i zawsze mogę suba podłączyć;) słucham głownie muzyki i czaem divixa odpalę sporadycznie film na dvd :)

jak wygrzane uszatki już? to zamiast kupić centralny kup dobre kabelki na front :) basu masz okey?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemski

(Konto usunięte)

Wykorzystanie poszczególnych kanałów zależy od realizacji, nie wszystkie filmy mają odpowiednio dobrze zrealizowaną ścieżkę wielokanałową, ale wiele tytułów filmów tak. Z drugiej strony taka konsola do gier potrafi wytworzyć pełną, generowaną w czasie rzeczywistym 360-stopniową scenę dźwiękową, wystarczy się więc w wirtualnej rzeczywistości odwrócić by sztuczne źródła dźwięku znajdującej się przed widzem/graczem znalazły się z tyłu. Równowaga tonalna pomiędzy tyłem a przodem staję się więc krytyczna.

 

Można wziąć jeszcze pod uwagę wymianę kolumn na coś o podobnych cechach i w mniejszej cenie i zakup od razu 2 par.

 

W kwestii doboru, może Yamaha NS333 (ok 750 zł) albo JBL E20 (ok 650 zł), najtańsze godne polecenia jakie mi przychodzą do głowy to JBL pojedyncza SCS 178 (ok 100 zł - allegro) (cały system 5.1 za 999 - może warto?), albo JAMO S602 (S60SUR) (ok 300 zł komplet) ale będą znacznie odbiegały możliwościami od frontów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

równowaga tonalna jest ważna jak słucha się muzyki dts a nie jak ma coś zaszumieć czasem jak auto przejedzie na filmie:) więc naprawdę wywalanie dużych pieniędzy na głośniki tylne jest moim zdaniem przesadą żeby co efekt przelatującej kuli w locie był nie rozróżnialny na tylnych względem przednich?

ja miałem na tyle tonsilki najprostsze małe skrzyneczki o mocy 40W i wystarczało na froncie miałem wcześniej b&w 685 i w filmach kule latały jak należy a słuch mam dobry zawsze można pokręcić w ustawieniach w ampli a co do centralnego to uważam że do małych pomieszczeń jest zbędny, mnie osobiście wkurzało jak miałem go ustawionego wysoko nad tv dźwięk nie do końca mi się zespalał z obrazem po przerzuceniu sygnału na frontu moim zdaniem punkt centralny pojawił się idealnie w środku tv bo monitory mam na jego wysokości, i szybko sprzedałem centralny :)

 

wiele osób jest na forum o tematyce kina domowego zapatrzona w wielokanałowość i moim zdaniem troszkę za bardzo, tym bardziej że jak czytam to większa część ma pokoje nie przekraczające 20m2 , są to pomieszczenia trudne w rozstawieniu głośników aby wytworzyć odpowiedni efekt bo jak je umieścić jak sofa jest na ścianie ma mamy dostać sygnał zza placów ? pod sufitem ? przez skręcenie o 90 w stronę ucha? i tu właśnie zaczynają się kompromisy ale każdy kto ma takie rozwiązanie z konieczności będzie je uważał za dobre ale nie zdaje sobie sprawy jak by zagrał ten sam sprzęt gdyby miał te 2-3m dodatkowej przestrzeni za sobą , nagłośnienie kina domowego nie jest prostą sprawą i wymagającą przestrzeni pokoju czy salonu uważam że w pomieszczeniach do 20m2 kino domowe nie rozwija swoich możliwości w 100% to jest jak lizanie cukierka przez papierek, dlatego jestem zwolennikiem rozwiązań pośrednich w mniejszych pomieszczeniach (sam do tego dojrzałem przeskakując przez 2 ampli i 3 komplety kolumn do kina a skończywszy na systemie 2.1) jak np systemy 2.1 np firmy bose albo yamaha piano e810 która do 14m2 jest wyśmienitym rozwiązaniem i do filmów i do muzyki,

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikson, myślę że masz wiele racji. Ja również zamiast źle ustawionego 5.1 wolałbym dobre 2.1.

A zamiast słabego centralnego wolałbym jego brak. Paradoksalnie dlatego, że jest on najważniejszy i szkoda 80% filmu puszczać przez jakieś niewiadomo co.

Niemniej przy założeniu, że centralny jest b.dobry i pomieszczenie daje możliwość prawidłowego rozstawienia, to jednak wtedy 5.1 wykazuje swoją przewagę. Nie trzeba siedzieć na wprost ekranu, żeby słyszeć dialogi przyklejone do ust aktorów. Scena z przodu jest lepiej wypełniona, bardziej plastyczna. Dźwięk płynnie przechodzi przód-tył, ale też czasem przez środek pokoju z lewej do prawej. To jednak jest fajne i nie do uzyskania w 2.1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemski

(Konto usunięte)

Jeśli ktoś zajrzał do "O mnie" to wie, że również aktualnie zrezygnowałem z 5.1 na rzecz stereo i właśnie posiadam system Yamahy, z którego jestem bardzo zadowolony. Jednakże pełnej sceny dźwiękowej wokół słuchacza na dwóch głośnikach stworzyć się nie da.

 

W kilkunastu m2 da się uruchomić poprawny system 5.1 a nawet 7.1 i dobry dźwięk przestrzenny w mikrodynamice. To kwestia wytworzenia odpowiedniego ciśnienia akustycznego do wielkości pomieszczenia przy jego poprawnej adaptacji. (jak w filozofii THX)

 

W kwestii równowagi tonalnej, czasy gdy tylne głośniki odtwarzały jakiś szumek i szczątki dźwięku odeszły w niepamięć wraz z Dolby Surround PRO LOGIC, to są równoprawne kanały dźwiękowe i twierdzenie, że byle "skrzyneczka" się w ich roli sprawdzi jest błędne. Bardzo łatwo się o tym przekonać, nie odtwarzając film, ale uruchamiając pierwszą lepszą grę komputerową na konsole nowej generacji, albo nawet i pierwszej generacji Xbox`a. Słyszymy wirtualne źródła, które się cały czas przemieszczają w okół nas, to może być np postać człowieka, która cały czas z nami rozmawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w małym pomieszczeniu np 12m2 potrafisz ustawić poprawnie system 5.1?

mi się to nie udało, brakowało mi tego metra minimum z tyłu żeby właśnie za plecami słyszeć efekty a nie z boku czy z sufity a to zdecydowana różnica w odbiorze przestrzeni :)

 

a co do brzmienia to jak napisałem dla muzyki w DTS tak zgodzę się że warto dopłacić do efektowych, natomiast do filmów dalej twierdzę że nie warto dlatego że są w małych procentach nadal wykorzystywane w filmach , dla konsol też nie widzę sensu dopłacić kilkaset pln na tył żeby wirtualnie człowiek lepiej brzmiał , hmmm, to już każdy musi ocenić co jest lepsze więcej kasy w ampli czy we fronty czy suba etc jak kto woli , ważne żeby zdawać sobie sprawę czy wydanie pieniędzy na np centralny 1500pln i umieszczenie go we wnęce na podłodze w szafce w pokoju kilkunastu m2 jest najlepszym sposobem na uzyskanie najlepszego brzmienia kina domowego :)

 

ja też ma małe stereo obecnie i dobrze mi z nim ;)

 

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>jak wygrzane uszatki już? to zamiast kupić centralny kup dobre kabelki na front :) basu masz okey?

 

Mikson

Grały dopiero 10 godzin , wiec nie są wygrzane , basu jest raczej mało .

Mam nadzieje że po wygrzaniu będzie go więcej .

Kable nie wiem jakie mam , sprawdzę w domu , koszt 22zł /metr .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi uszatki wygrzewały się ponad tydzień i to grając praktycznie non stop i dźwięk uległ poprawie,

bass troszkę śmielej i cieplej zaczął grać,

basu mam minimalnie podkręconego na piano, a kabelki mam takie które go nie ograniczają

ani spowalniają raczej mają charakterystykę ocieplającą, i jeszcze jedna sprawa u mnie uszatki są postawione troszkę po macoszemu

bo mam małe dzieci i standów obecnie nie mogę mieć więc stoją na komodzie o szer prawie 2m

dlatego zwracam uwagę że musisz dobrze je ustawić bo najwięcej basu w pomieszczeniu u mnie mam praktycznie przed nimi , mam ustawione w odległości 3m do miejsca odsłuchu i tam mam najlepszy odbiór

jeżeli usiądziesz nawet o metr dalej czy z boku sceny bass może się zmniejszyć, druga sprawa to wytłumienie pokoju , ostatnio prałem zasłonki oj one dużo dają :)

to są naprawdę świetne monitorki musisz im dać troszkę czasu i przetestować inne kabelki z czasem

 

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy podobne warunki .

Tez mam małe dziecko i standy nie wchodzą w grę .

U mnie jedną ścianę około 3,5 metra Tworzą trzy postawione koło siebie komody .

Ushery stoją na skrajnych komodach .

Rozstaw jest taki że tworzą trójkąt równoboczny z kanapa na której słucham .

 

Dźwiek jest bardzo detaliczny , wokale sa cudowne , basu jest mało , bas nie dudni ani sie nie rozjeżdża .

Pokój ma dwa otwory na drzwi ( bez drzwi )czy to ma znaczenie .

 

Co postawić pod Ushery żeby bas nabrał mocy i głębokości , kolce czy granit ?

jaki kabel kupiłeś ?

Mój to TARA LABS OMNI CLASSIC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemski

(Konto usunięte)

"w małym pomieszczeniu np 12m2 potrafisz ustawić poprawnie system 5.1?

mi się to nie udało, brakowało mi tego metra minimum z tyłu żeby właśnie za plecami słyszeć efekty a nie z boku czy z sufity a to zdecydowana różnica w odbiorze przestrzeni :)"

 

To prawda, dlatego nigdy nie ustawiłbym sofy przy ścianie wzdłuż której rozstawione są tylne głośniki. Pokój miał długość nieco ponad 4m, około 2.4m odległości od osi przednich głośników i około 1.7m odległości od osi tylnych głośników, a więc sofa mniej więcej na środku. W taki sposób grało kilka konfiguracji, m.in. bazujących na Mission serii 7, Wharfedale Diamond serii 8 i Infinity Alpha. Problemów było mnóstwo, ale dużo dało się osiągnąć skupiając na mikrodynamice. Oczywiście nie każdy system potrafi grać stosunkowo cicho dostarczając tyle samo informacji co przy wytwarzaniu bardziej naturalnego dla niego ciśnienia.

 

Aktualnie myślę o drugim systemie Piano (wzmacniacz mocy i głośniki kanałów efektowych) i amplitunerze jako dekoder, ostatecznie zakup systemu Piano i odsprzedaż elektroniki pozostawiając same kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam identycznie ustawione :) ,

pobaw się jeszcze tak , przybliż je do siebie, dosuń albo odsuń od ściany,

ja jak usiądę naprzeciwko uszatka to mam najwięcej basu , może powinieneś je lekko skręcić do środka

tego kabelka nie słuchałem ale dobra firma :) ja mam ten kupiony w promocji został mi z poprzedniego systemu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez przesady :) jedni zachwalają granity a drudzy mówią że wyostrzają, jak kto woli

ja mam zwykłe podkładki filcowe i moim zdaniem jest okey

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.