Skocz do zawartości
IGNORED

Muzyka progresywna - Feel!


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)

Dlaczego nużą mnie płyty progresywne? Dlaczego jeszcze parę lat temu większość nazw, kojarzonych przeze mnie z muzyką progresywną wywoływała u mnie żywsze bicie serca ? Dlaczego byłem w stanie wydać mnóstwo kasy na nagrane przez tych „ulubieńców” płyty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykazuje Pan zwykłe oznaki dojrzewania muzycznego. To niezawodny znak, że za 20 do 45 lat zejdzie Pan z tego świata. Składam kondolencje!

 

Ash

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to nie jest znużenie, a spierdołowacenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo! Tak trzymać! Jak najdalej od muzyki progresywnej! Trzeba posłuchać jazzu, Stockhausena, i muzyki klasycznej!

 

Namawiam gorrrrrrrrrrrrrrrąco!

 

 

I jeszcze zeby dobić muzykę progresywną w twojej głowie, to zalecę terapię Muzyką Beefhearta i Zappy!

 

 

pozdrawiam serdecznie!

 

 

z

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zjaryz, 22 Lis 2008, 20:47

 

>Brawo! Tak trzymać! Jak najdalej od muzyki progresywnej!

 

A niby dlaczego??? Ja uwielbiam jazz i progresje. Jedno i drugie uwazam za swietne gatunki muzyczne, natomiast klasyka jest dla mnie nadmuchana.... Mam jej sluchac, bo jest "trandy" i wypada? Usypiam przy tym ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem że kolego engineer pisząc progresja miał na myśli tzw. art rock w psoatci yes, king crimson, marillion, porcupinee three(czy jakoś tam) i bardzo się ucieszyłem, bo uświadomiłem sobie, iż jednego słuchacza wypocin Piotra "Wielkiego" Kaczkowskiego mniej...

 

A muzyka klasyczna/poważna, to wcale nie jest nuda. Stwierdzam to, chociaż jestem wielbicielem free jazzu...

 

 

pozdrowienia

 

z

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie nie uwazam calej klasyki za nude. Jest wiele plyt ktore mam i kocham (np. Carmen). Ale wiekszosc ktore bylo mi sluchac powodowala u mnie znuzenie i ospalosc. Ja lubie jak muzyka powoduje u mnie ciarki na plecach, a nie jest tlem do czytania ksiazek....Dla mnie sluchanie muzyki to czynnosc pierwszoplanowa.

 

A tak nawiasem to akurat YES i K.Crimson to kwintensencja prawdziwej progresji... Art Rock to gatunek powstaly pozniej i tu Marillion i Porcupine Tree...

 

Pozdrawiam serdecznie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Art Rock to gatunek powstaly pozniej i tu Marillion i Porcupine Tree"

 

Tak?

 

Moody Blues i Barlclay Jamest Harvest to niby co było jak nie art rock.

 

 

Niby Zappa to nie progresja? Progesja i to prawdziwa progresja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waluch, 22 Lis 2008, 19:37

>to jest najwyższy czas żeby zainteresować się jazzem

 

60 lat temu Stan Kenton wymyślił, że grana przez niego muzyka będzie nazywała się jazzem progresywnym (u nas nazywano to nieraz jazzem symfonicznym) i dzięki temu zyskał chwilowo na popularności. Po kliku latach słuchacze zorientowali się jednak, że to nic nowego, za to mocno jest nudnawe, i Kenton wrócił do przyzwoitego grania prawdziwego jazzu.

A co teraz nazywają muzyką progresywną? I skąd się wzięła ta nazwa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.