Skocz do zawartości
IGNORED

Loteria audiofilska


arturross

Rekomendowane odpowiedzi

3,4,9,20,22,43. To cyfry z ostatniego losowania w LOTTO. Na moje łatwiej te cyfry skreślić a niżeli dobrać odpowiedni sprzęt audio dla swojego ucha. Należy przyjąć że mamy już jakiś element składowy zestawu, np kolumny,i to z nimi zestawiamy resztę audio systemu. Czyli musimy dobrać do nich na początek wzmacniacz, następnie np. cd. do tego interkonekt, na koniec kable głośnikowe. Nawet jak ktoś mi pomoże dobrać zestaw, to i tak nie zna moich indywidualnych upodobań, dokładnego, a nawet orientacyjnego ustawienia mieszkania. Nawet jak się w jakimś stopniu uda dobrać zestaw to i tak jakość dostępnych płyt pozostawia wiele do życzenia. Reasumując, jest zbyt wiele czynników które wpływają na ostateczny efekt przez nas słyszalny. Poza tym większość z forumowiczów z reguły i tak poleca zestaw który sami w sposób przypadkowy kompletowali i po prostu im ten dźwięk pasuje, co nie znaczy że i mi musi pasować.

 

Idę skreślić 6 cyfr. Niedługo będę bogaczem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie tak prześledzić, powiedzmy, 1000 losowań i wiedzieć jaka będzie 6. Ze stereo jednak łatwiej, bierzesz, co ci odpowiada (nawet po 1000 różnych odsłuchów), a nie, co ktoś wylosuje. No chyba, że jednak odwrotnie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>naczytałeś się moich wpisów czy to własne przemyślenia ?

Są to nie tylko własne przemyślenia, lecz nie koniecznie twoje. Co jakiś czas pojawiają się pośrednio tego typu wzmianki na forum, kumulowały się one u mnie i w końcu o tym napisałem. Być może nie mam racji, więc proszę o skorygowanie moich przemyśleń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos czynników...

 

Nawet kolor forniru ma znaczenie.

Kolumny z jaśniejszym wykończeniem zagrają jaśniej, lżej. Ciemniejsze lub calkiem czarne - pełniej, ciężej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Skibus uwierzył bym w to, gdybyś przesłuchał wszystko co zostało wyprodukowane :) a tak z pewnością

>nie jest.

 

tylko wygrana w totka może nie starczyć na kupno wszystkiego co zostało już na tym świecie wyprodukowane, a nawet jak by starczało kasy, to życia za mało żeby to wszystko przesłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma jakiś tam próg słyszalności i gusta. Ja znalazłem sprzęt który mi całkowicie i pod każdym względem pasuje ( no prawie każdym, bo cena niezbyt ). Po co więc mam szukać dalej ? Dla zasady ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>Skibus

Jak to po co? Jak nie będziesz szukał , to jesteś nudny (czyt. :Nic nie wart dla forum AS) , niczego nowego nie wnosisz ... :-)))

Może poza muzyką, której słuchasz, odkrywasz i polecisz komuś :-))))

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak powiedział pewien ślepy koń, stając na starcie Wielkiej Pardubickiej: "Nie widzę przeszkód" :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skibus, 23 Lis 2008, 19:52

 

>Każdy ma jakiś tam próg słyszalności i gusta. Ja znalazłem sprzęt który mi całkowicie i pod każdym

>względem pasuje ( no prawie każdym, bo cena niezbyt ). Po co więc mam szukać dalej ? Dla zasady ?

 

Skoro już tak pompatycznie- każdy kiedyś znalazł, a później zmienił ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę że jak by to co napisałem było prawdą, to sens istnienia tego forum był by żaden. wówczas wpisy typu "jaki wzmacniacz do..." ,"jakie kolumny z tym ...", "jakie kabelki do tego..." nie miały by żadnego sensu. Widzę że nikt nie próbuje nawet w minimalny sposób zmienić mojego toku myślenia, więc przyjmuję że coś w tym musi być.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skibus, 23 Lis 2008, 19:52

 

>Każdy ma jakiś tam próg słyszalności i gusta. Ja znalazłem sprzęt który mi całkowicie i pod każdym

>względem pasuje ( no prawie każdym, bo cena niezbyt ). Po co więc mam szukać dalej ? Dla zasady ?

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Świetnie więc jesteś w pewnym punkcie czasem zwany PRZYSTANKIEM zastanawiam się co byś zrobił kiedy w kieszeń wpadła Ci luźna kasa na wydanie która pozwala Ci przebudować system praktycznie od początku :) nie oczekuje odpowiedzi bo chcąc udupić mój wpis, napiszesz że NIC NIE ZMIENISZ ale mój instynkt podpowiada mi coś innego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilu > rozbudował bym jedynie do KD. I musiał to by być naprawdę duuuuża gotówka.

 

Za to rozbudowywał bym pokój w jakim by stało, bo dużo więcej zależy od pomieszczenia niż elektroniki na tym poziomie.

 

Już nie gonię króliczka. Przestało mnie bawić szukanie czegoś nowego, słuchanie tylko po to by posłuchać i porównać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 31

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.