Skocz do zawartości
IGNORED

Roksan Caspian- różne wersje wzmacniacza


fitrus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem zainteresowany tym wzmacniaczem i chciałbym go kupic z drugiej ręki. Na rynku jest wiele jego wersji - czy różnice są duże? Nie wiem, której wersji poszukiwać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jesteś zdecydowany na Caspiana, to nie pomogę, nie wiem czym różnią się poszczególne wersje. Jeżeli chcesz (sporo) więcej za te pieniądze to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nawet wielki piewca Caspiana zmienił go na tę samą półkę cenową (ECI) i jest content, a wzmacniacz z linku powyżej, jest jeszcze wyżej ;) oczywiście bezwględnie, bo jak się źle resztę dobierze (w sensie wszystko ostre, jasne), to może nawet i Caspian będzie lepszy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ten krell nie jest ostry i suchy? czy to nie jest wzmak dla tych co szukaja ostrego tranzystorowego dzwieku? bo ja wlasnie jestem w odwrocie... chce sprzedac exposure 2010S

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Nie jest.

2.A dla kogo to jest wzmacniacz... w sumie nie dla caspianowców, ale gdybyś chciał więcej, to może dla ciebie.

3. sprzedawaj, nikt nie (woła) broni

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówią na exposura mały krell...

exposure był jedną z najwiekszych porażek dźwiekowych jakie miałem na chacie. Caspian jest lepszy. Gdy odstawiłem exposura (najwyższą końcówkę mocy to poczułem ulgę).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Electrocompaniet nie jest z tej samej półeczki co Caspian. ECI1 to poziom 300i ,tylko biegunowo odległy charakter brzmienia(lampowy z tranzystorową rozdzielczością i kopem)

W przypadku świetnego(w swojej cenie) caspiana, większe różnice pojawiają się pomiędzy wersjami MkII a Mseries1. MkII jest bardziej "analogowy" , M1 neutralny i dokładniejszy.

Końcówka Exposura 3010 potrzebuje ciepłego i nasyconego systemu. Z ciepłymi VA Bach na początku było nawet, ale po kilku godzinach, trzeciego dnia odsłuchu, wypiąłem ją z systemu i już nie powróciła. Caspian zagrał równiej, lepiej i przyjemniej(analogowo, muzykalnie) Ale ja stawiam muzkę ponad analizą dźwiękową. Ale na krella też mam ochotę, chociaż by po to , aby zweryfikować opinie i wyrobić sobie własne zdanie o kontrowersyjnej legendzie. Ufam, że negatywne opinie to wynik złego zestawienia i malkontentowego ucha, audiofila purysty. Hmm... z drugiej strony mały krell-exposure, w ciepłym i muzykalny systemie okazał się nieznośny na dłuższą metę.

pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Rokana MK2 miałem ostatnio,bardzo muzykalny wzmacniacz,ma doskonale wyrównane pasmo,nic nie razi, niczego w tej cenie nie brakuje,a na dodatek ma zdalne sterowanie..Ale mimo tego kupiony przypadkowo Sugden A21a swoją muzykalnością i przejrzystością odstawił go bardzo daleko do tyłu.

Kav 300i to przeciwna strona barykady,ogólnie wzmak mało ciekawy,dzwiek mało relaksujący i bardzo trudny jeśli chodzi o dobranie reszty toru (czytaj. mało uniwersalny) .Uwazam ze wszystkie integry to taka mała porazka Krella i są robione chyba tylko po to zeby kupować znacznie drozsze modele ,które naprawde mają co pokazac,a które kosztują majątek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy co kogo relaksuje. Jednych buczący, ciągnący się bas, innych dobrze kontrolowany, "zdążający". Jednych zgubiona połowa informacji, drugich usłyszenie tego, co jest nagrane na płycie... itd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

istnieje przepaść między krellem a caspianem?

jak to jest, może znajdzie się jakiś znawca?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...na pohybel gównozjadom po obu stronach lady..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie chodzi mi o caspiana mk 2 i kav 300i

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...na pohybel gównozjadom po obu stronach lady..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem krella i caspiana. Krell imponuje basem, mocą i dynamiką, caspian jest troszkę słabszy w tych punktach, ale rozkłada krella średnicą i muzykalnością, jest bardziej uniwersalny i łatwy w aplikacji i bas też ma super. Caspian do słuchania, krell do szpanowania. A jak chcesz połączyć pozytywne cechy obu, to : monobloki caspiana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do szpanowania to właśnie raczej Caspian, włączasz i mówisz jak on ładnie gra wszystko, a to dlatego, że dużo więcej dodaje od siebie niż Krell. Wygładza, uspokaja itd, jak dla mnie jest trochę za nudny, ale pewnie wielu się spodoba taka prezentacja. Krell gra po prostu prawdziwiej i może się nie spodobać przy pobieżnym odsłuchu. Docenia się go po lepszym poznaniu, ale też niekoniecznie, wszystko kwestia preferencji, jak ktoś lubi czarowanie, to wybierze Caspiana, jak prawdziwiej- Krella. Ogólnie Krell to dla mnie oczko wyżej niż Caspian, a może półtora oczka ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy krell jest prawdziwszy. Czy ktoś słyszał taki kliniczny, szybki i wyprany dźwięk na koncercie? ja nigdy! Studyjna realizacja plus kliniczny sprzęt na pewno nie są naturalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszałeś tego Krella, czy znowu bazujesz na opiniach innych, co często lubisz robić?

 

"Czy ktoś słyszał taki kliniczny, szybki i wyprany dźwięk na

>koncercie?"

A miałeś kiedys koncert w domu? Jak brzmiał? ;)

 

"Studyjna realizacja plus kliniczny sprzęt na pewno nie są naturalne."

A co jest naturalne?

 

Nie wiem co masz na myśli pisząc wyprany dźwięk, gdybyś to wyjaśnił, mógłbym się do tego odnieść.

 

Hmm, a zarzut, że dźwięk jest szybki, to w ogóle jakieś kuriozum. Znaczy Krell przyśpiesza dźwięk nagrany na płycie? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. "kliniczny" i "wyprany" kojarzy mi się z czystością, więc właściwie mogę się zgodzić, że Krell gra "czysto", w przeciwieństwie do Caspiana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, ze sie wtrace - ale Ty annawroc to slyszałes(łas) tego caspiana czy tylko tak sobie teoretyzujesz po godzinach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

------------------------------------------------------------------------------------------

Gdyby mi się chciało, tak jak mi się nie chce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyobraź sobie, że w przeciwieństwie do kilku innych tu obecnych, wypowiadam się tylko o czymś, czego słuchałem (jeśli chodzi o sprzęt grający)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba78, 2 Gru 2008, 20:43

 

>nie wiem czy krell jest prawdziwszy. Czy ktoś słyszał taki kliniczny, szybki i wyprany dźwięk na

>koncercie? ja nigdy!

 

A łudziłeś się, że usłyszysz? :)) (to takie pomocnicze pytanie, bo tamto lekko cię zblokowało)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba78- nie obrażaj się, napisz coś, naprawdę bardzo zabawne były te twoje wpisy typu: "nie słyszałem, ale wiem jak gra" lub "napisałeś tak, ale jestem za leniwy, żeby podać przykład" a także twój zawód spowodowany tym, że na koncercie grało inaczej niż w domu... Bez twoich konfabulacji i przenikliwych spostrzeżeń, świat już nie będzie taki sam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mi się kiedyś dostało za krytykę Caspiana, ale, co tam. Miałem przez może tydzień M-Series 1 - "recommended 8 ohm speakers" maczkiem z tyłu pod gniazdami. I na kolumnach o zejściach do 4ch i niżej ohm Caspian nie wydolił. Wg Audio 85% kolumn na rynku to właśnie 4ohmowe.

 

Starsze wersje Roksana podobno są lepsze pod tym względem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w teori chwalą się wzrostem wydajności (tak gdzieś było w materiałach reklamowych) - ale jak jest naprawdę... może szukali oszczędności? w końcu to angielska manufaktura a nie małe żółte raczki. Szukali szukali aż znaleźli:) Niektórzy i do MKI i MKII się czepiali - ale w końcu to mała integra. Z niewielkimi podłogówkami typu epos m22 sobie radziła w miarę dobrze. Pewnie do wiekszych trzeba by dodatkową końcówkę. Tu trzeba zdać się po prostu na rozsądek dobierając wzmaka do kolumn i nie oczekiwać od "standardowych" 80 Watowych integr niewiadomo czego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.