Skocz do zawartości
IGNORED

Roksan Caspian- różne wersje wzmacniacza


fitrus

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm

Było tak:

"B.solidna i przemyślana konstrukcja audiofilska z zasilaczem który napędzi najbardziej prądożerne głośniki w swojej klasie i nie tylko."

 

Jest tak:

 

"Z niewielkimi podłogówkami typu epos m22 sobie radziła w miarę dobrze. Pewnie do wiekszych trzeba by

dodatkową końcówkę."

 

"Amen"

 

Może się zdecydujecie? Skąd tak różne opinie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie z teoretycznego podejścia... :)

Ja tam w swoim czasie miałem Caspiana - grał z AA Hyperion jak i z Klipsch-ami Forte i świetnie sobie radził...

Samo brzmienie również oceniam jako świetne - moim zdaniem to jedna z bardziej udanych współczesnych konstrukcji (piszę o starszych wersjach - najnowszej nie miałem przyjemności poznać).

Ale na końcu wszystko i tak zależy od gustu człowieka i pozostałych elementów toru...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

80watowa winna moje 94db kolumny rozwalic.tymczasem walniecie w stope brzmialo jak kopniecie pustego kartonu.30 watowy nait 3 byl pod tym wzgledem znaaacznie lepszy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego? Dlatego, że Caspian to żadne cudo. Ot, wzmacniacz wart 2000-2500zł w tej chwili i na tyle gra, zwykła budżetówka i niczym więcej nie będzie. Można się obrażać, ale tak po prostu jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

annawroc, 13 Gru 2008, 12:23

 

>No troszkę się pogubili. Zdarza się

 

nie się pogubili tylko w każdej konfiguracji zagra zgoła inaczej,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...na pohybel gównozjadom po obu stronach lady..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwól, że pomogę, bo chyba nie zrozumiałeś, nie mówimy o tym, że w jakiejś konfiguracji zagra inaczej, tylko o tym, że:

 

 

"B.solidna i przemyślana konstrukcja audiofilska z zasilaczem który napędzi najbardziej prądożerne głośniki w swojej klasie i nie tylko."

 

a później:

 

"Z niewielkimi podłogówkami typu epos m22 sobie radziła w miarę dobrze. Pewnie do wiekszych trzeba by dodatkową końcówkę."

 

To w końcu napędzi te najbardziej prądożerne, czy nawet z tymi "niewielkimi" radzi sobie co najwyżej "w miarę dobrze"?

 

Widzisz różnicę, czy nie za bardzo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zildjian

U mnie znowu, Caspian zmiótł naima 5i, a napędzenie 4 omówek nie sprawiało mu żadnego problemu.

W swojej cenie 2hand, to świetny wzmak,ale nie jedyny. A basik miał fantastyczny i jest to opinia wielu użytkowników Caspiana. Nie wyrażaj swoich subiektywizmów tak radykalnie, bo to bez sensu.

Wystarczyło napisać, że z tym to tak, a z tamtym siak. Tak będzie zdrowo i merytorycznie.

pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym pustym kartonem to jakieś grube nadużycie. Aplikacja musiała być wybitnie nie trafiona. Wiem bo znam ten wzmak bardzo dobrze i z różnych zestawień i porównywałem go z różnymi zabawkami w podobnej cenie. Co do mozliwości mocowych... jak na podstawową integrę o mocy zaledwie 80 W to chyba jest nieźle?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowa o naduzyciu jest hmm naduzyciem. Ponad 2 lata temu postanowilem o rozwodzie z kroliczkiem. Pomyslalem o zakupie integry ze sredniej polki i przewinelo sie ich troche. Szukalem takze z 2giej reki.qman wystawil caspianowi swietna opinie,mial chyba na zbyciu takze. Kupilem nowa. po tygodniu bylem zalamany.i jak zobaczylem maczek pod gniazdami wszystko bylo jasne! I znowu sobie naduzywam cytatu z xniwaxa-kopniecie pustego kartonu!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

większe jaja to to, że jak się miało, to się pisało:

 

"napędzi najbardziej prądożerne

głośniki w swojej klasie i nie tylko.",

 

a jak się sprzedało, to ledwo radzi sobie:

 

"z niewielkimi podłogówkami typu epos m22"

 

Ech...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem okazje posluchac zarowno Krella 400 jak rowniez Caspiana M1 - Series. Wybralem tego drugiego. Pierwszy wydal mi sie oferowac dzwiek zbyt ostry i analityczny, bez wypelnienia srednicy. Drugi natomiast zaprezentowal inny charakter dzwieku, choc takze precyzyjny, szczegolowy i szybki. Nie znam starszego modelu MKII i byc moze znaczaca czesc wypowiedzi dotyczy wlasnie tej wersji. W nowszej wersji nie slychac ocieplenia, to neutralny wzmacniacz. Co do wydajnosci pradowej to nie widze na swoich kolumnach Harbeth 7es3 (6 ohm) zadnych problemow ( nie uchodza one za latwe do wlasciwego napedzenia). Dopiero po godzinie 12 staje sie leciutko cieply ale nie obniza poziomu kontroli basu, co w przypadku kolumn, ktore oferuja raczej "wolniejszy" dzwiek jest bardzo pozadane. Dzwiek z Harbethami jest "duzy" z wypelnieniem i przyjemny dla ucha, nie meczacy - to oczywiscie w glownej mierze zasluga kolumn, ale uwazam ze bez wysokiej klasy wzmacniacza nie byloby tego. Probowalem go z innymi kolumnami, nawet ciezkimi do napedzenia VA Mozart Grand, takze nie slychac bylo zadnych problemow w szybkosci i kontroli basu.

pozdrawiam

d

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6ohmowe harbethy to znacznie bardziej przyjazne obciazenie niz zollery,ktore w koncu moze sprzedam i kupie np revolvery,by moc kupic takze slabszy-tanszy piec. Ida ciezkie czasy.albo zrezygnuje z 2ch systemow i przez nadciagajace tsunami przemyce sie ze znakomita mantka 7

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czodaboy, 14 Gru 2008, 20:20

 

>Nie dziwie sie "audiofilom" wydajacym majatek na Krell-a i piejących potem z zachwytu co do

>brzmienia, bo jak by inaczej...?

 

Hmm, ale w tej chwili Krell kosztuje prawie tyle, co Caspian, więc radzę się zdziwić ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale cos w tym jest że, jakiś nie najlepszy ten krell, samych 300 na allegro jest chyba ze 3 sztuki,

jakoś nie idą, czyżby były takie słabe...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...na pohybel gównozjadom po obu stronach lady..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te anna - to moj watek wiec pisze o czym chce :) (zart)

 

wiesz co to sa monitory aktywne? bo sprawiasz wrazenie jakbys nie wiedzial. poza tym plujesz sie z tym krellem w co drugi watku - czlowieku odpusc sobie i isc sluchac muzyki (chyba ze nie lubisz)

 

jak chcesz pisac na temat to zakladaj watek - 'dlaczego krell jest lepszy od innych, tylko nikt oprocz mnie go nie lubi' - i tam katuj ludzi.

 

w temacie pytalem o wersje Caspiana i ludzie mi tu pomogli za co jestem wdzieczny.

 

moja prosba - pisz na temat lub nie pisz wcale.

 

 

P.S. a monitory aktywne - to taki krell wsadzony w kolumny (tylko lepszy)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena nowego Krell-a np 400xi u dystrybutora to cena ustalona przez obłąkanego, utrate wartosci widac po niesprzedawalnych egzemplarzach roznego pochodzenia na aledrogo, to mnie nie dziwi...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.