Skocz do zawartości
IGNORED

CD klasy średniej?


Piasek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuje odtwarzacza CD, problem polega na tym że wybór spory, a mozliwości odsłuchu ograniczone i swój wybór chciałbym zawęzić. Sprzę jak w o mnie, czyli Marantz Pm 8003, Monitor Audio GS10 i obecnie Marantz CD6002 pasuje do zestawu ale apetyt rośnie.

Czytałem troche o CA 840C, może ktośużytkuje w/w sprzęt i może cośobiektywnego napisać, wg czasopism to świetny sprzęt. Myslę jeszcze o Yamaszce CD-S1000, i dedytowanym do mego wzmaka Cd 8003. ogólnie szukam przeźroczystego ale nie z wyeksponowaną górą dźwięku, raczej neutralnego bez ocieplenia czy spowolnienia. CA 840C ma jeszcze wejście do Dac co też pewnie by się przydało. Proszęo jakieś opinie. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 840C. Kupiłem go z myślą o Squeezebox'sie, żeby go użyć jako DAC. Nie mogę się wypowiedzieć, czy 840C jest lepszy/gorszy od innych odtwarzaczy w tej cenie. Mnie dźwięk się podoba, słuchałem wcześniej CD-S2000, Nada M5, ale bezpośrednich porównań nie robiłem, bo byłem w zasadzie zdecydowany na 840C i jak usłyszałem, że brzmienie jest OK, to już się dłużej nie zastanawiałem.

 

Powiem co innego: od 2 dni mam Squeezeboxa i jakość dźwięku jest dużo lepsza w konfiguracji Squeezebox->Nemesis Studio Project Digital Silver Wire->840C. Piszę jaki IC jest w systemie, bo okazało się, że ma to duże znaczenie. Tak więc nie dość, że Squeezebox jest wygodny i względnie tani, to jeszcze poprawiła się jakość dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie ma sprzętu, który zagra w każdej konfiguracji. To przede wszystkim dotyczy 840C. Dla jednych będzie neutralny, a dla innych chłodny i powinno się posłuchać. Natomiast Squeezebox istotnie polepsza jakość w przypadku 840C, ale nie z każdym cyfrowym IC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nstąpiła drobna pomyłka: IC nazywa się Nemesis Audio Project Digital Silver Wire

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie brałem pod uwagę wcześniej zakupu DACa może to i jest rozwiązanie, nie wiem w jakiej cenie można dostać tego Squezeeboxa. Będe wczesniej próbował posłuchać Marantza CD8003 i zobacze jak wypadnie. Nowe serie marantza mają chyba dośćdobre przetworniki CS4398. mam obecnie taniego CD6002 i gra dość dobrze. CD8003 też ma na pokładzie CS4398 tylko cała reszta jest jużbardziej rozbudoana i na lepszych podzespołach. to chyba coś jak następca CD7001KI. tylko nie wiem czy na odsłuch braćze sobą cały sprzęt wzmak i kolumny czy może tylko wzmak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piasek

Posłuchaj nowego Primare cd 31 albo używanego Krella Cd 280. Oba to duż klasa w swoich grupach cenowych.

Jeśli sprzęt musi być nowy, to Primare, jeśli z drugiej reki - Krall.

Oba neutralne, ale Primare cieplejszy, z lekko podbitą i zagęszczoną dolną średnicą.

Pozdrawiam Stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primare i Krell, to zupełnie inna klasa. Żadnego nie słuchałem, ale pewnie CA może im buty czyścić.

Ja bym wolał jednak iść w stronę odtwarzacza sieciowego, Squeezebox + DAC (niekoniecznie CA) albo ewentualnie Linn. Odpadają kłopoty z porysowanymi, źle skopiowanymi płytami, odpada mechaniczny napęd, nieporównywalnie wzrasta wygoda obsługi. Squeezebox + CA, to takie rozwiązanie budżetowe, dostaje się odtwarzacz sieciowy, CD, DAC, całkiem niezły dźwięk i możliwośc upgradu do lepszego DACa zawsze pozostaje. Jak ktoś chce od razu coś lepszego, to też się da: inny DAC lub Linn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się,Krell nawet starszy 250-tka to zupełnie inna liga,tylko że to będzie 8-10 letni cd-ek.Gdzie znaeżć egzemplarz w dobrym stanie technicznym kosztujący 1200-1500euro?Primare nie znam,a wcześniejsze nie grały lepiej od mojego Shanlinga.Moim zdaniem należałoby poszukać na ebay.gb ArcamaFMJ-pojawiały się egzemplarze nowe albo eks demo za 800gbp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primare to fajny CD ale kosztujący duzo więcej niż bym chciał przeznaczyć na CD. Cieżko będzie posłuchać uzywanego Krela a ceny pewnie i tak oscylują w granicach pięcio cyfrowych kwot. Ogólnie to jestem tradycjonalistą i pewnie odtwarzacze sieciowe to przyszłość (choć może nie pewna)ale na razie wole zostać przy Cd a w przyszłości pewnie kupie Analoga (chodzi mi to po głowie od jakiegoś czasu) W odtwarzaczas CD dokonuje się też jakiś postęp techniczny. Nowe odtwarzacze klasy średniej kosztujące powiedzmy ok 5kzł grają jak odtwarzacze kilkuletnie kosztujące dwa razy tyle. Choć nadal są zwolennicy staroci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim kupisz analoga rozejrzyj się za porządną myjką do płyt.Permamentny szum i trzaski obrzydziły mi winyle.Słuchaj,jaki poziom reprezentuje Oyaide,jak `gra`?Zamarzyły mi się głośnikowe +IC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 16

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.