Skocz do zawartości
IGNORED

Bufor lampowy jakie napięcie żarzenia


kuty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jakim napieciem masię żarzyć lampo E88CC 2x6,3v czy 1x6,3v chodzi mi o te żarniki czy oba pobieraja jednocześnie 6,3v czy osobno? bo mam na nóżkach 4 i5 7,1v i ledwo lapa się żarzy czy tak ma być?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przy takim napięciu jak ja mam 7,1v ta lampa ledwo się żarzy a jak za pomocą rezystora spróbuje wyrównać do 6,3 to chyba całkiem zgaśnie czy tak ma być? zmieniałem lampe i tak samo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że przyczyną słabego żarzenia może być słaby transformator 11v 1A i przez to lampa tak słabo żarzy pomimo ustawienia napięcia,a jak zmierzyć prymitywnym miernikiem te wymagane 300ma gdzie dotknąć do których pinów?

 

Z góry dziękuje za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie są dwa typy żarzenia lamp:

- lampy żarzone odpowiednim napięciem,

- lampy żarzone odpowiednim prądem.

Wielkszość lamp uzywanych w technice audio żarzy sie napięciem, które podane jest w karcie katalogowej lampy.

Są też lampy, do których należą lampy telewizyjne, które, do prawidłowej emisji elektronów wymagają odpowiedniego prądu, natomiast napięcia doprowadzone do żarników są różne, w zależności od mocy lampy. Takimi lapami sa lampy telewizyjne, w europejskiej nomenklaturze w nazwie mają pierwszą literę P (czyli np PCC, PCL itd)

Lampa E88CC NIE NALEZY do lamp telewizyjnych - pierwsza literka "E" mówi że jest to lampa żarzona NAPIĘCIEM 6,3V.

Tak więc na nóżki 4-5 należy podać NAPIĘCIE 6,3V z tolerancją +/-5%. Jeżeli takie napięcie (stałe lub zmienne) zostanie dostarczone na żarnik (i utrzymuje się), o więcej się nie musimy martwić. Kolor żarnika nie ma tu nic do rzeczy.

Natomiast prąd żarzenia powinien oscylowac w granicach 0,3A, a dla lamp ECC88 będzie nieco wyższy, ok 0,36A.

W lampach serii "E" napięcie pracy jest 6,3V, a prąd żarzenia jest różny, zależny od mocy lampy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość G.Mark

(Konto usunięte)

kuty, 24 Lis 2008, 13:31

 

>Ni chodzi o to że na róznych zdjęciach lampy ludzią świecą bardzo fajnie i jasno a mo ledwo się tli

>i niewiedziałem czy tak ma być.

 

Na zdjęciach, a nie w rzeczywistości. Wystarczy dać odpowiednio dłuższy czas naświetlania i na zdjęciu lampy świecą się jak stuwatowe żarówki.

Prąd mierzy się włączając amperomierz szeregowo z włóknem żarzenia.

 

GM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.