Skocz do zawartości
IGNORED

TH-37PV8 i przesłuch z tunera na DVD


qubix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

mam Panasonica TH-37PV8 i jakiś tani odtwarzać DVD/divx też Panasonica (nie pamiętam modelu, chyba dvd-s325). Podłączone scartem + audio out z dvd do wzmacniacza. Kablówkę mam z astercity.

 

Podczas oglądania filmów na DVD widać na mocno czarnych kadrach "przesłuch" z sygnału video tunera TV. Widać jak przesuwają się w tle kontury obrazów z aktualnie ustawionego kanału w tunerze. Jest to mało denerwujące i widać tylko jak się człowiek wpatrzy, ale jednak widać.

 

Nie jest to na pewno efekt wypalenia pikseli na plaźmie - pod-obraz się przesuwa i widać jak lecą napisy np. z tvn24.

 

Czy to normalne? Pamiętam że na moich wszystkich kineskopowcach też tak miałem i z innymi odtwarzaczami DVD. Czy zmieniając kabel między TV a DVD może coś się poprawić?

 

Czy jeśli kupię componenta ekranowanego to się poprawi, czy raczej nie? Czy jak się ma podłączone DVD po HDMI to też efekt takiego przesłuchu występuje? Źródło i tak zmienię pewnie wkrótce...

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. temat załatwiony componentem. Nie ma przesłuchu z tunera TV. Z tego co pamiętam z czasów vcr, to w EURO wraca sygnał z tym co jest w tunerze i może po prostu mam słaby kabel scart...

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

U mnie występuje ten sam problem, mam Panasa 42PV80 i DVD s29. Podejrzewam, że to wina kiepskiej jakości kabla (jakiś tani SCART za 30 złotych). Muszę go wymienić, nie wiem jednak, czy inwestować w następnego SCARTA, czy też zakupić komponent?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba lepiej kupić component moim zdaniem. W Scarcie zawsze wraca ci sygnał z tunera do DVD i jest ryzyko wystąpienia przesłuchów. To z czasów jeszcze magnetowidów - mogłeś przecież oglądać jednocześnie kanał w TV i go nagrywać, używając tylko scarta. Chyba żeby wykastrować kabel z żył z sygnałem zwrotnym....

 

Najtańszy component za 30 pln da radę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam scarta Profigold (płaska taśma) z DVD Panasa S47 do 37PV80 też kablówka i nic takiego nie występuje - zero zakłóceń tego typu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.