Skocz do zawartości
IGNORED

Referencyjny audio PC


Gość rochu

Rekomendowane odpowiedzi

A ja proszę o niezamykanie.Jest to bardzo ciekawy wątek z wieloma interesującymi wpisami, często wyłamującymi się poza schematy. Warto by go kontynuować.

 

Zamknąć nie znaczy usunąć. OK, będę obserwował - jeśli wątek zacznie skręcać w bok lub zaczną się wycieczki personalne, to zgodnie z prośbą autora trzeba będzie go zamknąć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem niestety możliwości zbyt częstego udzielania się w tym wątku, gdyż zbanowałeś mnie na 3. podstronie tegoż wątku (27 grudzień 2008 - 00:22) za poradzenie Peterowi Danielowi użycia mikrogumy na modułach pamięci RAM:

 

O. Te RAM-y mają radiatorki, dzięki którym będą tłumione drgania. Wygładzi to z pewnością dźwięk. Ja bym jeszcze nakleił mikrogumę.

 

za podzielenie się z nim moimi doświadczeniami na temat szkodliwych drgań HDD:

 

-> rochu

Całego radiatora faktycznie nie powinno się zaklejać. Ale małe kawałki gumy przyklejone w kilku miejscach nie utrudnią odprowadzania ciepła, a redukując drgania z pewnością znacząco poprawią dźwięk.

 

-> Peter Daniel

A próbowałeś już zastosować jakiś ustrój wygłuszająco-wytłumiający na HDD? Moim zdaniem warto coś takiego zastosować. Z moich doświadczeń wynika, że taki element znacząco redukuje sybilanty, dodaje sporo planktonu do nagrania i nie luzuje basu.

 

oraz za chyba pierwszą na tym forum wypowiedź na temat różnic brzmieniowych między różnymi dyskami twardymi oraz za podzielenie się swoimi spostrzeżeniami:

 

-> Peter Daniel

Widzę, że używasz dysk Western Digital. Polecam Ci Samsunga, brzmi jakoś tak bardziej gładko i miękko, niż WD. Może to zabrzmi dziwnie, ale ma taką analogową sygnaturę brzmienia.

 

Seagate'a nie polecam. Ich dyski w moim systemie zagrały dla mnie słabo, brakowało mi "mięska" i wypełnienia. Góra była za obfita i bez blasku, jakby trochę szumiąca. Za to średnica się czasem darła, jakby skrzypiała.

 

Tak więc rochu nie, niestety, przez Ciebie, nie udało mi się wnieść zbyt dużo konstruktywnego do tej dyskusji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Zamknąć nie znaczy usunąć.

Czyżby? A to czemu został usunięty rochowy wątek dotyczący brzmienia dysków SSD wraz ze wszystkimi innymi wpisami? Czy forumowicze, którzy wypowiadali się w tamtym wątku, wyrazili zgodę na wysłanie ich, jakby nie było zgodnych z tematem i niełamiących regulaminu, wpisów w kosmos?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.