Skocz do zawartości
IGNORED

Referencyjny audio PC


Gość rochu

Rekomendowane odpowiedzi

Z całym szacunkiem ale czy budujecie stację do obróbki fotografii czy komputer do słuchania muzyki ?

Pierwszy z brzegu laptop będzie miał mniej problemów z zakłóceniami niż pokazany wyżej komp. Przecież te kabelki to anteny nadawczo-odbiorcze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rochu

(Konto usunięte)

Kacperku,

1. interesują mnie tylko karty dźwiękowe PCI, wbrew powszechnie panującemu trendowi na tym forum, uważam, że jest to lepsza droga aniżeli USB czy FireWire.

2. nie mam zaufania do zasilaczy laptopowych, praktycznie każdy który znam generuje jakieś artefakty.

3. nie znam żadnego laptopa który byłby całkowicie cichy, dla porządku dodam, iż obecnie posiadany przez mnie notebook jest moim 9 laptopem od roku 1994.

4. mam monitor dotykowy, który służy mi do sterowania komputerem, z tego co kojarzę laptopy z monitorami dotykowymi to dość droga zabawa.

5. moja koncepcja polega na zainstalowaniu dużego dysku w komputerze który jest pc-playerem, obecnie mam około 680GB w zgranych płytach, notebook nie zapewni mi tyle miejsca. Dodam, że nie interesują mnie dyski zewnętrzne ani też przechowywanie danych w sieci, ma być tylko jeden interfejs i jeden kabel na przesył danych do odtwarzania.

6. Laptopa łatwo złodziej może wynieść z domu, mój pecet waży jakieś 30 kg, zawsze to jakieś utrudnienie przy próbie kradzieży ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rochu, interesowało mnie najbardziej to jak poradziłeś sobie z ekranowaniem karty muzycznej. U mnie siedzi MAudio 24/96 jako transport do DAC-a i też zastanawiałem się już jakiś czas temu jak ją skutecznie ekranować nie powodując przy tym niepożądanych skutków np. zwarcia itp. Miałem nadzieję ze podpatrzę coś u ciebie ale z tego co widzę na tym zdjęciu nie masz ekranowanej karty :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rochu, 23 Mar 2009, 23:07

 

>Kacperku,

>1. interesują mnie tylko karty dźwiękowe PCI, wbrew powszechnie panującemu trendowi na tym forum,

>uważam, że jest to lepsza droga aniżeli USB czy FireWire.

 

Uważam, że wszelkie przetworniki powinny być maksymalnie oddalone od siejących zakłóceniami zasilaczy komputerowych.

 

>2. nie mam zaufania do zasilaczy laptopowych, praktycznie każdy który znam generuje jakieś

>artefakty.

 

Można bez problemu pracować na baterii. Myślę, że zasilacze od komputerów stacjonarnych mają też sporo za uszami w tej kwestii.

 

>3. nie znam żadnego laptopa który byłby całkowicie cichy, dla porządku dodam, iż obecnie posiadany

>przez mnie notebook jest moim 9 laptopem od roku 1994.

 

Znam kilka w zasadzie bezgłośnych.

 

>4. mam monitor dotykowy, który służy mi do sterowania komputerem, z tego co kojarzę laptopy z

>monitorami dotykowymi to dość droga zabawa.

 

Są przecież wygodne piloty sterujące komputerem z ekranem dotykowym. O sterowaniu z Palmtopa albo z IPoda, iPhona i innych telefonów np. z Windows Mobile, to już nawet nie wspominam.

 

>5. moja koncepcja polega na zainstalowaniu dużego dysku w komputerze który jest pc-playerem, obecnie

>mam około 680GB w zgranych płytach, notebook nie zapewni mi tyle miejsca.

 

Rozumiem, że nie myślisz tylko o jednym dysku tylko o macierzy bo wysłanie 680GB muzyki w kosmos podczas awarii dysku.......echhh. No to mamy już dwa duże dyski, które będą hałasować. :-)

 

Dodam, że nie interesują

>mnie dyski zewnętrzne ani też przechowywanie danych w sieci, ma być tylko jeden interfejs i jeden

>kabel na przesył danych do odtwarzania.

 

Jaki jest powód tej awersji ? Podłączasz RAID-a 2TB za pomocą FireWire 800 i sprawa załatwiona.

Nie stwierdziłem utraty jakości w wypadku zastosowania dysku sieciowego podłączonego 1000Base-T (24/96) oraz WiFi (16/44)

 

>6. Laptopa łatwo złodziej może wynieść z domu, mój pecet waży jakieś 30 kg, zawsze to jakieś

>utrudnienie przy próbie kradzieży ; )

 

No to jest jakiś argument :-)

 

 

Ja to widzę raczej tak:

- notebook (najlepiej z SSD)

- dowolne urządzenie pracujące pod Windows Mobile + soft Salling Clicker - jako rozbudowany pilot

- zewnętrzny DAC na FireWire albo USB

- sieciowy (1000Base-T) RAID 2TB. Najlepiej w innym pomieszczeniu.

 

..i gra muzyka. Bez bawienia się w super konstrukcje, dedykowane do muzyki.

 

pozdrawiam

Kacperek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rochu

(Konto usunięte)

Kacperek, 24 Mar 2009, 10:47

 

1.

>Uważam, że wszelkie przetworniki powinny być maksymalnie oddalone od siejących zakłóceniami

>zasilaczy komputerowych.

 

Racja, ale weź pod uwagę, wiążącą się z tym multiplikację interfejsów i ewentualny wpływ konwersji sygnału cyfrowego pomiędzy różnymi interfejsami.

Moje rozwiązanie jest prostsze.

 

2.

>Można bez problemu pracować na baterii. Myślę, że zasilacze od komputerów stacjonarnych mają też

>sporo za uszami w tej kwestii.

 

OK, brałem mocno kiedyś pod uwagę ten argument zastanawiając się nad użyciem płyty od laptopa jako podstawy do serwera.

Płyta główna potrzebuje kilku napięć aby funkcjonować, bateria daje tylko jedno. Tak samo jak i zasilacz do laptopa.

Trzeba zatem w samym laptopie, w pobliży płyty głównej zainstalować układ dokonujący konwersji napięć. Słuchając romantycznego bzyczenia UPS-a przy komputerze na którym teraz pisze te słowa, wcale mi się to nie uśmiecha.

 

 

3. nie znam żadnego laptopa który byłby całkowicie cichy, dla porządku dodam, iż obecnie posiadany

>>przez mnie notebook jest moim 9 laptopem od roku 1994.

>

>Znam kilka w zasadzie bezgłośnych.

 

Hm, "w zasadzie". I o to się rozchodzi.

Mój pecet jest bezgłośny, a do tego będzie stał miedzy ścianą i wielkim i ciężkim meblem. Nikt go nie usłyszy.

 

 

4.

>Są przecież wygodne piloty sterujące komputerem z ekranem dotykowym. O sterowaniu z Palmtopa albo z

>IPoda, iPhona i innych telefonów np. z Windows Mobile, to już nawet nie wspominam.

 

Nie powiem, podobają mi się bardzo takie gadżety.

Ale to dokładanie kolejnego urządzenia, które trzeba naładować, nie zapomnieć wyjąć spod kanapy, nie rozlać na niego kawy.

Ja tez mam do peceta pilota ale takiego zwykłego, za 20 zł.

 

5.

>Rozumiem, że nie myślisz tylko o jednym dysku tylko o macierzy bo wysłanie 680GB muzyki w kosmos

>podczas awarii dysku.......echhh. No to mamy już dwa duże dyski, które będą hałasować. :-)

 

Oczywiście, że myślę o jednym dysku. Po co mi więcej?

Szansa na ciszę jest dużo większa, gdy działa tylko jeden dysk.

Backup u mnie będzie robiony poprzez zewnętrzny dysk e-SATA.

Z resztą dane do serwera lądują z zupełnie innego komputera gdzie dokonywane jest ripowanie płyt, a ten komputer ma także swój backup.

 

 

>Jaki jest powód tej awersji ? Podłączasz RAID-a 2TB za pomocą FireWire 800 i sprawa załatwiona.

>Nie stwierdziłem utraty jakości w wypadku zastosowania dysku sieciowego podłączonego 1000Base-T

>(24/96) oraz WiFi (16/44)

 

FireWire jest wolne, wolę e-SATA.

A co do jakości.

Hm.. Ja różnicę słyszałem gdy używałem dysku sieciowego. Ale to pewnie kwestia sprzętu towarzyszącego.

 

 

>Ja to widzę raczej tak:

>- notebook (najlepiej z SSD)

>- dowolne urządzenie pracujące pod Windows Mobile + soft Salling Clicker - jako rozbudowany pilot

>- zewnętrzny DAC na FireWire albo USB

>- sieciowy (1000Base-T) RAID 2TB. Najlepiej w innym pomieszczeniu.

 

Zważ jednak, że aby używać komputera z dyskiem sieciowym i np. palmtopem jako sterownikiem, musisz odpalić tak na prawdę 3 komputery jednocześnie. Trzy urządzenia!

Ja u siebie odpalam tylko jedno urządzenie. Wydaje mi się że jet to prostsze rozwiązanie.

 

 

Oczywiście to co napisałem powyżej jest to tylko mój i tylko mój, całkiem prywatny punkt widzenia.

Nie będę się upierał, że inne rozwiązania nie zagrają lub zrobią to gorzej.

Wszystko jest kwestią gustu i indywidualnego podejścia do tematu. Dlatego właśnie pc-audio jest świetne, bo można sobie zawsze coś skroić na swoją miarę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rochu, 24 Mar 2009, 18:55

 

>Kacperek, 24 Mar 2009, 10:47

>

>1.

>>Uważam, że wszelkie przetworniki powinny być maksymalnie oddalone od siejących zakłóceniami

>>zasilaczy komputerowych.

>

>Racja, ale weź pod uwagę, wiążącą się z tym multiplikację interfejsów i ewentualny wpływ konwersji

>sygnału cyfrowego pomiędzy różnymi interfejsami.

>Moje rozwiązanie jest prostsze.

 

Interfejsy komputerowe to nie przetworniki A/C lub C/A, w których konwersje mogą doprowadzić do zafałszowania przesyłu informacji. Podstawowa zaletą wystawienia DAC-a na zewnątrz jest minimalizacja zakłóceń i moim zdaniem to tutaj przeważa.

 

>5.

>>Rozumiem, że nie myślisz tylko o jednym dysku tylko o macierzy bo wysłanie 680GB muzyki w kosmos

>>podczas awarii dysku.......echhh. No to mamy już dwa duże dyski, które będą hałasować. :-)

>

>Oczywiście, że myślę o jednym dysku. Po co mi więcej?

>Szansa na ciszę jest dużo większa, gdy działa tylko jeden dysk.

>Backup u mnie będzie robiony poprzez zewnętrzny dysk e-SATA.

>Z resztą dane do serwera lądują z zupełnie innego komputera gdzie dokonywane jest ripowanie płyt, a

>ten komputer ma także swój backup.

 

To jest jakieś rozwiązanie jednak osobiście preferuję backup on-line (RAID).

 

>>Jaki jest powód tej awersji ? Podłączasz RAID-a 2TB za pomocą FireWire 800 i sprawa załatwiona.

>>Nie stwierdziłem utraty jakości w wypadku zastosowania dysku sieciowego podłączonego 1000Base-T

>>(24/96) oraz WiFi (16/44)

>

>FireWire jest wolne, wolę e-SATA.

 

FireWire 800 jest wystarczająco szybkie aby przesyłać film 1080p z DTS-em, więc przy muzyce jest bardzo nadmiarowe.

 

>Zważ jednak, że aby używać komputera z dyskiem sieciowym i np. palmtopem jako sterownikiem, musisz

>odpalić tak na prawdę 3 komputery jednocześnie. Trzy urządzenia!

>Ja u siebie odpalam tylko jedno urządzenie. Wydaje mi się że jet to prostsze rozwiązanie.

 

Dysk w stanie czuwania i pilotem odpalamy wszystko.

 

>Oczywiście to co napisałem powyżej jest to tylko mój i tylko mój, całkiem prywatny punkt widzenia.

>Nie będę się upierał, że inne rozwiązania nie zagrają lub zrobią to gorzej.

>Wszystko jest kwestią gustu i indywidualnego podejścia do tematu. Dlatego właśnie pc-audio jest

>świetne, bo można sobie zawsze coś skroić na swoją miarę.

 

Oczywiście zgadzam się z powyższym :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rochu

(Konto usunięte)

maq73, 24 Mar 2009, 10:21

 

>rochu, interesowało mnie najbardziej to jak poradziłeś sobie z ekranowaniem karty muzycznej.

 

Bardzo prosto.

Gruba tektura, zgięta w 2 miejscach w kształt litery "U".

Takie coś nałożyłem na kartę.

Tektura została owinięta folią miedzianą, zaopatrzona w kabelek do podłączenia masy, a następnie owinięta szarą taśmą klejącą /tzw. pakową/.

Rozwiązanie nieeleganckie i tymczasowe.

Jak będę miał chwilę czasu to kupie blachę miedzianą i zrobię ekran docelowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rochu mały off-top - skąd bierzesz folię miedzianą?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

------------------------------------------------------------------------------------------

Gdyby mi się chciało, tak jak mi się nie chce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie ma takiej folii na rynku? a jak sie by sprawowala folia aluminiowa - taka zwykla kuchenna?

 

K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

------------------------------------------------------------------------------------------

Gdyby mi się chciało, tak jak mi się nie chce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rochu, jak masz tylko jeden drive, MB i zasilanie to po co Ci taka wielka skrzynia? Ja wybralem cos znacznie zgrabniejszego, z wygladu przypomina Levinsona ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to Antec NSK1380 z kombinowanymi panelami (three-layer side panel: aluminum, plastic, aluminum), co juz z zalozenia powoduje ze jest ciszej:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Oczywiscie nie zaszkodzi wzmocnic podstawe i dodalem tu plyte aluminiowa 3/16" uzywajac dwustronnej tasmy przylepnej i kolcow.

 

Zrezygnowalem z oryginalnego zasilacza (choc podejrzewam ze nie byl zly) instalujac transformator 100VA 2 x 12V, za nim dwie diody MSR860 (konieczny radiator), kondensator 6800uF oraz regulator 12V LT1083. PICO PSU jest wpiete bezposrednio w MB (wymontowalem oryginalne caps i zainstalowalem BG N 470/16).

 

Poczatkowo mialem zamiar uzyc full size HD (WD 640GB Caviar) ale troche mi sie wszystko grzalo i w koncu zdecydowalem sie na 2.5" 320GB Scorpio (uzylem 2 katowniki do modyfikacji montazu)

post-3442-100009346 1238173337_thumb.jpg

post-3442-100009347 1238173337_thumb.jpg

post-3442-100009348 1238173337_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W srodku dodalem troche mat tlumiacych a takze dodatkowy wiatraczek do chlodzenia regulatora 12V, przy ustawieniu odpowiednich obrotow jest praktycznie bezglosnie.

 

Nie jest to super duper sprzet, ale zwykly komputer do uzytku w warsztacie. Planuje cos znacznie lepszego do instalacji domowej ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-3442-100009344 1238173725_thumb.jpg

post-3442-100009345 1238173725_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na prawde doceniam pasje, ale czy widzicie jakas przewage tego typu sprzetu nad odtwarzaczem sieciowym + przyzwoity DAC + serwer plikow - chocby w szafie, wiec nie musi byc hiper-wypas? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rochu

(Konto usunięte)

pajr0, 27 Mar 2009, 18:52

 

>ja na prawde doceniam pasje, ale czy widzicie jakas przewage tego typu sprzetu nad odtwarzaczem

>sieciowym + przyzwoity DAC + serwer plikow - chocby w szafie, wiec nie musi byc hiper-wypas? :)

 

Ćwiczyłem przez pół roku dwa egzemplarze Squeezeboxa w nadziei, że to pozwoli mi uciec przed komputerem w salonie i rozwiąże problem dźwięku w drugim pomieszczeniu.

Postawiłem wiele konfiguracji serwera, próbowałem pewnych zmian w samym SB, mocno także przestawiłem moją domową sieć.

Na próżno.

Mój pecet nie dał SB nawet cienia szansy. Co więcej, dwa transporty CD posiadane przeze mnie - też były lepsze.

Doceniam bardzo SB jako niebywale eleganckie i bardzo ergonomiczne rozwiązanie.

Nie mniej pod względem sonicznym jest on jednak daleko w tyle od dobrze zestawionego komputera audio.

Wiem, że to co napisałem powyżej jest herezją na tym forum, bo SB ma tutaj status Świętego Graala, ale dla mnie Squeezebox był rozczarowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą instalowałem Vistę 64bit SP1 na nowiutkim VelociRaptorze. Po pierwszym uruchomieniu zainstalowałem jedynie stery do m-audio, odpaliłem foobara - miód. Doinstalowałem stery do grafy, restart, odpalam znowu foobara na tym samym utworze i co? Siadło kompletnie, musiałem nawet bufor zwiększyć dwukrotnie, bo zaczęło pierdzieć. Do czego zmierzam? Wskazówki z The Art of Creating Computer Transports wcale nie są głupie i bezcelowe, jak to niektórzy określają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rochu

(Konto usunięte)

Marcin, zgadzam się.

Trzeba je tylko wprowadzać stopniowo i odsłuchiwać.

Tak aby nie przedobrzyć sprawy.

 

 

Co do mnie, zainspirowany zdjęciami Petera, dzisiaj buduję wersję mini mojego playerka.

Silverstone Sugo to fajna obudowa ale nieco trudna w aplikacji bo jest mało miejsca wewnątrz.

Komputerek jeszcze nieco głośny i muszę go wykleić częściowo matą ale dźwięk pod Foobarem i Wavelabem rodzi duże nadzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemski

(Konto usunięte)

Oto platforma ATOM płycie głównej D945GCLF2D ze zintegrowanym podwójnym procesorem ATOM 330 2x1.6 Ghz na szynie 533 Mhz, wyposażona w 2 GB moduł DDR2 taktowany 667 Mhz, dysk SAMSUNG SpinPoint F1 1TB.

Na razie w fazie testów, jeszcze przed wymianą coolera na radiator. Wszystko zamknięte w obudowie MODECOM FEEL 202.

 

Krótka recenzja:

W skrócie wrażenia mieszane. Nie spodziewałem się nic po niedrogiej obudowie tajwańskiego koncernu, tymczasem lakier na połysk robi bardzo dobre wrażenie, ogólna estetyka też, jedynie jakość tworzywa użytego do wykonania przedniego panelu pozostawia trochę do życzenia. W komplecie nogi do ustawienia w poziomie i podstawka do ustawienia w pionie. Wymiary obudowy: 6x22x32 cm. W środku pasywnie chłodzony zasilacz DC-DC, na zewnątrz impulsowy zasilacz 12V, 8A. Do w pełni pasywnego chłodzenia wystarczy zamienić cooler na chipsecie płyty głównej na radiator. Nie pasuje niestety ZALMAN ZM-NBF47, za to nadaje się Primecooler PC-NB3 dostępny w wersji aluminiowej lub miedzianej. Obudowa solidnie spasowana, nic nie rezonuje, jednakże w kwestii ciszy nie nadaje się ona do instalacji dysku 3.5". Drgania z napędu przenoszone są równomiernie na całą obudowę, a hałas wzmacniany z uwagi na bliskość metalowych ścianek. Istnieją dwa rozwiązania: rezygnacja z napędu optycznego i zbudowanie szyn na dysk i jego mocowanie poprzez coś takiego jak Scythe Quiet Drive lub montaż dysku 2.5", ewentualnie SSD, dla którego problem nie istnieje. Druga sprawa, radiator chipset`u, nawet mimo wentylatora osiąga dość wysokie temperatury. Ostrzegam też przed zasilaczem. Przetwornice słychać z odległości kilku metrów. Zaczynam rozglądać się za innym zasilaczem impulsowym, niekoniecznie takiej wydajności bo powinno wystarczyć 3-4A, myślę o wykorzystaniu zasilacza dedykowane dla konsoli Xbox, na torze 12V potrafi osiągnąć wydajność 16A przy czym nie słychać przetwornicy. Póki co nie ma innych płyt pod procesor ATOM, ION nie zapowiada się na to, że będzie tak tani jak tego oczekujemy, nie ma też pewności, że ukaże się w formie płyty MINI-ITX czy NANO-ITX z procesorem, czy jedynie będzie dostępny dla producentów komputerów. Dlatego mimo wad warto to rozwiązanie wziąć pod uwagę. Przy zastosowaniu pasywnego radiatora za kilkanaście złotych, dysku SSD i wymianie zasilacza impulsowego bądź budowa takowego na elementach dyskretnych co nie powinno stanowić problemu otrzymujemy niewielki i bezgłośny komputer. Ostatnia kwestia to wydajność. Wbrew temu co wypisują teoretycy, którzy tego komputera nie widzieli na oczy, Windows XP pracuje w pełni płynnie, procesor widziany jest jako cztery wątki, materiał w kontenerze MKV zakodowany w X.264 w 720p, mplayer z dekoderem ffdshow odtwarza w 24 klatkach bez ani jednej utraconej. Nie trudno zgadnąć, że rozłożyła go już próba odtworzenia 1080p o większym bitrate. Z odtwarzaniem muzyki w dowolnym formacie i pracą w systemie Windows nie powinno być najmniejszych problemów.

post-681-100009253 1238249186_thumb.jpg

post-681-100009254 1238249186_thumb.jpg

post-681-100009255 1238249186_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemski

(Konto usunięte)

"ja na prawde doceniam pasje, ale czy widzicie jakas przewage tego typu sprzetu nad odtwarzaczem sieciowym + przyzwoity DAC + serwer plikow - chocby w szafie, wiec nie musi byc hiper-wypas? :)"

 

Rozwiązania są różne, ale chyba większość z nas wolałaby mieć tego przysłowiowego Św. Graala, w postaci malutkiego, całkowicie bezgłośnego komputera, który byłby dobrym źródłem muzyki, dobrym źródłem obrazu z dźwiękiem potrafiącym odtworzyć zarówno materiał w X.264 jak i BluRay jak i DVD-Video, a oprócz tego żeby można było na nim wykonywać wszystko to co na zwykłym komputerze. Na przykład podłączonego do monitora, klawiatury, myszki na biurku, a jednocześnie do sprzętu grającego muzykę i sprzętu kina domowego oraz tv/projektora.

To wszystko zamiast odtwarzaczy sieciowych, kilku osobnych komputerów po każdym do osobnego zadania, serwera, NASu i kilometrów kabli w które osieciowany miałby być cały dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rochu

(Konto usunięte)

Przemski,

 

dzięki za opis.

Atom jest od dawna dla mnie ciekawą alternatywą.

Jedyne co mnie powstrzymywało i nadal powstrzymuje od jego zakupu to wieści o piekielnym nagrzewaniu się chipsetu.

Po za tym płyty z Atomem, jak dla mnie, mają same plusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemski - w odroznieniu od tego co mowil Rochu, twoje argumenty wcale mnie nie przekonuja. Rozwiazania do wszystkiego zazwyczaj sa do niczego. Nie bede sie spieral nad jakoscia brzmienia w tego typu rozwiazaniu, bo nie mam porownania, ani tez nie chce mi sie eksperymentowac. Wychodze z zalozenia, ze moj transporter zostal gruntownie skonfigurowany do zastosowan audio przez producenta i rezultat jest dla mnie zadawalajacy. Co do odtwarzania filmow to za niewielkie pieniadze mozna kupic multimedialny odtwarzacz. Taki komputer media-center i tak nie zastapi "normalnego" komputera w domu, ani tez laptopa jako dodatkowego kompa (przynajmniej w moim przypadku). Wiec to takie troche nie pies, ni wydra. Argument o "osieciowaniu" w dobie wifi jest mocno nieadekwatny. NAS stoi zas sobie spokojnie kolo drukarki i praktycznie go nie widac - a juz na pewno nikomu nie przeszkadza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...po namysle dochodze do wniosku, ze te odtwarzacze sieciowe to chyba jednak wtopa. Te lepsze sa rowne cenowo proponowanemu w tym watku rozwiazaniu, a na pewno maja nizsza moc obliczeniowa i uniwersalnosc. Co prawda jak raz na rok chce obejrzec film, ktorego nie mam na DVD, to to samo zadanie robi laptop podlaczony do TV przez TV-out.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemski

(Konto usunięte)

Jeśli mógłbym mieć pytanie do właściciela pokazanego wyżej komputera w obudowie Antec to chciałbym prosić o przybliżenie parametrów zasilacza oraz tego jaki stabilizator został zastosowany. Chętnie zbudowałbym zamiennik dla zasilacza impulsowego o wydajności przynajmniej 3A, a więc powyżej możliwości typowych stabilizatorów scalonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzylem uklad jak w zalaczniku, z ta roznica ze kondensator przed regulatorem to Panasonic Audio Grade 6800/63 i BG N 470/16 za regulatorem, juz bezposrednio na module PICO PSU. Stabilizator to LT1083CP-12 z wydajnoscia 7.5A:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-3442-100009249 1238253983_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rochu

(Konto usunięte)

pajr0, 28 Mar 2009, 16:12

 

>...po namysle dochodze do wniosku, ze te odtwarzacze sieciowe to chyba jednak wtopa.

 

Mnie się też tak zdaje.

Odtwarzacze sieciowe na razie są w okresie niemowlęctwa i wydaje mi się że lepiej trochę poczekać, aż pokażą się bardziej dojrzałe rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemski

(Konto usunięte)

Dziękuję bardzo za informację.

 

Zastanawia mnie jeszcze kwestia włączania. Włącznik w obudowie zakładam, że jest podłączony tradycyjnie do wyprowadzenia na płycie głównej. W takim razie zasilacz pracuje non stop czy też jest włączany poprzez przekaźnik albo w inny sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemski

(Konto usunięte)

pajr0

 

Zgadzam się co do odtwarzaczy sieciowych. Zbyt zamknięta architektura i narzucające kolejne ograniczenia oprogramowanie. To dwa, a trzy zwykle mocno zaniedbany analogowy tor audio, stąd pomysły stosowania zewnętrznych przetworników DAC. Za jedyny w miarę udany, choć posiadający szereg wad i ograniczeń produkt myślę, że można uznać Popcorn Hour.

 

W kwestii komputerów, z punktu widzenia informatyki Twoje myślenie jest jak najbardziej prawidłowe. Sieć, serwer (komputer,NAS) i klient (komputer do konkretnego zastosowania, HTPC). Wydaje mi się jednak, że z praktycznego punktu widzenia powinno się dążyć do ograniczenia ilości urządzeń jeśli jest to możliwe bez utraty na funkcjonalności.

 

Co do scalenia funkcji. Dlaczego jeden komputer nie może pełnić funkcji komputera do pracy i HTPC? Większość kart grafiki posiada możliwość wysterowania dwóch monitorów, w ten sposób można podłączyć monitor, na którym pracujemy czy jakkolwiek inaczej korzystamy z komputera, do drugiego np. telewizor. W pierwszej sytuacji bezprzewodowa klawiatura i mysz, w drugiej pilot. Każdy monitor może być w inny sposób wysterowany, tak, że na tv wysyłamy sygnał 16:9 w 1920x1080 i np. 24Hz a na monitor komputerowy 1920x1200 w 60Hz. Dźwięk: dwa wyjścia cyfrowe, jedno do DACa i sprzętu stereo, drugie do amplitunera KD.

 

"Co jest do wszystkiego - jest do niczego."

W ostatnim czasie informatyka i multimedia coraz bardziej się zbliżyły. Nie ma już tak wielkich różnic w interfejsach i sygnałach do przesyłania obrazu, w zasadzie są one w pełni kompatybilne. Coraz więcej urządzeń korzysta z rozwiązań typowych dla informatyki, taki odtwarzacz sieciowy to nic innego jak zminiaturyzowany komputer z dedykowanym wyspecjalizowanym procesorem i dedykowanym systemem operacyjnym na bazie Linuxa czy BSD.

 

Wymiana danych przez sieć wcale nie jest idealnym rozwiązaniem. Wydajność sieci bezprzewodowej w standardzie g nawet w szczycie nie wystarcza w pełni na streaming obrazu z obrazu płyty Blu-Ray. Chyba, że za każdym razem przed obejrzeniem będzie się materiał kopiowało z NASu na lokalny dysk, ale to już w ogóle nie jest wygodne i może nawet nie możliwe w przypadku np. odtwarzaczy sieciowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

platforma na atomie klatkuje obecnie jeszcze 1080p bo nie jest dekodowanie robione sprzętowo tylko przez proca, dlatego ION z 9400 będzie tym na co czeka wiele osób w połączeniu z XBMC będzie to prawdziwy multimedialny kombajn oby ta platforma była jak najtańsza ale nie ma co liczyć przy obecnym kursie usd

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Zastanawia mnie jeszcze kwestia włączania. Włącznik w obudowie zakładam, że jest podłączony tradycyjnie do wyprowadzenia na płycie głównej. W takim razie zasilacz pracuje non stop czy też jest włączany poprzez przekaźnik albo w inny sposób?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.