Skocz do zawartości
IGNORED

Referencyjny audio PC


Gość rochu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Też zastanawiam sie teraz jak zbudowac audio pc. Chciałbym to zrobić w miare dobrze i tanio. Myślałem nad totalnie budźetową opcją - czyli o tej platformie na atomie z obudową feel 202 ale jak tam wsadzić profesjonalną kartę dźwiękową? Chyba sie nie zmieści. Nie chcę by komp służył jako transport ale bym mógł podłączyć wyjście analogowe (jednej z takich kart jak w wątku o profesjonalnych kartach audio) do wzmaka i cieszyć sie dobrej jakości dźwiękiem.

Info o buczącej przetwornicy w opcji z obudową feel też jest cenne. Myślałem ze ten feel jest bezgłośny. Ciekawe czy pasywny zasilacz np: amacrox też wydaje jakieś dźwięki? Myśle właśnie o czymś większym na micro atx. Miejsce na kartę jest bez problemu.

 

Rozważałem też opcję ogolnie multimedialnego kompa bez klawiatury i myszki (audio plus filmy hd). Sterowałbym tym z laptopa poprzez zdalny pulpit. Tylko tu pojawia sie pytanie jeśli chodzi o sposób obsługi. Laptop łączyłby sie za pomocą opcji zdalnego pulpitu w windowsie z multimedialnym kompem a obraz musiałby być wyświetlany na podlączonym do niego projektorze. Coś czuje że byłby z tym problem. Ostatecznie filmy można by było puszczać bezpośrednio z tego multimedialnego kompa wykorzystując myszkę bez zabawy w zdalny pulpit.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Przemski

(Konto usunięte)

mikson

 

Zgadza się, w obecnym zestawieniu nie nadaje się do odtwarzania 1080p. W moim przypadku odtwarzanie 720p powoduje obiążenie procesora na poziomie ok 40%, odtwarzanie jest w pełni płynne, 24 fps, 0 utraconych klatek. Przy 1080p obciążenie procesora waha się od 50% do 70%, w praktyce odtwarzanie nie jest płynne, wynik 14 fps.

 

Także czekam z niecierpliwością na platformę Ion, ale z uwagi na lepszy chipset płyty głównej oraz wyjście HDMI. Na odtwarzanie

1080p z X.264 i tak nie będzie co liczyć. Wspomaganie sprzętowe funkcjonuje jedynie dla plików spełniających szereg wymagań

poczynając od profilu, ilości klatek referencyjnych po zaawansowane opcje kodera. Znaczna część materiału z Sieci tych wymagań

nie spełnia przez co uważam, że musi być zapas mocy obliczeniowej do odtwarzania full software.

 

 

 

buti

 

ATOM

 

Cieszę się, że informacje, które przedstawiłem chociaż w niewielkim stopniu są przydatne. Płyta główna posiada slot PCI, istnieje więc możliwość instalacji karty dźwiękowej, jednakże obudowa FEEL 202 ani 302 nie są do tego przystosowane. Karta powinna się zmieścić za to w APEX MI-008 kosztującej ok 250 zł. Niestety nie jest już ona tak ładna jak MODECOM. Oprócz tego powinno to być

możliwe w części obudów budowanych z myślą o mATX, ale kompatybilnych także z MINI-ITX. Co do zasilacza, jak widać można zbudować

w prosty sposób zasilacz stabilizowany, który zastąpi dołączany do zestawu zasilacz impulsowy. Sprawdziłem cenę stabilizatora, w internetowym sklepie NE kosztuje ok 40 zł. Do zasilania zestawu wystarczyć powinno ok 4A. Transformator toroidalny to koszt ok 40-50 zł, całość powinna się zamknąć w ok 110 zł. Zasilacz zastępczy do notebooka to koszt 30-70 zł, ale trudno ocenić, które

hałasują, a które nie. Dawniej piszczące elementy to była oznaka, że coś jest nie tak, dzisiaj wszystko produkowane w chinach

tak się zachowuje niestety już od początku. Skrajnym rozwiązaniem byłoby zapakowanie zasilacza w dodatkową obudowę, która wytłumi ten dźwięk.

Ja jednak szukam dalej, zależy mi na DVI lub HDMI, sprzęt pracował u mnie zaledwie kilka godzin, w tej chwili jest zapakowany i chyba poszukam nowego właściciela poprzez allegro.

 

ZDALNY PULPIT

 

Polecam bezpłatne oprogramowanie UltraVNC. Na jednym komputerze instalujesz klient, na drugim serwer. Bez najmniejszego problemu mógłbyś uruchomić odtwarzacz i film na drugim komputerze. Rozumiem, że komputer miałby być w innym pomieszczeniu i odpada pilot zdalnego sterowania? Pozostają albo rozwiązania radiowe (czy to pilot, czy klawiatura + mysz - zależy od odległości) albo przedłużacz USB ze wzmacniaczem (do 50m) + dowolne urządzenia na USB, a obraz i dźwięk przez HDMI (bez problemu 10-15-20m).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że budowa pc audio wymaga pewnej konkretnej inwestycji. Pojawia się potrzeba zastosowania cichego zasilacza (pasywnego), cichego chłodzenia proca, dobrej karty muzycznej i oczywiście całość chcemy upchać w ładną zgrabną obudowę. Te podzespoły kosztują i w penym momencie dochodzi się do wniosku, że karta graficzna do odtwarzania filmów hd czy plyta zawierająca kartę graficzną oraz szybszy proc podnośi ten koszt tylko nieznacznie i warto było by to mieć tym bardziej jak posiada sie np. projektor KD. Dlatego temat filmów poruszyłem mimo myśli przewodniej o audio.

Myślę o takiej konfiguracji połączeń komputera stacjonarnego:

Video

Komputer stacjonarny >> hdmi 15m >> projektor.

Audio

Komputer stacjonarny >> rca 1m >> wzmacniacz audio.

 

Komputer stacjonary sterowany za pomocą laptopa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemski, 28 Mar 2009, 18:51

 

>pajr0

>>W ostatnim czasie informatyka i multimedia coraz bardziej się zbliżyły. Nie ma już tak wielkich

>różnic w interfejsach i sygnałach do przesyłania obrazu, w zasadzie są one w pełni kompatybilne.

>Coraz więcej urządzeń korzysta z rozwiązań typowych dla informatyki, taki odtwarzacz sieciowy to >nic innego jak zminiaturyzowany komputer z dedykowanym wyspecjalizowanym procesorem i dedykowanym

>systemem operacyjnym na bazie Linuxa czy BSD.

 

niby racja, ale filozofia komputera pc audio/media center (cisza, niskie zuzycie mocy) jest sprzeczna z komputerem, ktorego glownym wymogiem jest wysoka wydajnosc - chodzi zwlaszcza o gry, ale tez zasobozerne operacje jak kompresja itp. Ja po prostu mam wiekszy komfort pracy przy "mocniejszej" maszynie, nawet jak siedze przy wordzie i mam odpalonych w tle kilka aplikacji. No chyba, ze ktos nie potrzebuje takich zastosowan - ale wtedy i tak o wiele lepiej sprawdza sie IMO laptop (przegladarka, poczta jakies dokumenty tekstowe) - ktory dodatkowo mozna przenosic i zajmuje niewiele miejsca.

 

Komputer PC audio widze jako alternatywe dla squeezboxa, jesli faktycznie jakosc uzyskanego dzwieku bedzie lepsza - a przy okazji dostajemy mozliwosc wlaczenia filmu, a taki komp moze tez stanowic serwer plikow.

 

Sa i minusy:

- QNAP chodzi u mnie non-stop od kilku tygodni i wazne staje sie zuzycie mocy - na poziomie jak sadze 30W, czego sie nie da chyba uzyskac w desktopie

- urzadzenia dedykowane maja nizsza funkcjonalnosc, ale jednoczesnie minimalizowane jest ryzyko konfliktow sprzetowych/oprogramowania, bo ktos wzial pieniadze aby sprawdzic, ze pamieci X dobrze dzialaja z ukladem Y pod kontrola okreslonego softu. Juz o wirusach, aktualizacjach, czasie restartu nie wspomne.

- do odtwarzacza DVD wkladasz plytke, naciskasz play i dziala - im bardziej oddalamy sie od tej funkcjonalnosci, tym wieksze ryzyko, ze np. sfrustrowana zona moze wyrzucic powyzszy zestaw przez okno, jak cos sie jej po raz n-ty zawiesi :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to oznacza, ze nie ma mozliwosci technicznej, czy tez jest to jakas forma profanacji wlaczyc sobie na takim sprzecie film czasem?

 

rochu: rozumiem, ze koncepcja PC audio zaklada uzycie zewnetrznego przetwornika c/a ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

pajr0, 29 Mar 2009, 16:39

 

>czy to oznacza, ze nie ma mozliwosci technicznej, czy tez jest to jakas forma profanacji wlaczyc

>sobie na takim sprzecie film czasem?

 

Nic takiego nie powiedziałem.

Nie mniej ja rozumiem koncepcję tego urządzenia w ten sposób, iż audio ma bezwzględny priorytet.

 

>rochu: rozumiem, ze koncepcja PC audio zaklada uzycie zewnetrznego przetwornika c/a ?

 

Według mnie - niekoniecznie.

Co byś powiedział na zabudowany wewnątrz urządzenia przetwornik cyfrowo-analogowy, podłączony do karty dźwiękowej np magistralą I2S?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez uwazam, ze funkcje video moglyby byc niejako "przy okazji" - sa chyba jednak dosc istotne, bo bez sensu dostawiac kolejny klocek/komp do filmow. Mediacenter w moim odczuciu nie wyklucza "zafiksowania" w dbalosci o tor audio. Rozumiem, ze w praktyce okreslenie "mediacenter" moze byc utozsamiane z "do kina domowego" i kojarzyc sie z "multimediami".

 

Co do wpakowania przetwornika do obudowy to powiedzialbym "trzebaby sprawdzic, ze elektromagnetyczny syf wewnatrz obudowy nie zakloci przebiegu sygnalu". Musze tez przyznac, ze zestawienie transporter+qnap nie jest az tak bezkonfliktowe jakbym tego chcial, a rozrzucenie tego po sieci prowadzi czasem do zawieszenia sie zestawu (niestety zazwyczaj jak mnie nie ma i zona obejmuje sterowanie pilotami). Dlatego tez zerkam na alternatywne rozwiazania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Przemski

(Konto usunięte)

Rozglądam się za obudową typu cube, pod płytę mATX, jedyne co znalazłem w rozsądnych cenach to Silverstone SUGO i Thermaltake Lanbox, lecz ani ta ani mi się nie podoba, poza tym mają spore wymiary.

 

W mojej aplikacji: nie chcę rezygnować z dysku 1TB, także wiem już że potrzebuję na to zatokę 5.25 w poziomie i mocowanie w stylu Scythe HDD Stabilizer + ewentualne maty bitumiczne/gąbka pokrywająca płaskie przestrzenie w otoczeniu dysku.

 

Płyta główna z ATOM 2x1.6Ghz wraz z obudową FEEL 202 są na sprzedaż, sprzęt nie nosi żadnych śladów używania, zapakowany w oryginalne opakowania, paragony, 2 lata GW. Sprzedam 100 zł taniej niż zapłaciłem + wysyłka gratis. Do kompletu potrzeba: radiator (allegro:primecooler za 9 zł), zasilacz 3-4A z laptopa (najlepiej dobrać w sklepie i sprawdzić czy nie wydaje dźwięków; 30-70 zł) oraz dysk, albo 2.5" albo SSD (np. OCZ 32GB za ok 360 zł), plus oczywiście RAM, 2GB DDRII to koszt 80-90zł. Kto pierwszy ten lepszy. By nie zaśmiecać wątku proszę o PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemski może coś takiego ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

tylko mam obawy że nie spełni wszystkich twoich wymagać :o

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemski: nie śledzę wątku od początku, więc mogę teraz palnąć jakieś głupstwo, ale co do obudowy to może LIAN LI PC-V350B?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Po dwóch daniach walki z przejściem na system mini doszedłem do wniosku że więcej mi się nie chce.

W Silverstonie Sugo udało mi się wszystko upychać ale nie byłem w stanie uzyskać całkowitej ciszy.

Coraz mniej lubię komputerowe obudowy z aluminium.

Z reguły wykonane są z cienkiego materiału, nie mają sztywnej konstrukcji a przez to przenoszą drgania.

Już wcześniej miałem złe doświadczenia z Lian Li, gdzie blachy boczne były grubości blachy w puszkach po coli.

Wróciłem do mojego wielkiego smoka i jest spora ulga. Dużo miejsca, dużo powietrza, wiatraki wolniej się kręcą i jest cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że przy pc-audio zapomnijcie o podkręcaniu. Jeszcze kilka dni temu mój procesor pracowal z częstotliwością 2900MHz (domyślnie 1900MHz), a płyta z HT 300MHz (domyślnie 200). Było stabilnie jak skała, ale fluktuacje napięć jakie wówczas występowały (szczególnie na linii +5V), były głównym źródłem moich problemów z m-audio, która to zasilana jest z USB...

 

Uważam, że przy systemie pod pc-audio należy używać jak najmniej prądożernych komponentów oraz, o ile to możliwe, zrezygnować całkowicie z wentylatorów, które poza generowanym hałasem, często wprowadzają zakłócenia.

 

Dodatkowo, warto nadać wysoki priorytet IRQ dla karty dźwiękowej:]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim glownym systemie (gdzie nie ma zadnej obudowy), E7200 potrzebuje bardzo malo aby go schlodzic. Radiator jak na zdjeciu, bez wentylatora, jest wystarczajacy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz jadę całkiem pasywnie. Wentyl jest tylko w zasilaczu Seasonic'a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos sie orientuje czy Intel ATOM przetaktowany na nizsza czestotliwosc pokroju 900mhz i uzywany tylko do PCaudio wymagac bedzie wiatraczka?

 

Interesuje mnie czy z takiego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

komputerka da sie zrobic fajny komputerek do PCaudio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Przemski

(Konto usunięte)

lenar_87

 

Dla CPU wystarcza prosty radiator a aluminium tak więc zmiana jego częstotliwości taktowania nie ma wielkiego sensu. Aktywne chłodzenie jest zastosowane na mostku płyty głównej, nic nie stoi jednak na przeszkodzie by wymienić fabryczny cooler, który stanowi bardzo prosty kształtownik z aluminium i niewielki wentylator na solidny radiator bez wentylatora. Jeśli wymagana jest niska wysokość, z powodzeniem można zamontować coś z oferty Primecooler, z miedzi. Jeśli miałby to być komputer domowy i wielkość nie byłaby przeszkodą jest kilka doskonałych radiatorów wykorzystujących heatpipe, np Thermalright HR albo podobny Primecooler w 100% z miedzi. Zniechęcająca jest cena, która wynosi ok 70 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mała uwaga do postu wyżej, radiatory w 100% z miedzi wcale nie są najlepsze, lepszym przewodnikiem ciepła metal-powietrze jest aluminium. Natomiast miedz lepiej przewodzi na styku metal-metal, czyli najskuteczniejsze będą radiatory z podstawką która styka się z procesorem i rurkami heatpipe z miedzi a "użebrowaniem" z aluminium. :) Warto na to zwrócić uwagę szczególnie przy chłodzeniu pasywnym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

można upolować od 800 ,, osx jest na pokładzie, i ma wyjścia optyczne audio na jakiś lepszy DAC

 

i po co kombinować za podobną kasę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buti, 31 Mar 2009, 07:24

 

>Co sądzicie o procku Intel E5200 chłodzonym tylko radiatorem? Wystaczy do audio i filmów hd? Czy

>przy filmie będzie zbyt gorący?

 

Jeśli go nie będziesz podkręcał to nie powinno być problemu przy wydajnym chłodzeniu pasywnym. Temp. procesora winna się wahać w granicach 60-70 stopni, całkiem do przyjęcia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.