Skocz do zawartości
IGNORED

Pierwsza karta stereo


matman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałbym nieco podnieść jakość dźwięku z mojego peceta i myślę o zastąpieniu mojej Soundblaster Audigy czymś takim

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy ta karta zrobi z mojego peceta przyzwoite źródło dźwięku stereo? Ewentualnie jakieś inne propozycje w podobnej lub niższej cenie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba jednak wybiorę jedną z tych dwóch kart:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

lub

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ta druga jest dużo tańsza? Czy jakość dźwięku tych kart jest podobna?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie lepsze rozwiazanie niz karta :) mialem karte przez dwa lata (i to nawet niezla) od ponad miesiaca mam DAC Beresford i wczoraj pozbylem sie karty bo jest mi zbyteczna :)...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem to samo :) Miałem przez 2 lata Audigy 1, a od 2 miesięcy jestem posiadaczem DAC'a Beresforda. Audigy poszło w odstawkę do kolegi z roku... Główne różnice między audigy, a beresfordem, to wysokie tony już tak nie kaleczą uszu, natomiast niskim tonów jest ZDECYDOWANIE więcej, bas staje się głębszy i mocniejszy. Rozważ tą opcje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, do 600 zł za DAC ale do tego dochodzi jeszcze koszt odpowiedniej karty dzwiękowej z wyjściem cyfrowym wiec w sumie koszt będzie znacznie wyzszy.

Rozumiem że Beresforda gra lepiej od Audigy ale czy zagra lepiej od karty e-mu, m-audio itp?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E-mu, M-audio, Esi i inne to karty typowo studyjne. I to słychać. Grają ostro, mega detalicznie, wręcz nachalnie. Brzmią dokładnie tak jak powinny brzmieć karty do studia muzycznego, tak aby nagrywający miał jak najlepszy wsłuch, w obrabiany lub komponowany utwór. Beresford to już zupełnie inna liga dźwięku. Ciepło, naturalnie, muzykalnie i przestrzennie. Dźwięk nie męczy przy dłuższym słuchaniu i jest bardzo przyjemny dla ucha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Rozumiem że Beresforda gra lepiej od Audigy ale czy zagra lepiej od karty e-mu, m-audio itp?

 

tak - zagra o dwie klasy lepiej. przeciez napisalem ze majac wybor m-audio - beresford wybralem to drugie. Po wielu latach uzytkowania budzetowych kart studyjnych (uzywajac ich do celow do jakich byly przeznaczone byly ok) dochodze do wniosku ze nie warto w stereo tracic na to czas i energie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory - jednak nie wynikalo tak jasno z mojej pierwszego postu ze to m-audio porzucilem dla beresa :). Wg mnie warto dolozyc te 2 stowki na PClinka i miec juz dobre zrodlo niz pakowac sie w efekciarskie karty zewnetrzne ktore budowane byly pod zupelnie inny typ klienteli

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z studyjnych kart muzycznych najbardziej podeszły mi słuchowo Audiophile 24/96 i Esi@Juli. Jednak prawdziwe piękno dźwięku poznaje się dopiero po zakupie jakiegoś porządnego DAC-a. No chyba że komuś odpowiada bardziej studyjny przekaz dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryszard1, 28 Lis 2008, 11:20

 

>DAC mozna miec taniej, lamupcera na Allegro (kpl) jest do dostania < 200 zl, ale karte zwyjsciem

>optycznym trzeba miec, niestety,

 

 

Lampucera ma i wejście optyczne, i wejście koaksjalne. Na koaksjalnym gra lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc i cenne wskazówki!

Co do lampucery to nie wiem jak wygląda sprawa montażu w odtwarzaczu CD i to mnie trochę zniechęca dlatego chyba zdecyduję się na Beresforda.

Miałbym jeszcze kilka pytań:

1. gdzie kupić Beresforda - na stronie producenta czy od allegrowicza GRADO_Fan który to importuje? Gdzie wyjdzie taniej?

2. jakiego PClinka polecacie?

3. jaki kabel optyczny i jaki cyfrowy kupić? czy te na stronie producenta Beresforda są dobre?

 

Ciekawi mnie też jak Beresford by zagrał z moim starym Marantzem CD-32 który ma wyjście digital out?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. przelicz waluty i bedziesz wiedziec - ja trafilem na pierwsze dni kryzysu (waluty windowaly w gore i kupno u GF ostatniej sztuki bylo o wiele rozsadniejsze i tansze)

2. Modowanego od GF - tylko bedziesz musial troche poczekac bo z tego co wiem teraz nie ma zadnego na zbyciu

3. i tu pewnie nikogo nie zaskocze - jesli chodzi o optyka od GF badz ze strony beresa - bierz drozszy. Ten model gra genialnie i nie wiem czy da sie osiagnac wiecej za pomoca optyka. co do coaxiala - duzo mozesz probowac... GF na bank ci pomoze

 

Zagralby dlaczego ma nie zagrac? :)

 

uprzedam z gory - nie mam zadnego interesu w tym zeby napedzac klientele Grado_Fanowi - po prostu jest to czlowiek z sercem i umiejetnosciami. Zaden "normalny" dystrybutor nie podejdzie do klienta tak indywidualnie i z takim zaangazowaniem jak on. Kompleksowa obsluga i tyle :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.