Skocz do zawartości
IGNORED

Waldemar Łysiak Najgorszy


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

a ja wczoraj zachęcony przez engenera, znalazłem książkę w pdfie i ją przeczytałem.

na początku szło ciężko. zalatuje grafomanią, te dialogi nie sprawiają wrażenia, że rozmawia kobieta z mężczyzną, raczej autor sam ze sobą. literacko, że tak powiem jest to gówno warte. autor parodiuje chyba sam siebie?

natomiast co do przekazu merytorycznego też nic nowego się nie dowiedziałem.

korwin-mikke, michalkiewicz czy ziemkiewicz pisali o tym wszystkim w swoich felietonach.

ja jestem przekonany a józwy czy jara to nie przekona, więc?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Engineer, 26 Lis 2008, 20:08

 

>Wiadomo że postać heldbauma jest ficyjna , ale co myślicie o reszcie przedstawionych tam faktów.

 

fakty są oczywiście prawdziwe, ale spróbuj to powiedzieć jarowi-1410

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Wiesz anastazy zanim cie przeczytalem bardzo mi sie podobała , a teraz juz mniej , chociaz dialogi na poczatku mogly byc nieco niezreczne ale sie wciagnalem a polekturze dobrego konkwisty i i najlepszego nie razi mnie heldbaumowszczyzna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

W latach 80. miałem parę książek Łysiaka, które lubiłem, ale liczyłem na dalszy rozwój jego umiejętności pisarskich, bo poziom egzaltacji momentami powaliłby nawet słonia. Pierwsze jego utwory czytałem w wieku parunastu lat, ale już wtedy czułem niejasny dyskomfort. Niestety, z upływam lat nic pod tym względem się nie poprawiło, a w międzyczasie znikła sprawność stylistyczna. Ostatnie książki Łysiaka zatykają po kilku stronach. Ostatnią powieścią, którą czytałem z głębokim zainteresowaniem, była książka, której tytułu nie pamiętam, a która urywała się w połowie. Autor wyjaśniał, ze stracił chęć do pisania. Sądząc z tego, co wydał później, nie był to żart. Na stare książki Łysiaka stojące w mojej bibliotece patrzę dziś z mieszanymi uczuciami. Miłe wspomnienia łączą się z późniejszym zawodem. W rezultacie czytam je rzadko, może rzadziej, niż zasługują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redaktor, 26 Lis 2008, 21:23

 

>Czemu piszesz takie rzeczy, Nowy?

 

Bo Łysiak budzi niepożądane i niezdrowe emocje na zbocznicy i denerwuje tutejszych tuzów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

W latach 80. miałem parę książek Łysiaka, które lubiłem, ale liczyłem na dalszy rozwój jego umiejętności pisarskich, bo poziom egzaltacji momentami powaliłby nawet słonia. Pierwsze jego utwory czytałem w wieku parunastu lat, ale już wtedy czułem niejasny dyskomfort. Niestety, z upływam lat nic pod tym względem się nie poprawiło, a w międzyczasie znikła sprawność stylistyczna. Nowe książki Łysiaka zatykają po kilku stronach. Ostatnią powieścią, którą czytałem z głębokim zainteresowaniem, była książka, której tytułu nie pamiętam, a która urywała się w połowie. Autor wyjaśniał, ze stracił chęć do pisania. Sądząc z tego, co wydał później, nie był to żart. Na stare książki Łysiaka stojące w mojej bibliotece patrzę dziś z mieszanymi uczuciami. Miłe wspomnienia łączą się z późniejszym zawodem. W rezultacie czytam je rzadko, może rzadziej, niż zasługują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

"Bo Łysiak budzi niepożądane i niezdrowe emocje na zbocznicy i denerwuje tutejszych tuzów"

 

I dlatego twierdzisz, że ktoś (ja?) cenzuruje tutaj wpisy o Łysiaku? Czy też sam chciałbyś cenzurować krytyczne wpisy nt. jego utworów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego Redaktor nie wykazuje takiego poczucia humoru, jak Prezydent w i po Brukseli, i sierioznie wpada w ton komisji ds. nacisków; jeśli mój wist był nietrafiony, to powinien zniknąć w otmętach zbocznicy, a tu widzę i pospolite ruszenie z pomocą bieży

 

 

abu udobruchać Łaskawcę Redaktora i wynagrodzić mu nedszarpnięte ego zacytuję swój post sprzed lat ... Łysiak każdym zdaniem chce dowodzić swojej niewątpliwej erudycyji lub chce wieńczyć je jakimś bon motem. Mam takie wrażenie, jakby w oczach czytelnika przeglądał się jak w lustrze i sprawdzał czy mu z tym pisarstwem do twarzy.

 

dzisiaj dodam, że zupełnie mi to nie przszkadza jeśli zawarte to jest w formie felietonowej, względnie w książce dotyczącej sztuki, natomiast bardzo przeszkadza mi we wszystkich powieściach z rodzaju political fiction

 

no jak Łaskawco? wystarczy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Ale za tę książeczkę to ktoś mu powinien wytoczyć proces chociażby Solorz i Walter powinni i wielu innych!

Jak myslicie czy chociaż 20% z opowieści heldbauma może być prawdą (biorąc oczywiście pod uwage tu i ówdzie zmienione nazwiska).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Engineer, 26 Lis 2008, 23:53

 

>Ale za tę książeczkę to ktoś mu powinien wytoczyć proces chociażby Solorz i Walter powinni i wielu

>innych!

>Jak myslicie czy chociaż 20% z opowieści heldbauma może być prawdą (biorąc oczywiście pod uwage tu i

>ówdzie zmienione nazwiska).

 

k...a , enginier , wszystko to prawda i jeszcze więcej!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Jeszcze jendo skoro jest taki par excellance układ od czasó okragłego stołu i rządzi nami KGB i wszystko blokuje (vide: trzeba zablokowac tych ludzi) to jakim cudem taki Łysiak ma się dobrze jego książki sa wydawane bez problemu leżą w empiku na wierzchu a synek spokojnie w radio pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy2

 

pospolite ruszenie wywoływano gdy było zagrożenie a nie dla narcyza na ośle który krzyczy tutaj jestem...nieżyczliwi nazywają to manią wielkości...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a lysiaczek nie moze cos skrabnac, ala wspomnienie z pracy dla tychze znienawidzonych wrogw komunistycznych w takiej np.. Stolicy?Jak bum bum ...kupie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Engineer, 27 Lis 2008, 02:58

 

>No jakim cudem ci wszyscy "lokaje na pasku moskwy" prowadzili tak proamerykanska polityke lacznie z

>wiezieniem dla AL-Kaidy w Polsce a teraz pozwalają na postawnie wpolsce tarczy antyrakietowej?

 

 

 

Może amerykański wywiad lepiej płaci? Skoro i tak ma być tarcza, to może lepiej żeby umieszczono ją tam, gdzie ma się "swoich" ludzi na górze? Zgadniesz jak nie wiesz?

 

P.S. Haldbaum czy Heldbaum - taka postać występowała w powieści "Dobry", ale "Najgorszego" też trzeba będzie przeczytać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie napisał z nazwiska, kto to był "grupa czymająca wadzę" i jak to ze Kaczmarkiem było, to nie przeczytam

 

prosze o szybką odpowiedź, plizz :) :) :) :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieżyczliwi takie prośby nazywają żebractwem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładny autoportret. JM, nie przypuszczałem, że moje - bodaj by go pokręciło - rzucane w stronę wladza się spełnią. na przyszłość będę ostrożniejszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.